ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:37

kaya wrote:a ne, kao oni koji rade ilegalno vani bez prijave. pa doduše sada, sumnjam da takvih ima puno. a ako rade ilegalno onda nemaju ni strano zdravstveno nego im je hrvatsko jedino..
Pored otvorenih granica u cijeloj EU,minoran je broj takvih..Etoc,bas ljetos sam sreo jednog poznanika,koji je zapucao u svabiju na 6 mjeseci da umlati neku pinku..dogovorio je rad na crno,bez ikakvih prava,na ruke 2500 ojrova,..cupali i stavljali nove šahtove na cestama..nije kreten razmisljao kao mu kran isputi šaht na glavu da ce otici u picku materinu milu,ili ga izlomi,da bas i nece moci ici do RH koristiti zdravstveno..
hitna te pokupi,izruci u kliniku skrpaju te i sve naprave,a tjedan poslije ti dojde racun od kulu-lele-boli glava..
ili te gazda onako,ako nitko ne gleda jednostavno gurne u kanal.. :cleanteeth

Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 19:54

pismejker wrote:
vili40 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
nisam znao...
ne moraš se javljati na burzu deset godina ali na zdravstveno imaš pravo,zato velim da burza nema veze sa hzzo-om
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 19:57

kaya wrote:
vili40 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
    vili, cijelo vrijeme dok si nezaposlen i prijavljen na burzi imaš pravo na zdravstveno osiguranje. nebitno što se posebno fizički  prijaviš na zdravstveno  a ne prijavljuje te burza automatski . na osnovu njihove evidencije tebe kao nezaposlenog imaš pravo na zdravstveno osiguranje.
pa koji je vama kiki?Na burzi uopće ne moraš biti da bi imao zdravstveno.
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 19:59

izbace te sa burze jer se ne prijavljuješ,ok ali ne gubiš zdravstveno.
I koji će se kurac netko liječiti u hrvatskoj a prijavljen je u njemačkoj?
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber Sat 16 Mar - 20:03

kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.
ljuta kaya :D

ako je sve po pravilu i ako si prijavljen normalno čim te prijave npr u njemačkoj njihova porezna uprava šalje našoj da si njemački porezni obveznik. isto to radi zdravstveno i mirovinsko, osim što je kod mirovinskog caka da tek nakon 5 godina i 1 dana stječeš pravo na njemačku mirovinu. do tada se tvoj novac stavlja u posebni fond van njemačkog mirovinskog sustava ali se jednako oplođuje. ako se vratiš ranije možeš birat da ti taj novac isplate ili proslijede mirovinskom u hrvatsku. ovi koji uzimaju lijekove u hr rade za hr firmu i nisu prijavljeni u sustav mirovinskog, zdravstvenog i poreznog. znači porez plaćaju u hr.

ako imaš djecu i primaš doplatak u hr i prijaviš se u njemačku, nijemci odmah obavještavaju da ti isplaćuju dodatak.

nemreš u njemačkoj muljat državu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 20:06

pa ne radi se tamo više toliko na crno ko nekad,njemačka i irska su za razliku od naše vukojebine pravne države
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 20:08

vili40 wrote:pa ne radi se tamo više toliko na crno ko nekad,njemačka i irska su za razliku od naše vukojebine pravne države
po ovom članku ispada da 330 tisuća naših ljudi vani radi na crno
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber Sat 16 Mar - 20:09

kaya wrote:a vezano za ovo, pretpostavljam da oni za sada nemaju koordinaciju sa njemačkim ili irskim mirovinskim ili nekim drugim . tako pretpostavljam imaju slučajeve gdje je netko zaposlen vani ali istodobno se tu vodi na zavodu kao nezaposlen jer se nije odjavio pa ima pravo na zdravstveno.
kao što ti je vili rekao. zdravstveno ti je zajamčeno ustavom. ja sam 14 mjeseci drkao kurac, samo sam se prijavio na burzu zbog mirovinskog. njemačka firma je sve odradila umjesto mene po pitanju prijave u njemačkoj kao i po pitanju odjave u hrvatskoj.
u hr sam zadržao samo dodatno. u njemačkoj imam prošireno zdravstveno koje sve pokriva. od zubara do toplica u svim državama eu i okruženja te canada, us i mexico.

ja ne mogu dobiti lijek u hr od moje doktorice jer je moje hr zdravstveno otkazano.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Eroo Sat 16 Mar - 20:11

kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.
Nisam siguran da je to moguće, osim ako se radi o nekom administrativnom propustu.
Ne možeš se liječiti bez važeće zdravstvene iskaznice. Imaš je samo ako si plaćao
zdravstveno osiguranje.Zaposlenim se provjerava se svaka 3 mjeseca (penzinerima se ne provjerava).
Kad dođeš u zdravstveni dom ima automat di gurneš karticu, pa ti je ista  potvrđena ili nije.
Ovisno je li ti uplaćeno zdravstveno osiguranje. Amen.
Ostalo je novinarsko sranje, da prostiš. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by immortal Sat 16 Mar - 20:13

ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
immortal
immortal

Female
Posts : 23123
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by kaya Sat 16 Mar - 20:14

A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora Sat 16 Mar - 20:20

kaya wrote:A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
To se odnosi na Hercegovce i hdz domljube iz bih 
S dvojnim državljanstvom 
S kojim pravom koriste zdravstvo U RH SAMO DRAGI FRANCEK ZNA 


Inace u Irskoj su ljudi zdravstveno osigurani. 
Moj sin je operirao nogu u KRAPINDKIM TOPLICAMA , UREDNO PLATIO 2000 
Dobro njemu i njima 
Jer bi u Irskoj plazio puno vise

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora Sat 16 Mar - 20:22

mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora Sat 16 Mar - 20:23

Eroo wrote:
kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.
Nisam siguran da je to moguće, osim ako se radi o nekom administrativnom propustu.
Ne možeš se liječiti bez važeće zdravstvene iskaznice. Imaš je samo ako si plaćao
zdravstveno osiguranje.Zaposlenim se provjerava se svaka 3 mjeseca (penzinerima se ne provjerava).
Kad dođeš u zdravstveni dom ima automat di gurneš karticu, pa ti je ista  potvrđena ili nije.
Ovisno je li ti uplaćeno zdravstveno osiguranje. Amen.
Ostalo je novinarsko sranje, da prostiš. :)
Moguce je 

Odnosi se na ERE :gtfo

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Regoč Sat 16 Mar - 20:29

pismejker wrote:Pored tehnologije koju svabi imaju u zdravstvu,odlazak dolje ne medicinski tretman bi bio kad da se odlazi plemenskom vracu..nič logike :cleanteeth
NHS (britanski HZZO) plaća zrakoplovnu kartu, operaciju i poslijeoperacijski oporavak u bolnicah u Indiji. Zašto? Dobri liečnici, a sve skupa im je jeftinije nego sama operacija u Britaniji. Ista ti je logika i u liečenju u Hrvatskoj, dobri liečnici, a "besplatno".


Last edited by Regoč on Sat 16 Mar - 20:33; edited 1 time in total (Reason for editing : zatipak)

_________________
Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by aben Sat 16 Mar - 20:38

Sora wrote:
mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.

a nezaposleni?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber Sat 16 Mar - 20:40

kaya wrote:A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
pa moraju brundat o nečem. pišu neprovjereno. ako prima lijekove iz hrvatske onda je prijavljen u hrvatskoj. ako je u njemačkoj automatski se odjavljuje iz hr i prijavljuje u de.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by kaya Sat 16 Mar - 20:42

veber wrote:
kaya wrote:A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
pa moraju brundat o nečem. pišu neprovjereno. ako prima lijekove iz hrvatske onda je prijavljen u hrvatskoj. ako je u njemačkoj automatski se odjavljuje iz hr i prijavljuje u de.
Da. Moguce da su oni maznuli lovu pa sad nema ljekova. Pa sad ste im vi maznuli :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Eroo Sat 16 Mar - 20:44

kaya wrote:A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
Naravno. Ili lažu ili imate problem s administracijom.
U Njemačkoj ne može nitko raditi bez dokaza o uređenom zdravstvenom osiguranju.
Eto ne može ni u Sloveniji. Nije HR nikakav izuzetak.
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber Sat 16 Mar - 20:44

Regoč wrote:
pismejker wrote:Pored tehnologije koju svabi imaju u zdravstvu,odlazak dolje ne medicinski tretman bi bio kad da se odlazi plemenskom vracu..nič logike :cleanteeth
NHS (britanski HZZO) plaća zrakoplovnu kartu, operaciju i poslijeoperacijski oporavak u bolnicah u Indiji. Zašto? Dobri liečnici, a sve skupa im je jeftinije nego sama operacija u Britaniji. Ista ti je logika i u liečenju u Hrvatskoj, dobri liečnici, a "besplatno".
nema toga u njemačkoj. niti bi netko normalan išao se liječiti u hr, a ima full medicinsku skrb u njemačkoj. u slučaju da nešto moraš platiti, recimo van grada si i dobiješ gripu, odeš kod bilo kojeg liječnika, ont i propiše lijekove i sve naplati. u roku od 14 dana od primitka tvojeg maila, fotke, wup ili sl. isplaćuju ti se svi troškovi.

tako da nitko normalan ne bi iz njemačke u hrvatsku išao na liječenje. jedino je protetika skupa pa nijemci idu u hr na popravak zuba. no oni koji imaju full zdravstveno ne zajebavaju se s time.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber Sat 16 Mar - 20:48

kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:A onda u clanku lazu ako vi svi tvrdite da je nemoguce. 
Sta su onda uopce htjeli reci..
pa moraju brundat o nečem. pišu neprovjereno. ako prima lijekove iz hrvatske onda je prijavljen u hrvatskoj. ako je u njemačkoj automatski se odjavljuje iz hr i prijavljuje u de.
Da. Moguce da su oni maznuli lovu pa sad nema ljekova. Pa sad ste im vi maznuli :)
ma seru, pokazat ću ti moju zdravstvenu. izgleda kao vozačka i ima čip. svi podaci koji su digitalni preneseni su na nju, zato postoji latinska terminologija. da mi se bilo što desi liječnik samo upikne karticu u pos terminal i sve vidi. zabilježeno je da sam dobrovoljni davatelj krvi i donor organa i nema uputnica ni pizdarija. doduše nisam bio kod liječnika ali sam vidio.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum