ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovo se nije komentiralo

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 07:28

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
michaellcmacha wrote:



ja osobno nikad nisam nikoga hapio zbog trave, i stajališta sam da ju nikada nije trebalo kriminalizirati, neki moji prijatelji i dobri poznanici ju konzumiraju već 30 i kusur godina i funkcioniraju najnormalnije u zadanom društvenom okviru... idu na posao, oženjeni su, ili nisu, niti su nešto posebno bolesniji niti zdraviji od drugih... uglavnom da sam ja netko pozvao bih one budaletine u Saboru da po hitnom postupku dekriminaliziraju kanabis, da zakonom urede konzumiranje kanabisa u medicinske i rekreativne svrhe, i da za manje od 5 godina naprave ne dobar nego odličan posao...  kod nas su uvjeti za uzgoj i industrijske konoplje i indike idealni...

ja osobno više vjerujem renomiranom psihijatru nego čaršijskim pričama korisnika marihuane



- Radi se o izuzetno složenom pitanju na koje do sada nitko nije ponudio adekvatno i trajno rješenje. Represija ne može biti jedini model kojim bi se neka negativna pojava u društvu mogla iskorijeniti. Usudim se reći da je puno važnija prevencija, posebice u smislu edukacije mladih ljudi o drogama i njihovom pogubnom utjecaju. U svemu tome i mediji imaju veliki značaj, i često se vidi kako subjektivni stav prema konzumaciji određene droge oblikuje tekstove, a onda i javno mnijenje. To posebice želim naglasiti po pitanju marihuane, tzv. ‘lake droge’ i stalnog licitiranja s pitanjem njezine legalizacije, ljekovitosti, učinkovitosti i slično. Marihuana je droga s najpsihotropnijim učinkom na moždane stanice, a to se najbolje vidi kod osoba koje već imaju psihotične poremećaje - kod njih je uporaba marihuane vrlo snažni čimbenik ponovne pojave ili pogoršanja bolesti.



ov ćelić ti je možda patrijot pa mu veruješ sve ča reče, ali moroš znati da je un i budala ili drži neku sinekuru pa samo govori pizdarije koje javnost želi čuti.
jedunpu sun prečito, a to možda i in istina ali svejedno je unda ilustrativna neistina, da dite u drobu nekad steže pupkovinu to get high:)

inače, preventivna predavanja o drogi su dobar nočin da mlodi saznaju ča je novo na tržištu i kako djeluje, koliko košta i di se more nabaviti.

dr Čelić ima bogatu praksu rada sa ovisnicima i više vjerujem njemu nego propagandnim materijalima na pojedinim internet stranicama a također i svom iskustvu sa mladima koji su pretjerali sa kanabisom..

jo ne govorin o štetnosti trave, svaka šuša tu zno, jo govorin o boldu

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 07:29

metilda wrote:
aben wrote:da dite u drobu nekad steže pupkovinu to get high:)

ovo ti je baš pravi argument o korisnosti marihuane.. dijete se isto tako smiri na sisi pa je valjda i to još jedan argument o korisnosti ovisnosti :D

jo nika nis nišće reko o korisnosti trave

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 07:30

premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 9/6/2019, 07:31

metilda wrote:
veber wrote:
metilda wrote:ovo nije tema o homoseksualnosti kao vrsti devijantnog ponašanja
znači i pederčine te smetaju čim si ih okarakterizirala kao devijantnu pojavu, okani se kompa 6:50 je misa ti kreće za 10 minuta.

homoseksualnost je evolucijski devijantna pojava,a li kažem, ovo nije tema o njoj a ni o mojim vjerskim praksama
homiće u logore, a kanabisaše u polje. upsss kkrivo.
pederčine u polje, kanabisaše u logore.

alkohol i alkoholizam je opasniji od tih tvojih travaša, a većinom veliki katolici su antiprotivni svemu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 07:34

no kad je nešto znanstveno potvrđeno čak ni imbex ne može protiv toga.

KONZUMIRANJE marihuane u trudnoći može utjecati na razvoj djetetova mozga, tj. na povezivanje moždanih stanica, pokazalo je novo istraživanje izvršeno na ljudskom i mišjem tkivu.

Znanstvenici su proučavali učinak marihuane na miševe te moždano tkivo ljudskih fetusa te otkrili da aktivni sastojak THC utječe na stvaranje veza među živčanim stanicama u moždanoj kori, dijelu mozga zaduženom za kompleksnije razmišljanje i stvaranje sjećanja.

Neuroznanstvenik Tibor Harkany, inače suradnik Instituta Karolinska u Švedskoj i Medicinskog fakulteta u Beču te voditelj istraživanja, poručio je putem časopisa EMBO u kojemu je objavljeno istraživanje da trudnicama savjetuje izbjegavanje konzumacije marihuane.

Kako ističe, posljedice prenatalne konzumacije mogu biti vidljive čak u odrasloj dobi. THC može izravno utjecati na mozak, učiniti ga osjetljivijim na eventualno kasnije konzumiranje ili doprinijeti razvoju neuropsihijatrijskih bolesti.

Ranijim je studijama dokazano da djeca čije su majke tijekom trudnoće bile izložene marihuani imaju veći rizik za kognitivne poteškoće te psihijatrijske poremećaje, javlja Live Science. 


https://www.index.hr/mame/clanak/znate-li-kako-marihuana-u-trudnoci-utjece-na-razvoj-djetetova-mozga/725717.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:36

ne znam što ti hoćeš sa doktorom čelićem reć... jasno je navedeno da korisnici marihuane u rekreativne svrhe niti su zdarviji niti bolesniji od ljudi koji ju ne konzumiraju, sve drugo u segmentu društvenog djelovanja i funkcioniranja je isto u granicama prihvatljivog... tak da to što neki stručnjak tvrdi iz pristrane poticije je irelevantno... to kao i ja da sam neki zadrti drot bio ili ostao, pa da tvrdim da su konzumenti marihuane psihopate i kriminalci, što su neki moji kolege tvrdili a to dakako nije niti ima veze sa istinom...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 9/6/2019, 07:36

aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:37

zašto bi žene u trudnoći pušile marihuanu kad mogu koristiti ulje kanabisa...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 07:40

veber wrote:
aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:40

veber wrote:
metilda wrote:
veber wrote:
metilda wrote:ovo nije tema o homoseksualnosti kao vrsti devijantnog ponašanja
znači i pederčine te smetaju čim si ih okarakterizirala kao devijantnu pojavu, okani se kompa 6:50 je misa ti kreće za 10 minuta.

homoseksualnost je evolucijski devijantna pojava,a li kažem, ovo nije tema o njoj a ni o mojim vjerskim praksama
homiće u logore, a kanabisaše u polje. upsss kkrivo.
pederčine u polje, kanabisaše u logore.

alkohol i alkoholizam je opasniji od tih tvojih travaša, a većinom veliki katolici su antiprotivni svemu.
pa mladi katolici u značajnoj mjeri puše travu, bar u mojoj župi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:42

aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.
za što je opasna... kapni kap ulja indike na bolnu duboku reznu ranu em će ti ublažiti bol, em će ubruati proces zarastanja rane
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 07:42

michaellcmacha wrote:ne znam što ti hoćeš sa doktorom čelićem reć... jasno je navedeno da korisnici marihuane u rekreativne svrhe niti su zdarviji niti bolesniji od ljudi koji ju ne konzumiraju, sve drugo u segmentu društvenog djelovanja i funkcioniranja je isto u granicama prihvatljivog... tak da to što neki stručnjak tvrdi iz pristrane poticije je irelevantno... to kao i ja da sam neki zadrti drot bio ili ostao, pa da tvrdim da su konzumenti marihuane psihopate i kriminalci, što su neki moji kolege tvrdili a to dakako nije niti ima veze sa istinom...

čovjek ima iskustva sa liječenjem ovisnosti o marihuani i njenim štetnim posljedicama a uz to je i doktor specijalist dakle puno relevantnija osoba za razgovor o toj temi nego bilo koji forumaš pa i drot
no ima još tekstova koji pokazuju loše posljedice legalizacije marihuane:

Zagovarači legalizacije marihuane najčešće kao primjer navode primjer Nizozemske. Pogledajmo što se tamo stvarno dogodilo nakon otvaranja «coffee shopova» u kojima se marihuana slobodno konzumirala. U razdoblju od 1984. do 1996. godine uporaba marihuane među osobama u dobi od 18-25 godina je porasla preko 200%, a broj osoba (registriranih kao ovisnika o kanabisu) koje su zbog posljedica konzumiranja marihuane potražile pomoć je porastao za 25%. U isto to vrijeme broj ovisnika o alkoholu je porastao samo za 3%. Ono što je ovdje atipično u odnosu na uzimanje droga u zemljama gdje nije bilo legalizacije, je porast broja korisnika u starijoj dobi. Lake droge uobičajeno se počinju uzimati u mlađoj dobi iz radoznalosti i želje za eksperimentiranjem. Češće ih uzimaju nezrelije osobe, osobe s psihičkim problemima ili sklone rizičnim ponašanjima. Uzimanje drugih sredstava ovisnosti u toj populaciji (npr. alkohola) je također visoko. Ovdje moramo naglasiti da je i u Nizozemskoj konzumiranje marihuane  dozvoljeno samo u «coffee shopovima», dok je konzumiranje na drugim mjestima sankcionirano. Slično iskustvo kao Nizozemska imaju i zemlje Sjedinjenih američkih država s dekriminalizacijom marihuane. Sedamdesetih godina prošlog stoljeća pola zemalja SAD-a je uvelo dekriminalizaciju lakih droga, nakon čega je uslijedio značajan porast broja korisnika marihuane. Kasnih osamdesetih kada su povukli taj zakon, broj korisnika je pao gotovo za trećinu. Trend dekriminalizacije početkom XXI. stoljeća ponovo je praćen porastom konzumiranja marihuane.


https://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/mentalno-zdravlje/266
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 9/6/2019, 07:44

michaellcmacha wrote:ne znam što ti hoćeš sa doktorom čelićem reć... jasno je navedeno da korisnici marihuane u rekreativne svrhe niti su zdarviji niti bolesniji od ljudi koji ju ne konzumiraju, sve drugo u segmentu društvenog djelovanja i funkcioniranja je isto u granicama prihvatljivog... tak da to što neki stručnjak tvrdi iz pristrane poticije je irelevantno... to kao i ja da sam neki zadrti drot bio ili ostao, pa da tvrdim da su konzumenti marihuane psihopate i kriminalci, što su neki moji kolege tvrdili a to dakako nije niti ima veze sa istinom...
ljudi koji su isključivi kao naša kolegica teško će htjeti čuti drugu stranu.

ja sam poznat kao "podržavatelj" lgbt zajednice. to što pederčine smatram pederčinama, cigane, ciganima opet ne znači da neću saslušati argumente druge strane. nisam isključiv. kći i ja smo jučer bili na trgu ona je išla podržati pederčina ja svog šogora na ina delta rallyu, i delta je bila jača od pederčina i lezbi :D tako da su cure došle kod nas na reli jer je bilo cuge i klope i naravno zanimljivih autiju.

a, kći mi se čudi kako joj nisam nikaj rekao za te pederčine jer zna moje rasističke stavove, samo sam joj rekao da je to proces odrastanja. :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 07:46

michaellcmacha wrote:
aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.
za što je opasna... kapni kap ulja indike na bolnu duboku reznu ranu em će ti ublažiti bol, em će ubruati proces zarastanja rane

za što je opasna? evo izvadak iz uvodnog članka:

Jedno istraživanje Karolinska instituta u Švedskoj pokazuje kako je 20 posto prvih psihoza kod mladih ljudi uzrokovano konzumacijom indijske konoplje do pet puta. Indijska konoplja sadrži psihoaktivnu tvar THC (tetrahidrokanabinol) koja utječe na ljudski mozak te može izazvati štetne posljedice. Dakle, vrlo je važno naglasiti kako konoplja u medicinske svrhe nije čudotvorni lijek koji liječi sve bolesti, nego pripravak za ublažavanje simptoma određenih bolesti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:46

metilda wrote:
michaellcmacha wrote:ne znam što ti hoćeš sa doktorom čelićem reć... jasno je navedeno da korisnici marihuane u rekreativne svrhe niti su zdarviji niti bolesniji od ljudi koji ju ne konzumiraju, sve drugo u segmentu društvenog djelovanja i funkcioniranja je isto u granicama prihvatljivog... tak da to što neki stručnjak tvrdi iz pristrane poticije je irelevantno... to kao i ja da sam neki zadrti drot bio ili ostao, pa da tvrdim da su konzumenti marihuane psihopate i kriminalci, što su neki moji kolege tvrdili a to dakako nije niti ima veze sa istinom...

čovjek ima iskustva sa liječenjem ovisnosti o marihuani i njenim štetnim posljedicama a uz to je i doktor specijalist dakle puno relevantnija osoba za razgovor o toj temi nego bilo koji forumaš pa i drot
no ima još tekstova koji pokazuju loše posljedice legalizacije marihuane:

Zagovarači legalizacije marihuane najčešće kao primjer navode primjer Nizozemske. Pogledajmo što se tamo stvarno dogodilo nakon otvaranja «coffee shopova» u kojima se marihuana slobodno konzumirala. U razdoblju od 1984. do 1996. godine uporaba marihuane među osobama u dobi od 18-25 godina je porasla preko 200%, a broj osoba (registriranih kao ovisnika o kanabisu) koje su zbog posljedica konzumiranja marihuane potražile pomoć je porastao za 25%. U isto to vrijeme broj ovisnika o alkoholu je porastao samo za 3%. Ono što je ovdje atipično u odnosu na uzimanje droga u zemljama gdje nije bilo legalizacije, je porast broja korisnika u starijoj dobi. Lake droge uobičajeno se počinju uzimati u mlađoj dobi iz radoznalosti i želje za eksperimentiranjem. Češće ih uzimaju nezrelije osobe, osobe s psihičkim problemima ili sklone rizičnim ponašanjima. Uzimanje drugih sredstava ovisnosti u toj populaciji (npr. alkohola) je također visoko. Ovdje moramo naglasiti da je i u Nizozemskoj konzumiranje marihuane  dozvoljeno samo u «coffee shopovima», dok je konzumiranje na drugim mjestima sankcionirano. Slično iskustvo kao Nizozemska imaju i zemlje Sjedinjenih američkih država s dekriminalizacijom marihuane. Sedamdesetih godina prošlog stoljeća pola zemalja SAD-a je uvelo dekriminalizaciju lakih droga, nakon čega je uslijedio značajan porast broja korisnika marihuane. Kasnih osamdesetih kada su povukli taj zakon, broj korisnika je pao gotovo za trećinu. Trend dekriminalizacije početkom XXI. stoljeća ponovo je praćen porastom konzumiranja marihuane.


https://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/mentalno-zdravlje/266
i porasla je ovisnost o marihuani ali se smanjio broj kaznenih djela iz domene nasilja, porasla je ovisnost, ali se smanjila opća stopa kriminaliteta jer prvospomenuti broj kaznenih djela direktno utječe na ukupnu stopu kriminaliteta.... i da smanjila se enormno stopa kriminaliteta vezano uz zloporabu nedozvoljenih psihoaktivnih tvari jer su mnogi odustali od konzumacije istih te prešli na dozvoljeno....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:49

metilda wrote:
michaellcmacha wrote:
aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.
za što je opasna... kapni kap ulja indike na bolnu duboku reznu ranu em će ti ublažiti bol, em će ubruati proces zarastanja rane

za što je opasna? evo izvadak iz uvodnog članka:

Jedno istraživanje Karolinska instituta u Švedskoj pokazuje kako je 20 posto prvih psihoza kod mladih ljudi uzrokovano konzumacijom indijske konoplje do pet puta. Indijska konoplja sadrži psihoaktivnu tvar THC (tetrahidrokanabinol) koja utječe na ljudski mozak te može izazvati štetne posljedice. Dakle, vrlo je važno naglasiti kako konoplja u medicinske svrhe nije čudotvorni lijek koji liječi sve bolesti, nego pripravak za ublažavanje simptoma određenih bolesti.
ajde de, pa skoro svaki psihić je ovisnik o nekoj vrsti opijata, a nemali broj ih u konačnici završi na nekom odjelu zatvorenog tipa.... pa i ti si psihotična zbog konzumacije svog opijata, pa nikom ništa...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 07:52

miha wrote:pa i ti si psihotična zbog konzumacije svog opijata, pa nikom ništa...

skrenuli smo na ad hominem - koji bi to bio moj opijat?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Guest 9/6/2019, 07:53

Novo istraživanje znanstvenika iz Velike Britanije pokazuje da marihuana može negativno utjecati na veličinu i oblik spermija, naročito kod mladih muškaraca.


"Rezultati našeg istraživanja upućuju da korisnici marihuane trebaju prestati s tom navikom ako planiraju osnovati obitelj", izjavio je jedan od voditelja istraživanja dr. Allan Pacey.


Istraživanje, objavljeno u časopisu Human Reproduction, ne pokazuje da marihuana direktno utječe na muškarčevu plodnost, ali je pokazalo da je konzumacija marihuane usko povezano s problemima s plodnošću.


U istraživanju je sudjelovalo 318 muškaraca, čije su spermije znanstvenici ustanovili abnormalnima. Uzorke njihovih spermija su usporedili s uzorcima spermija od 1652 muškarca, čiji su spermiji smatrani normalnima.


Sudionici su ispunjavali upitnik koji je sadržavao pitanja o njihovim cjelokupnim životnim navikama, uključujući pušenje cigareta, konzumaciju alkohola i marihuane.


Cigarete i alkohol su također utjecale na zdravlje spermija, ali u manjoj mjeri nego marihuana. Naime, znanstvenici su otkrili da marihuana može promijeniti veličinu i oblik spermija i narušiti kvalitetu DNA.


Prethodna istraživanja su pokazala da je za začeće i zdravu bebu zdravlje spermija jednako važno kao i zdravlje jajašaca.
Ovo nije prvo istraživanje koje je pokazalo da marihuana negativno utječe na spermije, stoga bi bilo pametno da s tom navikom prestanete, naročito ako u skoroj budućnosti planirate osnovati obitelj.


https://www.centarzdravlja.hr/zanimljivosti/kako-marihuana-utjece-na-spermije/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by michaellcmacha 9/6/2019, 07:53

pa bnžžnaravno da nije čudotvorni lijek, i naravno da ublažava simprome određenih bolesnih stanja.... i naravno da to nekima u ono malo života što im je ostalo znači sve... jer ih boli... za popizditi... moj stari je godinama radio sa teškim bolesnicima (rak grla i rak pluća) u terminalnim stadijima i njih je jedino zanimalo da im se da nešto protiv boli... i moj im je otac i protiv protokola znao dati dozu više morfija, kako bi ih manje boljelo... ti im naravno ne bi dala u duu svog poimanja kršćanske krutosti i gledala bi ih kako se pate...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by veber 9/6/2019, 07:53

aben wrote:čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.
sve je opasno, svaki udisaj nas ubija.
hrana nas ubija jebiga od nečeg moramo umrijeti, heroin je opasan. izaziva tešku ovisnost, razara obitelji čini štetu zajednici jer ovisnici o horsu ostanu doživotno ovisni.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by aben 9/6/2019, 07:55

michaellcmacha wrote:
aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:premda, dosta sun ču o korisnosti. recimo, moja žena imo jaketu od travine. mislin da je marke gravis, i stvarno je odličan materijol.
pa od kuda izraz konoplja ili štrikača?
jer su se selaki napušavali i onda heklali štrike.

bulazne o štetnosti kanabisa, a legalno kupiš opijate. odeš u željeznariju i za 50ak kuna kupiš opijata za mjesec dana. nitko ne ide branit nitro razrjeđivač ili gumeno ljepilo. odeš doktoru i veliš da te boli kičma, a ovaj ti da ketadonske tablete. sve legalno.

čuj, trava je opasna. za konzumenta možda čak opasnija nego alkohol.
to ča svimo znomo nekoga ki dimi celi život, ili ki pije celi život, ne znoči da to ni opasno. je, opasno je. ali to nemo nikakove veze sa zabranom. ako zabroniš neku supstancu, ona ni manje opasna. ona je potpuno jednoko opasna, samo skuplja.
za što je opasna... kapni kap ulja indike na bolnu duboku reznu ranu em će ti ublažiti bol, em će ubruati proces zarastanja rane


opasna je za ljude ki je pušu da ih odvali

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovo se nije komentiralo  - Page 12 Empty Re: ovo se nije komentiralo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 50 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum