ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Guest Sun 11 Aug - 19:34

Iskra wrote:
£otk@ wrote:“Donekle” epi “donekle”.

Naravno, Hrvati se groze autoironije, ali smo u tom posvemašnjem odustajanju od toga da se zagledamo u zrcalo puno manje licemjerni od Srba i Bošnjaka.

Koji si prigovaraju, ali to sve ipak ispadne na kraju nekako dobro, zdravo, narodski i normalno....

A kao dva, vole se zajebavati na svoj račun, ali ne vole čuti ni suhoparnu činjenicu koja dovodi u pitanje nacionalnu mitomaniju (kao ni Hrvati, ali velim, mi smo u startu se prestali pretvarati). A ako im na zajebanciju vratiš, prorade čakije i utoke.
Ma, neka je tebi objasnio "Dalmatinac" iz Tuzle.
Ja bi mu osobno uručila  Dalmovnicu (ako je prošao svih 7 koraka - kako postati pljunuti Dalmatinac) 
:balloons

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Guest Sun 11 Aug - 19:38

epikur37 wrote:
Iskra wrote:
£otk@ wrote:“Donekle” epi “donekle”.

Naravno, Hrvati se groze autoironije, ali smo u tom posvemašnjem odustajanju od toga da se zagledamo u zrcalo puno manje licemjerni od Srba i Bošnjaka.

Koji si prigovaraju, ali to sve ipak ispadne na kraju nekako dobro, zdravo, narodski i normalno....

A kao dva, vole se zajebavati na svoj račun, ali ne vole čuti ni suhoparnu činjenicu koja dovodi u pitanje nacionalnu mitomaniju (kao ni Hrvati, ali velim, mi smo u startu se prestali pretvarati). A ako im na zajebanciju vratiš, prorade čakije i utoke.
Ma, neka je tebi objasnio "Dalmatinac" iz Tuzle.
Ja bi mu osobno uručila  Dalmovnicu (ako je prošao svih 7 koraka - kako postati pljunuti Dalamatinac) 
:balloons

Naša draga iskrica, sunce polupismeno :)

ali baloni su fora
Ah, ne postaje se "Dalmatinac" vrijeđajući žene. Istina boli, zar ne? Možeš ti otići iz Tuzle ali Tuzla iz tebe neće nikad. Prevrtljivac bez trunke karaktera, tja!
Ja ti bar iskreno napišem što većina forumaša misli o tebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 19:40

Daj meni nešto napiši...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by crvenkasti Sun 11 Aug - 19:48

Meni ništa. A gori od epija.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by kic Sun 11 Aug - 20:00

kaya wrote:
ljubo1212 wrote:
kaya wrote:Realno žicu za umjetnost ima oni od kojih bi se najmanje nadali, nisu to dalmatinci nego dalmatinska zagora.

nije realno, ali ok, 

A gle, najbolje naše filmove, karaola, kako je počeo rat na otoku i druge je opet napravljeno  knjigama onog tomića, znači opet zagora...
Lisice, Hamlet u selu MD...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Eroo Sun 11 Aug - 20:45

Maggie19 wrote:
ljubo1212 wrote:ni jedan imoćanin kojeg znam neće za sebe reći da je dalmatinac...ovi iz vrgorca već hoće
uostalom stavi klipove iz prosjaka i sinova i iz malog mista
Prvi put to cujem u zivotu.
Da ne kazem kako i sama vucem porijeklo.

Josip Pupačić


Tri moja brata

Kad sam bio tri moja brata i ja,
kad sam bio
četvorica nas.
Imao sam glas kao vjetar,
ruke kao hridine,
srce
kao viganj.
Jezera su me slikala.
Dizali su me jablani.
Rijeka me umivala za sebe.
Peračice su lovile moju sliku.
Kad sam bio
tri moja brata
i ja,
kad sam bio
četvorica nas.
Livade su me voljele.
Nosile su moj glas
i njim su sjekle potoke.
Radovao sam se sebi.
Imao sam braću.
(Imao sam uspravan hod.)
To su bila tri moja brata:
moj brat, moj brat, i moj brat.
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by epikur37 Sun 11 Aug - 20:46

crvenkasti wrote:Daj meni nešto napiši...

neće, mene više voli :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Eroo Sun 11 Aug - 21:03

ljubo1212 wrote:
kaya wrote:Realno žicu za umjetnost ima oni od kojih bi se najmanje nadali, nisu to dalmatinci nego dalmatinska zagora.

nije realno, ali ok, 

Meni pali na pamet Tin Ujević, AB Šimić...Josip Pupačić, Veselko Koroman...slikari Ivica Propadalo, Marin Topić...i svašta nešto.
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by darth_vader Sun 11 Aug - 21:23

ljubo1212 wrote:ni jedan imoćanin kojeg znam neće za sebe reći da je dalmatinac...ovi iz vrgorca već hoće
uostalom stavi klipove iz prosjaka i sinova i iz malog mista

Đizs... da nisu Hercegovci možda... Dalmatinci i Hajdukovci... osim nešto zmijavačkih izroda koji preferiraju plave... B-)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by omni Sun 11 Aug - 21:24

Meni Seseljevski zvuci malo retardirano, ali on mozda ne prica srbski posto je Hrvat.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by darth_vader Sun 11 Aug - 21:25

Maggie19 wrote:Ljubo, nisu Dalmatinci (samo) boduli.
Otocani su samo jedna grupacija unutar Dalmatinaca.
Imamo tzv. bodule, primorce i vlaje.
Ne znam sto je tu tako komplicirano za shvatit.
A, jos manje shvacam vas neke "Nedalmatince
"koji imate potrebu docirat nama domacima tko smo i sto smo.
Molim, i drugi put ;-))


On misli da je to kao Podravci i Međimurci ili Prigorci i Zagorci... redom se smrtno uvrijede ako faliješ koji su koji...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by darth_vader Sun 11 Aug - 21:32

Serbinho-3 wrote:Hrvatski ko i Bosanci, ijekavica.


Ovde u Italiji kada čuju da pricam Srpski, misle Brazil, Portugalski.



Ma vrancuski...  cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Eroo Sun 11 Aug - 21:56

jasambrend wrote:
ljubo1212 wrote:ni jedan imoćanin kojeg znam neće za sebe reći da je dalmatinac...ovi iz vrgorca već hoće
uostalom stavi klipove iz prosjaka i sinova i iz malog mista

Đizs... da nisu Hercegovci možda... Dalmatinci i Hajdukovci... osim nešto zmijavačkih izroda koji preferiraju plave... B-)

Neke ljude bi tuka bez milosti i ne bi in  da plakat. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Eroo Sun 11 Aug - 22:15

Od sutra počinje učenje turskog jezika
Kragujevac -- Prvi kurs turskog jezika u Kragujevcu počinje sutra i trajaće devet nedelja.
Izvor: Beta nedelja, 11.08.2019. | 20:15  


"Institut je u Beogradu osnovan 2015. godine kako bi povezao pre svega jezike naša dva naroda koji imaju više od 8.000 zajedničkih reči, od kojih se oko 2.000 aktivno koriste", kazao je zamenik direktora Instituta Šehmuz Altin.



https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=08&dd=11&nav_category=12&nav_id=1576423

Izgleda počelo Turčenje? :D


Komentari ispod članka:

Taman ljudi serije da gledaju bez prevoda...
Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Comment-android (Paquito, 11. avgust 2019 20:30)
# Link komentara

Srpski jezik je prepun turcizama. Kurs treba da bude kraći. Samo da doučimo. :^0
(Šumadinac, 11. avgust 2019 20:52)
# Link komentara
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Maggie19 Mon 12 Aug - 0:46

jasambrend wrote:
Maggie19 wrote:Ljubo, nisu Dalmatinci (samo) boduli.
Otocani su samo jedna grupacija unutar Dalmatinaca.
Imamo tzv. bodule, primorce i vlaje.
Ne znam sto je tu tako komplicirano za shvatit.
A, jos manje shvacam vas neke "Nedalmatince
"koji imate potrebu docirat nama domacima tko smo i sto smo.
Molim, i drugi put ;-))


On misli da je to kao Podravci i Međimurci ili Prigorci i Zagorci... redom se smrtno uvrijede ako faliješ koji su koji...
haha, da..;-))

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Maggie19 Mon 12 Aug - 0:47

jasambrend wrote:
ljubo1212 wrote:ni jedan imoćanin kojeg znam neće za sebe reći da je dalmatinac...ovi iz vrgorca već hoće
uostalom stavi klipove iz prosjaka i sinova i iz malog mista

Đizs... da nisu Hercegovci možda... Dalmatinci i Hajdukovci... osim nešto zmijavačkih izroda koji preferiraju plave... B-)
sad je vec svima sve jasno..hope so..;-P

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno - Page 7 Empty Re: Hrvatima srpski zvuči veselo, srčano i rustikalno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum