ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prokletstvo Faraona :)

Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Prokletstvo Faraona :)

Post by catabbath 2/7/2018, 08:00

HASANBEGOVIĆEV DOMAĆIN
TITOVO PROKLETSTVO Tragičan kraj uglednog zagrebačkog ugostitelja, čovjeka koji je skinuo ploču s natpisom Trg maršala Tita

    AUTOR:


    • Mark Cigoj

    OBJAVLJENO:
  • 01.07.2018. u 21:38


Prokletstvo Faraona :) Brajkovic2-17082017
Damjan Tadić / HANZA MEDIA

Neven Brajković




Zagrebački ugostitelj Neven Brajković (55), zvani Brko, najpoznatiji po tome što je sredinom kolovoza prošle godine skinuo uličnu ploču s natpisom Trg maršala Tita, u subotu, 16. lipnja, iznenada je tragično skončao svoj život u obiteljskom kafiću Why not, u Frankopanskoj ulici, u samom centru Zagreba.


- Brko je posljednjih godinu dana često bio depresivan i nervozan. Od tog skidanja Titove ploče sve mu je krenulo na gore. Puno ljudi prestalo je dolaziti u kafić, znam neke s Muzičke akademije. Koliko znam, njegova supruga Sanda jako se željela vratiti u Njemačku, gdje su do prije 15-ak godina živjeli, pa se Brko zbog čitave situacije prije nekoliko mjeseci s njom dogovorio kako će do rujna završiti sve poslove ovdje i krenuti “gore”. Nažalost, nije izdržao pritiske koji su ga tištili i digao je ruku na sebe. Skončao je u kafiću. To je zaista ogromna obiteljska tragedija - govori blizak poznanik pokojnoga, koji gotovo svakodnevno dolazi na kavu u obiteljski kafić Brajkovićevih.
- U subotu rano ujutro, u kafiću su bili samo Neven i čistačica. Zamolio ju je da mu u WC donese ljestve. Kada mu ih je donijela, pitala ga je treba li mu što s placa, a on je rekao kako mu ne treba ništa i da je slobodna, kako može ići i da se ne mora vraćati. Onda je iznutra zaključao kafić. Ona je bila posljednja osoba koja ga je vidjela živa.

Neven Brajković, u krugu obitelji i bliskih prijatelja, pokopan je na Krematoriju na Mirogoju, u četvrtak 21. lipnja u 14.30, što mediji, kao ni njegovu smrt, ni na koji način nisu zabilježili.

Veliki emotivac

- Na Nevenov posljednji ispraćaj nije došao Zlatko Hasanbegović, koji je godinama svako jutro bio kod njega u kafiću na kavi, zato što je imao zasjedanje Gradske skupštine. To je udovicu Sandu jako pogodilo jer zna što je Neven sve radio i bio spreman napraviti zbog Hasanbegovića - otkriva stalna gošća kafića Why not.
- Nevenov odlazak jako me rastužio, toliko da od onda nemam snage otići u kafić, iako sam tamo godinama svako jutro na kavi. On je bio velika dobričina i preveliki emotivac. S njim sam imao super odnos, a s njegovom ženom baš i ne. On se na neki način identificirao sa mnom, a kako bismo mu pokazali da ga volimo i poštujemo, na lanjskim lokalnim izborima stavili smo ga na našu listu za Gradsku skupštinu. Kako je u bivšoj državi bio vojni zatvorenik, pomogao sam mu pisati molbu za odštetu, a koliko znam, nešto je i dobio. No, iako smo se gotovo svaki dan vidjeli, zapravo ga nisam dobro poznavao. Zato ne znam što je sve prije radio, iako mi je govorio da je bio gastarbajter u Njemačkoj te kako je poslije Njemačke, a prije kafića, imao neke apartmane na moru, ali da mu je taj posao propao. Tužan sam, on je zaista bio dobričina - kazuje Zlatko Hasanbegović.
- Neven je govorio da je 1984. osuđen za verbalni delikt, i kako je 1988. i 1989. zbog “neprijateljske propagande” proveo 500 dana po hrvatskim zatvorima. Zatim je bio branitelj, a nakon Domovinskog rata, sa suprugom je otišao raditi u Njemačku. Kao povratnik 2004. osnovao je tvrtku Vila Pakoštane i u Pakoštanima je imao 10 apartmana. Govorio je kako je u međuvremenu dio apartmana izgubio, a dio prodao. Tada je u Zagrebu unajmio kafić u Frankopanskoj ulici, koji je nazvao Why not - kaže njegov potreseni stalni gost.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by catabbath 2/7/2018, 08:01

Tko za Vragom tikve sadi...

_________________
Prokletstvo Faraona :) Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by vuksadinare 2/7/2018, 08:04

koje gluposti..lika znam jer sam cesto svracao u njegov lokal..lik ima vec par godina je bio u depri ne zbog kafica,gostiju vec obiteljskih problema...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99106
2015-09-08


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by Sora 2/7/2018, 08:05

Pa se ti bavi politikom ..
Jos pogrešnom 
A zbilja i taj Haso , mogao je doci na pogreb, to mu je bio dužan 

Eto ti prijatestva među desničarima .. ))

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by vuksadinare 2/7/2018, 08:07

Sora wrote:Pa se ti bavi politikom ..
Jos pogrešnom 
A zbilja i taj Haso , mogao je doci na pogreb, to mu je bio dužan 

Eto ti prijatestva među desničarima .. ))
nije to zbog politike..zena mu nije bas ok..a ni djeca..lik je radisan i radio ej prakticno od 0-24 sata...a ovi trosili lovu ko da su pijani milijarderi..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99106
2015-09-08


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by Sora 2/7/2018, 08:08

vuksadinare wrote:koje gluposti..lika znam jer sam cesto svracao u njegov lokal..lik ima vec par godina je bio u depri ne zbog kafica,gostiju vec obiteljskih problema...
Lik ima PAR GODINA obiteljske probleme 

To si je mislio popraviti skidanjem ploce ? 

Pa naoravio jos jedan . 
Sto je u redu. 
Neka bude svakome tako tko Dira Tita:stare1:

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by Sora 2/7/2018, 08:10

vuksadinare wrote:
Sora wrote:Pa se ti bavi politikom ..
Jos pogrešnom 
A zbilja i taj Haso , mogao je doci na pogreb, to mu je bio dužan 

Eto ti prijatestva među desničarima .. ))
nije to zbog politike..zena mu nije bas ok..a ni djeca..lik je radisan i radio ej prakticno od 0-24 sata...a ovi trosili lovu ko da su pijani milijarderi..

Jest zbog politike 
Znam ja jer su mi rekli da mu u kafic vise ne dolaze studenti s muzičke i drugi 
Kad je bio protest za dan antifasisticke borbe kod kazalista rekli su da mu je kafic propao 
A sad eto i pn ode 
Jadan ..B-)

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by vuksadinare 2/7/2018, 08:13

Sora wrote:
vuksadinare wrote:
Sora wrote:Pa se ti bavi politikom ..
Jos pogrešnom 
A zbilja i taj Haso , mogao je doci na pogreb, to mu je bio dužan 

Eto ti prijatestva među desničarima .. ))
nije to zbog politike..zena mu nije bas ok..a ni djeca..lik je radisan i radio ej prakticno od 0-24 sata...a ovi trosili lovu ko da su pijani milijarderi..

Jest zbog politike 
Znam ja jer su mi rekli da mu u kafic vise ne dolaze studenti s muzičke i drugi 
Kad je bio protest za dan antifasisticke borbe kod kazalista rekli su da mu je kafic propao 
A sad eto i pn ode 
Jadan ..B-)
ne mozes ti se pomoci.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99106
2015-09-08


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by Sora 2/7/2018, 08:14

vuksadinare wrote:
Sora wrote:
vuksadinare wrote:
Sora wrote:Pa se ti bavi politikom ..
Jos pogrešnom 
A zbilja i taj Haso , mogao je doci na pogreb, to mu je bio dužan 

Eto ti prijatestva među desničarima .. ))
nije to zbog politike..zena mu nije bas ok..a ni djeca..lik je radisan i radio ej prakticno od 0-24 sata...a ovi trosili lovu ko da su pijani milijarderi..

Jest zbog politike 
Znam ja jer su mi rekli da mu u kafic vise ne dolaze studenti s muzičke i drugi 
Kad je bio protest za dan antifasisticke borbe kod kazalista rekli su da mu je kafic propao 
A sad eto i pn ode 
Jadan ..B-)
ne mozes ti se pomoci.. :)
nema potrebe  lol!

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Prokletstvo Faraona :) Empty Re: Prokletstvo Faraona :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum