ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obilježena 75. obljetnica ubojstva 66. hercegovačkih franjevaca

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Obilježena 75. obljetnica  ubojstva 66. hercegovačkih franjevaca - Page 2 Empty Re: Obilježena 75. obljetnica ubojstva 66. hercegovačkih franjevaca

Post by Ringo10 8/2/2020, 12:02

Sora wrote:
Ringo10 wrote:
Legendovich wrote:pa ne se ljutiti..samo mi ono 66 palo u oko..gledam Sema i Dina Winčestera,pa eto..povuklo me.. :redface1
Care, dok god se svi na Balkanu bave samo stratištima i ko je kad koga i kako ... ovdje sreće nema.

Povijest je puna takvih događanja i ne samo kod nas nego u cijelom svijetu. Zločini, odmazde i kontraodmazde ...

Čitam kako u industriji Singapura na 10 000 radnika radi preko 860 robota. I kako ljudi šalju satelite i prave razne planove o tehnološkim prodorima 
Oni koji ne budu u stanju pratiti taj tempo osuđeni su na izumiranje i to u kratkom periodu. Mlade generacije ne zanimaju stratišta i one odlaze.

JAsenovac i endehazija, Blajburg, Stepinac, franjevci, Srebrenica, četnici i Foča 1942... sve to opterećuje narode bivše SFRJ toliko da nisu u stanju iz toga da izađu i neprestano se vrte u krug. 

A svako malo dolaze nova i nova stratišta i nove i nove traume. 

Pričao sam i sa muslimanima kad sam bio u Sarajevu. Velim - vi mislite da ćete nešto postići sa tom religijskom zaguljenošću i življenjem sa prošlošću i sa nekim likovima koji su živjeli prije 1500 godina.

Nema tu sreće a život i povijest su nemilosrdni suci.Oni koji nisu u stanju pratiti tempo razvitka moraju nestati. To je i Putin shvatio i nastoji svim silama ostvariti tehnološke proboje.

A mi na Balkanu ... da, na Balkanu koliko god se neki upinjali da negiraju nas na Balkanu i Balkan u nama, od nas nema ništa. Budućnosti nemamo, prisiljeni smo da živimo u prošlosti i u starim i novim stratištima koja se stalno iznova događaju.

I nestajemo, i to ne polako nego brzo. I Hrvati i Srbi i Bošnjaci ... svi

A možda tako i treba. Nikakva šteta.
Ti Ringo imas dobre stavove 
Ne do kraja 
Nas ne opterećuje proslost nego politizacija proslosti 
Kad bi uspjeli tu proslost konacno rasvijetliti, onda bi bilo veliko za identitet nacije 

Ali , Pogle samo Hrvate 
Daju si srati po proslosti 
Daju da im Hercegovci namecu fratre i majke bozje i lopove kod njih 
Daju da im se oduzme bolja proslost u zamjenu za gori dio 
Itd 

A jos nesto Ringec . O MUSLIMSNIMA i njihovoj religijskoj zatupljenosti. 
Seres. Ukratko. Svima je isti izlaz iz muka i strave poslijeratnih trauma - religija. 
Svima. 
Tak da ne seri.
Ti meni nećeš popovat o BiH muslimanima koje poznajem ko svoj džep među kojima sam se rodio  i sa kojima sam cijeli život  živio dok nisam otišao u Australiju.

Sve do posljednjeg rata oni su bili sekularni i vrlo tolerantni. Ali rat je i njih promijenio kao i sve ostale.

Tamo gdje oni drže vlast drugim narodima život je nepodnošljiv. Oni nalaze uzor u Osmanlijskim tradicijama kad je riječ o druga dva naroda.

Ali dobro, nisu oni ništa ni bolji ni gori od ostalih. Ali za razliku od Hrvata i Srba, oni fantastično  lažu i foliraju međunarodne mamlaze o svojoj tobožnjoj demokratičnosti i merhametluku i tobožnjoj multietičnosti kao svome opredjeljenju a toga nema ni u tragovima.

Dolaze im gomile Arapskih islamista uz podršku SDA i Islamske Zajednice i uče ih ekstremnom Islamskom Fundamentalizmu. SDA ih naseljava po Bosni.
Hodže u BiH su strahovito radikalni i ekstremni.

SDA je ideološki nasljednik fundamentalističkog pokreta Mladih Muslimana a ovi opet vuku većinu svojih ideoloških premisa od ideja 13. SS divizije Handžar. 
Dakle po onoj tadašnjoj paroli "Bosna od Trebinja pa do Brodskih vrata, u  kojoj nema ni Srba ni Hrvata".

NAravno, Kiflari su zatupljeni ko kurac pa pojma o svemu tome nemaju.


A ti si gospoja SORA jako kritična prema hrvatskom a ponekad i srpskom nacionalizmu... eee al kad su muslimani u pitanju onda sva tvoja kritičnost ispari bez traga.

Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. obljetnica  ubojstva 66. hercegovačkih franjevaca - Page 2 Empty Re: Obilježena 75. obljetnica ubojstva 66. hercegovačkih franjevaca

Post by Guest 8/2/2020, 14:27

Ringo10 wrote:
Legendovich wrote:pa ne se ljutiti..samo mi ono 66 palo u oko..gledam Sema i Dina Winčestera,pa eto..povuklo me.. :redface1
Care, dok god se svi na Balkanu bave samo stratištima i ko je kad koga i kako ... ovdje sreće nema.

Povijest je puna takvih događanja i ne samo kod nas nego u cijelom svijetu. Zločini, odmazde i kontraodmazde ...

Čitam kako u industriji Singapura na 10 000 radnika radi preko 860 robota. I kako ljudi šalju satelite i prave razne planove o tehnološkim prodorima 
Oni koji ne budu u stanju pratiti taj tempo osuđeni su na izumiranje i to u kratkom periodu. Mlade generacije ne zanimaju stratišta i one odlaze.

JAsenovac i endehazija, Blajburg, Stepinac, franjevci, Srebrenica, četnici i Foča 1942... sve to opterećuje narode bivše SFRJ toliko da nisu u stanju iz toga da izađu i neprestano se vrte u krug. 

A svako malo dolaze nova i nova stratišta i nove i nove traume. 

Pričao sam i sa muslimanima kad sam bio u Sarajevu. Velim - vi mislite da ćete nešto postići sa tom religijskom zaguljenošću i življenjem sa prošlošću i sa nekim likovima koji su živjeli prije 1500 godina.

Nema tu sreće a život i povijest su nemilosrdni suci.Oni koji nisu u stanju pratiti tempo razvitka moraju nestati. To je i Putin shvatio i nastoji svim silama ostvariti tehnološke proboje.

A mi na Balkanu ... da, na Balkanu koliko god se neki upinjali da negiraju nas na Balkanu i Balkan u nama, od nas nema ništa. Budućnosti nemamo, prisiljeni smo da živimo u prošlosti i u starim i novim stratištima koja se stalno iznova događaju.

I nestajemo, i to ne polako nego brzo. I Hrvati i Srbi i Bošnjaci ... svi

A možda tako i treba. Nikakva šteta.
Mda..istina Dude..ziva istina..VEC SADA su vidljivi ti detalji oko tehnoloshkog jaza..prije par godina kad sam odradjivao praktikum,bacili me u jednu firmu,gdje su posijani roboti,prilicno brutalni u svakom smislu,veliki,jako kompliciranih glava,brojni...roboti cu cak nadhebali broj ljudi..ljudi se sveli na opsluzivanje robota,sto opet nije jednostavno jer moras kontrolirati rad njiov preko kompjuterskih panela i znati sto treba napraviti,ako se sustav iz nekog vraga zaustavi..a ti sad zamisli koji sve uzroci mogu biti..zestoki haj teh,...koda stojis u hali nekog svemirskog broda..camuge i tu i tamo koji arab,trckaraju tamo vamo i doguravaju vagene sa materijalom za sklapanje ili obradu..to vrijeme je vec pocelo Ringec..

Kaio si reka,doli josh primitivna plemena se klanjaju nekim duovnim relikvijama,grizu se izmedju sebe i povremeno zaratuju,malo si prorjedjujuci brojke..kad se rat smiri,opet onda obozavaju i klanjaju se ..nekima...necemu....ludilo..do izumiranja ili asimilacije u stranim drzavama..samo njtvrdokoriji ostaju,sijuci svoj genetski materijal,za buduca pokoljenja klanjalaca i povremenih ratnika..docim,oni kreativniji i umniji se uspnu na vlast pa vladaju plemenima,podjele ih na dvi grupe i pobacaju koske izmedju da se ovi imaju cime baviti u medjuvremenu..prestrasno.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum