ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by T. 17/7/2019, 13:00

dobrodošao kući...

17.07.2019. | 12:03
Bivši hrvatski vaterpolist šokiran računom za taksi: Skuplje me došla vožnja od aerodroma do grada, nego avionska karta od Barcelone do Splita
više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Taksi
Piše R.R.
Foto Hanza media, Privatna snimka
Zazvonio je mobitel, stigla je poruka.
-  Prijatelju moj, što je ovo, ne znam jesi li primijetio moju objavu. Naplatilo mi je vožnju od aerodroma u Resniku do grada 600 kuna. Ma jel' to normalno. Jeftiniji mi je bio put avionom iz Barcelone, nego ovaj taksi prijevoz.
Poslao je to Dario Trojan, nekadašnji vaterpolist, rođeni Korčulanin, koji je, eto, iz svoje Barcelone gdje živi desetljećima stigao malo doma, prvo do Splita, pa će u Korčulu. Za one mlađe koji ne znaju, Dario je još 80-tih godina počeo igrati vaterpolo u korčulanskom KPK, pa je preko splitskog Mornara i zagrebačke Mladosti otišao u Španjolsku gdje je napravio igračku karijeru, nastupajući za pet klubova. Kasnije je bio i sudac, a sada je poduzetnik.
više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=454&loc=https%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija.hr%2Fdalmacija%2Fsplit%2Fclanak%2Fid%2F614046%2Fbivsi-hrvatski-vaterpolist-sokiran-racunom-za-taksi-skuplje-me-dosla-voznja-od-aerodroma-do-grada-nego-avionska-karta-od-barcelone-do-splita&referer=https%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija
Nije baš da Dario ne zna kako je u Hrvatskoj, kako se kreću cijene, često je tu, zbog poslovnih obaveza i suradnje s HVS-om. Ali ovo ga je šokiralo, u potpunosti.
- Pazi ovo, avionska karta iz Barcelone do Splita me je stajala 75 eura, a taksi od Resnika do grada 600 kuna, više od 80 eura. Čak sam se mislio i ne platiti, ali kako je mi je izdao račun i to oni fiskalni, onda sam platio. Evo poslat ću ti ga. Znaš da nemaju u taksiju nigdje cjenika, ne znam uopće kolike su cijene, ali mi se ovo čini malo previše. Kome se ovo može prijaviti – nastavlja pričati Dario.
Malo se i nama čini previše, ova liberalizacija tržišta je trebala donijeti veću konkurenciju, povoljni prijevoz za korisnike. Pa neka i je deset kuna po kilometru, ovaj račun se čini ipak pretjeran.
- Kako objasniti strancu da je to tolika cijena. Ma neće se nitko voziti. Mene je ovo stvarno iznenadilo, stvaramo očajnu sliku turistima, kao da ih jedva dočekamo „oguliti“, ono u startu. Pazi avionska karta je jeftinija, je li oni u rezervoar toče zlato ili gorivo.
više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Racun
Uzbuđen je Dario, nekako nam je to i jasno, logike velike nema. Da u današnje doba se može tako hladno izdati račun, bez obzira na to što je riječ o vožnji od dvadesetak kilometara.
- Ma još te nešto želim pitati? Imaju li taksisti besplatni parking na aerodromu? Ako imaju, onda je u redu, jer ovaj moj, kada smo izlazili se jako približio autu ispred nas, nisam vidio da je tukao bilo kakvu karticu za izlazak, nije prozor otvarao.
Još i to. Toliko pitanja, ostadoh i sam iznenađen. Uglavnom čuješ svakojake priče, ali ovo je baš svjedočenje „iz prve ruke“, čovjeka kojeg jako dobro poznaješ. Ne bi to govorio bez osnove. Uostalom često je zbog prirode posla na putu, nagledao se svakojakih destinacija. Ali da ga ovako doma „oderu“, to sigurno nije očekivao.
Nego kada govorimo o turizmu i turistima, a spominjemo Barcelonu, usporedbe radi, vožnja slične udaljenosti, od grada do zrakoplovne luke, nekih dvadesetak kilometara stoji oko 25 eura, noćna vožnja, ona iza 22 sata, je oko 35 eura. Kod nas u 15 sati (vidi se na fiskalnom računu sat kada je izdan), više od 80 eura. Vrlo lijepa promocija turizma, gostoprimstva, uslužnosti …
--------------------------------------------------------------------------------------------
nevidljiva ruka tržišta je neumoljiva...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by kic 17/7/2019, 13:02


yea boi
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by T. 17/7/2019, 13:03

ne vidim problem, račun je uredno izdan, državi ide pdv, sigurno je stigao na odredište, taksist si je zaradio dnevnicu, svi su na dobitku...
mogao je ići pješice pa bi ga došlo jeftinije...
ili da ga netko od rodbine ili poznanika pokupi i da ima samo trošak goriva...
taksistima je vožnja posao, voze da zarade, a ne da bi se ljudi vozali jeftino...

_________________
više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:04

A pa šta ću mu ja. Nek se žali upravi vodovoda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by T. 17/7/2019, 13:06

a taj avion od barcelone do kaštela je vjerojatno bio niskotarifna kompanija, ono moli boga da mu ne otpadne koji dio u letu...
a u taksiju si gospodin čovjek, sigurno je limuzina više srednje klase, udobnost, klima uređaj, ugodni razgovor s vozačem, pa čak moguće i glazba po želji...
da se ne govori da put od kaštela do splita ljeti traje dulje nego od barcelone do kaštela...
smatram da kada se svi navedeni parametri uzmu u obzir, cijena je realna, a lik je vjerojatno samo škrt po prirodi...

_________________
više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:08

Ima i autobus do aerodroma. 20 kuna mu je karta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by T. 17/7/2019, 13:15

RayMabus wrote:Ima i autobus do aerodroma. 20 kuna mu je karta.
ima, al on je faca jbg., neće on s običnom rajom...
onda naslikava taj račun i dijeli na društvenim mrežama zgražajući se usput...
koji paćenik majko mila...
a kao fol biznismen, bivši vaterpolist... :D
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:19

T. wrote:
RayMabus wrote:Ima i autobus do aerodroma. 20 kuna mu je karta.
ima, al on je faca jbg., neće on s običnom rajom...
onda naslikava taj račun i dijeli na društvenim mrežama zgražajući se usput...
koji paćenik majko mila...
a kao fol biznismen, bivši vaterpolist... :D
A pa šta ću mu ja. Još ide uspoređivat Barcelonu koja cilu godinu ima turiste od Splita koji ih ima 4 miseca u godini od kojih je dva miseca špica i onda on se čudi kako to. Pa zakon ponude i potražnje. Previše turista a malo taxija u špici sezone. Ako nećeš ti vozit će se netko drugi. Kad te prvi put okrpi onda drugi put nećeš nego ćeš zamolit nekoga da te pribaci i dat mu 200 kuna za gorivo i trud.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:24

Slušat uopće njego žalopojke. Kad uđeš u autobus jel kupiš kartu ? E pa tako se radi i sa taxijem , pitaš koliko će te doć od točke A do točke B a ne sidneš vozit i onda na kraju kad ti ispostavi račun Kako to ?

A eto lipo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by Guest 17/7/2019, 13:29

pa mogao je iz Barcelone internetom rentat auto u Splitu da ga čeka na aerodromu. dođe ga koštat 8$ na dan economy class. 8 us dolara na dan.

https://www.kayak.com/Cheap-Split-Car-Rentals.24035.cars.ksp?gclid=EAIaIQobChMIhLW0_Ou74wIVlA8YCh2MBgZVEAAYASAAEgLjO_D_BwE
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:37

Ma Ultra je sad u gradu. Doša je u najgore vrime rentat taxi. On da ga je i pita ovi bi mu reka 80 eura. To ti oni dignu cijene jer je Ultra pa onda njih pet sidne u taxi i plati 15 eura po glavi i to je to.

Nisu take cijene inače.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by Guest 17/7/2019, 13:51

RayMabus wrote:Ma Ultra je sad u gradu. Doša je u najgore vrime rentat taxi. On da ga je i pita ovi bi mu reka 80 eura. To ti oni dignu cijene jer je Ultra pa onda njih pet sidne u taxi i plati 15 eura po glavi i to je to.

Nisu take cijene inače.

moga je rentat auto. moga je prijatelj doć po njega već kad ima pun kurac prijatelja. moga je pitat taksistu koliko će ga doć koštat vožnja prije nego je sjeo u taxi. moga je puno toga ali je glupi hrvat pa nije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 13:52

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Ma Ultra je sad u gradu. Doša je u najgore vrime rentat taxi. On da ga je i pita ovi bi mu reka 80 eura. To ti oni dignu cijene jer je Ultra pa onda njih pet sidne u taxi i plati 15 eura po glavi i to je to.

Nisu take cijene inače.

moga je rentat auto. moga je prijatelj doć po njega već kad ima pun kurac prijatelja. moga je pitat taksistu koliko će ga doć koštat vožnja prije nego je sjeo u taxi.  moga je puno toga ali je glupi hrvat pa nije.
Upravo tako. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 16:27

Taksista dobio otkaz

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/614114/taksiste-na-resniku-razbjesnila-prica-o-voznji-do-splita-za-600-kuna-otkriven-vozac-koji-je-oderao-goste-odmah-mu-je-urucen-otkaz-vlasnik-tvrtke-obecao-vratiti-sav-novac-mnogima-je-neugodno-zbog-cijele-situacije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by RayMabus 17/7/2019, 16:41

Izgleda da je pajdo opalija najveću tarifu po kilometru i sad kad je došlo do gazde i u medije uručija mu je otkaz a ovome vraća pare.


https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/4-kantuna/clanak/id/606509/sto-sve-zadarski-taksisti-naplacuju-klijentima-i-kako-voznja-do-zracne-luke-moze-kostati-500-kuna

Tarifa + beskonaćno. više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by jastreb 17/7/2019, 16:50

Predlažem da se Kaštela nazovu Koštela.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by Sora 17/7/2019, 19:47

Znam ja tog taksistu 
Taj je i mene prevario 
Zove se miki i..
Srbin je ...ha ha 
Uzela stos od crvekastog

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by kic 17/7/2019, 19:49


zbog ovog i propada turizam, realno, procula se sva ova krađa..

u vrijeme mas medija kad za cas stavis sliku i tekst viralno, mi se ponasamo: ako mu ne pase nek ide na noge!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by Sora 17/7/2019, 19:51

A da 
Zato vele nema tata do Hrvata 
Eto ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by AssadNaPodmornici 17/7/2019, 19:53

kic wrote:
zbog ovog i propada turizam, realno, procula se sva ova krađa..

u vrijeme mas medija kad za cas stavis sliku i tekst viralno, mi se ponasamo: ako mu ne pase nek ide na noge!
ima pun kurac krađa , nagleda sam se ovih mjesec ipo dana dosta toga već, sitnih krađa koje jako jako jako jako živciraju turiste.. najebat ćemo, osjetit će se za koju godinu brutalno
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela... Empty Re: više ga koštao taxi od kaštela do splita, nego avion od barcelone do kaštela...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum