ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:08

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
Fibica wrote:Tvoji= ljudi iz unutrasnjosti koji dolaze iz tvog kraja

Samo to je dokaz da ne citas s razumijevanjem

vidi glupaču metildu sad ti je i na ViP-u otvorila temu:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t28439-kako-ljevicari-lazu


Pa ce biti kako Sotona zavodi.. :-) Jesi prijavio topic?

ne. nisam prijavio. mogao bi mi kic editirati prijavu i svašta prepraviti pa onda tu začavlati screenshot evo vam što mi je Gnječ napisao i svašta opsovao. ne dam mu tu šansu.

ti si jako mali čovjek-

ovako lagati, i dalje sjediti za stolom ovdje, ja bih se pokupio od crvenjenja, uzto da zbog onakvih prijetnji možeš samo zahvaliti da uopće ovdje još pišeš

ispravi se odmah ili odšetaj odavde, neću trpiti ovo jasno?

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:08

Speare Shaker wrote:Normalno da vlada ne vjeruje u održivost plana restrukturiranja Uljanika kada je taj plan napravila uprava Uljanika prateći najbolje interese strateškog partnera Danka Končara.
Naime, plan predviđa izdvajanje jednog dijela prostora brodogradilišta kako bi Danko Končar u njemu razvijao svoj turistički posao i ta bi investicija bila financirana o trošku samog brodogradlišta što bi po planu trebalo koštati oko 200 milijuna kuna.
Planu konačnici zapravo ide ka izmještanju u početku dijelova a onda i cijelog brodogradlišta odnosno u konačnici gašenju kompletnog brodogradilišta kako bi Danko Končar razvijao svoje turističke ambicije u Puli, a u čemu mu brodogradilište samo smeta, što je odavno poznato i što su predstavnici radnika odnosno sindikata odavno osudili.
O povezanosti Jakovčića sa Dankom Končarom ne treba trošiti riječi, jer je u međuvremenu sam Jakovčić koji se nalazio na platnom popisu Danka Končara zbog očitog sukoba interesa odustao od kandidature za novi saziv Europskog parlamenta.
Pri tome je očito puno žrtvovao od osobnih interesa za dobrobit Pule i cijele Istre jer se zna koliko su masne plaće zastupnika u Europskom parlamentu.
No, zato su u Bruxellesu jake snage IDS-a u vidu Miletića i Flege koji nastoje pogurati plan napravljen od strane uprave koji ima za cilj izmještanje što u konačnici znači i likvidaciju brodogradilišta što zapravo uopće nije u neskladu sa glavnim urbanističkim planom Pule (Miletić).
Dakle, cilj je s jedne strane staviti se pod skute Danka Končara, unišititi brodogradilište kako bi on mogao razvijati svoj turistički biznis i spriječiti političku štetu po IDS čiju su vlast u Istri počele u svojim planovima ugrožavati stranke poput HNS-a i Glas-a, da o SDP-u koji se za vrijeme Milanovića žestoko sukobljavao sa IDS-om zbog ambicije preuzimanja vlasti od njih u Puli i cijeloj Istri i ne govorimo.
Pri tome IDS čak niti ne ide jako agresivno u svojim priopćenjima za javnost na HDZ i vladu RH zato jer zna da bez njihovog udjela nema niti najmanje šanse isplata plaća i u toj situaciji više ne bi bilo moguće kontrolirati bijes radnika koji bi najveće političke štete nanio upravo IDS-u.

brodogradilište i marina ne idu skupa, Trogir je primjer-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:13


ali prvo ćeš mi ti metilda na hlađenje.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:14

violator wrote:Vjerojatno su si napravili i screenshotove da im ima sto ugrijati dusu u zimskim danima.

molim?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 16:16

kic wrote:
violator wrote:Vjerojatno su si napravili i screenshotove da im ima sto ugrijati dusu u zimskim danima.

molim?

Ke?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:17

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:Vjerojatno su si napravili i screenshotove da im ima sto ugrijati dusu u zimskim danima.

molim?

Ke?

imaš neki problem sa mnom?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 16:20

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:Vjerojatno su si napravili i screenshotove da im ima sto ugrijati dusu u zimskim danima.

molim?

Ke?

imaš neki problem sa mnom?


Zasto?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:22

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:Vjerojatno su si napravili i screenshotove da im ima sto ugrijati dusu u zimskim danima.

molim?

Ke?

imaš neki problem sa mnom?


Zasto?

čini mi se da insinuiraš da uživam i manipuliram ovdje, zar sam do sad dokazao da sam takva osoba?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 16:26

kic wrote:
ne sekiraj se :pp

inače sam gnječ danas listao zanimljivu monografiju o prvom svjetskom ratu.. točnije o talijanskom bojištu, baš me kopkalo da je uzmem ali 250kn, a u zadnje vrijeme najviše trošim na knjige praktički pa nisam, a sad me grize što nisam-



kako je netko napisao nedavno, mislimo da znamo šta se danas događa, a 100g poslije ww1 još ne razumijemo zašto je došlo do tog rata..  ljude se nije imalo kad kopat koliko su pogibali-

đizus...are you sirious really?

The First World War for Oil 1914-1918: Similarities with the 2014 Oil Wars 100 Years Later
Note: The document is very long and you are advised to download a pdf, mobi or epub version from Smashwords at the following address:

https://www.smashwords.com/books/view/483774

Or you can get a free copy for Apple devices from ibooks store at the following address:

https://itunes.apple.com/us/artist/iakovos-alhadeff/id840901147?mt=11

Or you can obtain a free copy for Nook devices from Barnes & Noble at the following address:

http://www.barnesandnoble.com/s/iakovos-alhadeff?store=allproducts&keyword=iakovos+alhadeff

Or you can buy the kindle version from Amazon at the following address:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_0_7?url=search-alias%3Daps&field-keywords=iakovos%20alhadeff&sprefix=iakovos%2Caps%2C605&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aiakovos%20alhadeff

However if you decide to read the document for WordPress, note that you can click on the maps to make them larger.

Iakovos Alhadeff

Introduction

With this essay I want to provide a summary of why oil was the main cause of the First World War (1914-1918), which could be also called the First World War for oil, and also compare this oil war with the oil wars of 2014 one hundred years later. The main alliances of WW1 were England, France and Russia on one side, known as the ‘allies’, and Germany, Austro-Hungary and Italy on the other side, known as the “central powers”. See the following, very rough, map.

Please note that Italy was an ally of Germany and Austro-Hungary, but she decided not to enter the war in 1914. However in 1915, the English and the French promised territorial rewards to Italy, in case of victory, and Italy decided to enter the war on the side of the Allies.

The British and German Empires

At the beginning of the 20th century (1900) England was what the U.S.A. is today. England was an empire extending from Canada and East Africa, to India and Australia, covering most of the globe as you can see on the following rough map (green colour).

However after her victory against France in 1871, Germany established itself as one of the great powers, and with its rampant industry she became England’s main competitor. In a sense Germany was for England what China is for the U.S.A. today. The most important problem in the Anglo-German relations was Germany’s wish to extend her influence to the Persian Gulf through the Ottoman Empire.

Even though the shaky Ottoman Empire had lost most of her lands, she was still extending to the Persian Gulf through what today are Syria, Iraq and Saudi Arabia (parts of the green area on the above map). The alliance between the German Empire, the Empire of Austro-Hungary, Bulgaria and the Ottoman Empire, was a great threat for the English interests.

As you can see from my rough (red) diagram, the alliance between Germany, Austro-Hungary, Bulgaria and Ottoman Empire, would form a solid block extending from Germany to the Persian Gulf, since Syria and Iraq were Ottoman territories. A large part of the Balkans was also part of the Ottoman Empire at the time, and it was possible for the German Empire to connect to the Ottoman Empire and the Persian Gulf through Austro-Hungary, as you can see on the following 1912 map of the Balkans.

The Balkans in 1912

....

At the beginning of WW1, France was controlling almost all of West Africa (yellow colour), and England was controlling almost all of East Africa (red colour), and therefore Africa was a source of disputes between the English and the French.

However when confronted with the German ‘threat’, the French and the English rushed to close their disputes with a series of agreements known as ‘Entente Cordial’. As you can read at the following Wikipedia link, with Entente Cordial in 1904, England and France closed 1000 years of disputes and wars.

Moreover, with the Sykes-Picot Agreement, the English promised that in case of victory they would offer the French some of the Ottoman Empire territories. According to this agreement, England would take the oil rich Iraq, and France would take Syria. Actually there was no Iraq and Syria at the time. The Ottoman territory that would be taken by the English with this agreement was later given the name ‘Iraq’, and the Ottoman territory that would be taken by the French with the same agreement was later given the name ‘Syria’.

This is the reason that the members of the ISIS army (Islamic State of Iraq and Syria) are saying that they are destroying the Sykes-Picot Agreement by reuniting Syria and Iraq. You can see the Sykes-Picot Agreement on the following rough map.

sve online:

https://iakal.wordpress.com/2014/10/10/the-first-world-war-for-oil-1914-1918-similarities-with-the-2014-oil-wars-100-years-later/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 16:30

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:

molim?

Ke?

imaš neki problem sa mnom?


Zasto?

čini mi se da insinuiraš da uživam i manipuliram ovdje, zar sam do sad dokazao da sam takva osoba?

Jesi li ti od Fibi trostruko stariji mlatimudan? Ne cijepkaj mi upis.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 1 Sep - 16:31

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:

molim?

Ke?

imaš neki problem sa mnom?


Zasto?

čini mi se da insinuiraš da uživam i manipuliram ovdje, zar sam do sad dokazao da sam takva osoba?

Jesi li ti od Fibi trostruko stariji mlatimudan? Ne cijepkaj mi upis.

dobro.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 16:32

Sto se screenshota tice, nisi jedini koji ih zna napraviti. Postariji gospodin mlatimudan davnih je dana na moje opce cudjenje, nakon kojeg je uslijedila salva smijeha, preko svoje drugarice proslijedio jedan ne bi li "dokazao" i "pokazao" datum vlastitog posta u kojem se osvrnuo na prirodu snova samo zato jer je netko nadosao na slicnu ideju. :-D. Postariji gospodin koji voli za sebe reci da je "normalna osoba", spominjuci tudja dusevna stanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 22:25

Fibica wrote:Isto vrijedi i za tebe metilda.
Ti si se prva osvrnula na moje upise...
Prva ismijavala istru i istrijane...prva indirektno mene vrijedala i omalovazaval.

Znas tko mi sutra dolazi na rucak?
Kum.
I znas jos sto?
Gay je. :)


Sa ustasama, homofobima koji bi se vlastite djece odrekli ne zelim nista... ni razmienjivati rijeci na forumu... oko tebe je previse zle energije i sto prije to spoznas, bolje za tebe...

HDZ krade, ali im je oprosteno jer su "domoljubi" koji kradu od vlastitog naroda samo zato sto su utemeljili granice hrvatske.
Kada isto radi IDS, inkvizicija, odmah. Istog trena.
Kada su tvoji dobili stan u istri za nista, super. Kada uljanik propada i tisuce radnika nema placu, tko ih jebe.

Amen i dovidenja.

da ti napišem još jednom koliko si podla i licemjerna.. kic je očekivano uklonio temu s vip-a i banirao me a tamo si napisala da je odvratno rugati se ljudima zbog njihovih problema.. a da ti pokažem tvoje licemjerje najprije pogledaj crni bold.. negdje si pročitala kako sam napisala da mi je sin gay i podbola si me..
a sad pročitaj crveni bold.. i na kultnixima i ovdje sam opisala koliko sam bila uz svog sina kad se outao i koliku smo mu podršku pružili..aben (ako hoće) može posvjedočiti koliko sam se na nethaeru borila protiv homofobije... 


 ne da to nisi htjela zapamtiti nego si me prozvala homofobom koji se odrekao svog djeteta.. ti si perfidna i odvratna lažljivica..
no da kažem urbi et orbi - moj sin je prošao mladenačka istraživanja seksualnosti i kad je prije 4 godine našao djevojku nisam to uzimala ozbiljno jer sam mislila da je to još jedan eksperiment - no on se njome oženio i sad imam prekrasnu i dragu nevjestu.. sad ovo zapamti kad te uhvate tvoje zlobne psihoze.. a i ostali mogu zapamtiti, mogu i skrinšotati i zalijepiti iznad kreveta...

i još jednom za zeleni bold - moji su moja obitelj i nitko više  i ako si htjela napisati nešto općenito onda si trebala napisati "kad su vaši dobivali stanove po istri" - kad se opismeniš možeš se vratiti pisanju

što se zle energije tiče ne tako davno bila si napadnuta od sviju jer si pitala zašto gnječ nije nikad baniran kad je mene vrijeđao.. bila si toliko napadnuta od ženskog dijela tračerica da si napisala "ova metilda je jedina normalna ovdje“  ne mogu pronaći taj upis jer si izbrisala tadašnji nick, ali evo, sad se napajaj gnječovom dobrom vibrom.. adio i tebi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 22:27

violator wrote:
Gnječ wrote:
Fibica wrote:Tvoji= ljudi iz unutrasnjosti koji dolaze iz tvog kraja

Samo to je dokaz da ne citas s razumijevanjem

vidi glupaču metildu sad ti je i na ViP-u otvorila temu:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t28439-kako-ljevicari-lazu


Pa ce biti kako Sotona zavodi.. :-) Jesi prijavio topic?

što je? koven me nije uspio potjerati s foruma pa je dobar i ban kad ne može bolje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 1 Sep - 22:36

ne sićun se homofobije iskona, da se sićun reko bi jer sun u ovin vašin sukobu neutralan, točnije negacijska strona i jednoj i drugoj:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 1 Sep - 22:36

ne sićun se homofobije iskona, da se sićun reko bi jer sun u ovin vašin sukobu neutralan, točnije negacijska strona i jednoj i drugoj:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 22:46

Znam metilda da je to sa moje strane licemjerno.
I poslije mi je bilo zao sta sam trecu osobu koja nije zasluzila uplela u moju i tvoju prepirku...

Ali vjeruj mi i ti si se nakacila na mene. Napravila si ono sto ja ne bih nikada, a to je otvorila temu samo da bi me javno omalovazavala...
Uostalom ti i speare ismijavate moje panicne napadaje o kojima sam par puta pisala na forumu. I smatram, da to stvarno, nije u redu i krajnje je jadno.
Osim toga ismijavao me i za problem, zdravstveni, koji sam jednom u trenutku iznijela. Da zelim manipulirati i stvarati suosjecanje medu vama?
Kakvo jebeno suosjecanje. To mi je samo jednom izletjelo i dalje nisam nastavila pricu.
A i dolazim sa pdf-a gdje smo se kada nam je bilo lose olaksavali tako sto bi se pojadali na forumu. Ne da nam vi dajete savjete, ne da manipuliramo vama, ne da stvaramo suosjecanje nego jednostavno da se olaksamo...
Dodes, napises odes.
Radilo se to o smrti u obitelji ili pak kakvoj zdravstvenoj tegobi ili nam je nokat puknuo...

Tada sam napisala da si ti jedina normalna, da, sjecam se toga.
Zanimalo me zasto pojedinci nisu kaznjavani za grube rijeci. Na kraju mi je kic sve objasnio.
Viola je imala pravo za ono sto mi je tada rekla...

Jos jednom, isprike za uopce spominjanje tvojeg sina.
I da, to nije bilo u redu.
Svjesna sam toga...


Ako ce ti to vratiti malo mira, a znam da nece, ali u slucaji, moze ban i meni kic priljubit...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 23:09

metilda wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
Fibica wrote:Tvoji= ljudi iz unutrasnjosti koji dolaze iz tvog kraja

Samo to je dokaz da ne citas s razumijevanjem

vidi glupaču metildu sad ti je i na ViP-u otvorila temu:

https://www.ex-iskon-pleme.com/t28439-kako-ljevicari-lazu


Pa ce biti kako Sotona zavodi.. :-) Jesi prijavio topic?

što je? koven me nije uspio potjerati s foruma pa je dobar i ban kad ne može bolje


Zeno, tebi je jos malo 60godina! Respektabilnih 60 koje dozivljavam kao nesto sto samo pridonosi spoznajnoj kvaliteti. Neki to nazivaju mudroscu. Ona je u ranim dvadesetima. Dakle, tu je negdje gndina tvoje djece. Ponijela si se uzasno glupo, poput razmazenog vrtickog djeteta koje je vas sukob odlucilo razvlaciti prad ocima ljudi koji niti prate, niti zalaze na ovaj topic gdje je sukob uopce i nastao! A sve pod krinkom "ljevicarskih neistina" da lakse progutaju tvoj histeriziranje. Ja bih se fakat posramila da na se na taj nacin "raspravljam" s nekim toliko mladjim od sebe.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 23:18

Nisam bas u ranim :D

Neki dan me uhvatila neka "mala" krizica.
Pitala sam se hocu li u tridesetu uci bar malo...drukcija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 23:33

Fibica wrote:Nisam bas u ranim :D

Neki dan me uhvatila neka "mala" krizica.
Pitala sam se hocu li u tridesetu uci bar malo...drukcija

ne trebaš uć u tridesetu. ostaneš na 29. idući rođendan slaviš kao 29.9 naredni ročkas ti je 29.99 pa onda 29.999 pa 29.9999 itd.

kad te nakon 40 godina pitaju koliko imaš godina kažeš da imaš 29 godina i 40 decimala kao broj pi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 1 Sep - 23:43

Gnječ wrote:
Fibica wrote:Nisam bas u ranim :D

Neki dan me uhvatila neka "mala" krizica.
Pitala sam se hocu li u tridesetu uci bar malo...drukcija

ne trebaš uć u tridesetu. ostaneš na 29. idući rođendan slaviš kao 29.9 naredni ročkas ti je 29.99 pa onda 29.999 pa 29.9999 itd.

kad te nakon 40 godina pitaju koliko imaš godina kažeš da imaš 29 godina i 40 decimala kao broj pi.
Kako bi to.lijepo bilo :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum