ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/4/2019, 16:41

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Ja nemam vremena za čitanje i analizu. Nekako mi se čini ispravnije da vi kažete koji sam ja broj :)

moroš prvo nešto utvrditi o nekomu da bi dobila broj
Najlakše mi je o tebi :)
Ali tvrdnja bi se trebala temeljiti na određenoj činjenici. Hmm....činjenica bi trebala biti istinita i lako provjerljiva, a to je malo teže...
Ne bih stajala stopostotno nad tvrdnjom na osnovu dojma...

ako je istinita, unda isto ne moreš dobiti broj
Kome bi ti i koji broj dodijelio poznanicima s foruma?
Čekam goste pa sam shvatila da se ne mogu posvetiti analitičkom čitanju...
Bilo bi lijepo kada bi većina bila bb :)
Voljela bih posjedovati vještinu debatiranja..

a to je teško ovako reći, tribalo bi malo čeprkati po postovima...

ne bi jo voli da nemaju broji; unda se čovik lako opušti.

e a to se barinku lako do naučiti, paziš na modalne glagole, uvika se koncentriroš isključivo na tvrdnje, paziš na konzistentnost, isključiti osjećaje i ne moreš pogrišiti...

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/4/2019, 18:46

Michael Tilson Thomas: Music and emotion through time

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 7/4/2019, 00:06

Slušam link od S.S. :),
...što vas čini živim? koja vrsta glazbe? može li glazba biti jezik? jednostavnost - zbog čega ju ne želimo prihvaćati?
Trebamo li komplicirati da bi se razlikovali? Koja je bit i svrha kompliciranja?...
..tu sam stala u misli jer imam osjećaj da mi ponestaje vremena...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 7/4/2019, 00:07

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:

moroš prvo nešto utvrditi o nekomu da bi dobila broj
Najlakše mi je o tebi :)
Ali tvrdnja bi se trebala temeljiti na određenoj činjenici. Hmm....činjenica bi trebala biti istinita i lako provjerljiva, a to je malo teže...
Ne bih stajala stopostotno nad tvrdnjom na osnovu dojma...

ako je istinita, unda isto ne moreš dobiti broj
Kome bi ti i koji broj dodijelio poznanicima s foruma?
Čekam goste pa sam shvatila da se ne mogu posvetiti analitičkom čitanju...
Bilo bi lijepo kada bi većina bila bb :)
Voljela bih posjedovati vještinu debatiranja..

a to je teško ovako reći, tribalo bi malo čeprkati po postovima...

ne bi jo voli da nemaju broji; unda se čovik lako opušti.

e a to se barinku lako do naučiti, paziš na modalne glagole, uvika se koncentriroš isključivo na tvrdnje, paziš na konzistentnost, isključiti osjećaje i ne moreš pogrišiti...
jeli isto s notama?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 00:18

ma je
to ča un govori da glazbon moreš reći ono ča ne moreš riječima, ne znoči da glazbon moreš reći više nego riječima:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/4/2019, 09:10


zar to nije logicka greska sto si napisao..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 09:23

kic wrote:
zar to nije logicka greska sto si napisao..
Ni, 
Motika more iskopati namo di bager ne more (mole jamice, uza zidi) ali to ne znoči da motika more iskopati više od bagera

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/4/2019, 09:48


ali to sto motikica iskopa gdje ne more bager znaci surplus do kojeg bez motikice ne bi doslo
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 11:28

kic wrote:
ali to sto motikica iskopa gdje ne more bager znaci surplus do kojeg bez motikice ne bi doslo
Naravski, i to je sadržano u prvo delu- to ča se is glazbun more reći ono ča ne moreš reći...

Ono ča se glazbon more reći, a ne more riječima < ono ča se more reći riječima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/4/2019, 13:42


ono ca se moze rec rijecima i glazbom > ono ca se moze reci rijecima
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 13:43

kic wrote:
ono ca se moze rec rijecima i glazbom > ono ca se moze reci rijecima
Tako je

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 7/4/2019, 15:53

rijec ima moc a glazba je cini.....humanijom? oslobada osjecaje, provocira....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 7/4/2019, 16:16

night sky wrote:rijec ima moc a glazba je cini.....humanijom? oslobada osjecaje, provocira....
..još moćnijom :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/4/2019, 19:48

aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:I, naravski, moja opaska nemo niti jedun broj, niti teoretski more imati itijedun broj, ali zoto tvoja opaska imo. Želiš li znati ki broj?

: )))

Jao. Ponekad mi se doista pricini da su ti nedostajali neki kljucni momenti u razvoju.
Unda, ki su to moji broji?
33
Školski primjer. Osjetih na vlastitoj koži. :)
Pročitala sam do 45. 

Čitao si knjigu Bogati otac siromašni otac?

nešto si pomišala;

33 govori o tebi, a ne o meni.

naime, kad si izrekla tvrdnju o meni, i odbila je potkrijepiti, jo sun doni istu takovu tvrdnju i to u hiperboli- a unda si ti rekla da je to nepošteno :)

claiming hyperbole = dishonesty

vjerojatnije je dobiti lutriju nego da će ljevičar nešto točno reći, tragedija
Da? :)

Nisi donio istu takvu, tvoja tvrdnja je bila uvredljiva. To je bilo nepošteno, a ne hiperbola na koju se kačiš. 

Ak nisi čitao siromašnog i bogatog oca, kako možeš znati da ovaj tvoj kreator brojeva s pravom kritizira upravo tog autora i neke stvari koje je izjavio? 
Čak si se prepoznao u jednom broju koji je citat iz te knjige (mislim da je 8). Vjeruješ mu bez provjere?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/4/2019, 19:50

aben wrote:
kic wrote:
zar to nije logicka greska sto si napisao..
Ni, 
Motika more iskopati namo di bager ne more (mole jamice, uza zidi) ali to ne znoči da motika more iskopati više od bagera
Ako ograničiš Mativku i bager vremenom onda je to točno. Inače nije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/4/2019, 19:57

mativka wrote:Slušam link od S.S. :),
...što vas čini živim? koja vrsta glazbe? može li glazba biti jezik? jednostavnost - zbog čega ju ne želimo prihvaćati?
Trebamo li komplicirati da bi se razlikovali? Koja je bit i svrha kompliciranja?...
..tu sam stala u misli jer imam osjećaj da mi ponestaje vremena...
Ljubav (u svim oblicima), blues, može, možda ju je prejednostavno prihvatiti, trebamo, valjda privući pozornost....
:)
Glazba je valjda jedini jezik za koji ne trebamo tumače i riječnike. 
Mogu je jednako dobro razumjeti i oni koji ne govore isti jezik i možda se zato može više reći glazbom nego riječima. Ili barem većem broju ljudi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 19:59

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:
violator wrote:

: )))

Jao. Ponekad mi se doista pricini da su ti nedostajali neki kljucni momenti u razvoju.
Unda, ki su to moji broji?
33
Školski primjer. Osjetih na vlastitoj koži. :)
Pročitala sam do 45. 

Čitao si knjigu Bogati otac siromašni otac?

nešto si pomišala;

33 govori o tebi, a ne o meni.

naime, kad si izrekla tvrdnju o meni, i odbila je potkrijepiti, jo sun doni istu takovu tvrdnju i to u hiperboli- a unda si ti rekla da je to nepošteno :)

claiming hyperbole = dishonesty

vjerojatnije je dobiti lutriju nego da će ljevičar nešto točno reći, tragedija
Da? :)

Nisi donio istu takvu, tvoja tvrdnja je bila uvredljiva. To je bilo nepošteno, a ne hiperbola na koju se kačiš. 

Ak nisi čitao siromašnog i bogatog oca, kako možeš znati da ovaj tvoj kreator brojeva s pravom kritizira upravo tog autora i neke stvari koje je izjavio? 
Čak si se prepoznao u jednom broju koji je citat iz te knjige (mislim da je 8). Vjeruješ mu bez provjere?

ti si meni rekla nešto ča meni ne odgovoro, pa sun se jo potrudi nojti nešto ča tebi ne odgovoro. meni ne odgovoro da me se proglosti totalitarnim, tebi smeto da te se osliko ko fašistu, thats it.

bold, ne razumin pitanje nojbolje, ali provati ću odgovoriti bez obzira na to- ne morin.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/4/2019, 21:08



nešto si pomišala;

33 govori o tebi, a ne o meni.

naime, kad si izrekla tvrdnju o meni, i odbila je potkrijepiti, jo sun doni istu takovu tvrdnju i to u hiperboli- a unda si ti rekla da je to nepošteno :)

claiming hyperbole = dishonesty

vjerojatnije je dobiti lutriju nego da će ljevičar nešto točno reći, tragedija
Da? :)

Nisi donio istu takvu, tvoja tvrdnja je bila uvredljiva. To je bilo nepošteno, a ne hiperbola na koju se kačiš. 

Ak nisi čitao siromašnog i bogatog oca, kako možeš znati da ovaj tvoj kreator brojeva s pravom kritizira upravo tog autora i neke stvari koje je izjavio? 
Čak si se prepoznao u jednom broju koji je citat iz te knjige (mislim da je 8). Vjeruješ mu bez provjere?

ti si meni rekla nešto ča meni ne odgovoro, pa sun se jo potrudi nojti nešto ča tebi ne odgovoro. meni ne odgovoro da me se proglosti totalitarnim, tebi smeto da te se osliko ko fašistu, thats it.

bold, ne razumin pitanje nojbolje, ali provati ću odgovoriti bez obzira na to- ne morin.

Ne odgovara ti, ali je istina, a ti odgovoriš nečim što mi ne odgovara, ali je teška laž. 
I to ne u svrhu dokazivanja činjenica, nego degradiranja sugovornika, jer svjesno pišeš veliku laž. 
E pa ako to nije nepošteno, ne znam što je. 

A zapravo je nebitno. :)

Nije mi bilo jasno da nisi znao autora teksta koji prenosiš na forum (na upit Violatorice si rekao da ne znoš ki je taj). 
Tip se proslavio kritizirajući poznate proslavljene face, između ostalih i autora knjige bogatog i siromašnog oca. 
Naravno da ne možeš, ali si svejedno (bez da provjeriš je li navod točan), kopirao i postavio tekst kao nešto istinito. :)

Možda bi ti se čak i svidjela knjiga koju je u nekoliko točki popljuvao. 
B i S otac je napisana davno i na početku su je popljuvali svi. Onda se nakon desetak i više godina počela čitati i sad je pak preporučaju svi. Naročito mladi. 
Ja sam je dobila od sina koji ju je pročitao prije par godina i svidjela mu se.

To je kao nekakav amaterski priručnik za ljude koji bi željeli imati više novaca. 
Pisana je jednostavnim jezikom koji mogu razumjeti i oni kojima ekonomija nije struka. Iskreno i ja imam nekoliko kritika na račun napisanog. Osim što je pisana dosadnjikavim stilom (bezbro ponavljanja) ima i par neistina o porezima i zakonima koji vrijede možda u esadeu ali kod nas ne pa su savjeti neuporabni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/4/2019, 21:16

Rabarbara wrote:


nešto si pomišala;

33 govori o tebi, a ne o meni.

naime, kad si izrekla tvrdnju o meni, i odbila je potkrijepiti, jo sun doni istu takovu tvrdnju i to u hiperboli- a unda si ti rekla da je to nepošteno :)

claiming hyperbole = dishonesty

vjerojatnije je dobiti lutriju nego da će ljevičar nešto točno reći, tragedija
Da? :)

Nisi donio istu takvu, tvoja tvrdnja je bila uvredljiva. To je bilo nepošteno, a ne hiperbola na koju se kačiš. 

Ak nisi čitao siromašnog i bogatog oca, kako možeš znati da ovaj tvoj kreator brojeva s pravom kritizira upravo tog autora i neke stvari koje je izjavio? 
Čak si se prepoznao u jednom broju koji je citat iz te knjige (mislim da je 8). Vjeruješ mu bez provjere?

ti si meni rekla nešto ča meni ne odgovoro, pa sun se jo potrudi nojti nešto ča tebi ne odgovoro. meni ne odgovoro da me se proglosti totalitarnim, tebi smeto da te se osliko ko fašistu, thats it.

bold, ne razumin pitanje nojbolje, ali provati ću odgovoriti bez obzira na to- ne morin.


Ne odgovara ti, ali je istina, a ti odgovoriš nečim što mi ne odgovara, ali je teška laž. 
I to ne u svrhu dokazivanja činjenica, nego degradiranja sugovornika, jer svjesno pišeš veliku laž. 
E pa ako to nije nepošteno, ne znam što je. 


jo sun tebi do šansu da pokožeš kako je to istina, odbila si, dakle ni istina.
ono ča sun jo tebi napiso je istina. s tin da mi se trenutno ne do iskati di si napisala da voliš hitlera.


Nije mi bilo jasno da nisi znao autora teksta koji prenosiš na forum (na upit Violatorice si rekao da ne znoš ki je taj). 
Tip se proslavio kritizirajući poznate proslavljene face, između ostalih i autora knjige bogatog i siromašnog oca. 
Naravno da ne možeš, ali si svejedno (bez da provjeriš je li navod točan), kopirao i postavio tekst kao nešto istinito. :)

naravski da sun kopiro tekst ko nešto istinito, jer to jest instinito.



Možda bi ti se čak i svidjela knjiga koju je u nekoliko točki popljuvao. 
B i S otac je napisana davno i na početku su je popljuvali svi. Onda se nakon desetak i više godina počela čitati i sad je pak preporučaju svi. Naročito mladi. 
Ja sam je dobila od sina koji ju je pročitao prije par godina i svidjela mu se.

To je kao nekakav amaterski priručnik za ljude koji bi željeli imati više novaca. 
Pisana je jednostavnim jezikom koji mogu razumjeti i oni kojima ekonomija nije struka. Iskreno i ja imam nekoliko kritika na račun napisanog. Osim što je pisana dosadnjikavim stilom (bezbro ponavljanja) ima i par neistina o porezima i zakonima koji vrijede možda u esadeu ali kod nas ne pa su savjeti neuporabni.
nis čito, niti ću je čitati. međutin, možda prečitun reedovu kritiku; nakon ča me je saudade pitala je li znun ki je, pošo sun viti. to je neki trener/ investor. prečito sun samo dvo njegova članka, prvi ki sun stavi na forum i drugi u kin je opeta briljiro. provati ću ga nojti...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/4/2019, 21:32

aben wrote:

jo sun tebi do šansu da pokožeš kako je to istina, odbila si, dakle ni istina.
ono ča sun jo tebi napiso je istina. s tin da mi se trenutno ne do iskati di si napisala da voliš hitlera.


nis čito, niti ću je čitati. međutin, možda prečitun reedovu kritiku; nakon ča me je saudade pitala je li znun ki je, pošo sun viti. to je neki trener/ investor. prečito sun samo dvo njegova članka, prvi ki sun stavi na forum i drugi u kin je opeta briljiro. provati ću ga nojti...
Nije mi palo na pamet pretraživati postove da dokažem nešto što i ti i ja znamo kao istinu. 

To bi bilo dokazivanje pasivnim učesnicima (čitačima), a ne tebi aktivnom sugovorniku.

Iz toga se da zaključiti da je meni manje nego tebi stalo do toga kakav dojam ostavljam na čitaoce. 
Moram priznati da me iznenadila ta tvoja strana narcisa - svidjeti se puku.  :)

Pročitat ćeš samo kritiku bez da pročitaš što kritičar kritizira?
Pristupaš li svemu tak dubiozno?  Denkverbot - Page 24 1523192931
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 7/4/2019, 21:50

Noor wrote:
night sky wrote:rijec ima moc a glazba je cini.....humanijom? oslobada osjecaje, provocira....
..još moćnijom :)



tako je....  Denkverbot - Page 24 1f3b6 .... :)

za mene je glazba pokret, ne nuzno ples.... pokret, poziv na akciju, kreativno izrazavanje.... jednostavno.... zivot.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 24 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum