ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by debotoijusto 1/11/2015, 08:10

Pokušavajući na jednom prošlotjednom predizbornom TV sučeljavanju političkim suparnicima ilustrirati fenomen ‘uhljeba’ na našoj političkoj i društvenoj sceni, ORaH-ovac Alen Baščevan posegao je za vlastitim primjerom. 

“Bio sam četiri godine uhljeb kao dožupan Bjelovarsko-bilogorske županije i nisam ništa radio”, ‘ispalio’ je Baščevan na blago zaprepaštenje dijela gostiju u emisiji, među kojima je Baščevana podržao jedino ‘reformist’ Radimir Čačić riječima da dožupani ništa ne rade ni u jednoj županiji. Bio je to povod za razgovor s ovim  kandidatom stranke Mirele Holy u 2. izbornoj jedinici.

Kako ste dospjeli na funkciju dožupana Bjelovarsko-bilogorske županije?


- Nakon petnaestak godina rada u jednoj zdravstvenoj ustanovi dobio sam ponudu da se kandidiram na izborima za dožupana Bjelovarsko-bilogorske županije kao kandidat HSLS-a. Naivno i euforično, pun želje da utječem na stanje u ‘svom dvorištu’, prihvatio sam ponudu i uspio na izborima. Već drugi dan mandata, koji je počeo 2009. i trajao do 2013., ‘tresnuo sam na dupe’. Ne mogu reći da me sav taj kič i bižuterija nisu zaslijepili - ured od 50-ak kvadrata, tajnica, velika fotelja...

Čak su mi ponudili da promijenim sasvim solidan uredski namještaj, jer da to rade svi dožupani kada preuzmu ured i funkciju. Nisam to prihvatio, a vrhunac dekadencije je bio moj uvid u plaću, kartice i službeno vozilo. Nisam se mogao požaliti na plaću koju sam imao na prethodnom poslu, ali ova je bila skoro trostruko veća.

Kolika, recite konkretno...


- Plaća koju sam imao u zdravstvenoj ustanovi iznosila je oko 6000 kuna, a kao zamjenik župana primao sam oko 17.000 kuna. Uz plaću dožupana išle su dvije kartice, jedna za gorivo, druga za reprezentaciju. Nisam koristio karticu za reprezentaciju, a, koliko znam, ni moj kolega dožupan. Ali ono što je najbitnije - znate li što sam radio za takvu plaću i pripadajuće prinadležnosti? Ništa, ili gotovo ništa. Ono za što me župan delegirao, to su bila paljenja svijeća, polaganja vijenaca ili proslave dana općina kojih kod nas ima k’o Kineza.

Uglavnom, nakon završenog fakulteta i poslijediplomskog studija te rada u struci i mogućnosti mjerljivog učinka, shvatio sam, preko noći, da sam postao ‘uhljeb’. 

Kasnije su se u našoj županiji zbog ispunjavanja Zakona o pravima nacionalnih manjina i ispunjavanja manjinskih kvota pojavila još dva dožupana, tako da nas je bilo četvero. Imaš, naime, dožupana iz srpske nacionalne manjine, pa dožupanicu iz češke nacionalne manjine, što sveukupno daje četiri ureda, četiri automobila, šesnaest guma, četiri službene kartice... Mogli smo i belu kartati, toliko nas je bilo župana i dožupana!

Kolika bi trebala biti plaća župana i dožupana? Treba li ih sve uopće platiti ili dio treba raditi volonterski?


- Plaća zamjenika župana ne bi smjela biti veća od 1000 eura, a plaća načelnika općine maksimalno 5000 kuna.

U istome televizijskom nastupu naveli ste zgodnu usporedbu svoje tadašnje plaće dožupana s primanjima svojih roditelja, poljoprivrednika. O čemu se radi?


- Jednom prilikom pokazao sam izlist svoje plaće dožupana roditeljima koji su poljoprivrednici, radišni, 20 godina nisu vidjeli mora. U to vrijeme imali su 22 muzne krave, a litra mlijeka bila je, mislim, tri kune i 42 lipe. Rekli su mi da oni s toliko krava i takvom cijenom mlijeka ne mogu zaraditi u mjesec dana koliko zaradi jedan običan političar!

Mater mi je kroz šalu promrmljala ‘Pa zar sam te za to rodila!’

Izišli ste iz HSLS-a i sada ste u ORaH-u. Po čemu se ta stranka razlikuje od vašeg dosadašnjegiskustva?


- Prije ulaska u ORaH politiku sam učio od krivih ljudi koji su mi govorili da stavim masku, jer će te ljudi inače skužiti. Znat će tko si, a to nije dobro, govorili su mi. Pa što? Žao mi je što sam sedam godina jedno mislio, drugo govorio, a treće radio.

Svi u politici navuku masku i deformiraju se. Zato u Hrvatskoj i imamo jedan maskenbal. Nakon što sam upoznao Mirelu Holy i ljude iz ORaH-a, meni se dogodilo otrežnjenje. Nemam nikakvu potrebu da se dodvoravam predsjednici stranke ni bilo kome, to je jednostavno bilo tako. Uz Vladu Gotovca, Mirela Holy jedina je političarka u ovih 25 godina kojoj su vjerodostojnost, dosljednost i dana riječ važniji od bilo koje funkcije ili novca. Iako njezin modni i kozmetički izričaj tako ne sugeriraju, Mirela je jedna od rijetkih političarki u nas bez maske!

Kakav rezultat na izborima priželjkujete u ORaH-u? Gdje vi vidite ORaH u budućnosti - kao dosljednu opoziciju ili kao dio neke vlasti ako se za to ukaže potreba i prilika?


- Slušam druge aktere na našoj političkoj sceni i čini mi se da su mnogi stavili ‘ružičaste naočale’. Prema računicama tih aktera, u Saboru će biti jedno 500 zastupnika jer će svi dobiti po 10-20 mandata. Mi smo mlada stranka, neki dan smo proslavili dvije godine postojanja.

Za naš razvoj bilo bi bolje da smo dosljedna opozicija sa stabilnim brojem mandata. Mi ne histeriziramo oko broja mandata i ne vučemo ljude za rukav da moraju dati glas ORaH-u. Bit će kako bude. S obzirom na to kako i na što ukazujemo, nije važno da se ORaH-u dogodi čudo, već da se Hrvatskoj dogodi ORaH.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/305125/Default.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30621
2014-04-12


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by vili40 1/11/2015, 08:49

Tih 17 tisuća kuna i nije problem ako stvarno ništa ne rade jer ako prorade onda se ta svota višestruko umnožava,tu nastaje problem.Svaki radišni uhljeb u kratko vrijeme stvori desetak novih uhljeba.
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by Kermit 1/11/2015, 08:52

Pa dobro šta je Zoka radio u ambasadi u Beču? jebo sekretarice, pio i vuko kokaniđu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by AlfaOmega 1/11/2015, 09:15

Kaj je danas 17.000 kn? Ništ... Jest da ja nekak i mogu živjet od svoje duplo manje, ali samo nekak.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10266
2015-09-11


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by L'âme 1/11/2015, 09:52

AlfaOmega wrote:Kaj je danas 17.000 kn? Ništ... Jest da ja nekak i mogu živjet od svoje duplo manje, ali samo nekak.
eh,da je on jedini..koliko takvih ima..nista ne stvaraju,a primaju..plus jos trose..pa se cudimo krizi..:S

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by gargamel0101 1/11/2015, 10:35

Baš krasno od njega da je podjelio svoju mračnu prošlost s nama. E sad, ostaje pitanje da li je nešto iz toga naučio. Očigledno je da nije, jer se nastoji uvaliti u Hrvatski sabor.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by marcellus 1/11/2015, 13:43

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Noose-rope

_________________
Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by Guest 1/11/2015, 13:48

mislim ja lika ne krivim.. dapače imao je muda i hrabrosti to reći. ja osobno znam takvih desetaka situacija.. doslovno desetaka.. evo recimo frend. ing.građevine. sada je županija zapošljavala zbog legalizacije. županijom vladaju HDZovci. dakle da bi došao na posao morao si imati HDZovu političku vezu. tako i frend došao preko neke HDZovce, i drugi došli, a većina čak i u stranci HDZa.

I kaže nije to problem, nego njima treba tipa da bi izvršili posao u zadanom roku, tpa 20ak inžinjera građevine , i 1 pravnik za pravne poslove-

ovi zaposlili 10ak inžinjera građevine i 10 ak pravnika :D :D :D

tih 10ak HDZovih pravnika doslovno kurca nerade, idu na teren, on inžinjer i pravnik sa njime. pravnik mu doslovno netreba u 99% situacije, kaže dosta bi bilo da je u cijelom odjelu svega 1pravnik, i taj bi imao rijetko kada pravog posla, a ovi stavili 10ak pravnika(svi članovi mladeži HDZa). pročelnicu sada guze ovi iz Zagreba da kasni sa rokovima legalizacije, normalno da će kasnit sa takvim kadroviranjem...

i znam druge situacije što mi priča ekipa iz prve ruke, tako da ovome svaka čast, lik je priznao šta se tu događa..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by darth_vader 1/11/2015, 14:27

Znači skoro milijun kuna i nikome ništa...a sad se kao posipa pepelom...pa nek ih vrati onda, koji kurac sere samo...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19680
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by abraham 1/11/2015, 14:28

Bilo kako bilo ali i tata bi sine.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14082
2014-04-14


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by Guest 1/11/2015, 14:45

jasambrend wrote:Znači skoro milijun kuna i nikome ništa...a sad se kao posipa pepelom...pa nek ih vrati onda, koji kurac sere samo...
stotine tisuća hrvata bi tako morale vraćati pare.. ima lik i pravo.. izaša je iz ormara..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by darth_vader 1/11/2015, 15:41

Nek ne glumi pravednika onda...kog boli kurac za njegovom licemjernom ispovjesti......
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19680
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by abraham 1/11/2015, 15:45

Licemjerno je tvrditi da vecina ne bi uradila isto. Samo sta sve ne moze dopasti i svi nemaju obraz djon,pardon veze i obitelj itd.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14082
2014-04-14


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by darth_vader 1/11/2015, 15:49

Pa nek povede ljude primjerom i vrati onda...jebote kao da lopov kaže, ukrao sam i što sad...ne možete me kazniti i neću vratiti ukradeno, ali eto priznao sam samo zato da se vidi da ima i drugih lopova osim mene...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19680
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by v_vlado 1/11/2015, 16:04

Nije uhljeb neg je ukruh....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by Guest 1/11/2015, 16:05

istup, izašao iz ormara.. hrabrost, kao 2001 reći da si gay, tako je sada ovo hrabrost
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by v_vlado 1/11/2015, 16:07

neoliberalni_placenik wrote:istup, izašao iz ormara.. hrabrost, kao 2001 reći da si gay, tako je sada ovo hrabrost
Gay jebe jednog a ukruh jebe nas sve.....drastična razlika...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by gargamel0101 1/11/2015, 16:36

Uskoro nam stize parada uhljeba.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by marcellus 1/11/2015, 18:10

inače, ne vjerujem da će i HDZ nešto tu promijeniti kad dođe, na moju veliku žalost. Kod nas je jednostavno takva kultura... Tuđmanu najviše zamjeram što nije, kao jedini vladar koji je to realno mogao, uništio korupciju u Hrvatskoj odmah u startu.

_________________
Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by abraham 1/11/2015, 18:23

marcellus wrote:inače, ne vjerujem da će i HDZ nešto tu promijeniti kad dođe, na moju veliku žalost. Kod nas je jednostavno takva kultura... Tuđmanu najviše zamjeram što nije, kao jedini vladar koji je to realno mogao, uništio korupciju u Hrvatskoj odmah u startu.
Stvar mentaliteta. Da, detudjmanizacija je krenula neke cetiri godine prije Sanadera. poklapa se sa dolaskom Mesica-Karamarka , na vlast. Mozda grijesima ali bih se zakleo da je tako bilo.
abraham
abraham

Male
Posts : 14082
2014-04-14


Back to top Go down

Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna Empty Re: Bio sam uhljeb, ništa nisam radio i primao sam 17. 000 kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum