ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Throw a commie from the chopper

Page 23 of 33 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Next

Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 0:51

kolerik wrote:
epikur37 wrote:
kolerik wrote:Komunizam ne moze uspjeti. Bas kao sto ni krscanstvo u svojoj izvornoj formi NZ ne moze uspjeti. Protivi se ljudskoj naravi.

Hajmo reci da, zbog serije nama nepojmljivih tehnoloskih napredaka imamo drustvo u kojem ima materijalnih dobara u neogranicenom obilju, i njih moze svatko imati. Novca vise nema, jer se nema sto kupovati, sve je besplatno, uzmi i nosi.

E, ali covjek ce svejedno smisliti sustav (samo)vrednovanja i za visu poziciju na ljestvici ce gaziti ispred sebe. Opet ce se uspostaviti trziste, oni koji imaju to cega u pravilu nema u neogranicenim kolicinama (lijepe zene, rijetki artefakti, informacije...birajte) ce biti utjecajniji clanovi drustva. Utjecajem ce dolaziti do moci, a moc ce im omoguciti da vladaju.

I opet cemo imati viseklasno drustvo, to je imanentno covjeku.

I to je normalno.

Ne zalim se, izlazem... :) kako si inace?

Dobro, malo sam se preforsirao ali balans je na dohvatu.

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 0:52

kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.
e ovom asu sam čitao knjigu i poprilično je precizna, - napisana 1996.. fukujama neman pojma koje taj as, mislim čuo sam za njega, ali dovoljno je 2min googlajanj , lik je soft socijalist, a govore da je neoliberal..  možda liberalni socijalist, što je sada trend na zapadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 0:52

kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.

stavi bilo koju huntingtovu tezu na fejs i baniraće te jer su svi ljudi isti i sve su kulture iste i ...

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 0:53

kolerik wrote:Komunizam ne moze uspjeti. Bas kao sto ni krscanstvo u svojoj izvornoj formi NZ ne moze uspjeti. Protivi se ljudskoj naravi.

A gle, očito ipak nisi dovoljno dobro razumio kršćanstvo u teološkoj odnosno filozofijskoj dimenziji te velike religije, jer bi inače dobro znao da je jedna od temeljnih ciljeva kršćanstva sukob sa tzv. prirodnim čovjekom. To je inače sjajno objasno Denis de Rougemont, švicarski intelektualac i filozof u svojoj knjizi koja je kod nas prevedena kao Ljubav I Zapad.
Doduše, razumijem da oko toga postoji puno nerazumjevanja i neznanja ne samo u domaćim narodnim i intelektualnim krugodima pa mislim da to nije nešto što bi bilo kome trebalo zamjeriti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 0:53

AssadNaPodmornici wrote:
kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.
e ovom asu sam čitao knjigu i poprilično je precizna, - napisana 1996.. fukujama neman pojma koje taj as, mislim čuo sam za njega, ali dovoljno je 2min googlajanj , lik je soft socijalist, a govore da je neoliberal..  možda liberalni socijalist, što je sada trend na zapadu

"kraj povijesti"

knjiga koje je bila hit među intelektualcima

naravno sva su predviđanja bila pogrešna

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 0:53

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti se speakeru ostavi ekonomije i drži se fizike i kvantne mehanike.

Ti se bolje ostavi svega što ima veze sa bilo kakvom znanošću i drži se kavanskog blebetanja o stvarima o kojima nitko iz društva u kojem se dobro osjećaš ionako nema pojma s pojmom nego samo blebeću tek toliko da nešto blebeću. To je tvoj manje ili više krajnji domet.
ne doslovno govoriš da ek nije znanost , jer eto nemože točno predvidjeti krizu. onda čemu služe banke, računovodstveni servisi, porezna uprava, proračuni, financije, predviđanja makroekonomista, skupljanje podataka za BDP, izračun BDPa, bez tih preciznih podataka ( kada inžinjeri grade zagradu oni uvijek mogu odstupati koji centimetar, u računvodstvu koji je temelj i bankarstva i malih firmi nesmijie biti niti lipe odstupanja - onda moraš iz početka brojati papire i račune i zbrajati).. a di je tek recimo monetarna ekonomija, stvaranje novca, centralne banke itd.. ali šta bi ti znao, sve ši naučio u ekonomiji čitajući epikura a on tebe.. vidim da se dobro razumiješ u fiziku i kvantnu mehaniku, i drži se toga i ostavi se ekonomije.. 

ili se educiraj.
ukinimo ekonomiju, ukinimo poreze, računovodstvo, centralne banke, banke, statističke zavode, izračun bdp-a , prikupljanje poreza, vođenje financijskih knjiga bankama, ukinimo bankarastvo, ukinimo državne proračune, državne financije, mirovinski sustav, financiranje vojske, bolnica, škola , sudova..  jer sšajker govori da ekonomija nije znanost .. 
vratimo se u 15stoljeće
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 0:54

marcellus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.
e ovom asu sam čitao knjigu i poprilično je precizna, - napisana 1996.. fukujama neman pojma koje taj as, mislim čuo sam za njega, ali dovoljno je 2min googlajanj , lik je soft socijalist, a govore da je neoliberal..  možda liberalni socijalist, što je sada trend na zapadu

"kraj povijesti"

knjiga koje je bila hit među intelektualcima

naravno sva su predviđanja bila pogrešna
a kada je neki socijalist nešto pametno predvidio.. i taj fukujama socijalist šta će nego isfalivati..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 0:56

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:

Muke ti Gospodinove...
Kriza je ne samo iznenadila nego doslovce šokirala sve, ponajprije burze, uključujući tu i gomilu tzv. vrhunskih ekonomista od kojih niti jedan jedini nije uspio predvidjeti točno vrijeme kada bi mogla izbiti. Nisi to uspio ni ti, bezveze je da se sad vadiš na naknadnu pamet, jer je to prozirna igra.
Uspoređivati seizmologiju i ekonomiju je potpuno promašeno, jer o ekonomskim zbivanjima imamo jako puno podataka, za razliku od ponašanja vulkana oko kojih nam istih nasušno manjka pa je to glavni razlog zašto je praktički nemoguće točno predvidjeti njihovo ponašanje (na stranu činjenica prisustva zakonitosti nelinearne dinamike - zamah leptirovih krila... itd. na tom području).

naprotiv, ponašanje vulkana je moguće egzaktno predvidjeti - teoretski, dok ponašanje tržišta nije moguće egzaktno predvidjeti, niti je to cilj ekonomije kao znanosti, naprotiv ona će ti prva potvrditi da je nemoguće znanstveno procijeniti hoće li sutra dionice ove ili one tvrtke vrijediti jedan posto više ili manje: Onaj tko to može predvidjeti, taj se može obogatiti.

ekonomija se kao znanost jednostavno time ne bavi. Time se bave burzovni špekulanti.

Majko Božja... 
Kao prvo, djelovanje vulkana nije moguće, ponavljam, nije moguće točno predvidjeti.
To je neporeciva činjenica koja se ne može opovrgnuti. Ponajprije zbog nedostatka podataka o njihovom ponašanju, ali također i zbog ogromnog utjecaja nelinearne dinamike na isto.
Cilj svake znanosti je točno predviđanje budućih događaja, barem na makro razini jer na onoj kvantnoj to niti teorijeski nije moguće zbog djelovanja Heisenbergovog načela neodređenosti, ali to sad neću posebno objašnjavati, ionako sam to učinio mali milijun puta na forumu i nisam stekao dojam da je ta objašnjenja itko razumio (osim onih koji su ih od ranije poznavali).
Da, time se bave burzovni špekulanti, ali pazi vraga, na što se oni pokušavaju osloniti?
Na astrologiju ili na znanost?
Retoričko pitanje, nemoj se niti pokušati truditi odgovoriti na njega.
Dalje, ne sporim da ekonomija ima elemente znanosti, no riječ je u najboljem slučaju o jednom wannabe znanosti u nastajanju koja je po definiciji prilično nesupješna, posebno u svojim makro predviđanjima.
Zašto po definiciji?
Pa zato jer se oslanja upravo na predviđanje ljudskog ponašanja što je po definiciji (fizikalno odnosno matematički) nemoguće točno predvidjeti niti je to ikada ikome uspjelo a ponajmanje jednoj wannabe znanosti u nastajanju kakva je ekonomija.
Moguće je doduše predvidjeti neke generalne obrasce ponašanja, ali to je vrlo slab domet za jednu u najboljem slučaju tanku znanstveni disciplinu čiji zagovornici imaju ambicije pretvoriti je u punokrvnu empirijsku znanost što je ponavljam po definiciji nemoguće i to iz razloga koje ponavljam po ne znam koji put.


rekao sam da je ponašanje vulkana, hipotetski, moguće predvidjeti (kad bi imao sve relevantne podatke i dovljno dobar algoritam i... )
dok kod ponašanja tržišta to nije moguće jer ovise o ljudima a oni su dobrim dijelom nepredvidivi

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 0:57

ti ekonomiju inače posve krivo shvaćaš, ona jest znanost ali ne, ona se ne bavi predviđanjem nego činjenicama

predviđanja ne spadaju u sferu znanosti nego babe vange i žutog tiska

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 0:57

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti se speakeru ostavi ekonomije i drži se fizike i kvantne mehanike.

Ti se bolje ostavi svega što ima veze sa bilo kakvom znanošću i drži se kavanskog blebetanja o stvarima o kojima nitko iz društva u kojem se dobro osjećaš ionako nema pojma s pojmom nego samo blebeću tek toliko da nešto blebeću. To je tvoj manje ili više krajnji domet.
ne doslovno govoriš da ek nije znanost , jer eto nemože točno predvidjeti krizu. onda čemu služe banke, računovodstveni servisi, porezna uprava, proračuni, financije, predviđanja makroekonomista, skupljanje podataka za BDP, izračun BDPa, bez tih preciznih podataka ( kada inžinjeri grade zagradu oni uvijek mogu odstupati koji centimetar, u računvodstvu koji je temelj i bankarstva i malih firmi nesmijie biti niti lipe odstupanja - onda moraš iz početka brojati papire i račune i zbrajati).. a di je tek recimo monetarna ekonomija, stvaranje novca, centralne banke itd.. ali šta bi ti znao, sve ši naučio u ekonomiji čitajući epikura a on tebe.. vidim da se dobro razumiješ u fiziku i kvantnu mehaniku, i drži se toga i ostavi se ekonomije.. 

ili se educiraj.

Nije znanost u čvrstom smislu te riječ nego u najboljem slučaju znanstvena disciplina i to u nastajanju i tako nekoliko posljednjih stoljeća.
Ako ti to ne razumiješ, onda zapravo i ne znaš što je to znanost i koja obilježja znanost mora imati da bi ju se takvom moglo smatrati.
I razumijem kako ti ne uviđaš tragikomičnost svojeg savjetovanja mani da se educiram, ali ću ti ipak reći jednu stvar. Ja sam puno više toga zaboravio nego što ćeš ti ikada znati i to doslovce na svim područjima od nekog značenja za bilo koju misaonu disciplinu.
A sad slobodno nastavi prosipati svoje uobičajene budalaštine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 0:58

Speare Shaker wrote:
kolerik wrote:Komunizam ne moze uspjeti. Bas kao sto ni krscanstvo u svojoj izvornoj formi NZ ne moze uspjeti. Protivi se ljudskoj naravi.

A gle, očito ipak nisi dovoljno dobro razumio kršćanstvo u teološkoj odnosno filozofijskoj dimenziji te velike religije, jer bi inače dobro znao da je jedna od temeljnih ciljeva kršćanstva sukob sa tzv. prirodnim čovjekom. To je inače sjajno objasno Denis de Rougemont, švicarski intelektualac i filozof u svojoj knjizi koja je kod nas prevedena kao Ljubav I Zapad.
Doduše, razumijem da oko toga postoji puno nerazumjevanja i neznanja ne samo u domaćim narodnim i intelektualnim krugodima pa mislim da to nije nešto što bi bilo kome trebalo zamjeriti.


Dobro podvučeno, psihoanalitički govoreći superego. Ali zbog zdravlja i opstojnosti isključivo kao korektiv a ne operatror.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by AssadNaPodmornici Tue 6 Nov - 0:58

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti se speakeru ostavi ekonomije i drži se fizike i kvantne mehanike.

Ti se bolje ostavi svega što ima veze sa bilo kakvom znanošću i drži se kavanskog blebetanja o stvarima o kojima nitko iz društva u kojem se dobro osjećaš ionako nema pojma s pojmom nego samo blebeću tek toliko da nešto blebeću. To je tvoj manje ili više krajnji domet.
ne doslovno govoriš da ek nije znanost , jer eto nemože točno predvidjeti krizu. onda čemu služe banke, računovodstveni servisi, porezna uprava, proračuni, financije, predviđanja makroekonomista, skupljanje podataka za BDP, izračun BDPa, bez tih preciznih podataka ( kada inžinjeri grade zagradu oni uvijek mogu odstupati koji centimetar, u računvodstvu koji je temelj i bankarstva i malih firmi nesmijie biti niti lipe odstupanja - onda moraš iz početka brojati papire i račune i zbrajati).. a di je tek recimo monetarna ekonomija, stvaranje novca, centralne banke itd.. ali šta bi ti znao, sve ši naučio u ekonomiji čitajući epikura a on tebe.. vidim da se dobro razumiješ u fiziku i kvantnu mehaniku, i drži se toga i ostavi se ekonomije.. 

ili se educiraj.

Nije znanost u čvrstom smislu te riječ nego u najboljem slučaju znanstvena disciplina i to u nastajanju i tako nekoliko posljednjih stoljeća.
Ako ti to ne razumiješ, onda zapravo i ne znaš što je to znanost i koja obiljažja znanost mora imati da bi ju se takvom moglo smatrati.
I razumijem kako ti ne uviđaš tragikomičnost svojeg savjetovanja mani da se educiram, ali ću ti ipak reći jednu stvar. Ja sam puno više toga zaboravio nego što ćeš ti ikada znati i to doslovce na svim područjima od nekog značenja za bilo koju misaonu disciplinu.
kopiraš marca, loše

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by epikur37 Tue 6 Nov - 1:00

marcellus wrote:ti ekonomiju inače posve krivo shvaćaš, ona jest znanost ali ne, ona se ne bavi predviđanjem nego činjenicama

predviđanja ne spadaju u sferu znanosti nego babe vange i žutog tiska

a hipoteze
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:00

marcellus wrote:
kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.

stavi bilo koju huntingtovu tezu na fejs i baniraće te jer su svi ljudi isti i sve su kulture iste i ...

Zato ni nisam nikada bio na FB-u i ostalim CIA navlakusama i imam dva laptopa.

Nije grozno kad te baniraju, grozno je kad citas one koje ne bi nikada banirali ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:04

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:

Muke ti Gospodinove...
Kriza je ne samo iznenadila nego doslovce šokirala sve, ponajprije burze, uključujući tu i gomilu tzv. vrhunskih ekonomista od kojih niti jedan jedini nije uspio predvidjeti točno vrijeme kada bi mogla izbiti. Nisi to uspio ni ti, bezveze je da se sad vadiš na naknadnu pamet, jer je to prozirna igra.
Uspoređivati seizmologiju i ekonomiju je potpuno promašeno, jer o ekonomskim zbivanjima imamo jako puno podataka, za razliku od ponašanja vulkana oko kojih nam istih nasušno manjka pa je to glavni razlog zašto je praktički nemoguće točno predvidjeti njihovo ponašanje (na stranu činjenica prisustva zakonitosti nelinearne dinamike - zamah leptirovih krila... itd. na tom području).

naprotiv, ponašanje vulkana je moguće egzaktno predvidjeti - teoretski, dok ponašanje tržišta nije moguće egzaktno predvidjeti, niti je to cilj ekonomije kao znanosti, naprotiv ona će ti prva potvrditi da je nemoguće znanstveno procijeniti hoće li sutra dionice ove ili one tvrtke vrijediti jedan posto više ili manje: Onaj tko to može predvidjeti, taj se može obogatiti.

ekonomija se kao znanost jednostavno time ne bavi. Time se bave burzovni špekulanti.

Majko Božja... 
Kao prvo, djelovanje vulkana nije moguće, ponavljam, nije moguće točno predvidjeti.
To je neporeciva činjenica koja se ne može opovrgnuti. Ponajprije zbog nedostatka podataka o njihovom ponašanju, ali također i zbog ogromnog utjecaja nelinearne dinamike na isto.
Cilj svake znanosti je točno predviđanje budućih događaja, barem na makro razini jer na onoj kvantnoj to niti teorijeski nije moguće zbog djelovanja Heisenbergovog načela neodređenosti, ali to sad neću posebno objašnjavati, ionako sam to učinio mali milijun puta na forumu i nisam stekao dojam da je ta objašnjenja itko razumio (osim onih koji su ih od ranije poznavali).
Da, time se bave burzovni špekulanti, ali pazi vraga, na što se oni pokušavaju osloniti?
Na astrologiju ili na znanost?
Retoričko pitanje, nemoj se niti pokušati truditi odgovoriti na njega.
Dalje, ne sporim da ekonomija ima elemente znanosti, no riječ je u najboljem slučaju o jednom wannabe znanosti u nastajanju koja je po definiciji prilično nesupješna, posebno u svojim makro predviđanjima.
Zašto po definiciji?
Pa zato jer se oslanja upravo na predviđanje ljudskog ponašanja što je po definiciji (fizikalno odnosno matematički) nemoguće točno predvidjeti niti je to ikada ikome uspjelo a ponajmanje jednoj wannabe znanosti u nastajanju kakva je ekonomija.
Moguće je doduše predvidjeti neke generalne obrasce ponašanja, ali to je vrlo slab domet za jednu u najboljem slučaju tanku znanstveni disciplinu čiji zagovornici imaju ambicije pretvoriti je u punokrvnu empirijsku znanost što je ponavljam po definiciji nemoguće i to iz razloga koje ponavljam po ne znam koji put.


rekao sam da je ponašanje vulkana, hipotetski, moguće predvidjeti (kad bi imao sve relevantne podatke i dovljno dobar algoritam i... )
dok kod ponašanja tržišta to nije moguće jer ovise o ljudima a oni su dobrim dijelom nepredvidivi

I opet si pogrešno razumio, a lijepo sam ti naveo već par puta da to nije moguće po definiciji iz razloga velikog utjecaja nelinearne dinamike i na to područje znanstvenog istraživanja odnosno na taj konkretni prirodni fenomen.
Nelinearna dinamika nema svoje veliki utjecaj samo na ljudsko ponašanje i zato ću ti opet skrenuti pažnju na onu Hawkinogovu kako zamah leptirovih krila u Tokiju može u određenom slijedu okolnosti i događaja u konačnici izazvati pljusak u New Yorku (a i ne mora) koja o tome govori.
Dakle, nije moguće niti hipotetski, bar ne potpuno precizno, ali tu je riječ o samoj prirodi te znanosti koja se za razliku od ekonomike oslanja na fiziku kao nejpotentniju realnu prirodnu znanost, dok se ekonomija u najboljem slučaju oslanja na statistiku koja je znanstvena disciplina, a ne punokrvna znanost, bez obzira što svoje temelje ima u matematici koja jeste prirodna znanost, ali ne i realna nego formalna (ali o tome zaista nemam namjeru govoriti večeras jer se oni koji bi to razumjeli na ovom forumu ionako mogu nabrojati na prste i to samo jedne ruke).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:05

AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti se speakeru ostavi ekonomije i drži se fizike i kvantne mehanike.

Ti se bolje ostavi svega što ima veze sa bilo kakvom znanošću i drži se kavanskog blebetanja o stvarima o kojima nitko iz društva u kojem se dobro osjećaš ionako nema pojma s pojmom nego samo blebeću tek toliko da nešto blebeću. To je tvoj manje ili više krajnji domet.
ne doslovno govoriš da ek nije znanost , jer eto nemože točno predvidjeti krizu. onda čemu služe banke, računovodstveni servisi, porezna uprava, proračuni, financije, predviđanja makroekonomista, skupljanje podataka za BDP, izračun BDPa, bez tih preciznih podataka ( kada inžinjeri grade zagradu oni uvijek mogu odstupati koji centimetar, u računvodstvu koji je temelj i bankarstva i malih firmi nesmijie biti niti lipe odstupanja - onda moraš iz početka brojati papire i račune i zbrajati).. a di je tek recimo monetarna ekonomija, stvaranje novca, centralne banke itd.. ali šta bi ti znao, sve ši naučio u ekonomiji čitajući epikura a on tebe.. vidim da se dobro razumiješ u fiziku i kvantnu mehaniku, i drži se toga i ostavi se ekonomije.. 

ili se educiraj.

Nije znanost u čvrstom smislu te riječ nego u najboljem slučaju znanstvena disciplina i to u nastajanju i tako nekoliko posljednjih stoljeća.
Ako ti to ne razumiješ, onda zapravo i ne znaš što je to znanost i koja obiljažja znanost mora imati da bi ju se takvom moglo smatrati.
I razumijem kako ti ne uviđaš tragikomičnost svojeg savjetovanja mani da se educiram, ali ću ti ipak reći jednu stvar. Ja sam puno više toga zaboravio nego što ćeš ti ikada znati i to doslovce na svim područjima od nekog značenja za bilo koju misaonu disciplinu.
kopiraš marca, loše

Glup si ko kurac i to dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:08

Speare Shaker wrote:
kolerik wrote:Komunizam ne moze uspjeti. Bas kao sto ni krscanstvo u svojoj izvornoj formi NZ ne moze uspjeti. Protivi se ljudskoj naravi.

A gle, očito ipak nisi dovoljno dobro razumio kršćanstvo u teološkoj odnosno filozofijskoj dimenziji te velike religije, jer bi inače dobro znao da je jedna od temeljnih ciljeva kršćanstva sukob sa tzv. prirodnim čovjekom. To je inače sjajno objasno Denis de Rougemont, švicarski intelektualac i filozof u svojoj knjizi koja je kod nas prevedena kao Ljubav I Zapad.
Doduše, razumijem da oko toga postoji puno nerazumjevanja i neznanja ne samo u domaćim narodnim i intelektualnim krugodima pa mislim da to nije nešto što bi bilo kome trebalo zamjeriti.

Ja ne poimam krscanstvo kao filozofiju, vec kao Vjeru, pa nemam tu distancu.

Ako je to neka proto-Hobbes koncepcija drustva, onda je to ipak SZ i LZ, odnosno PNZ. To je bio jedan poprilican genijalni zakonodavni zahvat kojim je strogo regulirano jedno drustvo.

U NZ, Isus i njegovi apostoli su pak gradili na tome i otisli dalje. Na to sam se referirao, nije covjeku imanentno tako zivjeti i poimati svijet. Ne ponavlja se zalud kako smo svi grjesnici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:11

marcellus wrote:ti ekonomiju inače posve krivo shvaćaš, ona jest znanost ali ne, ona se ne bavi predviđanjem nego činjenicama

predviđanja ne spadaju u sferu znanosti nego babe vange i žutog tiska

Svaka se znanost bavi ne samo činjenicama zbog razloga sporta i traćenja vremena nego upravo zbog pravovremenih i preciznih predviđanja. 
Baš svaka.
E sad, druga je priča što u tome ima određena ograničenja, od Heisenbergovog načela neodređenosti do utjecaja nelinearne dinamike odnosno  kaosa, ali ama baš svaka točna i pravovremena predviđanja ima kao neki svoj ultimativni cilj.
I mislim da si stvarno prešao granicu nekog elementarnog dobrog ukusa sa uspoređivanjem znanosti i astrološkim ili blebetanjima babe Vange i žutog tiska.


Last edited by Speare Shaker on Tue 6 Nov - 1:17; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Guest Tue 6 Nov - 1:16

kolerik wrote:
Ne ponavlja se zalud kako smo svi grjesnici.

Takvi se, dakle, grješni i nesavršeni rađamo.
Osim Krista koji nam je, kao pravi čovjek po svemu jednak, osim po grijehu. 
A suobličavanje s Kristom odnosno kristolikost je jedan od temeljnih ciljeva kršćanstva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 2:04

epikur37 wrote:
marcellus wrote:ti ekonomiju inače posve krivo shvaćaš, ona jest znanost ali ne, ona se ne bavi predviđanjem nego činjenicama

predviđanja ne spadaju u sferu znanosti nego babe vange i žutog tiska

a hipoteze

hipoteze nisu predviđanja, hipoteze su teorijske pretpostavke koje treba dokazati ili opovrgnuti znanstvenim metodama, a predviđanja su ono horoskop

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by marcellus Tue 6 Nov - 2:05

kolerik wrote:
marcellus wrote:
kolerik wrote:Mene Fukuyama uvijek podsjeti na Despacito. Ono, one summer wonder. Huntington, gospodo. Samo je sad malo prekasno.

stavi bilo koju huntingtovu tezu na fejs i baniraće te jer su svi ljudi isti i sve su kulture iste i ...

Zato ni nisam nikada bio na FB-u i ostalim CIA navlakusama i imam dva laptopa.

Nije grozno kad te baniraju, grozno je kad citas one koje ne bi nikada banirali ;)

istina, oruđe za debilizaciju i širenje ljubavi

_________________
Throw a commie from the chopper - Page 23 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Throw a commie from the chopper - Page 23 Empty Re: Throw a commie from the chopper

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 33 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum