ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Yehudim Sat 16 Mar - 18:34

kaya wrote:
aben wrote:ccc..sve ćete reći, samo ne ono pravo- ukinuti nasilno zdravstveno osiguranje
šta nasilno, i tako bi plaćali privatno. nešto moraju platiti.
al ovi ako već plaćaju vani zdravstveno, pa nakači se njima na zdravstvo onda..

 Redovito se uplaćuje 2 stup, di je problem.

Ovdi nema " zdravstvenog" osim za one sa burze, socijale.

Odlazak doktoru košta 60 Eura i plaćaš punu cijenu lijekova koje ti propiše.

Zubaru 100 Eura za izvaditi zub.

Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 18:38

kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.

Kajo malo je prenaivnop u to vjerovati...Prije svega..ovdje po difoltu moras imati zdravstveno osiguranje,cim se prijavis,a moras se prijaviti u drzavi,jer je sve ostalo protuzakonito..isto tako,da bi dobio posao moras biti prijavljen i otvoriti zdravstveno...unakrsno je to sve povezano,da nema samsi da budes u svabiji i nemas zdravstveno i socijalno..
Nadalje..ako netko nema posel ,i na birou je,biro za njega placa zdravstveno..uvijek i bez prekida covjek u svabiji ima zdravstveno..

Veleumno predmnijevam da su ti na koje se tekst odnosi,oni koji su i inace cijedili hrvatsko zdravstveno osiuguranje..Bosanci sa RH putovnicama,koji i kod Menea u Zupanji,po difoltu idu u Dom zdravlja,ne u onaju Orasju..zasto?treba njia pitati..

druga stvar..kad sam se odjavljivao iz rH,rekli su mi da to trebam napraviti i u Zdravstvenom osiguranju...
oso sam dakle tamo,odjavio se,jerbo koji ce mi kuratz rH zdravstveno kad imam puno bolje i breze,kvalitetnije svapsko...

Kartice su mi u Zdravstvenom ostavili,jer su rekli da sam privremeno odjavljen,pa ako se ikada vratim da ga mogu koristiti..

Etoc Kayo 100/100 cinjenice i fakti.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 18:39

catabbath wrote:Koja budala bi se došla liječiti u  RH preko HZZOa mislim glup tekst.

upravo tako... HOAX vijest...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 18:40

usput mjesecno mi se odbija samo za zdravstveno oko 180 Ojrova od place..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 18:50

330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 18:53

vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Regoč Sat 16 Mar - 19:02

kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.
:vaultboy1

_________________
Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:06

hoax hoax...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 Sat 16 Mar - 19:10

pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
vili40
vili40

Male
Posts : 10701
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by marcellus Sat 16 Mar - 19:11

AssadNaPodmornici wrote:pa i ja bi tako. 
inače pitanje je tko plaća porez tko ne plaća u RH

u RH , netto platitelji poreza, je negdje 20-25% populacije .. 80%-75% stanovništva više siše od države nego što uplati.

Tipa lupač pečata, od države "posiše" recimo 15 000 kn brutto plaću, a preko "poreza" vrati, onda recimo 10 000kn.. i dalje on siše "5000"kn više nego što uplaćuje.

dok netko tko je napustio RH, pa se vrati ljeti i troši novac, više plati poreza nego 80% stanovnika, pa i sa moralne strane ima pravo koristiti usluge bolnica. a i svakako treba koristiti . i ja bi.

Upravo to, po čemu Matija Babić koji ne plaća porez nigdje ima pravo na hrvatsko zdravstveno

uostalom ako ovdje uplaćuju zdravstveno osiguranje imaju pravo ovdje se i liječiti

ako uplaćuju u irskoj imaju pravo tamo

_________________
Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:11

vili40 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
nisam znao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Regoč Sat 16 Mar - 19:18

Ma kakva prievara, što je vami? Gomila ljudi dolazak u Hrvatsku koristi da ode liečniku, znam ih i koji idu u Prnjavor (onaj u Bosni, ali ne Bosanski) zubaru, a sve na trošak našega osiguranja jer bivajući državljanom imaju pravo na liečničku skrb iako ne uplaćuju u zdravstveni fond. Koja im je korist, pitaju se njeki. Korist im je jer sve usluge vani, kao i u nas, nisu besplatne, već se djelomično naplaćuju, a to djelomično je u nas puno manje nego vani. Pošteno mi je kad se lieče u nas, ali račun pošalju svom osiguravatelju van, tad je trošak liečenja podmiren u cielosti.

_________________
Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by kaya Sat 16 Mar - 19:21

vili40 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
    vili, cijelo vrijeme dok si nezaposlen i prijavljen na burzi imaš pravo na zdravstveno osiguranje. nebitno što se posebno fizički  prijaviš na zdravstveno  a ne prijavljuje te burza automatski . na osnovu njihove evidencije tebe kao nezaposlenog imaš pravo na zdravstveno osiguranje.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:22

Kako rekoh Bosanci..ovi iz rH,nemaju racunicu uopce dolaziti niti radi cega..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:23

Pored tehnologije koju svabi imaju u zdravstvu,odlazak dolje ne medicinski tretman bi bio kad da se odlazi plemenskom vracu..nič logike :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by aben Sat 16 Mar - 19:24

kaya wrote:
vili40 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
dobro,Burza placa zdravstveno ako si neuposljen..tako je i u svabiji :cleanteeth
Ma koja burza?U Hrvatskoj po svakom prekidu radnog odnosa javljaš se posebno na burzu koja ti ne plaća nikakvo zdravstveno već se moraš javiti i posebno na hzzo.Kolko ja znam te dvije trule institucije ničim nisu povezane.Ako se ponovno zaposliš poslodavac te mora opet prijaviti i na jedno i na drugo.Burza samo plaća onaj dio od par mjeseci kad si nezaposlen u vidu naknade za nezaposlene.
    vili, cijelo vrijeme dok si nezaposlen i prijavljen na burzi imaš pravo na zdravstveno osiguranje. nebitno što se posebno fizički  prijaviš na zdravstveno  a ne prijavljuje te burza automatski . na osnovu njihove evidencije tebe kao nezaposlenog imaš pravo na zdravstveno osiguranje.

pa u čemu je unda rozlika?

i ne zaposleni i odseljeni se muhte liču.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by kaya Sat 16 Mar - 19:25

a vezano za ovo, pretpostavljam da oni za sada nemaju koordinaciju sa njemačkim ili irskim mirovinskim ili nekim drugim . tako pretpostavljam imaju slučajeve gdje je netko zaposlen vani ali istodobno se tu vodi na zavodu kao nezaposlen jer se nije odjavio pa ima pravo na zdravstveno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:27

ako se netko odjavio u policiji,po difoltu bi u svakoj sluzbi drzavnoj trebao biti odjavljen automatizmom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:28

Inace PRIJAVE stranaca se u Svabiji rade u Rathausu,dakle opcini..nema sa tim nish policija..policija u RH ,koja se bavi i sa cim treba i sa cim ne treba je nasljedje komjunizma i socijalizma..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by kaya Sat 16 Mar - 19:28

a ne, kao oni koji rade ilegalno vani bez prijave. pa doduše sada, sumnjam da takvih ima puno. a ako rade ilegalno onda nemaju ni strano zdravstveno nego im je hrvatsko jedino..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest Sat 16 Mar - 19:37

kaya wrote:a ne, kao oni koji rade ilegalno vani bez prijave. pa doduše sada, sumnjam da takvih ima puno. a ako rade ilegalno onda nemaju ni strano zdravstveno nego im je hrvatsko jedino..
Pored otvorenih granica u cijeloj EU,minoran je broj takvih..Etoc,bas ljetos sam sreo jednog poznanika,koji je zapucao u svabiju na 6 mjeseci da umlati neku pinku..dogovorio je rad na crno,bez ikakvih prava,na ruke 2500 ojrova,..cupali i stavljali nove šahtove na cestama..nije kreten razmisljao kao mu kran isputi šaht na glavu da ce otici u picku materinu milu,ili ga izlomi,da bas i nece moci ici do RH koristiti zdravstveno..
hitna te pokupi,izruci u kliniku skrpaju te i sve naprave,a tjedan poslije ti dojde racun od kulu-lele-boli glava..
ili te gazda onako,ako nitko ne gleda jednostavno gurne u kanal.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 2 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum