ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 15/4/2019, 23:27

Gnječ wrote:više manje sve šta ti treba su 4 knjige. njih naučiš napamet kao tablicu množenja ostalo je sve varijacija na temu osim modernističkih koji su većinom out of sync tj. nisu u rezonanci sa unverumom, prirodom ali opet u bazi imaju temelke iz ove 4 knjige koje je napisao Andrea Palladio davne 1570-te godine.

I quattro libri dell'architettura (The Four Books of Architecture) is a treatise on architecture by the architect Andrea Palladio (1508–1580), written in Italian. It was first published in four volumes in 1570 in Venice, illustrated with woodcuts after the author's own drawings. It has been reprinted and translated many times, often in single-volume format.

Book I was first published in English in 1663 in a London edition by Godfrey Richards. The first complete English language edition was published in London by the Italian-born architect Giacomo Leoni in 1715-1720


sve 4 knjige u pdf formatu:

https://www.liberliber.it/mediateca/libri/p/palladio/i_quattro_libri_dell_architettura/pdf/palladio_i_quattro_libri_dell_a.pdf
A ti si brži od mene. Već si u 16. stoljeću?  :D

Ma sve je već negdje netko izmisio i treba samo prepisivati. Ali ne, mora se izmišljati topla voda pa se grade spomenici vlastitom egu, a sve na račun poreznih obveznika.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 15/4/2019, 23:37

Tom Graditelj i prior Filip, Kingsbridge i Salisbury chatedral :)
U stvari Salisbury nije u knjizi....ona je nesto mlađa

Denkverbot - Page 43 5c65c710
Denkverbot - Page 43 Salisb10

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 15/4/2019, 23:43

Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:više manje sve šta ti treba su 4 knjige. njih naučiš napamet kao tablicu množenja ostalo je sve varijacija na temu osim modernističkih koji su većinom out of sync tj. nisu u rezonanci sa unverumom, prirodom ali opet u bazi imaju temelke iz ove 4 knjige koje je napisao Andrea Palladio davne 1570-te godine.

I quattro libri dell'architettura (The Four Books of Architecture) is a treatise on architecture by the architect Andrea Palladio (1508–1580), written in Italian. It was first published in four volumes in 1570 in Venice, illustrated with woodcuts after the author's own drawings. It has been reprinted and translated many times, often in single-volume format.

Book I was first published in English in 1663 in a London edition by Godfrey Richards. The first complete English language edition was published in London by the Italian-born architect Giacomo Leoni in 1715-1720


sve 4 knjige u pdf formatu:

https://www.liberliber.it/mediateca/libri/p/palladio/i_quattro_libri_dell_architettura/pdf/palladio_i_quattro_libri_dell_a.pdf
A ti si brži od mene. Već si u 16. stoljeću?  :D

Ma sve je već negdje netko izmisio i treba samo prepisivati. Ali ne, mora se izmišljati topla voda pa se grade spomenici vlastitom egu, a sve na račun poreznih obveznika.

a htio sam započeti sa Vitruvijem pa se mislim možda će im to bit pre teško ono desetak knjiga pa sam se prebacio na mog omiljenog Palladia knjige sam pročitao barem 70 puta ako ne i više. koji materijali kako gdje koji pijesak i u kojim omjerima pa stupovi pa svašta ima a mene sve zanima. i kada me ništa ne zanima onda me zanima zašto me ništa ne zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 15/4/2019, 23:45

Noor wrote:Tom Graditelj i prior Filip, Kingsbridge i Salisbury chatedral :)
U stvari Salisbury nije u knjizi....ona je nesto mlađa

Denkverbot - Page 43 5c65c710
Denkverbot - Page 43 Salisb10
cheers
Halterušo ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 15/4/2019, 23:47

Gnječ wrote:

a htio sam započeti sa Vitruvijem pa se mislim možda će im to bit pre teško ono desetak knjiga pa sam se prebacio na mog omiljenog Palladia knjige sam pročitao barem 70 puta ako ne i više. koji materijali kako gdje koji pijesak i u kojim omjerima pa stupovi pa svašta ima a mene sve zanima. i kada me ništa ne zanima onda me zanima zašto me ništa ne zanima.
Denkverbot - Page 43 1523192931
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 15/4/2019, 23:52

Rabarbara wrote:
Noor wrote:Tom Graditelj i prior Filip, Kingsbridge i Salisbury chatedral :)
U stvari Salisbury nije u knjizi....ona je nesto mlađa

Denkverbot - Page 43 5c65c710
Denkverbot - Page 43 Salisb10
cheers
Halterušo ;)
Neki dan sam opet isla pogledati romanicku kucu i goticke palace u Porecu, ma divne su :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 00:04

Noor wrote:
Rabarbara wrote:
Noor wrote:Tom Graditelj i prior Filip, Kingsbridge i Salisbury chatedral :)
U stvari Salisbury nije u knjizi....ona je nesto mlađa

cheers
Halterušo ;)
Neki dan sam opet isla pogledati romanicku kucu i goticke palace u Porecu, ma divne su :)
Znaš li što sam ja ponekad (uglavnom nedjeljom) radila dok sam živjela u St?
Ustali bi rano i otišli u uspavani Trogir. 
Neverojatna je igra svjetla na zvonicima u rano jutro. A kamen vlažan od rose, još neugrijan, sija se. I onda okolo počinje buđenje, šušur, mirisi kave, peciva. 
Bože koje lijepe slike nosim iz tog vremena. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 00:09

evo sad jebiga ostalo samo ovo virtualna šetnja

https://www.google.it/maps/@48.8531339,2.3495785,3a,75y,352.29h,111.84t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-vsKsUG_YIWI%2FV7cgaeFiMtI%2FAAAAAAAAcz0%2FD1AuscTjBHssjVArS7wiYzfV61V5gGh-wCJkC!2e4!3e11!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-vsKsUG_YIWI%2FV7cgaeFiMtI%2FAAAAAAAAcz0%2FD1AuscTjBHssjVArS7wiYzfV61V5gGh-wCJkC%2Fw203-h100-k-no-pi0-ya2.4699879-ro-0-fo100%2F!7i8192!8i4096?expflags=__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 16/4/2019, 00:14

Gnječ wrote:

ustvari tražio sam ovo:

Denkverbot - Page 43 Bluebell-forest-hallerbos-belgium-nature-photography-6

bluebell forest hallerbos belgium


ajme ljepote.....!



 i od mene, u cast proljeca.... uskoro ce i jorgovani zamirisati. od grckog syringa-frula i nimfe koja pobjeze od panove ljubavi i ptetvori se u cvijet...


Denkverbot - Page 43 A3e8ca3a5a282da4deba



i.... nema ljpseg ukrasa od rascvjetalog stabla magnolije.... grad vise nije samo hrpa betona....sto me ppdsjeti, nwo sluga nam unisti svu tu ljepotu i oko damije, sterilno i prazno....bez zivota....

Denkverbot - Page 43 WhatsApp-Image-2018-03-27-at-11.37.40



Denkverbot - Page 43 B_flowering-magnolia-tree
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 00:24

Gnječ wrote:evo sad jebiga ostalo samo ovo virtualna šetnja

https://www.google.it/maps/@48.8531339,2.3495785,3a,75y,352.29h,111.84t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-vsKsUG_YIWI%2FV7cgaeFiMtI%2FAAAAAAAAcz0%2FD1AuscTjBHssjVArS7wiYzfV61V5gGh-wCJkC!2e4!3e11!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-vsKsUG_YIWI%2FV7cgaeFiMtI%2FAAAAAAAAcz0%2FD1AuscTjBHssjVArS7wiYzfV61V5gGh-wCJkC%2Fw203-h100-k-no-pi0-ya2.4699879-ro-0-fo100%2F!7i8192!8i4096?expflags=__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsDogfoodRollout__launched__%3Afalse%2C__data_rollout__Tactile.IsFishfoodRollout__launched__%3Afalse
Mda. 
Bože, kakva šteta. :(

Odoh. Pozdrav i noćobdijama koje tek pristižu (Noćno nebo)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 01:00

night sky wrote:
Gnječ wrote:

ustvari tražio sam ovo:

Denkverbot - Page 43 Bluebell-forest-hallerbos-belgium-nature-photography-6

bluebell forest hallerbos belgium


ajme ljepote.....!



 i od mene, u cast proljeca.... uskoro ce i jorgovani zamirisati. od grckog syringa-frula i nimfe koja pobjeze od panove ljubavi i ptetvori se u cvijet...


Denkverbot - Page 43 A3e8ca3a5a282da4deba



i.... nema ljpseg ukrasa od rascvjetalog stabla magnolije.... grad vise nije samo hrpa betona....sto me ppdsjeti, nwo sluga nam unisti svu tu ljepotu i oko damije, sterilno i prazno....bez zivota....

Denkverbot - Page 43 WhatsApp-Image-2018-03-27-at-11.37.40



Denkverbot - Page 43 B_flowering-magnolia-tree

imao sam jednu veliku magnoliu to je bilo puno dvorište latica i cvjetova. a ima jedan park u Italiji sad nemogu naći nalazi se u sklopu jedne renesansne vile pun je magnolia izgleda impresivno.

ali evo sjedio sam baš ispod ove smokve indijske smokve Bodhi Tree ispod koje je Buddha doživio prosvjetljenje. ja sam sjedio dosta dugo ali nisam siguran da li sam se prosvijetlio. možda jesam ali nisam još svjestan?

ovo je ta ogromna ali baš ogromna smokva na fotografiji ne izgleda ali u reali te obori s nogu koje je to moćno stablo. to je u Siracusi na Siciliji

izgleda kao da ih ima više ali u stvari to je samo jedna smokva koja se proširila

Denkverbot - Page 43 68617258-vecchio-ficus-albero-nella-città-di-siracusa-sicilia-italia

malo dalje od tog mjesta je Arhimed crtao svoje krugove...izletio iz kupatila i vikao heureka! ljudi su mislili da je lud. onda kvadraturu kruga, princip poluge, broj pi 3.14...., i još bezbroj drugih izuma pa taj je čovjek bio genije na kub jedan od trojice najgenijalnijih matematičara svih vremena.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Arhimed

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 01:31

sad ću nešto malo preskočit i cap! evo me na trgu tu ispred katedrale u Siracusi tamo desno dolje u uglu se vidi uličica kojom se penješ do trga u toj su ulici lijevo i desno katakombe pitaj boga od kada i unutra preuređeno u pizzerie, vinske butike, barove misliš da si uletio u neki vremeplov neznaš gdje bi prije ušao tu tamo ovamo ma svuda. i onda ova katedrala je baš tako bijela da je nevjerojatno zaslijepi te bjelinom baš zrači. tu stojim i mislim se koji luđak je sve ovo isklesao u stijeni. lijevo prema dolje je vinarija ali ne ove naše vinarije nego ima svih mogućih vina iz cijelog svijeta. tamo bih išao popit šampanjac ili neko vino. sve se prodaje na calice tj. na deci u čašu ne moraš kupit cijelu bocu. prva liga.  ovdje kod nas još moraju učiti duuugo dugo godina da dostignu takvu razinu usluge.

ima još budem sutra nastavio

Denkverbot - Page 43 Siracusa_slowmotion_01-870x410

Denkverbot - Page 43 0135
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 01:42

evo još jedan detalj. mislim ma koji je luđak ovo isklesao u kamenu??? postoje li danas takvi talenti klesari? fotka ne pokazuje u reali to izgleda zastrašujuće impresivno moćno da se skameniš od wow wow wow...

Denkverbot - Page 43 Sicilia-1068AC_01-870x410
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 02:38

beautiful America:

Šibenčanku na Beverly Hillsu srušila pijana Amerikanka, završila na traumi: Operirali su me tek kad su se uvjerili da imam novca, a račun me izašao skoro 4 milijuna KN!

Kakvo je američko zdravstvo i je li toliko skupo i nepristupačno kao što se govori i piše – a u povodu slučaja male Mile Rončević – najbolje nam može posvjedočiti gospođa Živana Ljubković iz Šibenika, koja je živjela i radila u Americi. Živana je imala tu nesreću da je na nju sleđa naletjela pijana Amerikanka koja je bježala od zaštitara nakon što su je uhvatili u krađi u jednom šoping-centru na Beverly Hillsu. Od siline udarca Šibenčanka je pala na pod i slomila bedrenu kost i ruku. No, srećom, kad je došla u SAD, bila je osigurana preko muža Zlatka, koji je radio u jednoj uglednoj kompaniji, koja svojim zaposlenicima i njihovim obiteljima plaća najskuplje osiguranje.

– Takva ekskluzivna i skupa osiguranja, koja praktički pokrivaju većinu toga, rijetka su, ali da nismo bili tako osigurani, bankrotirali bismo. Nakon toga strahovitog pada, bila sam prebačena u obližnju, modernu bolnicu. Tamo me nisu htjeli ni pipnuti dok nisu provjerili kakva je moja platežna moć. Odmah su kontaktirali moje osiguranje i kad su dobili potvrdu da će im novac biti isplaćen, liječnici su došli i sa mnom razgovarali, objasnili su mi proceduru, operacije i oporavak. Račun je na kraju, za dvije operacije i rehabilitaciju, iznosio nevjerojatnih 475.000 dolara (3 milijuna i 130 tisuća kuna). Mi smo u troškovima morali sudjelovati sa 17 tisuća dolara (112 tisuća kuna) – kaže gospođa Ljubković, kojoj se nemili događaj dogodio 2015. godine.

Pitali smo je i što je s prosječnim Amerikancima i njihovim prosječnim osiguranjem.

– Znam da ima ljudi u Americi koji nemaju novca za dobra osiguranja ili im poslodavci plaćaju ona najjeftinija, pa moraju, primjerice, pokriti pola ili trećinu iznosa kod operativnog zahvata. I sada zamislite nekoga tko se teže ozlijedio, te u jednom danu, samo da bi ga operirali, mora iskeširati dva milijuna kuna. Naravno, nemaju toliko gotovine, pa onda prodaju kuće, automobile kako bi platili bolnicama, a neki, koliko sam vidjela u tamošnjim medijima, ostanu bez svega, bankrotiraju i nađu se na ulici. Liječnici tamo ne žele ni položiti ruke na vas dok ne provjere imate li novca – kaže gospođa Ljubković, koja je u Americi radila kako izvršna direktorica jednoga luksuznog resorta, dok joj je suprug vrstan elektroinženjer te i dalje radi u tvrtki u Houstonu koja surađuje s NASA-om.

A gdje je tu Hipokratova zakletva, pitali smo gospođu.

– Nasmijali ste me. Evo kako Hipokratova zakletva izgleda na konkretnom primjeru. U bolnicu je negdje u isto vrijeme kada i ja bila primljena jedna žena, Ruskinja, profesorica matematike, koja je došla u posjet svojoj djeci koja su radila u Americi. Žena je slomila kuk, dovela ju je Hitna pomoć, a liječnici je nisu ni pogledali dok nisu provjerili je li platežno sposobna. Kad su utvrdili da nema osiguranje, od nje i njezine obitelji su tražili gotovinu, a kad su vidjeli da nema ni dolara, samo su joj hladno rekli da mora napustiti bolnicu. Njezina djeca su molila za neki popust, ali su u bolnici rekli da nema nikakvog popusta, da plate cijeli iznos unaprijed, koji je bio u stotinama tisuća dolara, ili da se sami pobrinu za majku. Jadna žena je naposljetku bila izbačena iz bolnice. Kako sam čula kasnije, pod jakim tabletama za bolove prebačena je tako sa slomljenim kukom u avion, i natrag uz Rusiju. Nema vam tu osjećaja, samo dolari
– kaže gospođa Ljubković, dodajući da Amerika ima dobro zdravstvo, ali ipak ne toliko dobro da na kraju i kod njih nema komplikacija.

– Mene su u Beverly Hillsu operirala dva liječnika, jedan ruku, a drugi nogu. I dok je ruka dobro zarasla, noga nikako. I onda sam otišla u drugu bolnicu u San Franciscu, gdje su mi rekli da je šipka koja je postavljena na bedrenu kost probila kuk, a da je u ranu ušla bakterija koja je prodrla u kost i da treba mijenjati kuk. Nisam mogla doći sebi, imala sam zdravi kuk i nespretnošću liječnika sam ostala bez njega. I onda su mi u San Franciscu promijenili kuk, a ta operacija je zapadala 135 tisuća dolara (890 tisuća kuna). Eto, i u Americi nije sve najbolje – kaže Ljubković, koju smo pitali i o drugim uvjetima u bolnicama.

– Te bolnice su hoteli, jednokrevetne sobe, jedete hranu koju želite, prema vama se odnose s poštovanjem, što zaželite, to vam donesu. Jedan dan nisam mogla jesti zbog bolova i sestra je vratila pladanj s mojom hranom natrag u kuhinju. I u mojoj sobi nedugo nakon toga pojavila se šefica kuhinje te velike bolnice da bi me pitala što nije u redu i može li mi nešto drugo spremiti. To je ta razina, ako imate novca, osjećat ćete se kao kraljevi, a ako nemate, neće vam dati preko praga. Pa tamo ljude prime u bolnicu, a onda, kad vide da nemate novca, bolničko vozilo samo vas iskrca na pločnik, nema vam tu milosti ni čovječnosti. I nitko se više, osim nas Europljana, ne čudi takvim postupcima. Amerika je mjesto gdje je najveći šef dolar. Bogati ljudi samo gledaju koji je liječnik završio Harvard i onda idu kod njega. Radila sam svuda po svijetu, ali nigdje nisam vidjela tolike razlike između siromašnih i bogatih. Iskreno, ne bih baš preporučila život u takvoj bešćutnoj sredini – kaže gospođa Ljubković, koja se osvrnula i na slučaj Mile Rončević.

– Računi za moje operacije bili su oko 600 tisuća dolara (četiri milijuna kuna), a malena Mila će biti dugo vremena u Americi i račun je, koliko sam pročitala u medijima, 2,3 milijuna dolara. Koliko god nekome bilo čudno, to je za Ameriku jeftino i zaista mi je drago ako su roditelji dobili popust. Nažalost, ako američki roditelj nema novca za svoje bolesno dijete, onda se tom djetetu loše piše. Nema vam u SAD-u prikupljanja novca kao u Hrvatskoj, tamo ste ostavljeni da se sami pobrinete za sve – kaže, te je uputila nekoliko savjeta ljudima koji žele živjeti i raditi u Americi.

– Najprije se pobrinite za zdravstveno osiguranje i raspitajte se kakvo će vam osiguranje platiti tvrtka za koju ćete raditi. Mislim da je to najvažnija stvar jer možete bankrotirati ako vam se slučajno dogodi neka nesreća. Tamo i obična vožnja s točke "a" do točke "b" u vozilu Hitne pomoći zapada do 1000 dolara, bez da su vam dali ikakav lijek ili vas pregledali – kaže Šibenčanka,

navodeći da je zabrinjava što se trend amerikanizacije zdravstva potiho uvlači i u naš sustav.

https://www.slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/clanak/id/598536/sibencanku-na-beverly-hillsu-srusila-pijana-amerikanka-polomljena-zavrsila-na-traumi-operirali-su-me-tek-kad-su-se-uvjerili-da-imam-novca-a-bolnicki-racun-me-izasao-preko-3-milijuna-kuna?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 03:18



nemojte dozvoliti da prokletnici psihopate kriminalci iz HDZ-a ili bilo koji drugi političari kriminalci psihopate na vlasti naprave medical poverty i ovdje a to već pokušavaju napraviti. rađe ih pobiti sve svakog prokletog hrvatskog političara ubiti, zaklati, otrovati, osakatiti.

ajd ove dvije žene su strankinje možda je druga procedura možda nije tako loše u američkom raju pa da vidimo što kažu amerikanci evo jedna priča:

medical poverty

First-person essays and interviews with unique perspectives on complicated issues.

My mom was a waitress. A single parent, she took great pride in saying to her kids, “I work. I put food on the table. We don’t need help.” While we struggled, she never sought out welfare, working double shifts to get by. But the truth is, we did get help: We were absurdly fortunate to be just poor enough to qualify for Pennsylvania Medical Assistance — Medicaid — and it saved us from medical poverty.

In 2000, when I was 14, I was diagnosed with anorexia nervosa. At 5-foot-4, I weighed in at 92 pounds, my organs were failing, and I required immediate in-patient care. My pediatrician sent me to a residential hospital in Philadelphia, one of the only ones in the state staffed to treat eating disorders. Each day that I spent there cost more than $2,000, totaling $60,000 before I could be released.

A year later, when I was 15, I needed gallbladder removal, an emergency procedure that would have cost us $17,000 had Medicaid not covered the bill. Then, during the week of my high school graduation, my appendix ruptured, another random surgery with a steep bill of $20,000. All told, within five years, my teenage medical expenses would have cost my family more than $100,000 without Medicaid  —  or the entirety of what my mother earned in 10 years.

Working in food service, my mother never earned more than $15,000 a year. There’s no way on earth she could have paid for those bills. No way.

While in college, I was kicked off of Medicaid when I turned 20 years old, and I was fucking terrified. All the time. Overnight, I became a member of uninsured America, living off a college student stipend of $3,000 a year.

Knowing full well the sticker price for basic procedures — how much a midnight trip to the emergency room “just to make sure” can cost — I could never explain to my peers how fortunate they were to take their health care for granted. I could never explain to my college boyfriend how lucky he was to be able to just go see a doctor whenever he wanted or needed  —  and likely the best doctors his parents could find in the state of New York. He never quite understood the panic I felt at every upset stomach or why I didn’t participate in the sports I had loved in high school for fear of blowing out my knee or my elbow. Or why my ongoing fits with chronic neck pain weighed over my head like a black cloud. Why I had to go so long without seeing a dentist. Even why I couldn’t afford birth control pills.

And, yes, I would later learn I suffered from complications I let go completely undiagnosed and untreated while in college. But them’s the shakes.

According to the Centers for Disease Control and Prevention, 28 million Americans lacked health insurance last year. The Congressional Budget Office projected that under the American Health Care Act narrowly passed by the House of Representatives, 23 million more Americans would be uninsured by 2026. The Senate plans to vote on an updated version of the bill in the next week. Many politicians from both parties insist this is not an affordability crisis but a massive lapse in personal responsibility.

I have been astonished by the insensitivity and ignorance demonstrated by those whose employment it is to enact health care policy. Soon-to-be former Utah Congress member and House Oversight Committee Chair Jason Chaffetz went on CNN’s New Day to defend the American Health Care Act, and he had this to say: "Americans have choices. They've got to make a choice. So rather than getting that new iPhone that they just love and want to go spend hundreds of dollars on that, maybe they should invest in their own health care."

Only in the absurd scenario in which millions of Americans develop the odd habit of freebasing their smartphones could this argument make any sense. At $800 retail value, a new iPhone costs next to nothing compared to the high premiums and deductibles many Americans face.

It’s not just Republicans who don’t get it. When the Obamacare bill passed in 2010, Vice President Joe Biden called it a “big f--king deal.” In 2013, Senate Minority Leader Nancy Pelosi called the rocky rollout of the market exchanges implementation “fabulous.”

But for the millions of uninsured who would remain uninsured through the Obama administration, the Affordable Care Act ultimately did little to make care affordable. For those trying to get by without insurance they were no better positioned to afford, the self-congratulation among Democrats only rubbed salt in their untreated wounds.

Obamacare universalized the expectation of insurance, not the provision of care. While it provided subsidies, for too many people these proved woefully inadequate to cover the typical costs of premiums, copays, and deductibles. It did not require coverage of dental care, and though it did require some mental health coverage, it was often insufficient.

Worse, it posed a new tax on the working class: the ludicrously named “individual shared responsibility payment,” a $695 penalty for the crime of being unable to afford private insurance. Many blue-collar men I know begrudgingly paid what they called the “Obama tax,” not because they preferred to be uninsured but because the penalty was cheaper than any market premium available to them.

For people who never experienced a gap in insurance, the fear of medical poverty is hard to appreciate. Today I’m a graduate student at Harvard and have, at least for now, incredible health insurance. Amazing. I have access to world-class doctors at very little cost. I have the privilege of yearly physicals, eye exams, and dental checkups. I make sure my blood tests, cholesterol, and weight are perfectly in line with every medical standard. I floss. And every month when I pick up my prescriptions, I am relieved to know I pay a $62 copay for drugs that would cost me without insurance more than $500 a month.

But I still remember how it feels not to have this privilege. Living in America without insurance brings with it the kind of fear that makes you avoid taking the bus because you fear catching a cold, which might turn into a respiratory infection, which could then become a stubborn pneumonia requiring an overnight hospital stay, which can cost the equivalent of several months’ rent.

Because when you’re already skipping medications to feed yourself, every cough threatens such morbid calculation.

https://www.vox.com/first-person/2017/3/14/14907348/health-insurance-uninsured-ahca-obamacare

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 03:36

but wait, that's only the begining...let's go down the rabbit hole:


How do poor people pay for healthcare in the United States?

It’s a myth. Poor people don’t have insurance in America, whether under Obamacare or Trumpcare.

Here’s the hidden truth about Medical in America.

The supposedly free Medical insurance given to the poor is very close to being a fake insurance and big corporations like Managed Care corporations La Care, Healthnet etc. are the only true beneficiaries.

Poor people have very limited choices when it comes to receiving care in America. For starters, they can’t choose where they want to receive care or what doctor to receive care from.

You often have no choice or say in being enrolled automatically in a managed care. Once you’re in a managed care plan, if you get sick, you cannot just choose whatever doctor you like. For starters, most doctors won’t see you because the good ones don’t take Managed Care Medical. You can only go to overbooked, lousy, and dirty community doctors’ offices where you have to spend the whole day in an overcrowded and unpleasant office waiting for your turn, hoping to be seen the same day. You often have to start the process all over again the next day and the day after etc.

If you ever need to be hospitalized, you’re in trouble because you don’t have any choice but to go to the worst hospitals. You might as well die because chances are, YOU WILL DIE THERE.

Even if you try to outsmart the system and go to the emergency room of a decent hospital, you will be transferred to the bad hospital you’re capitated to as soon as the decent hospital has covered its butt from Emtala law, which is as soon as you’re no longer dying instantly in their emergency room and they’ve figured out the ambulance has enough time to leave their hospital and reach your capitated hospital while you’re still alive. They refer to this as being “Stable to transfer.”

Don’t think you really have insurance because you’re receiving an insurance card that says you do! Managed Care Medical in America is a corporate lie.

Heck, you often don’t have insurance even when you pay thousands for a private health insurance. Why? Because most doctors are more interested in milking it out, than giving you great care. Oftentimes, you better off not having insurance at all because it can cost you your life with unecessary surgeries. Ok chill out! I said most doctors. There are some good ones.

In some cases, it’s better to spend that money eating healthy and taking great care of yourself. Of course, some exceptions like cancer apply.

Hey, someone has to tell the truth and if it has to be me, then so be it!

Sorry, I can’t sugarcoat this just to make you feel better.


Oh btw, to the grammar police reading this, I write all my answers using my smartphone.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/4/2019, 06:49

Gnječ wrote: Nema vam u SAD-u prikupljanja novca kao u Hrvatskoj, tamo ste ostavljeni da se sami pobrinete za sve – kaže, 
[size=41]Giving USA 2018: Americans Gave $410.02 Billion to Charity in 2017, Crossing the $400 Billion Mark for the First Time[/size]

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 12:54

aben wrote:
Gnječ wrote: Nema vam u SAD-u prikupljanja novca kao u Hrvatskoj, tamo ste ostavljeni da se sami pobrinete za sve – kaže, 
[size=41]Giving USA 2018: Americans Gave $410.02 Billion to Charity in 2017, Crossing the $400 Billion Mark for the First Time[/size]

čuj, ja se tek budim razina dušikovog oksida polako raste ali dok ne naraste mogu prizvat iz memorije neke događaje pa me tvoj post neznam zašto prisjetio jednog događaja iz prošlosti. dakle

Vrijeme i mjesto radnje: SFRJ, SFRJ

noć je vozim motorin čini mi se da je bio APN4 kojeg sam posudio i motorin počne kašljat i na kraju kihne i crkne. osta san bez benzine. ća ću sad pumpa ne dela a i ako dela daleko je rekoh ma gren ja doma pomalo i rivan taj motorin rivan i rivan motorin težak ko smrt. i da skratin put gren priko nekih skladišta i negdje iz mraka izleti neki lik u uniformi i vikne STOJ! ja stanem i tako sam išao ko puž polako. dođe do mene i pita ČIGOV SI TI DRUŽE? ma eko mi je motor usta bez benzine pa...NEMOJ TI MENE ZAJEBAVAT MALI! JESI ČUJA?! DA SE NISI MAKA! i onda on izvuče blokić i mastiljavu olovku pljune na špic i kaže: ALA SAD REŠ TI MENI IME I PREZIME! ja mu kažem...A KAKO TI SE ZOVE MATER? kažem i to....A OTAC KOJI TI JE? a ja taman da ću reć on me prekine NE RABI OTAC TI MORE BIT BILO KI ČA TI ZNAŠ KI TE NAČINIJA...ja se mislim u sebi ma možda ima pravo često si i ja postavljam to pitanje...ALA DAJ MI LEGITIMACIJU DA PROVJERIN KO ME NISI LAGA JER KO NE ĆU ZVAT MILICIJU....a meni mrak već pomalo popizdih mislim si pa koje li sam kurčeve sreće di naletih na ovog ludog partizana lik misli da je zarobio njemca.

poanta? nema je.

kakve veze ima ovo moje iskustvo s tvojim postom? niđe veze ko ni tvoj post sa mojim postom.

iden užgat španjulet...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/4/2019, 13:25

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote: Nema vam u SAD-u prikupljanja novca kao u Hrvatskoj, tamo ste ostavljeni da se sami pobrinete za sve – kaže, 
[size=46]Giving USA 2018: Americans Gave $410.02 Billion to Charity in 2017, Crossing the $400 Billion Mark for the First Time[/size]

čuj, ja se tek budim razina dušikovog oksida polako raste ali dok ne naraste mogu prizvat iz memorije neke događaje pa  me tvoj post neznam zašto prisjetio jednog događaja iz prošlosti. dakle

Vrijeme i mjesto radnje: SFRJ, SFRJ

noć je vozim motorin čini mi se da je bio APN4 kojeg sam posudio i motorin počne kašljat i na kraju kihne i crkne. osta san bez benzine. ća ću sad pumpa ne dela a i ako dela daleko je rekoh ma gren ja doma pomalo i rivan taj motorin rivan i rivan motorin težak ko smrt. i da skratin put gren priko nekih skladišta i negdje iz mraka izleti neki lik u uniformi i vikne STOJ! ja stanem i tako sam išao ko puž polako. dođe do mene i pita ČIGOV SI TI DRUŽE? ma eko mi je motor usta bez benzine pa...NEMOJ TI MENE ZAJEBAVAT MALI! JESI ČUJA?! DA SE NISI MAKA! i onda on izvuče blokić i mastiljavu olovku pljune na špic i kaže: ALA SAD REŠ TI MENI IME I PREZIME! ja mu kažem...A KAKO TI SE ZOVE MATER? kažem i to....A OTAC KOJI TI JE? a ja taman da ću reć on me prekine NE RABI OTAC TI MORE BIT BILO KI ČA TI ZNAŠ KI TE NAČINIJA...ja se mislim u sebi ma možda ima pravo često si i ja postavljam to pitanje...ALA DAJ MI LEGITIMACIJU DA PROVJERIN KO ME NISI LAGA JER KO NE ĆU ZVAT MILICIJU....a meni mrak  već pomalo popizdih mislim si pa koje li sam kurčeve sreće di naletih na ovog ludog partizana lik misli da je zarobio njemca.

poanta? nema je.

kakve veze ima ovo moje iskustvo s tvojim postom? niđe veze ko ni tvoj post sa mojim postom.

iden užgat španjulet...
[size=34]Charitable giving by individuals as a percentage of GDP in America was recorded at 1.44%, in New Zealand at 0.79%, in Canada at .77% and in the UK – which came fourth globally – at 0.54%.[/size]




[size=34]America has been named as the world’s most generous nation in the world, where its citizens give the most to charity, [/size]

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 13:51

aben wrote:
[size=34]Charitable giving by individuals as a percentage of GDP in America was recorded at 1.44%, in New Zealand at 0.79%, in Canada at .77% and in the UK – which came fourth globally – at 0.54%.[/size]




[size=34]America has been named as the world’s most generous nation in the world, where its citizens give the most to charity, [/size]

mda...a zašto onda ovo kad su amerikanci tako generous

GOFUNDME
Results for "health"
1.640.175 results found

jel ovih milijun i po ljudi ni US charity ne jebe ni pol posto pa su morali potegnut do svih krajeva svijeta jer amerikenjci are so generous

https://www.gofundme.com/mvc.php?route=homepage_norma/search&term=health

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/4/2019, 14:35

a nu da sam i to doživio, viš da je čak i psihopata lešinar udbaš Anto Nobilo počeo cvrkutati...proljeće je...

"Treba 'potaracati' sve dosad napravljeno i napraviti novu državu"

Poznati hrvatski odvjetnik Anto Nobilo u razgovoru za Večernji list rekao je, između ostalog, da imamo "duboku državu premreženu kadrovima HDZ-a".

Na glasu ste kao osoba koja često bira kontroverzne klijente. Jedan od njih je i Josip Perković. Kada je cijela priča počela glavno je pitanje bilo je li uopće treba biti izručen Njemačkoj?

"Ne biram ja klijente, nego oni biraju mene. A što se tiče Josipa Perkovića, više sam puta rekao da je to izručenje bilo suprotno zakonu jer je Vrhovni sud apsolutno prekršio zakon kako bi izručio Perkovića i Mustača, a to mi je neprihvatljivo čak i ako zanemarimo činjenicu da je on bio šef tajne službe, a ni jedna država na svijetu ne izručuje svog šefa tajne službe", rekao je Nobilo za Večernji list.

Bi li ta priča završila drukčije da se Perkoviću sudilo u Hrvatskoj ili da se tadašnja Vlada postavila drukčije te kazala da ih ne može izručiti zbog zaštite nacionalnih interesa jer su bili šefovi i hrvatskih tajnih službi?

"Stvar ne bi bila drukčija ni da se Milanović tako postavio jer su on i SDP mislili da vladaju Hrvatskom. No oni nikada nisu vladali".

Zašto to mislite?

"Zato što imamo duboku državu premreženu kadrovima HDZ-a."

Možete li pojasniti što je to duboka država?

"Duboka država je kada vi preuzmete vlast, ali je zapravo niste preuzeli jer ne možete zato što ste naslijedili ljude koje je postavio netko drugi po principu stranačkih iskaznica i ortačkog kapitalizma. I onda oni koji su vam postavili te ljude i dalje vladaju, a vi kao Vlada donosite zakone koji se ne provode."

Tko bi bili ljudi u dubokoj državi? I je li vi potvrđujete tezu svih onih koji tvrde da je hrvatsku državu stvorila i da njome vlade Udba?

"Ne, jer je Udba u biološkom smislu više-manje nestala... Po toj tezi, ako je Udba nestala, Hrvatskom onda vladaju sljedbenici Udbe? Jedino ako prihvatimo tezu, koja je po meni ispravna, da je HDZ sljedbenik SKH. A što bi onda bio SDP, ako je HDZ sljedbenik SKH? Isto, jer su to dva krila SKH. SKH se podijelio na dva dijela. Jedan komunistički i onaj nacionalistički. Oni su osnovali SDP i HDZ, a to je današnja Hrvatska. Mentalitet je ostao isti."

Hoćete reći da mi 2019. imamo sustav koji je preslikan iz doba komunizma, odnosno socijalizma?

"Da. Čemu HDZ služi? Kadrovska komisija za cijelu Hrvatsku. Tome je služio i Savez komunista. Isti je to model ponašanja. Vladate svojim partijskim članovima u pojedinim poduzećima, pojedinim državnim tijelima, u lokalnoj upravi, u medijima itd. Tako je vladala Partija u socijalizmu. Tako vlada HDZ danas, a sutra bi vladao SDP kada bi imao prilike. Zato Hrvatsku treba “resetirati”."

Kako biste je “resetirali”?

"Treba “potaracati” sve što su dosad napravili i napraviti novu državu jer ova neće dobro završiti. Što vidimo i po odljevu stanovništva i tome koliko zaostajemo u razvoju za sličnim zemljama. U Hrvatskoj nema razvoja jer se ova Vlada, kao i svaka druga, brine samo o svojoj stabilnosti i o tome hoće li opstati četiri godine ili neće. Ne bavi se razvojem i reformama, a da bi se provele reforme država se treba “resetirati” i izgraditi iz početka jer je ova koju sada imamo preslika Saveza komunista samo s nacionalističkim parolama. Suština je ostala ista. Državom upravlja partija preko svojih kadrova, a državu čine ortaci. A to nije slobodna država."

http://hr.n1info.com/Vijesti/a393058/Treba-potaracati-sve-dosad-napravljeno-i-napraviti-novu-drzavu.-Ova-nece-dobro-zavrsiti.html?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=N1%2b4%252f2019
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum