ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 Empty Re: Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Post by Guest 20/6/2019, 13:41

AlfaOmega wrote:Ono što je Iran zapritija, jest da će rokati američke vojne baze u regionu ak ovi napadnu. I tu ih nemremo krivit. A da je zapritija "uništenjem Amerike", nije. 

Jedan iranski general je zapritija direktno krampu da će Iran uništiti sve kaj on posiduje u slučaju rata. Ka u kontekstu, ako vi pokrenete rat, mi ćemo biti ti koji će ga završiti.

Znas i sam da Ameri tumace sebi kako pozele..ovdje nije rijec o rekla-kazala,nego jemericojsposobnosti da preore Iran uzduz i poprijeko...

Mislim da jemere ne koci ,nesh sto iranci posjeduju,nego eventualno uplitanje Kine i Rusije,koji to definitivno ne bi mirno gledali

Guest
Guest


Back to top Go down

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 Empty Re: Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Post by Guest 20/6/2019, 13:43

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:nedavno je bila tema,na kojoj je nas yoda obilno svrsavao gledje toga..
Iran je nedavno VERBALNO zaprijetio unistenjem Jamerike(nije da se bunim ili mi nije drago) nego,razumijem Jamere da pusu na hladno,jerbo nema gdje nisu dobili po picki..najdraze mi ono u sudanu... bounce bounce

Kad si spomenuo dronove ibaze,mislim na one podmornice iranske,kojima se Iran sam hvalio u blizini jemerickih obala..
pa iran non stop prijeti uništavanjem amerike, i izraela.. prvo izraela (mali sotona) i onda amerike(veliki sotona).. 

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 22580

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 22590

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 22594

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 22601


Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 22614

fakat...bi oni,no nesh se malo povukli aktivno radi dobijanja po picki u Siriji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 Empty Re: Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Post by AssadNaPodmornici 20/6/2019, 13:47

u siriji su ih na tlu gazili islamisti dok nije ruska avijacija uletila kao pojačanje, a sada ih šamara izrael iz zraka kada se god izrealcima stvrdne kita.. 

ali opet Sirija je daleko od Irana, drugačija je šema Iran.. vjerujem da Iranci nisu nemoćni, ako izbije rat, šteta, volio bih da nebude rata čisto jer želim da Trump dobije drugi mandat, ali ako izbije, biti će veselje.

inače mislim da Iran - provocira i želi rat, jer ekonomija im pada -3% godišnje, dok čak i RH ekonomija raste preko 3%, stanovništvo je nezadovoljno , cijena nafte je niska, a uskoro će nova ekonomska kriza pa će iranska ekonomija još više početi tonuti i cijena nafte će još više pasti, što bi moglo značiti nerede u državi i rušenje postojeće iranske elite na vlasti... 

zato Iranska vlast i želi na neki način rat, dobro dođe oko mobilizacije javnosti.. izmjene par raketa amerima, ameri im naravno sravne vojnu infrastrukturu, oni možda potope 1 brod, i pogode 1 američku bazu, i onda proglase pobjedu.. stanovništvo zna da je rat, pa se smiri itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 Empty Re: Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Post by Guest 20/6/2019, 13:50

upravo tako..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran - Page 5 Empty Re: Jerusalem Post: Sprema se masivni taktički napad na Iran

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum