ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by debotoijusto 29/10/2018, 08:40

- Nisam očekivao DORH-ovu javnu objavu odluke jer ranije nisam primijetio da imaju običaj tako sustavno objavljivati predmete koje su odbacili. Pametni ljudi nikad nisu ni posumnjali da postoji kazneno djelo, no drago mi je i zahvalan sam što je objava dostupna javnosti - jučerašnji je komentar Hrvoja Hribara o DORH-ovu odbacivanju kaznene odgovornosti bivšeg ravnatelja HAVC-a.


Osim DORH-ove istrage, protiv Hribara je bio upućen i niz privatnih kaznenih prijava.
- Postojao je jedan predmet pred Prekršajnim sudom, no prije otprilike tjedan dana stiglo mi je rješenje da je i on odbačen - rekao je. Na pitanje znači li ovo DORH-ovo priopćenje da je sada oslobođen apsolutno svih optužbi za nepravilnosti u radu u vrijeme dok je bio ravnatelj HAVC-a, Hribar odgovara da ništa nije konačno.
- Uvijek možete biti velikosrbin ili komunist, pljačkaš ili vještica. Ne živimo u znanstvenom i racionalnom svijetu - prokomentirao je.

DORH-ovu objavu jučer je kratko komentirao i Zlatko Hasanbegović, koji je USKOK-u i DORH-u, dok je bio ministar kulture, poslao brojnu dokumentaciju o radu HAVC-a u vrijeme dok je ravnatelj bio Hribar.
- To je presedan da je USKOK prvi put objavio priopćenje o istrazi nekog pojedinca, a budući da je riječ o Hribaru, očito je da mu ministrica Nina Obuljen Koržinek, njegova dobra prijateljica, time želi pronaći neko mjesto u instutucijama kojima upravlja njeno ministarstvo. Priča kako je Državno odvjetništvo odustalo od kaznenog progona Hrvoja Hribara je medijska manipulacija. DORH se očitovao po službenoj dužnosti na nalaz Državne revizije iz 2015. godine i pilatovski i pitijski ustanovio da u tom nalazu nema elemenata kaznene odgovornosti. Oni nisu ulazili u meritum kaznenih prijava koje su podnesene protiv Hrvoja Hribara, a što uključuje dokumentaciju koju sam nadležnim institucijama, Državnom odvjetništvu i USKOK-u poslao kao ministar kulture - kratko je rekao Hasanbegović.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty Re: SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by debotoijusto 29/10/2018, 08:42

Kako biste osobi neupućenoj u događanja oko HAVC-a objasnili što se tu zapravo dogodilo? Svi smo na neki način neupućene osobe. Demontaža HAVC-a odvijala se iza kulisa, usred ideološkog kaosa u Hrvatskoj, 2016. i kasnije, a odvijala se na način zavjere, medijske manipulacije, u atmosferi zastrašivanja. Glavno mjesto radnje bili su frakcijski rovovi HDZ-a koji su se tada klali za pozicije. Nemam pojma što se točno zbivalo. Jedno je objašnjenje da su ljudi jako ljubomorni i da ne trpe tuđi uspjeh.

Drugo je objašnjenje da Hrvati jednostavno, kao ni drugi Balkanci, ne podnose sustav. Treće je objašnjenje da političari ne trpe da jedan sektor bude izvan dosega njihova telefona pa im ne da da po svom guštu raspoređuju sredstva za film. Sjetite se, HAVC ne ruše od Karamarka, već od prvog dana, doslovce, od 1. siječnja 2008. kad je osnovan, bojkotiraju ga financijski, bombardiraju reputacijski. Mrcvare mu ravnatelje. Mene su, skupa s HAVC-om, rušili od kad sam tamo došao, tri godine nakon njegova osnutka. No HAVC je preživljavao, uz pomoć svoje razgovijetnosti, učinaka, uz pomoć zdravog razuma. U trenutku kad je u Hrvatskoj zdrav razum konačno umro, s njim je umro audiovizualni centar kakav smo poznavali.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty Re: SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by debotoijusto 29/10/2018, 08:43

Što ste radili nakon odlaska iz HAVC-a? Koliko se javna hajka odrazila na vaš privatni život? HAVC je stekao velik međunarodni ugled. Nešto malo te reputacije ostalo je, u obliku mrvica, na meni i drugim stručnjacima koji su rastjerani iz HAVC-a. Ovaj čas, dok razgovaramo, pijem čudnu češku kavu u Jihlavi, član sam jednog žirija na festivalu dokumentarnog filma. Drugi tjedan idem u Solun, iz Soluna na dodjelu Lux prix u Europski parlament, nekoliko dana nakon toga u Bruxellesu imam sjednicu Upravnog odbora FERA-e, zatim pravimo neku radionicu, opet u Bruxellesu, da pripremimo redatelje na borbu za opstanak po novim pravilima. Digitalno tržište velika je avantura, industrija kojoj pripadam uzbudljivo je područje, bez obzira na to što Hrvatsku to puno ne zanima.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/kultura/havc-su-unistili-jer-je-bio-dobar-1279006 - www.vecernji.hr


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvoje-hribar-za-jutarnji-vise-me-ne-progone-ali-nista-nije-konacno-kod-nas-uvijek-mozes-biti-velikosrbin-komunist-ili-vjestica/7988720/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty Re: SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by darth_vader 29/10/2018, 10:17

Kme...skidaj to sa sise odmah.... ne bi da su jebeni Hollywood....
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty Re: SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by darth_vader 29/10/2018, 10:18

A i Hollywood danas je trećerazredno smeće većinom...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a Empty Re: SLUČAJ BIVŠEG RAVNATELJA HAVC-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum