ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 06:18

Da počinje sezona u Dubrovniku i ako nedigne plaće ....i digli sidro svi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici-benzinske-pumpe-u-trebinju-dali-kolektivni-otkaz-zbog-placa/190420003

Ja san radija deset godina na pumpi , nije to ka prije pa moš nešto zamračit nego radiš za crkavicu a ostalo je druže snađi se. Ja san isto da otkaz jer nisu mislili dizat plaće a sad su i ovi krenili tin stopama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 06:20


RADIKALNA METODA
Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća
Radnici benzinske pumpe "MAN-CO" u Trebinju dali su kolektivni otkaz, jer nisu dobili očekivano povećanje plaća.
Direktor i vlasnici su pristali na povećanje od 50 KM, što je bilo nedovoljno pa su svi radnici dali kolektivan otkaz, napisao je na svom blogu trebinjski političar Nebojša Vukanović (PDP).

Tako su se radnici postarali i da benzinska pumpa bude zatvorena, a mogla bi proraditi tek ako se angažuju radnici iz drugih dijelova Hercegovine.

"Otvaranje velikog broja radnih mjesta u Dubrovniku, koja su dva do tri puta bolje plaćena u odnosu na Trebinje, umnogome je relaksiralo situaciju jer gazde ne mogu više ucjenjivari radnike kada ima alternativa i posao u Dubrovniku, a valjda će korektan odnos privrednika u Dubrovniku uticaj na poboljšanje uslova rada i povećanje plata u Trebinju i Hercegovini", napisao je Vukanović.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 06:53

Plaća in je 500 km to je 2000 kuna. Hrvatska dala 65 tisuća radnih dozvola a pola od toga je sezonski u turizmu ( po godine ). Šta će on cilu godinu , noćne , vikende , s budalam imat posla na pumpi , svaku štetu plati sam ...a doli u sezoni natućeš 24 tisuće kuna u po godine i onda ostatak godine odmaraš i radiš nešto pametnije.

Nek ti ostane čistih 6 tisuća kuna i u 4 miseca zaradiš koliko tamo na pumpi cilu godinu. I onda još imaš 9 miseci slobodno moš zaradit koju kunu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 07:17

Evo , dvi tisuće kuna plaća

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/radnici-kolektivnim-otkazom-zbog-malih-plata-zatvorili-benzinsku-pumpu-450950

I sad kod konkurenkcije rade i za manje od toga tj za minimalac i sad će ovi ove iz druge firme zvat da radu kod njega a ovi na minimalcu neće nać više radnike
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by Serbinho-3 20/4/2019, 07:41

Prvo, nikad se ne radi za Balkanca.

Drugo, pročitaj prvo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 08:08

nije prvi slučaj
vlasnik je našao nove radnike, ovi nisam sigurna da su bolje prošli
tako je to kad se netko navikne na dobro, uzbuni, ostane i bez onoga što je imao
jer gore osjetio nije
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 08:11

RayMabus wrote:Da počinje sezona u Dubrovniku i ako nedigne plaće ....i digli sidro svi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici-benzinske-pumpe-u-trebinju-dali-kolektivni-otkaz-zbog-placa/190420003

Ja san radija deset godina na pumpi , nije to ka prije pa moš nešto zamračit nego radiš za crkavicu a ostalo je druže snađi se. Ja san isto da otkaz jer nisu mislili dizat plaće a sad su i ovi krenili tin stopama.
ti ako živiš od najma mogao si birati
ima ljudi koji su sretni da dobiju posao na pumpi za novac koji se nudi
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 08:19

mortal wrote:
RayMabus wrote:Da počinje sezona u Dubrovniku i ako nedigne plaće ....i digli sidro svi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici-benzinske-pumpe-u-trebinju-dali-kolektivni-otkaz-zbog-placa/190420003

Ja san radija deset godina na pumpi , nije to ka prije pa moš nešto zamračit nego radiš za crkavicu a ostalo je druže snađi se. Ja san isto da otkaz jer nisu mislili dizat plaće a sad su i ovi krenili tin stopama.
ti ako živiš od najma mogao si birati
ima ljudi koji su sretni da dobiju posao na pumpi za novac koji se nudi
Pa eto ti pa radi , ja san se maka pa ti oslobodija radno mjesto. lol!

Normalno da ima ljudi koji su sretni da dobiju posao na pumpi. Meni je to i dopizdilo više , deset godina noćne smjene tuć. Nek radi tko oće. Neman ja nikakvih problema s time. Ja san u penziji lol!

A šta ću radit ? Nisan se oženija nit planiran , dice neman , iman dovoljno za sebe i osnovno i baš me brige.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 08:35

RayMabus wrote:
mortal wrote:
RayMabus wrote:Da počinje sezona u Dubrovniku i ako nedigne plaće ....i digli sidro svi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici-benzinske-pumpe-u-trebinju-dali-kolektivni-otkaz-zbog-placa/190420003

Ja san radija deset godina na pumpi , nije to ka prije pa moš nešto zamračit nego radiš za crkavicu a ostalo je druže snađi se. Ja san isto da otkaz jer nisu mislili dizat plaće a sad su i ovi krenili tin stopama.
ti ako živiš od najma mogao si birati
ima ljudi koji su sretni da dobiju posao na pumpi za novac koji se nudi
Pa eto ti pa radi , ja san se maka pa ti oslobodija radno mjesto. lol!
svi ste skloni omalovažavanju
kada budeš imao svoje onda nudi
ne bahati se  nuđenjem tuđeg kad nii ne raspolažeš tim

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 08:40

Ne omalovažan nikoga. Kažen : Ako ti se radi radi. Jel tebi nešto paše to je tvoja stvar isto ka šta nekome nešto ( više ) nepaše pa neće to radit. Nema ti tu filozofije.

A ovi ako če dovodit ljude iz drugih krajeva države onda će in morat plaćat podstanarstvo jer od 2200 kuna nitko nemože plaćat podstanarstvo sa tako malon plaćom.

Kad ti nestane radne snage na nekon području onda imaš problem jer sve koje dovedeš su podstanari pa il im ti to moraš osigurat il podignit plaće da imaju za platit podstanarstvo ( ta neće spavat na ulici i onda dolazit radit kod tebe ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 08:55

RayMabus wrote:Ne omalovažan nikoga. Kažen : Ako ti se radi radi. Jel tebi nešto paše to je tvoja stvar isto ka šta nekome nešto ( više ) nepaše pa neće to radit. Nema ti tu filozofije.

A ovi ako če dovodit ljude iz drugih krajeva države onda će in morat plaćat podstanarstvo jer od 2200 kuna nitko nemože plaćat podstanarstvo sa tako malon plaćom.

Kad ti nestane radne snage na nekon području onda imaš problem jer sve koje dovedeš su podstanari pa il im ti to moraš osigurat il podignit plaće da imaju za platit podstanarstvo ( ta neće spavat na ulici i onda dolazit radit kod tebe ).
bio je slučaj i kod nas
napisala sam gore
dali otkaze pa otišli na gore neki
to da svatko bira što mu odgovara što ne je normalno 
ima dosta slučajeva kad ljudi prenagle pa prođu lošije
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 09:01

Da , ima ...samo ovima u Trebinju je Dubrovnik ispod kuće a fali radne snage u sezoni a plaće puno veće dva do tri puta nego tamo gore kod njih ....tako da ovi ne beru brigu di će se zaposlit na bolje.

U svakom slučaju moraš imat odstupnicu , to kod mene nije bio drugi posao nego mi dopizdilo radit , plače se ne dižu a ne vidim ni da oće a svake godine sve gore i gore a iman te stanove , situiran san a kako vidin da se neću skoro i oženit a možda i nikako onda ono aj odmaraj doma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 09:14

RayMabus wrote:Da , ima ...samo ovima u Trebinju je Dubrovnik ispod kuće a fali radne snage u sezoni a plaće puno veće dva do tri puta nego tamo gore kod njih ....tako da ovi ne beru brigu di će se zaposlit na bolje.

U svakom slučaju moraš imat odstupnicu , to kod mene nije bio drugi posao nego mi dopizdilo radit , plače se ne dižu a ne vidim ni da oće a svake godine sve gore i gore a iman te stanove , situiran san a kako vidin da se neću skoro i oženit a možda i nikako onda ono aj odmaraj doma.
ok imaš stanove .. ali ako ne zarađuješ na njima nije ti puno bolje nego i meni dok nisam radila
nekretnina na kojoj nema zarade i nezaposlenost, dobiti niodkuda
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 09:19

Pa iznajmljujem jedan odavno sad ću i drugi. A ono režije i spiza ( hrana ) osigurani. Za ostalo se moran pomučit al neman nekih velikih troškova tako da ono .... brige me eto.

Meni je ti to sve isti kurac radija ne radija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by immortal 20/4/2019, 09:27

RayMabus wrote:Pa iznajmljujem jedan odavno sad ću i drugi. A ono režije i spiza ( hrana ) osigurani. Za ostalo se moran pomučit al neman nekih velikih troškova tako da ono .... brige me eto.

Meni je ti to sve isti kurac radija ne radija.
ma.. samo zamotavaš
radiš-iznajmljuješ
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 09:31

A neš ti velikog rada , svakog prvog u misecu pokupit podstanarinu. To si osigura sebi režije i spizu pa sad ako ćeš nešto više onda moraš radit ako ćeš ovako ko i ja nit kučeta nit mačeta nego ćeš bit jebivjetar onda moš i spavat doma.

Kad sve iseli i plaće se povećaju onda ću razmišljat o poslu. Sad mi se ne da.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 09:33

Neman ti ja neke velike zahtjeve nepijen ako nean para , nedrogiran se , nekockan , nevata ženske ...kavica i duvan i to motan duvan i dođe me jeftinije dosta.

Meni ti ne triba ništa u život nego kauč , tv , internet , kava i duvan i meni ti puca kurac za živo okolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by Guest 20/4/2019, 12:01

u staroj Yugi,oni koji su radili na bancinskim pumpama,su uvijek imali najbolje ajute sa zapada..ostali su vozili licencirane Fijate i zastave srpske..tu i tamo ,malo istaknutiji,Lade i Skode.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 12:08

pismejker wrote:u staroj Yugi,oni koji su radili na bancinskim pumpama,su uvijek imali najbolje ajute sa zapada..ostali su vozili licencirane Fijate i zastave srpske..tu i tamo ,malo istaknutiji,Lade i Skode.. :cleanteeth
To je bilo nekad kad su se računi izdavali na paragon blok. Moš napisat šta oš na njemu. Danas ti je sve kompjuter i fiksalizacija. Ja san moga kemijat sve i svašta jer to program dopuštiva a onda zadnji par godina stalno neke informatičare dovodili da to blokira i na kraju to blokirali i onda nemaš ni zaradu sa strane a jebeš se ko stoka na toj pumpi i danju i noću sa svakakvin budalama a kad je neki problem onda udri po tebi i radnicima jer ste onda vi krivi sve pa plati štetu iz svog đepa i tako nikad nećeš na zelenu granu pa mi puka film i dobija otkaz tj napravija ga jer san puka pa napravija šou.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by RayMabus 20/4/2019, 12:12

U Jugi nije bilo kompjutera , dođe ti lipo gazda firme koji ima kamione i napišeš mu račun na paragon blok koliko oće i povrat poreza i tebi ide pola i to ti je to.

Ako će pet računa po dvi tisuće kuna to ti je deset tisuća kuna , povrat poreza ti je 25% jer je to njemu trošak firme , tebi ide 10% na ruke a on posli dobije 15% kad traži povrat poreza.

I tako napraviš deset tisuća kuna račun i dobiješ tisuću kuna na ruke taj dan.

To san ja radija godina samo na kompjuteru samo zadnjih dvi godine nam to blokiralo pa kurčina teška , nema zarade nikakve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća Empty Re: Radnici benzinske pumpe u Trebinju dali kolektivni otkaz zbog plaća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum