ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 08:10

U 11 sati počeo je ispred splitskog HNK-a 'Marš za znanost'. Skup je to koji je prijašnjih godina privlačio brojne zainteresirane koji su potom hodali do Đardina iznoseći svoje stavove vezane za hrvatsko obrazovanje i razvoj znanosti.
Ipak, ovogodišnje je izdanje doživjelo potpuni fijasko jer se skupilo svega desetak ljudi pa je odlučeno da neće marširati do Đardina.
'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma 11034187

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/601950/splitski-39mars-za-znanost39-dozivio-potpuni-fijasko-pred-hnk-om-se-skupilo-svega-desetak-ljudi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by epikur37 5/5/2019, 08:15

sta sad ne valja....majko mila...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 08:17

HVAR ima školu koja ima više zaposlenika nego učenika. 
Nalazi se u mjestu Sućuraj i ima 20 zaposlenika i 16 učenika. Zove se OŠ "Ante Anđelinović" i po omjeru zaposlenika i učenika jedinstvena je u Splitsko-dalmatinskoj županiji, a možda i dalje. I ona nije područna škola, već je matična (centralna) i ima svog ravnatelja, tajnika, računovođu, stručnog suradnika...
Istovremeno, u Splitsko-dalmatinskoj županiji postoje područne škole, koje nerijetko imaju puno više učenika nego ove matične. Posebno se ističe Područna škola u Košutama koja ima 162 učenika, a spada pod OŠ Trilj, koja uzgred budi rečeno ima 9 područnih škola, piše Slobodna Dalmacija. 

za to vrijeme u istoj galaksiji na obliznjem otoku...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 08:18

epikur37 wrote:sta sad ne valja....majko mila...

sve suprotno od zdrava razuma
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 08:22

Sve ove školice imaju i svoje domare i to na punu plaću, iako niti jedna od njih nema niti 1000 kvadratnih metara, a Pravilnik o normi propisuje 3000 kvadratnih metara zatvorenog prostora, za ostvarivanje radnog odnosa, na puno radno vrijeme.

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Asura
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 08:38

debotoijusto wrote:U 11 sati počeo je ispred splitskog HNK-a 'Marš za znanost'. Skup je to koji je prijašnjih godina privlačio brojne zainteresirane koji su potom hodali do Đardina iznoseći svoje stavove vezane za hrvatsko obrazovanje i razvoj znanosti.
Ipak, ovogodišnje je izdanje doživjelo potpuni fijasko jer se skupilo svega desetak ljudi pa je odlučeno da neće marširati do Đardina.
'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma 11034187

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/601950/splitski-39mars-za-znanost39-dozivio-potpuni-fijasko-pred-hnk-om-se-skupilo-svega-desetak-ljudi
Hrvatskoj nedostaje 12 tisuća medicinskih sestara

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2083149

Od tog njihovog znanja na tin fakultetima nije se puno nas u Hrvatskoj usrićilo.

Fakultete triba zatvorit
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 08:48

Zorba wrote:Eh da znas kako je biti inzenjer i ti bi fakultet upiso makar kao vanredni ili DL student. :cleanteeth
Ne triba mi sad kad iman 40 godina , par stanova i materijalno sam se situirao ( već odavno ). Triba mi neka sisata koja pere , kuva i puši.

Pusti ti te fakultete , većina njih ide tamo a ne zna ni sama zašto ide.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 08:51

Vlastica Barišić spada među 10.300 hrvatskih umirovljenika, koliko ih je dosad, prema podacima HZMO-a, odlučilo iskoristiti mogućnost zapošljavanja na pola radnog vremena, uz zadržavanje mirovine.


No, nakon što joj je uplaćena prva plaća, Vlastica je doživjela pravi šok! Uvidom u stanje tekućeg računa shvatila je da je za prošli mjesec primila manju mirovinu od dosadašnje. Naime, dosad joj je mirovina iznosila, kaže nam Vlastica, 2.329,26 kuna, od čega je na ovrhu odlazilo 582,31 kuna. Po novom, za mirovinu joj se isplaćuje 1.949,23 kune, od čega na ovrhu odlazi 484,80 kuna. Pritom valja reći da je manji iznos za ovrhu posljedica izmjena ovršnih propisa.



Osim mirovine, za prošli je mjesec dobila i prvu plaću za rad u jednoj ustanovi za brigu o starim i nemoćnima, i to u bruto iznosu od 1.800 kuna. Upravo u tom dodatnom prihodu i leži problem. U HZMO-u su joj objasnili da ostvarivanjem dodatnog dohotka mora plaćati porez na dohodak i prirez, kao i doprinose. 



 Za mene je tih 300 ili 400 kuna, za koliko mi je sada manja mirovina, velik iznos. Nije mi jasno otkud im pravo da mi oporezuju mirovinu, koju sam zaradila za puni staž?! U HZMO-u su mi rekli da je normalno da plaćam porez i prirez za dohodak koji ostvarujem radom, no nitko nije spominjao da će mi se to odraziti i na mirovinu. Da sam to znala, ne bih se zaposlila, iako volim raditi. Uostalom, i dosad sam godinama volontirala u jednom domu za starije i nemoćne osobe, njegovateljica sam po struci - vrlo emotivno nam je kazala 69-godišnja Vlastica, žaleći se da joj je pozlilo kada je vidjela stanje na računu

i bas zato sto te drzava ponovo prevarila trebas nastavit davati glas HDZ 
nasi su i znaju
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 08:52

Nije ni Tito ima fakultet pa je bija manga. Đabe ti vakultet ako ga nemaš u glavi.


Last edited by RayMabus on 5/5/2019, 08:53; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by marcellus 5/5/2019, 08:53

marširati za znanost je idiotarija, marš je vojna stvar

_________________
'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 08:56

Zorba wrote:
RayMabus wrote:Nije ni Tito ima fakultet pa je bija manga. Đabe ti vakultet ako ga nemaš u glavi.

Imao je iskustvo...gonjali su i njega na Rusiju... :cleanteeth
E pa tako gonjaju danas ove u Irsku i Njemačku. Nek se malo fakultišu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by ljubo1212 5/5/2019, 09:00

bilo ih je 7, opet lijevi novinari pumpaju broj ljudi za 30-ak posto
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 09:01

ljubo1212 wrote:bilo ih je 7, opet lijevi novinari pumpaju broj ljudi za 30-ak posto
I svi sa filozofskog.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by debotoijusto 5/5/2019, 09:18

"Toranj će biti slobode, svih hrvatskih branitelja, ali i širokih vidika naše Hrvatske za koju vjerujem da će biti među najprosperitetnijim državama, samo se moramo svi zajedno potruditi", rekla je Kolinda.

"Slažem se", dodao je Penava.

Kolinda je s vodotornja gledala Vukovar.

"das ist walter", rekla je u jednom trenutku.

Nakon toga je sjela kraj jednog vukovarskog branitelja koji im se pridružio gore, nakon čega je i zaplakala, a na snimci se vidi kako briše suze.

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Kol__5__

suzama sam lepio tapete otisla si odvela mi dete
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by RayMabus 5/5/2019, 09:22

Nek priroda odradi svoj posao ; natalitet cici krep , novih đaka je sve manje , posla ima , cila EU na pladnju za ić radit.

Kome još uopće tribaju fakulteti ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma Empty Re: 'Marš za znanost' u zemlji kupljenih diploma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum