ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska raste i u Dalmaciji

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:51

nevjestin_razbojnik wrote:
bogomdani wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?
da i mene zanima pirat
Mafijas nadzire stvari u DV-u..izvlaci lovu...pa ako je to drzavna firma,onda ebem ja tu drzavu...
ja nevjerujem, mafijaš , pa radi za državu ili ga država angažira....ma ne
KAkogod,postovani kolega,ne bi ga volito ti sresti...to je jedino u sto sam siguran..
A gdje bi se to mi sreli, u NO državne firme...nemam prilaza tim institucijama...osim ako ne volimo istu vrstu muzike  bounce
Pa tamo gdje najmanje ocekujes..treba ti se isprofilirati dobar biznis,vrhunsko radno mjesto,a ti natrapas na usranca koji se bavi rekatarenjem firme..to kako lik nosi kes u autu,pa to niti svinje ne bi tako nosile lovu..nekoliko buntova ojra,predmnijevam jedno 80-90 tajuzenki,na konzoli pored mjenjaca mecke..ono sirovina bez stila..hammer..

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:52

Jebiga, i dalje mi ni bistro da se ljudi čude ovom "čudu" nakon svih onih farbanja tunela, crnih fondova, privatizacija, predstečajnih nagodbi i sličnih umotvorina smišljenih s ciljem šišaj ovce i fruli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 11:52

U najebali smo.....nisu hrvati za državu......najbolje se živjelo uvijek kad smo bili u istoj državi sa neprijateljima srbima....reče netko i umre.
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:52

pa..cudima se nikad niti nacuditi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:54

zgdosada wrote:
Eva wrote:
maggie13 wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
marcellus wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?

U tome što porezni obveznici trebaju ko i za škverove dat bar trideset miijardi. Ovo je kapitalizam kad već na milijardu gubitka prodaš.
Pa porezni obveznici su retardirani jer već 25 godina jebe ih jedna partija s dvije frakcije. Mislim, mene iznenađuje da se vas dvojica čudom čudite nakon 25 godina jebavanja.
Koliko ? 25 ? Puno duže.
ma,neee..odakle ti to..sve je krenulo nizbrdo od hrvatske..:P
Ne pika se prije 90-te jer HR ni bila samostalna i ni mogla u diktaturi odlučivat o svojoj sudbini. No, onda je odlučeno hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska lisnica u hrvatskom džepu, i kaj je krenulo po zlu? Di je nastal krš i lom? Tko je koga pojebao i prejebao, a zna se.
Ja ti kažem puno prije je nastao krš i lom.
I do kad bu to opravdanje? 2000 godina. Pa DE je bila razrovana pa se digla, Japan isto, Izrael bi pustinja a sada hranu izvoze. Pametni znaju kako, a budali uvijek netko drugi kriv za njen neuspjeh. Primit se posla, a ne se nakačit na državnu sisu pa cicat dok krava ne krepa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:54

neoliberalni_placenik wrote:
zgdosada wrote:I inaće to je kapitalizam jer u komunizmu to što neka firma posluje s gubitkom nije razlog da je se likvidira. Recimo sve kineska brodogradilišta posluju s velikim gubitcima nikome ne pada na pamet likvidirati ih.
jesi siguran da kineska brodogradilišta posluju sa gubicima?
i jesi siguran jesli li kineska brodogradilišta državna ili privatna, ili koliki je omjer?
ili znaš li koliko je nedavno brodogradilišta ugašeno u kini, radi "mini krize" u svjetskoj brodogradnji?

Da jesam. Sva posluje sa gubicima velikim. Sva su državna. Ili ti stvarno vjerujem u bajku i privatnom vlasništvu u Kini ?  Ali brodogradilišta su veliki pokretači industrije. Troše jako puno sirovina i pokreču 10000 manjih firmi oko sebe. Koja posluju s tim brodogradilištima. Pa tako kada bi zatvorio jedno brodogradlište ustvari si zatvorio par 1000 firmi i otpustio hrpe ljudi. Pa se rađe do kapitalizira nego ugasi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:55

v_vlado wrote:U najebali smo.....nisu hrvati za državu......najbolje se živjelo uvijek kad smo bili u istoj državi sa neprijateljima srbima....reče netko i umre.
svercanje,sitni,malo krupniji lopovluk,politicki lopovlug,uguzivanje i uhljebljivanje,na tome ne mos niti graditi drzavu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:56

Eva wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
maggie13 wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
marcellus wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?

U tome što porezni obveznici trebaju ko i za škverove dat bar trideset miijardi. Ovo je kapitalizam kad već na milijardu gubitka prodaš.
Pa porezni obveznici su retardirani jer već 25 godina jebe ih jedna partija s dvije frakcije. Mislim, mene iznenađuje da se vas dvojica čudom čudite nakon 25 godina jebavanja.
Koliko ? 25 ? Puno duže.
ma,neee..odakle ti to..sve je krenulo nizbrdo od hrvatske..:P
Ne pika se prije 90-te jer HR ni bila samostalna i ni mogla u diktaturi odlučivat o svojoj sudbini. No, onda je odlučeno hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska lisnica u hrvatskom džepu, i kaj je krenulo po zlu? Di je nastal krš i lom? Tko je koga pojebao i prejebao, a zna se.
Ja ti kažem puno prije je nastao krš i lom.
I do kad bu to opravdanje? 2000 godina. Pa DE je bila razrovana pa se digla, Japan isto, Izrael bi pustinja a sada hranu izvoze. Pametni znaju kako, a budali uvijek netko drugi kriv za njen neuspjeh. Primit se posla, a ne se nakačit na državnu sisu pa cicat dok krava ne krepa.
Pa nije moj neuspjeh to što država propada. Ja ne propadam. Dapače ja u toj državo i kojoj je vama bilo nemoguće opstati sasvim uredno živim i radim. Tako da košto si sama rekla budali je netko drugi kriv. Pametni se snađu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:57

bogomdani wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
bogomdani wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?
da i mene zanima pirat
Mafijas nadzire stvari u DV-u..izvlaci lovu...pa ako je to drzavna firma,onda ebem ja tu drzavu...
ja nevjerujem, mafijaš , pa radi za državu ili ga država angažira....ma ne
KAkogod,postovani kolega,ne bi ga volito ti sresti...to je jedino u sto sam siguran..
A gdje bi se to mi sreli, u NO državne firme...nemam prilaza tim institucijama...osim ako ne volimo istu vrstu muzike  bounce
Pa tamo gdje najmanje ocekujes..treba ti se isprofilirati dobar biznis,vrhunsko radno mjesto,a ti natrapas na usranca koji se bavi rekatarenjem firme..to kako lik nosi kes u autu,pa to niti svinje ne bi tako nosile lovu..nekoliko buntova ojra,predmnijevam jedno 80-90 tajuzenki,na konzoli pored mjenjaca mecke..ono sirovina bez stila..hammer..
a šta si mislija.. državna firma, kao vlasništvo "naroda" a u stvarnosti vlasništvo "partije" koju narod izabere. I onda partija nađe jednoga da izvlači pare, i usput partija podjeli dio kolača.

A za ekipu koja kaže da toga nije bilo za vrijeme Tita, čisto da vas napomenem - Đuraković, onaj što ga sude Perkoviću.

Lik je znao da je Partija (KPJ) izvlačila pare iz INE, i šta je partija napravila? Proglasila ga "ustašom"(iako je lik bio partizan) i poslala Perkovića da mu zašije sjekiru u glavu. Tako da partija može izvlačiti pare. 

Pazi ovo G.Štrok, šef Yugo-export-import, sada najbogatiji Hrvat ikada.. kako? pa jednostavnoj, na toj poziciji , neka samo uzimaš 0.1% vrijednosti uvoza u yugu - jer ti kao izdaješ dozvole tko u strogo reguliranom socijalizmu može uvozit/izvozit, , neka uzimaš 0.1% ili 1% od svih tih socijalističkih dozvola, u roku par godina si najbogatiji čovjek u državi. To vam je moć socijalizma. 

U neoliberalnom kapitalizmu, nema ograničenja za uvoz/izvoz, pa netreba nikoji Gordan Štrok da nadzire uvoz/izvoz i izdaje dozvole uz proviziju i tako se bogati na račun svih. 

dobro došli u socijalizam, i onda se čudimo zašto propada firma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 11:58

A istina...sfakano sve do centra..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 11:58

zgdosada wrote:
Eva wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
maggie13 wrote:
zgdosada wrote:
Eva wrote:
marcellus wrote:
nevjestin_razbojnik wrote:
Eva wrote:Neoliberalni kapitalizam, kaj se čudiš ko pura dreku.
koje je kao državno vlasništvo završilo u stečaju sa milijardom kuna duga.


đe ti ovdje vidiš neoliberalno kapitalističko?

U tome što porezni obveznici trebaju ko i za škverove dat bar trideset miijardi. Ovo je kapitalizam kad već na milijardu gubitka prodaš.
Pa porezni obveznici su retardirani jer već 25 godina jebe ih jedna partija s dvije frakcije. Mislim, mene iznenađuje da se vas dvojica čudom čudite nakon 25 godina jebavanja.
Koliko ? 25 ? Puno duže.
ma,neee..odakle ti to..sve je krenulo nizbrdo od hrvatske..:P
Ne pika se prije 90-te jer HR ni bila samostalna i ni mogla u diktaturi odlučivat o svojoj sudbini. No, onda je odlučeno hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska lisnica u hrvatskom džepu, i kaj je krenulo po zlu? Di je nastal krš i lom? Tko je koga pojebao i prejebao, a zna se.
Ja ti kažem puno prije je nastao krš i lom.
I do kad bu to opravdanje? 2000 godina. Pa DE je bila razrovana pa se digla, Japan isto, Izrael bi pustinja a sada hranu izvoze. Pametni znaju kako, a budali uvijek netko drugi kriv za njen neuspjeh. Primit se posla, a ne se nakačit na državnu sisu pa cicat dok krava ne krepa.
Pa nije moj neuspjeh to što država propada. Ja ne propadam. Dapače ja u toj državo i kojoj je vama bilo nemoguće opstati sasvim uredno živim i radim. Tako da košto si sama rekla budali je netko drugi kriv. Pametni se snađu.
A šta radiš bogati da ti dobro???!!!....ja radim 3 posla i samo problemi,ne mogu ni jahtu kupit,imam gumenjak od 3,8 m.....jad...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:00

ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:01

Meni osoba koja je radila u poznatoj Yugoplastici(Titova firma) u računovodstvu priča događaje iz onoga doba. 

Yugoplastika je čak i znala dobiti dobar izvozni posao na zapad. Tipa legne im uplata od neznam ja koliko, desetaka milijuna maraka.. i da umjesto kao prava firma tu lovu podjele radnici, a dio se uloži u modernizaciju strojeva.. 

odjedanput - hop - partija naredila da treba krpati neku gubitašku firmu u istočnoj Bosni. Treba tamo poslati par milijuna maraka. Naredba partije. Nemoran govoriti da u toj transkaciji članovi partije se obogatili, jer su uzeli "zub" . Dio love, treba slati partiji u beogradu. Hop, u transkaciji se članovi partije obogatili...

i onda ovi iz yugoplastike skužili, što oni više rade i trude se, da njihovu zaradu uzimaju drugi - jebivjetri - socijalizam press..

počeli i oni drkati kurac, a nije bilo modernizacije pogona, i došle 1990ete, raspada se socijalizam sve bankrotiralo... vrijednost firme kurac. 

"kriv je kapitalizam", je pičku materinu haha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:02

Radim support velikih informatičkih sustava. A meni ne treba jahta. Imam stan auto motor. Radim uredno plačam porez od svoje 17 godine svaki mjesec uredno. Od države sam dobio sam plačenu osnovnu školu sve dalje sam sam platio. Ustvari serem ne sam roditelji su mi platiti srednju. A svo ostalo obrazovanje firma. Tako da ja sam samo državi dao tražio natrag malo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:04

neoliberalni_placenik wrote:Meni osoba koja je radila u poznatoj Yugoplastici(Titova firma) u računovodstvu priča događaje iz onoga doba. 

Yugoplastika je čak i znala dobiti dobar izvozni posao na zapad. Tipa legne im uplata od neznam ja koliko, desetaka milijuna maraka.. i da umjesto kao prava firma tu lovu podjele radnici, a dio se uloži u modernizaciju strojeva.. 

odjedanput - hop - partija naredila da treba krpati neku gubitašku firmu u istočnoj Bosni. Treba tamo poslati par milijuna maraka. Naredba partije. Nemoran govoriti da u toj transkaciji članovi partije se obogatili, jer su uzeli "zub" . Dio love, treba slati partiji u beogradu. Hop, u transkaciji se članovi partije obogatili...

i onda ovi iz yugoplastike skužili, što oni više rade i trude se, da njihovu zaradu uzimaju drugi - jebivjetri - socijalizam press..

počeli i oni drkati kurac, a nije bilo modernizacije pogona, i došle 1990ete, raspada se socijalizam sve bankrotiralo... vrijednost firme kurac. 

"kriv je kapitalizam", je pičku materinu haha
Kaj to ni apsurd da danas HR je samoj sebi karcinom? Nema više Juge nema više opravdanja, a kurac od gospodarstva. Pardon my french 👅
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 12:04

zgdosada wrote:Radim support velikih informatičkih sustava. A meni ne treba jahta. Imam stan auto motor. Radim uredno plačam porez od svoje 17 godine svaki mjesec uredno. Od države sam dobio sam plačenu osnovnu školu sve dalje sam sam platio. Ustvari serem ne sam roditelji su mi platiti srednju. A svo ostalo obrazovanje firma. Tako da ja sam samo državi dao tražio natrag malo.
Svaka čast.....uvijek cijenim radnika bez obzira na rezultate....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:05

neoliberalni_placenik wrote:Meni osoba koja je radila u poznatoj Yugoplastici(Titova firma) u računovodstvu priča događaje iz onoga doba. 

Yugoplastika je čak i znala dobiti dobar izvozni posao na zapad. Tipa legne im uplata od neznam ja koliko, desetaka milijuna maraka.. i da umjesto kao prava firma tu lovu podjele radnici, a dio se uloži u modernizaciju strojeva.. 

odjedanput - hop - partija naredila da treba krpati neku gubitašku firmu u istočnoj Bosni. Treba tamo poslati par milijuna maraka. Naredba partije. Nemoran govoriti da u toj transkaciji članovi partije se obogatili, jer su uzeli "zub" . Dio love, treba slati partiji u beogradu. Hop, u transkaciji se članovi partije obogatili...

i onda ovi iz yugoplastike skužili, što oni više rade i trude se, da njihovu zaradu uzimaju drugi - jebivjetri - socijalizam press..

počeli i oni drkati kurac, a nije bilo modernizacije pogona, i došle 1990ete, raspada se socijalizam sve bankrotiralo... vrijednost firme kurac. 

"kriv je kapitalizam", je pičku materinu haha
Kapitalizam jest opoduzetnistvo,bilo kojeg politickog predznaka..pa pogledaj Kinu,ameriku..razliciti sustavi,ali poduzetnistvo vlada..dakle kapitalizam..komjunizam-nebitno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by v_vlado 4/11/2015, 12:06

bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by n_razbojnik 4/11/2015, 12:06

v_vlado wrote:
zgdosada wrote:Radim support velikih informatičkih sustava. A meni ne treba jahta. Imam stan auto motor. Radim uredno plačam porez od svoje 17 godine svaki mjesec uredno. Od države sam dobio sam plačenu osnovnu školu sve dalje sam sam platio. Ustvari serem ne sam roditelji su mi platiti srednju. A svo ostalo obrazovanje firma. Tako da ja sam samo državi dao tražio natrag malo.
Svaka čast.....uvijek cijenim radnika bez obzira na rezultate....
da, to jest dio problema
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:06

Ne hvalim se samo kažem moguće. Je e sada pitanje što smatraš pod normalnim životom. Meni jahte i ferrari ne treba u životu. Nekada bi možda htio biti bolesno bogat. ALi da mi treba ne treba mi više.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Guest 4/11/2015, 12:08

v_vlado wrote:
bogomdani wrote:ebi ga Vlado..Sadnja,Uzgoj i Branje graha nisu tri posla... pirat ;)
A vid,grah bio pokus ali sam ja od graha ove god. kupio traktor,ne novi ali služiti će koju god.....
Puno srece,no produkcija hrane je mukotrpan posel..vidim i u Svabiji selaki izgaraju radeci,a cijene dampinske u otkupu...ebote, mladjahne selanke se nemaju cak snage niti poebati kako Bog zapovijedi..samo rade i rade...a da su cvrstih misica,itakako jesu... king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska raste i u Dalmaciji - Page 3 Empty Re: Hrvatska raste i u Dalmaciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum