ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:04

aben wrote:ti si izmisli analogiju snova i defragmentcije?
interesantno, i jo sun je isto izmisli:)

ali, loša nan je analogija. mozak is certanly not defragmenting. mozak ni hard disk, i ne koristi prostor i čitač, da bi mu različite lokacije činile problijem...

Ne kažem da sam izmislio, samo da se guglanjem i na druge načine nije moglo doći do informacije da je 2005. kada sam ja na forumu objavio tu analogiju (za što imam i pisani dokaz) nije moglo pronaći da je istu iznio bilo tko u svijetu. :)
Barem na engleskom i jezicima koji su nam uobičajeno poznati. Kineski, japanski i slične nažalost ne koristim pa ne mogu znati je li ti itko učinio na nekom od tih jezika (lako moguće).
Inače, kada si ti došao do iste analogije? :)
I da, analogija zapravo jest prilično dobra jer mozak jeste hardware neke vrste, pa možemo slobodno reći i hard disk (plus procesor, chipset, RAM itd.), premda tu stvari funkcioniraju osjetno složenije nego kada je PC standard u pitanju.
S druge strane um predstavlja software u njegovom najvećem dijelu, osim onih temeljnih programa koji su već sadržani u hardwareu (mozgu).

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/23/2018, 11:12


Denkverbot - Page 48 CaPDFYgWwAAYS7Z

snovi bezvezarija, a često su ključni kao zadnji dodatak u nalaženju kreativnih rješenja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 11:13

moroš biti čovik- biljka da bi ti snovi mogli pomoći.
to je un polusvijet ljudi, ki živu nesvjesni, gljedaju televiziju, imaju neuredne živote pune intrige, ljubavnih brodoloma, alkohola...oni uču o sebi putem gatanja iz kave, čitanja iz dlanova i iz- snova.
nisu sposobni za svjesnu analizu pa im te pizdarije dobro dojdu ko pripomoć za buduće izbore.

postoji još jedna grupa ljudi kima snovi moru pomoći, a ki nisu biljke. to su oni ki su nojbolje opisani na jutub serijali pod nazivom ultra spiritual life, guru sensei šamana vodje JP-a, i njegovog nesebičnog dijeljenja znanja na kanalu awaken with JP

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:15

kic wrote:
Denkverbot - Page 48 CaPDFYgWwAAYS7Z

snovi bezvezarija, a često su ključni kao zadnji dodatak u nalaženju kreativnih rješenja..

Posljedica podsvjesnog načina rješavanja problema čiji se rezultati unatoč raširenim zabludama rijetko pojavljuju u snovima. Tako npr.  djeluje i intuicija i to naravno na javi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:16

aben wrote:moroš biti čovik- biljka da bi ti snovi mogli pomoći.
to je un polusvijet ljudi, ki živu nesvjesni, gljedaju televiziju, imaju neuredne živote pune intrige, ljubavnih brodoloma, alkohola...oni uču o sebi putem gatanja iz kave, čitanja iz dlanova i iz- snova.
nisu sposobni za svjesnu analizu pa im te pizdarije dobro dojdu ko pripomoć za buduće izbore.

postoji još jedna grupa ljudi kima snovi moru pomoći, a ki nisu biljke. to su oni ki su nojbolje opisani na jutub serijali pod nazivom ultra spiritual life, guru sensei šamana vodje JP-a, i njegovog nesebičnog dijeljenja znanja na kanalu awaken with JP

Zaboravio si spomenuti horoskop i meni posebno degutantnu numerologiju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:16

aben wrote:ti si izmisli analogiju snova i defragmentcije?
interesantno, i jo sun je isto izmisli:)

ali, loša nan je analogija. mozak is certanly not defragmenting. mozak ni hard disk, i ne koristi prostor i čitač, da bi mu različite lokacije činile problijem...

tebi se sigurno mozak ne treba defragmentirati. u mozgu ti je samo jedan fajl: kapitalizam vs. socijalizam. i to ti zauzima 2 kilobita prostora u mozgu a sve ostalo je dark matter.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:18

Speare Shaker wrote:
kic wrote:
Denkverbot - Page 48 CaPDFYgWwAAYS7Z

snovi bezvezarija, a često su ključni kao zadnji dodatak u nalaženju kreativnih rješenja..

Posljedica podsvjesnog načina rješavanja problema čiji se rezultati unatoč raširenim zabludama rijetko pojavljuju u snovima. Tako npr.  djeluje i intuicija i to naravno na javi.

a šta je intuicija? definiciju molim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 9/23/2018, 11:21


joj opet ova temaˇˇ
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 11:23

ma nemogu ja razgovarat s ova dva imbecila: aben i šejker. neznaš tko je sjebaniji od njih dva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 11:30

Speare Shaker wrote:
aben wrote:moroš biti čovik- biljka da bi ti snovi mogli pomoći.
to je un polusvijet ljudi, ki živu nesvjesni, gljedaju televiziju, imaju neuredne živote pune intrige, ljubavnih brodoloma, alkohola...oni uču o sebi putem gatanja iz kave, čitanja iz dlanova i iz- snova.
nisu sposobni za svjesnu analizu pa im te pizdarije dobro dojdu ko pripomoć za buduće izbore.

postoji još jedna grupa ljudi kima snovi moru pomoći, a ki nisu biljke. to su oni ki su nojbolje opisani na jutub serijali pod nazivom ultra spiritual life, guru sensei šamana vodje JP-a, i njegovog nesebičnog dijeljenja znanja na kanalu awaken with JP

Zaboravio si spomenuti horoskop i meni posebno degutantnu numerologiju.

previše si zatvoren. numerologija je odlična, napr sigurno nisi zno da je pet iljod četiresto dvodeset i jedun nišće drugo nego sto iljod dvisto četrdeset i pet ali naopako!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 11:38

kic wrote:r
joj opet ova temaˇˇ
moremo i drukčije, 

je li ovo sve san? jesmo li uopće budni?


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 12:01

ono ča je moja glovna zamjerka snovistima je ovo;
mi vakuli verujemo koliko verujemo na osnovu usporedbe jasnih poruka ke nan šalje i pogljeda u nebo.
kad bi njegove poruke bile slične snovima, i unatoč tomu da snovi zbilja jesu kanal prema bogu, ili prema univerzalnoj kozmičkoj energiji, ili prema našoj provoj esenciju, mi o tomu nišće ne bi mogli znati i mogli bi ih altogether zanemariti jednostavno jer su loše kvalitete. uzimanje obzir takovih poruka još podliježe teškoj interpretaciji, ča znoči its totally worthless.



zamisli da se spremoš isploviti, ne znoš kakovo će vrime biti, a sonjo si šporke bičve.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 12:25

A da, vikend je. Opet ova dva coka pecaju moguce zrtve. :-)

I tako godinama. E to je tuzno. Jer nije samo vikendom. :-)

Nego, Kic, Gnjec, nedavno sam upoznala osobu kojoj su snovi ispunjeni samo ljubicastom bojom. Fora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 12:53

violator wrote:A da, vikend je. Opet ova dva coka pecaju moguce zrtve. :-)

I tako godinama. E to je tuzno. Jer nije samo vikendom. :-)

Nego, Kic, Gnjec, nedavno sam upoznala osobu kojoj su snovi ispunjeni samo ljubicastom bojom. Fora.

baš su banja njih dvoje. šteta kisika kojeg troše a ja bi im napravio istarski masakr motornom pilom koji je gori od onog teksaškog.

Sanjati ćemo žuto,
Sanjati crveno,
Sanjati ćemo sve zeleno.
Anđele gole,
Dugu, ravnu čestu i more,
Sanjati ćemo dvore i srebro.
Dojti će nan deset kurbi,
Kad dojdemo u nebo.

Sanjati ćemo dalje,
Sanjati o slobodi
Sanjati ćemo sanje sanjane u vodi.
Anđele gole,
Dugu, ravnu čestu i more,
Sanjati ćemo dvore i srebro.
Dojti će nan deset kurbi,
Kad dojdemo u nebo.

Sanjati ćemo vrata
Činjena od zlata,
A zad vrati tih je svit bez blata.
Samo čisto, samo sunce, samo zlato, samo nebo,
Niš ni grih, ni niš ni sveto.
Dojti će nan deset kurbi
Kad dojdemo u nebo

Sanjati ćemo skupa svi
Bileg tigra kako spi
I dite malo, ča za ruku nas drži
Anđele bjonde
Rajske tiće ča kantaju,
Rajske tiće ča sve znaju,
Dojti će nan deset kurbi,
Kad dojdemo u nebo.

Nebo, nebo, nebo, nebo, nebo, gremo u nebo!


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 13:15

šejkeru, tuži ih za copyright.

Is Sleep Brain Defragmentation?


After a period of heavy use, hard disks tend to get ‘fragmented’. Data gets written all over random parts of the disk, and it gets inefficient to keep track of it all.

Denkverbot - Page 48 Defrag

Synaptic plasticity in sleep: learning, homeostasis and disease.

Abstract
Sleep is a fundamental and evolutionarily conserved aspect of animal life. Recent studies have shed light on the role of sleep in synaptic plasticity. Demonstrations of memory replay and synapse homeostasis suggest that one essential role of sleep is in the consolidation and optimization of synaptic circuits to retain salient memory traces despite the noise of daily experience. Here, we review this recent evidence and suggest that sleep creates a heightened state of plasticity, which may be essential for this optimization. Furthermore, we discuss how sleep deficits seen in diseases such as Alzheimer's disease and autism spectrum disorders might not just reflect underlying circuit malfunction, but could also play a direct role in the progression of those disorders.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21840068

That’s why you need to run a defragmentation program occasionally. Ideally, you do this overnight, while you’re asleep, so it doesn’t stop you from using the computer.

A new paper from some Stanford neuroscientists argues that the function of sleep is to reorganize neural connections – a bit like a disk defrag for the brain – although it’s also a bit like compressing files to make more room, and a bit like a system reset: Synaptic plasticity in sleep: learning, homeostasis and disease

The basic idea is simple. While you’re awake, you’re having experiences, and your brain is forming memories. Memory formation involves a process called long-term potentiation (LTP) which is essentially the strengthening of synaptic connections between nerve cells.

Yet if LTP is strengthening synapses, and we’re learning all our lives, wouldn’t the synapses eventually hit a limit? Couldn’t they max out, so that they could never get any stronger?

Worse, the synapses that strengthen during memory are primarily glutamate synapses – and these are dangerous. Glutamate is a common neurotransmitter, and it’s even a flavouring, but it’s also a toxin.

Too much glutamate damages the very cells that receive the messages. Rather like how sound is useful for communication, but stand next to a pneumatic drill for an hour, and you’ll go deaf.

So, if our brains were constantly forming stronger glutamate synapses, we might eventually run into serious problems. This is why we sleep, according to the new paper. Indeed, sleep deprivation is harmful to health, and this theory would explain why.

Denkverbot - Page 48 Sleepy

The authors argue that during deep, dreamless slow-wave sleep (SWS), the brain is essentially removing the “extra” synaptic strength formed during the previous day. But it does so in a way that preserves the memories. A bit like how defragmentation reorganizes the hard disk to increase efficiency, without losing data.

One possible mechanism is ‘synaptic scaling‘. When some of the inputs onto a given cell become stronger, all of the synapses on that cell could weaken. This would preserve the relative strength of the different inputs while keeping the total inputs constant. It’s known that synaptic scaling happens in the brain, although it’s not clear whether it has anything to do with sleep.

There are other theories of the restorative function of sleep, but this one seems pretty plausible. It stands in contrast to the idea that sleep is purely a form of inactivity designed to save energy, rather than being important in itself.

What this paper doesn’t explain, and doesn’t try to, is dreaming, REM sleep, which is very different to slow-wave sleep. REM is not required for life, so long as you get SWS, and some animals don’t have REM, but they all have SWS, although in some animals, only one side of the brain has it at a time.

So it makes sense, but what’s the evidence? There’s quite a bit – but, it all comes from very simple animals, like flies and fish.

The pictures above show that, in various parts of the brain of the fruit fly, measures of synaptic strength are increased in flies that have been awake for some time, compared to recently rested ones. In general, synapses increase during the wake cycle and then return to baseline during sleep.

There’s similar evidence from fish. But the authors admit that no-one has yet shown that the same is true of any mammals – let alone humans.

I’d say that this is important, because the fly brain is literally a million times smaller than ours. Synaptic overgrowth could be a more serious problem for a fly because they just have fewer neurons to play with. Sleep may have evolved to prune extra connections in primitive brains, and then shifted to playing a very different role in ours.

više na

http://blogs.discovermagazine.com/neuroskeptic/2011/08/21/is-sleep-brain-defragmentation/#.W6d1DidR1dh
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 13:19

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:

Snovi su svakako bezvezarija, hrpa slabo povezanih ili potpuno nepovezanih podataka koji se premještaju po memoriji u procesu odmaranja mozga. Doduše, u antičko vrijeme se nije tako promišljalo, ali to čak i nije problem, jer je riječ o davnoj prošlosti, nego činjenica da se snove previše uzimalo za ozbiljno praktički donedavno zbog Freudovih neznanstvenih bezvezarija koje su se duboko usjekle u popularnu kulturu.
Osim toga, tada je bila vrlo raširena vjera da je sudbina svakog čovjeka unaprijed čvrsto određena i neizbježna pa je takva njegova reakcija zapravo prilično logična.

snovi nisu bezvezarija. jedina bezvezarija su tvoji komentari očito ti se mozak ne defragmentira kako treba pa imaš problema sa interpretacijom snova. inače između ostalog dokazano je da su ondašnji rimljani imali izoštrenija osjetila nego današnji ljudi tako su na primjer vidjeli više nijansi iste boje koje današnji ljudi uopće ne vide. to što Cezar nije slušao sva ta upozorenja je netočno jer je točno znao što mu se sprema ali nije mogao ništa jer protiv njega se okrenuo tzv. deep state. znači najlojalniji ljudi u izvršnoj vlasti, vojska i policija ako je takve uopće bilo recimo osobna garda.

šejker glup si.

A kako komentirati mišljenje jedne drljave budaletine poput tebe koja posebno jako ispada glupom kada se pravi pametnijim nego što zapravo jeste?
Najbolje nikako, jer je sve ionako uzalud, nebitno što sudbina u čvrstom smislu zapravo ne postoji odnosno nije unaprijed određena.
Što se tiče snova, da, analogija sa defragmentacijom mozga je mislim sasvim odgovarajuća i prilično slikovita i lako ju je shvatiti, a ja sam sa njom izašao na forumu 2005. godine kada to još nitko u svijetu nije spominjao. Sada to čine mnogi i mnogi što je lako ustanoviti običnim guglanjem. :)
Da je Freudova intepretacija snova notorna idiotarija u koju vjeruju još samo primitivci tipa onih koji smatraju da se Sunce okreće oko Zemlje dovoljno svjedoči i činjenica da danas neuroznanosti Freuda uopće ne smatraju znanstvenikom nego u najboljem slučaju filozofom. Makar doduše u dijelovima prilično dobrim, ali ne u onom dijelu koji govori o snovima. Čovjek je određivao terapiju kakva se danas smatra ciganskim gatanjem i držao ju je bez ikakvih pozitivnih efekata i više od dvije godine premda je čak i tad bio standard da se napušta nakon pola godine ako nema pozitivnih efekata. Očito s jedne strane nije bio spreman priznati svoje pogreške, a s druge mu je odgovaralo da mu bogati pacijenti plaćaju terapije što je dulje moguće.
To inače vrijedi i za Junga.
Što se tiče izoštrenijih osjetila ljudi iz antike, to je druga tema, a također i djelovanje politike u Rimu na Cezarovu sudbinu, a ja sam samo naveo činjenicu čvrstog uvjerenja čak i misaono veoma potkovanih ljudi toga ili i nešto kasnijeg doba (stoici) da je sudbina unaprijed čvrsto određena i da se ne može izbjeći.

za boldano nemaš dokaza. ma trebao sam ti boldati cijeli tvoj post jer obiluje budalaštinama.

Za boldano o mojem upisu iz 2005. itekako imam dokaza. :) Pod nadimkom masovnahisterija. Čudi me da uopće sumnjaš u to.
Da sudbina nije čvrsto određena vjeruje danas doslovce svaka škola mišljenja, aktualna filozofija i posebno znanost. To se smatra notornom činjenicom koju uopće nije niti potrebno dokazivati jer je odavno dokazana doslovce bezbroj puta.
Da si ti to što jesi također nemam potrebu dokazivati jer si to sam učinio doslovce bezbroj puta kako na starom tako i na ovom forumu.
Usprkos tome, bio bih krajnje intelektualno nepošten kada bih rekao da baš svaki tvoj post obiluje budalaštinama jednostavno zato jer to nije istina. I tebi se ponekad omakne da kažeš nešto pametno.

imoš li kakov dokaz za ovo ili pišeš pizdarije jer je nedilja?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 9/23/2018, 13:33

Speare Shaker wrote:
aben wrote:ti si izmisli analogiju snova i defragmentcije?
interesantno, i jo sun je isto izmisli:)

ali, loša nan je analogija. mozak is certanly not defragmenting. mozak ni hard disk, i ne koristi prostor i čitač, da bi mu različite lokacije činile problijem...

Ne kažem da sam izmislio, samo da se guglanjem i na druge načine nije moglo doći do informacije da je 2005. kada sam ja na forumu objavio tu analogiju (za što imam i pisani dokaz) nije moglo pronaći da je istu iznio bilo tko u svijetu. :)
Barem na engleskom i jezicima koji su nam uobičajeno poznati. Kineski, japanski i slične nažalost ne koristim pa ne mogu znati je li ti itko učinio na nekom od tih jezika (lako moguće).
Inače, kada si ti došao do iste analogije? :)
I da, analogija zapravo jest prilično dobra jer mozak jeste hardware neke vrste, pa možemo slobodno reći i hard disk (plus procesor, chipset, RAM itd.), premda tu stvari funkcioniraju osjetno složenije nego kada je PC standard u pitanju.
S druge strane um predstavlja software u njegovom najvećem dijelu, osim onih temeljnih programa koji su već sadržani u hardwareu (mozgu).

snovi su logičan entry point u tinejdžerskin filozofijama, sveprisutni su a obskurni pa se o njima more srati koliko oćeš. verujen da su mnogi momci sidili navečer i pokušavali diskusijom o snovima skrenut pozornost neke djevojke na sebe. a unda, kad su računala djelovanjem kapitalizma dovoljno pojeftinila, i kad smo saznali ča disk defragmetation čini, spojiti ote dvi stvori je skoro pa neizbježno. no, ako stvarno niko ni to napiso na papir prije 2005, unda je ota analogija tvoja i božja!

ali, ipak, mozak ni računalo, niti se ponaša ko računalo. defragmentacija je preslagivanje, a snovi to nisu. doduše, ota analogija je meni puno pomogla, nodun se da i je tebi:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 13:39

Gnječ wrote:šejkeru, tuži ih za copyright.

Tekstovi su koliko vidim na prvi pogled iz 2011., ali naravno da mi ne pada na pamet da ih tužim. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 13:40

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
I tebi se ponekad omakne da kažeš nešto pametno.

imoš li kakov dokaz za ovo ili pišeš pizdarije jer je nedilja?

Pišem pizdarije jer je nedilja. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 13:43

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:šejkeru, tuži ih za copyright.

Tekstovi su koliko vidim na prvi pogled iz 2011., ali naravno da mi ne pada na pamet da ih tužim. :)

a ima i prije 2005. oš da ti nađem? pa moraš ih tužiti to je uvreda na tvoje dostojanstvo i ego. taštinu i još mnogo toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 9/23/2018, 13:44

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
I tebi se ponekad omakne da kažeš nešto pametno.

imoš li kakov dokaz za ovo ili pišeš pizdarije jer je nedilja?

Pišem pizdarije jer je nedilja. :D

dobro tebi je svaki dan nedilja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 48 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 48 of 50 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum