ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 31 of 54 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 42 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 16:13

Le Roi Soleil wrote:Metilda, sretan ti i blagoslovljen Božić.

U božićnoj smo osmini pa se, vjerujem, čestitka još pika. santa

Vjerujem da si pošpotala Božine roditelje, vidi kako je odmah skrenuo u desno.

i tebi sretan Božić, naravno da se pika.  :)
na Božu nitko nema utjecaja, baš kao što ni ja više ne mogu utjecati na svoju djecu koja su odrasli ljudi. ali dobro je izabrao.  santa

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 16:14

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
sada razmišljamo jesu li ljudi koji se mole na različite načine i različitim "bogovima" svi djeca Božja..

Mah, mene ta tema ne zanima ni najmanje pa odgovaram da pošteno ni ne pročitam tekst koji komentiram. :P

Da napišem nešto zaključno: smatram - pače mače pelikani i ždralovi, držim - da su svi ljudi ljubljena Božja stvorenja i da se svakom pojedinom osobom (dušom) sam Bog bavi kao da je ona jedna jedina na svijetu. Lijepo je o tome pisala ona mala sladunjava iz Lisieuxa.

a šta je mistika odjednom postala sladunjava.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 16:36

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Hans Küng


K. Rahner

Sve je rečeno. :D

pa zašto ih onda ti ne slijediš?  :P

Bože sačuvaj. Na gosna Hansa ne treba ni trošiti riječi, a glede Rahnerova račvastojezičnog mudroslovlja poslužiti se knjigom kardinala Siri-ja "Getsemani". U slast.  king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 16:44

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
sada razmišljamo jesu li ljudi koji se mole na različite načine i različitim "bogovima" svi djeca Božja..

Mah, mene ta tema ne zanima ni najmanje pa odgovaram da pošteno ni ne pročitam tekst koji komentiram. :P

Da napišem nešto zaključno: smatram - pače mače pelikani i ždralovi, držim - da su svi ljudi ljubljena Božja stvorenja i da se svakom pojedinom osobom (dušom) sam Bog bavi kao da je ona jedna jedina na svijetu. Lijepo je o tome pisala ona mala sladunjava iz Lisieuxa.

a šta je mistika odjednom postala sladunjava.  :P

Pa pjesme su joj blago rečeno osrednje :D, voljela je male anđele od šećera i općenito bila sklona preslatkoj i prekićenoj umjetnosti. :D
Svejedno je na neki način nadmašila i Jovana od Krsta i Avilsku. Mamma mia, kako li je milost prodrla kroz mekoputnu buržoasku uskogrudnost i mentalitet francuske srednje klase 19. st., sklone pasivnosti i mekom dremuckanju na sofama od kadife. Naklon do poda. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 29/12/2015, 18:26

Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 18:29

Jako lijepo, puno veselja i radosti. :) :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 18:31

Inače, katolička misa je spomen čin Isusove žrtve (Hostia = Žrtva), i kod Pretvorbe oni vjeruju da su na Kalvariji. Tako da bilo kakvo postoncilsko (V2) ludiranje je lakrdija - kao da netko tanca oko Marije i Ivana dok stoje pred raspetim Kristom.

Doduše ovo je nakon mise (?) ali ipak u sakralnom prostoru (?). Ne vidim tabernakul.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 29/12/2015, 18:35

Le Roi Soleil wrote:Jako lijepo, puno veselja i radosti. :) :tu
Slažem se....tako je i u mojoj crkvi....trebao bi pročitati komentare katolika.....ima ih svakakvih....neki ovu radost vide kao sotonsko djelo....
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 29/12/2015, 21:11

Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:Jako lijepo, puno veselja i radosti. :) :tu
Slažem se....tako je i u mojoj crkvi....trebao bi pročitati komentare katolika.....ima ih svakakvih....neki ovu radost vide kao sotonsko djelo....

Le Roi Soleil wrote:Inače, katolička misa je spomen čin Isusove žrtve (Hostia = Žrtva), i kod Pretvorbe oni vjeruju da su na Kalvariji. Tako da bilo kakvo postoncilsko (V2) ludiranje je lakrdija - kao da netko tanca oko Marije i Ivana dok stoje pred raspetim Kristom.

Doduše ovo je nakon mise (?) ali ipak u sakralnom prostoru (?). Ne vidim tabernakul.

:D   :D   afro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 10:37

Vidim Metilda je ostala bez riječi lol! jer ono gore je opis misne žrtve, a opet danas je tako cool tancati u sakralnom prostoru. Katolici ne znaju jel bi piškili ili kakili.  :)

Malo iz KKC-a:

1350 Prinosenje darova (prikazanje): na oltar se, ponekad u ophodu, donose kruh i vino sto ce svecenik u Kristovo ime prikazati u euharistijskoj zrtvi, u kojoj ce postati Kristovo Tijelo i Krv.

1356 Razlog zasto krscani slave Euharistiju od samih pocetaka i na nacin koji se nije bitno promijenio unatoc velikim razlikama vremena i liturgijskih predaja, jest svijest da ih na to obvezuje Gospodinov nalog sto ga je dao u predvecerje svoje muke: "Ovo cinite meni na spomen".
1357 Taj Gospodinov nalog izvrsavamo slaveci spomen-cin njegove zrtve.

1366 Euharistija je, dakle, zrtva jer ponazocuje (cini prisutnom) zrtvu kriza, jer je njezin spomen-cin, i jer primjenjuje njezin plod: [Krist], Bog i Gospodin nas, iako je na oltaru kriza imao jednom sebe smrcu prikazati Bogu Ocu, da izvrsi vjecno otkupljenje, buduci da se njegovo svecenistvo nije imalo smrcu ugasiti.

1367 Kristova zrtva i zrtva Euharistije samo su jedna zrtva: "Jedna je naime te ista zrtva, isti koji je tada prinio sebe na krizu prikazuje se sada po sluzenju svecenika; razlikuje se samo nacin prinosenja": "U ovoj bozanskoj zrtvi koja se izvrsuje u misi, sadrzan je i nekrvno se zrtvuje isti onaj Krist koji je jedanput sama sebe na krvni nacin prikazao na zrtveniku kriza".

1368 Euharistija je ujedno i zrtva Crkve. Crkva, koja je Tijelo Kristovo, sudionica je u zrtvi svoje Glave.


Last edited by Le Roi Soleil on 30/12/2015, 10:54; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 10:38

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:13

Le Roi Soleil wrote:Vidim Metilda je ostala bez riječi lol! jer ono gore je opis misne žrtve, a opet danas je tako cool tancati u sakralnom prostoru. Katolici ne znaju jel bi piškili ili kakili.  :)

a ja vidim da si ti otkad si otpao od KC postao poprilično tupast  :x jer nisi shvatio čemu sam se nasmijala  pa ću ti objasniti da si sa ovim novim komentarom ponovo ismijao upravo samsonovu i svoju "crkvu". a citiranjem KKC ni ti ne znaš bi li piškio ili kakio.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:14

metilda wrote:"Ti mi postaje milost koja se dariva mojemu Ja, blagoslovom koji mi se daje. Ti ograničava moju samovolju, ali Ti budi i moju najdublju intimu: sve ono što u meni drijema i sve ono što sada spremam tomu Ti. Ja kao Ja živim od milosti toga Ti… Čitavo moje Ja ma svoju  stvarnost samo u ovomu odnosu prema Ti, ovaj odnos prema Ti i ja moja stvarnost. Susret s Ti je transcendiranje, nadilaženje moga, u sebi ograničena Ja, iznad samoga sebe prema drugome."

Ali za Steinbuchela postoji ne samo susret čovjeka s čovjekom, nego i susret čovjeka s Bogom. Sa Schelerom označuje Steinbuchel čovjeka kao ‘biće koje nadilazi svaki život a u njemu i sama sebe’. Čovjek je upravo ‘intencija i gesta same transcedencije, biće koje moli i traži Boga’. Čovjek moli ne samo sam po sebi, nego je on u čitavu svome biću ‘molitva života koja nadilazi sebe’. U susretu mi daleki Bog postaje bliz. On ostaje Drugi, ‘sasvim’ Drugi, meni i svemu, ostaje Bog, a ja ostajem čovjek. Ali on postaje moj Ti, moj Bog i sve moje, kako se u svome strahopoštovanju pred Bogom mogao moliti Augustin, ipak bliskomu Bogu, onomu koji je postao Bog njegova srca, Bog je Drugi, ali ipak Prisutni, koji mi je bliži nego što sam ja samomu sebi. On mi je u svojoj udaljenosti posljednji i najvjerniji pratitelj u životu, komu se u svakome razočaranju u čovjeka mogu uvijek obratiti kao svomu pravom Ti.


Čovjek dolazi k samomu sebi tek u susretu s jednim Ti, s Ti čovjeka, ali s Božjim Ti. Susret je događaj koji preobrazuje one koji se susreću, Ja iz susreta izlazim drugačiji nego što u njega ulazim. Ali događaj samoga susreta nije lako pojmovno shvatiti. To je tajna. U pravome susretu ja uvijek dodirujem tajnu svoga vlastitog života, tajnu drugoga I tajnu Boga. U susretu se događa preobrazba u ono pravo. Upravo u susretu s Bogom dolazi čovjek u dodir sa svojim pravim bićem, sa svojom najunutarnjijom jezgrom. Susret je pritom uvijek Slobodan dar, nije ga moguće iznuditi. Upravo jer je susret tajna i slobodni dar, možemo njime bolje opisati fenomen molitve nego pojmom djialoga koji se previše vrti oko riječi. Molitva kao susret čovjeka s Bogom uvijek je dar Božje milosti nama, nikada naša zasluga. Sam Bog nam dolazi u susret slobodnom milošću. Mi ga možemo susreti jedino jer on nas hoće susresti, jer je on prisutan i čeka na to da i mi budemo tu, pripravni susresti ga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:16

metilda wrote:
a ja vidim da si ti otkad si otpao od KC postao poprilično tupast  :x jer nisi shvatio čemu sam se nasmijala  pa ću ti objasniti da si sa ovim novim komentarom ponovo ismijao upravo samsonovu i svoju "crkvu". a citiranjem KKC ni ti ne znaš bi li piškio ili kakio.  :D

Au contraire moja draga Metilda, jer mi nemamo istu vjeru u Kristovu nazočnost - dok vi tancate na Kalvariji, to nećeš komentirati?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:18

Također - ja sam službeno pripadnik protestantske Crkve ali se ipak sladim i katoličkim i pravoslavnim liturgijama, knjigama, molitvama. Te jednako komentiram, pozitivno ili negativno, odstupanja (zloupotrebe) u doktrini svake pojedine zajednice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:19

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
a ja vidim da si ti otkad si otpao od KC postao poprilično tupast  :x jer nisi shvatio čemu sam se nasmijala  pa ću ti objasniti da si sa ovim novim komentarom ponovo ismijao upravo samsonovu i svoju "crkvu". a citiranjem KKC ni ti ne znaš bi li piškio ili kakio.  :D

Au contraire moja draga Metilda, jer mi nemamo istu vjeru u Kristovu nazočnost - dok vi tancate na Kalvariji, to nećeš komentirati?

da, to priznanje čekam.. pa pojasni kako to ti doživljavaš Kristovu nazočnost.. mi se smijemo veseliti kad je Zaručnik prisutan među nama.. :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:20

Le Roi Soleil wrote:Također - ja sam službeno pripadnik protestantske Crkve ali se ipak sladim i katoličkim i pravoslavnim liturgijama, knjigama, molitvama. Te jednako komentiram, pozitivno ili negativno, odstupanja (zloupotrebe) u doktrini svake pojedine zajednice.

da, tako se i ja služim komentarima i iskustvima drugih religija. ta svi smo djeca istoga Oca..  :x
a sad idem kuhati ručak za meni povjerenu djecu Božju..  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:21

metilda wrote:
da, to priznanje čekam.. pa pojasni kako to ti doživljavaš Kristovu nazočnost.. mi se smijemo veseliti kad je Zaručnik prisutan među nama.. :x

Dok visi na križu okupan u krvi? Zanimljivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:23

metilda wrote:
da, tako se i ja služim komentarima i iskustvima drugih religija. ta svi smo djeca istoga Oca..  :x

Bravo, to je put koji i ja slijedim. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:39

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
da, to priznanje čekam.. pa pojasni kako to ti doživljavaš Kristovu nazočnost.. mi se smijemo veseliti kad je Zaručnik prisutan među nama.. :x

Dok visi na križu okupan u krvi? Zanimljivo.


izbjegao si odgovor.. imate li vi Svetu Pričest?
ako imate onda mi nije jasno zašto ne biste smjeli osjećati radost zbog Zaručnikovog prisustva.
ako nemate to objašnjava mnoge stvari kod tebe.. naprimjer, ja se šalim kao da se dopisujem s nekadašnjim pPierreom ali od tebe natrag dobivam uglavnom otrovne strelice...

Tajna vjere:
Tvoju smrt Gospodine naviještamo
Tvoje uskrsnuće slavimo
Tvoj slavni dolazak iščekujemo

Radosna vijest...

Kako to da nemaš primjedbi na radost, pljeskanje i potcikivanje u samsonovoj crkvi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/12/2015, 11:46

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
da, to priznanje čekam.. pa pojasni kako to ti doživljavaš Kristovu nazočnost.. mi se smijemo veseliti kad je Zaručnik prisutan među nama.. :x

Dok visi na križu okupan u krvi? Zanimljivo.


izbjegao si odgovor.. imate li vi Svetu Pričest?
ako imate onda mi nije jasno zašto ne biste smjeli osjećati radost zbog Zaručnikovog prisustva.
ako nemate to objašnjava mnoge stvari kod tebe.. naprimjer, ja se šalim kao da se dopisujem s nekadašnjim pPierreom ali od tebe natrag dobivam uglavnom otrovne strelice...

Tajna vjere:
Tvoju smrt Gospodine naviještamo
Tvoje uskrsnuće slavimo
Tvoj slavni dolazak iščekujemo

Radosna vijest...

Kako to da nemaš primjedbi na radost, pljeskanje i potcikivanje u samsonovoj crkvi?

A oprosti u vezi otrovnih strelica, jer si mi draga pa pretjeram sa zafrkancijom; tako i Jastreba znam bockat jer mi je gušt s njim ovdje izmjenit post il' dva. Skužaj. :) :x

Pričest? I sama znaš kakva je vjera ne-sakramentalnih kršćanskih Crkvi.

I zašto se ne bi veselili kad nemamo pred sobom Krista na Kalvariji (vjera katolika). Ali ti si ovdje izbjegla komentar. Pa valjda ti je jasno što je Sveta Misa, iako su se neki jako potrudili da tijekom V2 svećenik okrene leđa Bogu i žrtvu pretvori u gozbu. Siroti Ottaviani je pisao Papi i dobio - šipak. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 31 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 54 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 42 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum