ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naš Marcel na pupavkinom spisku

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by Maggie19 Sun 13 Oct - 17:54

jastreb wrote:
Maggie19 wrote: 
Jastrebe, imas li mozda ovdje nesto za izbrisati?
Samo pitam.
Ma šta bi ti sad i ovaj sažeti članak brisala??? Pa ovo je u najkraćim crtama opisano i sumirano.

Marcellus uopće ne poznaje srpsku "građu".
Ne govorim o tome.
Neko.ime je navedeno.
Sto.s tim?

Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by £otk@ Sun 13 Oct - 18:00

Ako zarađuje više, drago mi je. U svakom slučaju, bavi se zanimanjem za koje je stvoren.

Čovjek sa toliko talenata i pameti, pa njega treba šamarati i gurati naprijed... :)
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by £otk@ Sun 13 Oct - 18:06

jastreb wrote:
Više puta pisao je o Kninjanima i u usta im stavljao bre i ekavicu. 

Nažalost, oni su si to stavili u usta, za vrijeme rata. Do 1990 područja sa većinskim srpskim stanovništvom su uglavnom govorila strogim hrvatskim standardnim književnim jezikom.

Izbio rat, i znaš onu o poturici i Turčinu.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by aben Sun 13 Oct - 18:08

jastreb wrote:
Maggie19 wrote: 
Jastrebe, imas li mozda ovdje nesto za izbrisati?
Samo pitam.
Ma šta bi ti sad i ovaj sažeti članak brisala??? Pa ovo je u najkraćim crtama opisano i sumirano.

Marcellus uopće ne poznaje srpsku "građu".
A neš ti ča se tote imo znati...rozlike medju srbima  uopće nemo kad se piše o onomu čemu marcellus piše. 

Srbi su imperijalisti, kolektkvisti, socijalisti, istočni barbari. Volu li više ćolića ili nedu ukraden irelevantno je.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by epikur37 Sun 13 Oct - 18:20

Ovdje jastrebova kritika ima nekog osnova, marc je dobar analiticar za hrvatske prilike bez obzira sto se ne slazem u svemu, i za europske prilike nije los. No, kada je balkan u pitanju njegovo poznavanje je jako lose.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 18:22

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:mene nema ... steta ... zaostaci kosa slabo rade :)
A da, vidim nema Marina Vlahovića.
nema... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by veber Sun 13 Oct - 18:24

zanimljivo kako se srbalj jastreb napikne na temu.


nisam bio dezerter, jok, samo sam malo bio krajišnik.

metak u ćelenku i sve pet.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 18:27

veber wrote:zanimljivo kako se srbalj jastreb napikne na temu.


nisam bio dezerter, jok, samo sam malo bio krajišnik.

metak u ćelenku i sve pet.
kaze mi kako mogu radit popis pete kolone a njega nema na tom popisu..jos se i buni sto nije.. lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by £otk@ Sun 13 Oct - 18:28

epikur37 wrote:Ovdje jastrebova kritika ima nekog osnova, marc je dobar analiticar za hrvatske prilike bez obzira sto se ne slazem u svemu, i za europske prilike nije los. No, kada je balkan u pitanju njegovo poznavanje je jako lose.

Općenito gledajući, nadaren je za pisanje.

Globalna analitika mu je svakako najjača strana, ima sjajan osjećaj za dinamiku, događaje i teme.

Ne mislim da su tekstovi o Pupovcu neosnovani ili slabo potkovani. Mogu se složiti da na srpsku zajednicu u Hrv. ili BiH gleda i pojednostavljuje.

Ali gledao sam i ja, čovjek naprosto mora otići tamo, i to baš u Sarajevo, i sam vidjeti i čuti kako sam već opisao prije nekog vremena
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 18:31

marc je zakon..marc deri balkance i probalkance..mi purgeri veze sa njima nemamo nigdar nismo.. :tu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by veber Sun 13 Oct - 18:33

vuksadinare wrote:
veber wrote:zanimljivo kako se srbalj jastreb napikne na temu.


nisam bio dezerter, jok, samo sam malo bio krajišnik.

metak u ćelenku i sve pet.
kaze mi kako mogu radit popis pete kolone a njega nema na tom popisu..jos se i buni sto nije.. lol!
on je abolicionist.
malo je četnikovao, a onda mu tuđman i šušak udjelili aboliciju.

u normalnoj državi bio bi dezerter i kao takav isključen.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by epikur37 Sun 13 Oct - 18:34

£otk@ wrote:
epikur37 wrote:Ovdje jastrebova kritika ima nekog osnova, marc je dobar analiticar za hrvatske prilike bez obzira sto se ne slazem u svemu, i za europske prilike nije los. No, kada je balkan u pitanju njegovo poznavanje je jako lose.

Općenito gledajući, nadaren je za pisanje.

Globalna analitika mu je svakako najjača strana, ima sjajan osjećaj za dinamiku, događaje i teme.

Ne mislim da su tekstovi o Pupovcu neosnovani ili slabo potkovani. Mogu se složiti da na srpsku zajednicu u Hrv. ili BiH gleda i pojednostavljuje.

Ali gledao sam i ja, čovjek naprosto mora otići tamo, i to baš u Sarajevo, i sam vidjeti i čuti kako sam već opisao prije nekog vremena

Slazem se.

 Kaj se tice Pupovca i Srba mislim da pretjeruje i pojednostavljuje ali to ne znaci i da fula.

Svakako je talentiran a i dugo je brusio pisanje tako da s te strane svakako pohvale i dobro da radi to sto mu ide od ruke.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by veber Sun 13 Oct - 18:35

marc mi je kućni prijatelj pa sam subjektivan.


ptočitao jedan njegov trkst.

sere ko grlica.

ali to bumo na nekom pivu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 18:37

veber ja sam uvijek za rundu ali je ti placas :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by veber Sun 13 Oct - 18:40

vuksadinare wrote:veber ja sam uvijek za rundu ali je ti placas :D
jebeš lovu. platim odojka.

platim deset rundi i taxi da ne zgineš

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by Hektorović Sun 13 Oct - 18:58

epikur37 wrote:Ovdje jastrebova kritika ima nekog osnova, marc je dobar analiticar za hrvatske prilike bez obzira sto se ne slazem u svemu, i za europske prilike nije los. No, kada je balkan u pitanju njegovo poznavanje je jako lose.

Marc je ipak rođeni purger, osjeti se to na pisanju. Općenito ljudi iz sjeverozapadne HR slabo razumiju balkan, da ne pričemo o BiH.

Nama je balkan i BiH puno jasniji, jer smo ih gledali iznutra.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by Hektorović Sun 13 Oct - 19:00

£otk@ wrote:

Općenito gledajući, nadaren je za pisanje.

Globalna analitika mu je svakako najjača strana, ima sjajan osjećaj za dinamiku, događaje i teme.

Ne mislim da su tekstovi o Pupovcu neosnovani ili slabo potkovani. Mogu se složiti da na srpsku zajednicu u Hrv. ili BiH gleda i pojednostavljuje.

Ali gledao sam i ja, čovjek naprosto mora otići tamo, i to baš u Sarajevo, i sam vidjeti i čuti kako sam već opisao prije nekog vremena

Općenito o Sarajevu u mnogim glavama još ima predstava iz 80tih. A danas je u tom gradu stanovništvo čak i biološki totalno različito nego ondašnje.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by darth_vader Sun 13 Oct - 19:16

jastreb wrote:
Serbinho-3 wrote:Marc zakuva rat pa u isti posalje druge i usput pokupi lovu od klikanja, jer od cega bi ziveo kao za vreme Juge sto se zalio na siromastvo. 
Nije problem što Marcelus piše protiv Srba.

Protiv Srba i ja pišem.

Ali ja pišem istinu.

:ming1
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 19:17

:tu
veber wrote:
vuksadinare wrote:veber ja sam uvijek za rundu ali ti je placas :D
jebeš lovu. platim odojka.

platim deset rundi i taksi da ne zgineš
:tu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by vuksadinare Sun 13 Oct - 19:18

jasambrend wrote:
jastreb wrote:
Serbinho-3 wrote:Marc zakuva rat pa u isti posalje druge i usput pokupi lovu od klikanja, jer od cega bi ziveo kao za vreme Juge sto se zalio na siromastvo. 
Nije problem što Marcelus piše protiv Srba.

Protiv Srba i ja pišem.

Ali ja pišem istinu.

:ming1
fakat ovaj biser nisam uocio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by darth_vader Sun 13 Oct - 19:19

Serbinho-3 wrote:
£otk@ wrote:
Država ne otvara tvornice



[size=30]Položen kamen temljac za fabriku namenske industrije u Kuršumliji[/size]
Kuršumlija -- Kuršumlija dobija fabriku namenske industrije "BSS", Borbeni složeni sistemi, u čiju će izgradnju biti uloženo 20 miliona evra.

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 2637714875da1b9f7a1813922791081_w640

Ceremoniji polaganja temeljca prisustvuju predsednik Aleksandar Adem Vuchiqi, ministar odbrane Aleksandar Vulin, načelnik Generalštaba Milan Mojsilović, direktor Jugoimport SDPR-a Jugoslav Petković i predsednik opštine Kuršumlija Radomir Vidić, kao i građani Kuršumlije.
"Nemojte da čekate poslednje dane i poslednje rokove. Molim vas sve da krenete odmah sa poslom, da ljudi vide da kada država Srbija krene da radi da sve brzo završavamo. Ovde ćemo zaposliti 300 ljudi iz Kuršumlije, i to nije mali broj zaposlenih. Hoćemo da ljudi žive životima dostojnim čoveka. Imaćemo mnogo više vojnika u Kuršumliji, što znači novi život za Kuršumliju. Ovde ćemo praviti Lazara, i drugo naoružanje. Naš cilj je da radimo brzo, ali odgovorno, jel kada postavite ovde vojsku i ozbiljne jedinice ovde to će stvoriti nova radna mesta", rekao je Adem Vuchiqi.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=10&dd=12&nav_id=1602949



Evo ga opet na Pizzon mode prebacilo... cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Naš Marcel na pupavkinom spisku - Page 4 Empty Re: Naš Marcel na pupavkinom spisku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum