ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska raste i u Dalmaciji

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:08

v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:08

bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Meni osoba koja je radila u poznatoj Yugoplastici(Titova firma) u računovodstvu priča događaje iz onoga doba. 

Yugoplastika je čak i znala dobiti dobar izvozni posao na zapad. Tipa legne im uplata od neznam ja koliko, desetaka milijuna maraka.. i da umjesto kao prava firma tu lovu podjele radnici, a dio se uloži u modernizaciju strojeva.. 

odjedanput - hop - partija naredila da treba krpati neku gubitašku firmu u istočnoj Bosni. Treba tamo poslati par milijuna maraka. Naredba partije. Nemoran govoriti da u toj transkaciji članovi partije se obogatili, jer su uzeli "zub" . Dio love, treba slati partiji u beogradu. Hop, u transkaciji se članovi partije obogatili...

i onda ovi iz yugoplastike skužili, što oni više rade i trude se, da njihovu zaradu uzimaju drugi - jebivjetri - socijalizam press..

počeli i oni drkati kurac, a nije bilo modernizacije pogona, i došle 1990ete, raspada se socijalizam sve bankrotiralo... vrijednost firme kurac. 

"kriv je kapitalizam", je pičku materinu haha
Kapitalizam jest opoduzetnistvo,bilo kojeg politickog predznaka..pa pogledaj Kinu,ameriku..razliciti sustavi,ali poduzetnistvo vlada..dakle kapitalizam..komjunizam-nebitno..
ma znam , kapitalizam nije savršen, ali brale socijalizam neće nigdje uspjeti.
vi pokrenite socijalističku revoluciju, ubijajte se, ja ću se ušuljati pri kraju revolucije za nekog komesara.. onda ću susjedu koji ima auto, kuću, brodicu, vikendicu, sve oduzeti "u ime naroda" i ja se "u ime naroda useliti tamo".. 

usput ću postati direktor neke "narodne firme", pa ću ja lagano izvlačiti novac iz firme, i lagano ga prebacivati na račune u švicarskoj. da sve ide bez problem, dio kolača dobije partija, policija, financije, svi koji rade u tom procesu... 

ako se netko drzne reći "pa naš narodni heroj , krade", proglasit ću ga "narodnim neprijateljom" "agentom ustaša i kapitalista" i poslati mu Perkovića da mu zašije sjekiru u glavu - i Perković za taj čin postaje isto neki funkcioner.. 

tako socijalizam funkcionira.. ja bi se prvi uvalio i obogatio u socijalizmu, socijalizam je idealna situacija za obogatit se , tko se zna snaći
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:10

pa ne poticem ja socijalizam,daleko mu lijepa kuca...onaj tko je sposoban zaraditi nek uziva,tko nije nek grbi...ali poklanjati i rasipati lovu sposobnih-no way...nema...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 12:10

bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king
Nije mi poljoprivreda primarna djelatnost,primarna mi je trgovina,maloprodaja....velik pdv ...me ubija
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:11

Naravno da je nebitno kada niti je u Americi kapitalizam niti je u Kini komunizam. Ali pričamo valjda o teoriji. U praksi potpuno je jednako lopovi gradu one koje mogu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:13

v_vlado wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king
Nije mi poljoprivreda primarna djelatnost,primarna mi je trgovina,maloprodaja....velik pdv ...me ubija
E da...daj ti malo iskalkuliraj kako bi ti pasao posao u inozemstvu,trgovina,maloprodaja..placa se naravno štojer,ali sve ostalo,milina,glatko i jednostavno ide..ebote,mogu Turci,mos i ti..Eto jedan poznanik,podopolagac, regan u RH,sada radi iskljucivo ugovore za Svabiju..zena mu direktorise doli,dok je on sa ekipom vani..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:13

bogomdani wrote:pa ne poticem ja socijalizam,daleko mu lijepa kuca...onaj tko je sposoban zaraditi nek uziva,tko nije nek grbi...ali poklanjati i rasipati lovu sposobnih-no way...nema...
meni čak socijalizam nebi bio loš.. ja bi bio partijski komesar, i uvalio bi se kao šef neke firme i izvlačio pare, ili bi se bavio šverc-komercom kao kerum i drugi kada se antifašizam raspadao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:14

neoliberalni_placenik wrote:
bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Meni osoba koja je radila u poznatoj Yugoplastici(Titova firma) u računovodstvu priča događaje iz onoga doba. 

Yugoplastika je čak i znala dobiti dobar izvozni posao na zapad. Tipa legne im uplata od neznam ja koliko, desetaka milijuna maraka.. i da umjesto kao prava firma tu lovu podjele radnici, a dio se uloži u modernizaciju strojeva.. 

odjedanput - hop - partija naredila da treba krpati neku gubitašku firmu u istočnoj Bosni. Treba tamo poslati par milijuna maraka. Naredba partije. Nemoran govoriti da u toj transkaciji članovi partije se obogatili, jer su uzeli "zub" . Dio love, treba slati partiji u beogradu. Hop, u transkaciji se članovi partije obogatili...

i onda ovi iz yugoplastike skužili, što oni više rade i trude se, da njihovu zaradu uzimaju drugi - jebivjetri - socijalizam press..

počeli i oni drkati kurac, a nije bilo modernizacije pogona, i došle 1990ete, raspada se socijalizam sve bankrotiralo... vrijednost firme kurac. 

"kriv je kapitalizam", je pičku materinu haha
Kapitalizam jest opoduzetnistvo,bilo kojeg politickog predznaka..pa pogledaj Kinu,ameriku..razliciti sustavi,ali poduzetnistvo vlada..dakle kapitalizam..komjunizam-nebitno..
ma znam , kapitalizam nije savršen, ali brale socijalizam neće nigdje uspjeti.
vi pokrenite socijalističku revoluciju, ubijajte se, ja ću se ušuljati pri kraju revolucije za nekog komesara.. onda ću susjedu koji ima auto, kuću, brodicu, vikendicu, sve oduzeti "u ime naroda" i ja se "u ime naroda useliti tamo".. 

usput ću postati direktor neke "narodne firme", pa ću ja lagano izvlačiti novac iz firme, i lagano ga prebacivati na račune u švicarskoj. da sve ide bez problem, dio kolača dobije partija, policija, financije, svi koji rade u tom procesu... 

ako se netko drzne reći "pa naš narodni heroj , krade", proglasit ću ga "narodnim neprijateljom" "agentom ustaša i kapitalista" i poslati mu Perkovića da mu zašije sjekiru u glavu - i Perković za taj čin postaje isto neki funkcioner.. 

tako socijalizam funkcionira.. ja bi se prvi uvalio i obogatio u socijalizmu, socijalizam je idealna situacija za obogatit se , tko se zna snaći
Problem HR je kaj danas ima rigidniji socijalizam nego 1965. Evo, ti pričaš o Đurekoviću, a kaj je ovo kaj se događa na Savskoj ak ne isti kurac? Narodni heroji traže više, i sve više, Karamarko uzvikuje pa koji zakon to su branitelji, i svi koji im se drznu spočitnut njihova prava (majke mi, sere mi se od svih tih fektaroša, sad i ovi jebeni imigranit traže lovu) tj. reć ljudi nema se, smanjite apetite, odmah su Jugići, četnici i neprijatelji države. Imaš danas tri put goru situaciju nego kaj je nekad bilo. Apetiti sve veći, a love sve manje.


Last edited by Eva on 4/11/2015, 12:15; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:14

neoliberalni_placenik wrote:
bogomdani wrote:pa ne poticem ja socijalizam,daleko mu lijepa kuca...onaj tko je sposoban zaraditi nek uziva,tko nije nek grbi...ali poklanjati i rasipati lovu sposobnih-no way...nema...
meni čak socijalizam nebi bio loš.. ja bi bio partijski komesar, i uvalio bi se kao šef neke firme i izvlačio pare, ili bi se bavio šverc-komercom kao kerum i drugi kada se antifašizam raspadao
e qrca.. jocolor da vis kakvi likovi bi aplicirali za komesara,dok bi ih vidio,reko bi sebi:Yoda,kupi ti krpe i gubi se,ovdje se glave gube.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 12:20

bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king
Nije mi poljoprivreda primarna djelatnost,primarna mi je trgovina,maloprodaja....velik pdv ...me ubija
E da...daj ti malo iskalkuliraj kako bi ti pasao posao u inozemstvu,trgovina,maloprodaja..placa se naravno štojer,ali sve ostalo,milina,glatko i jednostavno ide..ebote,mogu Turci,mos i ti..Eto jedan poznanik,podopolagac, regan u RH,sada radi iskljucivo ugovore za Svabiju..zena mu direktorise doli,dok je on sa ekipom vani..
Razmišljam i o tome.....u trgovini me guše trg.centri......odjeće i obuće ima ko blata   . ..
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by L'âme 4/11/2015, 12:23

Eva wrote:
maggie13 wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
marcellus wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?

U tome što porezni obveznici trebaju ko i za škverove dat bar trideset miijardi. Ovo je kapitalizam kad već na milijardu gubitka prodaš.
Pa porezni obveznici su retardirani jer već 25 godina jebe ih jedna partija s dvije frakcije. Mislim, mene iznenađuje da se vas dvojica čudom čudite nakon 25 godina jebavanja.
Koliko ? 25 ? Puno duže.
ma,neee..odakle ti to..sve je krenulo nizbrdo od hrvatske..:P
Ne pika se prije 90-te jer HR ni bila samostalna i ni mogla u diktaturi odlučivat o svojoj sudbini. No, onda je odlučeno hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska lisnica u hrvatskom džepu, i kaj je krenulo po zlu? Di je nastal krš i lom? Tko je koga pojebao i prejebao, a zna se.
sve se pika..sve,sve..osobito kad se ista imena samo ponavljaju u nizu..ne moraju cak ni bit hrvatska :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:25

v_vlado wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:
v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king
Nije mi poljoprivreda primarna djelatnost,primarna mi je trgovina,maloprodaja....velik pdv ...me ubija
E da...daj ti malo iskalkuliraj kako bi ti pasao posao u inozemstvu,trgovina,maloprodaja..placa se naravno štojer,ali sve ostalo,milina,glatko i jednostavno ide..ebote,mogu Turci,mos i ti..Eto jedan poznanik,podopolagac, regan u RH,sada radi iskljucivo ugovore za Svabiju..zena mu direktorise doli,dok je on sa ekipom vani..
Razmišljam i o tome.....u trgovini me guše trg.centri......odjeće i obuće ima ko blata   . ..
Dakle,ovdje vidim male nacionalne ducane...Turske,Ruske,Grcke,talijanske..e sad,uz maloprodaju,ako napravis dil za dobavu namirnica nekom restoranu,kaficu,ovom ili onom,ima da mlatis paru..Ovdje je sve u principu na veliko,trgovackih lanaca napretek,tako da uopcavanje prodaje,znaci los posao..trebas se usko isprofilirati...nije bas lako reci i pogresno je brzo uletiti,treba malo duze prostudirati..ali ako probijes led i opstanes,ima da uzivas..ima tu puno faktora..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:26

maggie13 wrote:
Eva wrote:
maggie13 wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
marcellus wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?

U tome što porezni obveznici trebaju ko i za škverove dat bar trideset miijardi. Ovo je kapitalizam kad već na milijardu gubitka prodaš.
Pa porezni obveznici su retardirani jer već 25 godina jebe ih jedna partija s dvije frakcije. Mislim, mene iznenađuje da se vas dvojica čudom čudite nakon 25 godina jebavanja.
Koliko ? 25 ? Puno duže.
ma,neee..odakle ti to..sve je krenulo nizbrdo od hrvatske..:P
Ne pika se prije 90-te jer HR ni bila samostalna i ni mogla u diktaturi odlučivat o svojoj sudbini. No, onda je odlučeno hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska lisnica u hrvatskom džepu, i kaj je krenulo po zlu? Di je nastal krš i lom? Tko je koga pojebao i prejebao, a zna se.
sve se pika..sve,sve..osobito kad se ista imena samo ponavljaju u nizu..ne moraju cak ni bit hrvatska :D
I to kaj veliš. Tuđman vas je prevel  žedne prek vode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:38



Requiem
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Ero 4/11/2015, 12:54

Hrvatska me po  (o)vladanju  državom podsjeća na Crnu Goru, samo što je Crna Gora bijela, a Hrvatska crvena...Eh poijest... :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:55

A kaj veliš na pipi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 13:36

Eva wrote:A kaj veliš na pipi?
To je iz vremena kada si ti još bila mlada i voljna ? ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 4 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum