ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovrha je provedena...

Page 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 17:34

najgore od svega, te nam integrale uvalili ponovo u 3oj ili 4oj godini u nekom predmetu iz ekonomije, zaboravio sam kojem, mislim da je bila makroekonomija 3.. morao ponovo uzeti biljženicu iz prve godine i ponovo vježbati integrale i derivacije :D

samo ovaj put mi je trebalo par sati vježbanja da se prisjetim svega..

tako sam prije par godina razmišljao upisati strojarsko inžinjerstvo, ono 3godine studij, gledao sam im ispite iz matematike isti kao naši iz ekonomije.. barem mi matematika nebi bila problem :D

jedan kolega mi je to završio nakon faksa ekonomije , kolegica, otišla na to, završila u roku, i dobila posao kao inžinjerka odmah.. ali u međuvremenu prošlo par godina i par drugih branši poslova.. tako da ništa od svega toga..

većina fakulteta su gubitak vremena, ti kao programer isto trebaš polagati derivacije, integrale, diferencijalne jednadžbe(omg ovo) , a onda skužiš da završip 5godina faksa, i da doslovno neznaju 4linije koda natipkati, a možeš sve naučiti programirati online XD

AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 17:38

AssadNaPodmornici wrote: najgore od svega, te nam integrale uvalili ponovo u 3oj ili 4oj godini u nekom predmetu iz ekonomije, zaboravio sam kojem, mislim da je bila makroekonomija 3.. morao ponovo uzeti biljženicu iz prve godine i ponovo vježbati integrale i derivacije :D

samo ovaj put mi je trebalo par sati vježbanja da se prisjetim svega..

tako sam prije par godina razmišljao upisati strojarsko inžinjerstvo, ono 3godine studij, gledao sam im ispite iz matematike isti kao naši iz ekonomije.. barem mi matematika nebi bila problem :D

jedan kolega mi je to završio nakon faksa ekonomije , kolegica, otišla na to, završila u roku, i dobila posao kao inžinjerka odmah.. ali u međuvremenu prošlo par godina i par drugih branši poslova.. tako da ništa od svega toga..

većina fakulteta su gubitak vremena, ti kao programer isto trebaš polagati derivacije, integrale, diferencijalne jednadžbe(omg ovo) , a onda skužiš da završip 5godina faksa, i da doslovno neznaju 4linije koda natipkati, a možeš sve naučiti programirati online XD
mozes, samo je pitanje koliko ces biti koristan ako trebas natipkati linije koda koje ukljucuju derivacije, integrale i diferencijalne jednadzbe... ovrha je provedena... - Page 17 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 17:40

ma da :D :D koliko programa u svijetu treba te stvari?

0.01%? u ostalom nauče se i derivacije i integrali, nije neki bauk.. nitko od vas ovdje nebi mogao sada riješiti neki osrednji integral, svi smo to položili i zaboravili.. trebalo bi svima par sati vremena(do par dana) da se prisjetiš svega...


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 17:41

AssadNaPodmornici wrote:ma da :D :D koliko programa u svijetu treba te stvari?

0.01%? u ostalom nauče se i derivacije i integrali, nije neki bauk.. nitko od vas ovdje nebi mogao sada riješiti neki osrednji integral, svi smo to položili i zaboravili.. trebalo bi svima par sati vremena(do par dana) da se prisjetiš svega...

svi... ovrha je provedena... - Page 17 1f619
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 17:45

Leteca Pegla wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ma da :D :D koliko programa u svijetu treba te stvari?

0.01%? u ostalom nauče se i derivacije i integrali, nije neki bauk.. nitko od vas ovdje nebi mogao sada riješiti neki osrednji integral, svi smo to položili i zaboravili.. trebalo bi svima par sati vremena(do par dana) da se prisjetiš svega...

svi... ovrha je provedena... - Page 17 1f619
nije istina, jer ja sebi sam osobno kada sam se prije 2-3godine bavio online businessom, napisao jedan mali programčić u pytonu , neku malu skripticu..

trebalo mi je mjesec dana učenja, svaki dan po uru vremena(dakle 30ak sati) da napišen program od 7 linija koda, koji je radio kao švicarski sat.. nakon toga sam prestao učiti programiranje .. šteta :/ :/

tko zna, možda zimi ponovo se uhvatim ..

eh da se vratim, nesićam se nigdje te napredne matematike, jedino od matematike je trebalo zabrajanje, oduzimanje, množenje , djelenje, uglavnom jednostavna matematika..

pa znam ove studente što su završili splitski fezb i postali programeri stručnjaci, pa 50% njih je matematiku položilo na prepisivačini doslovno.. pola njih nezna najosnovniju derivaciju
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Regoč 24/6/2018, 17:55

I? Kome više daješ da buda manja?

_________________
ovrha je provedena... - Page 17 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Trinity 24/6/2018, 17:58

AssadNaPodmornici wrote:ma da :D :D koliko programa u svijetu treba te stvari?

0.01%? u ostalom nauče se i derivacije i integrali, nije neki bauk.. nitko od vas ovdje nebi mogao sada riješiti neki osrednji integral, svi smo to položili i zaboravili.. trebalo bi svima par sati vremena(do par dana) da se prisjetiš svega...

davno bilo... :starac
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 17:59

AssadNaPodmornici wrote:
Leteca Pegla wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ma da :D :D koliko programa u svijetu treba te stvari?

0.01%? u ostalom nauče se i derivacije i integrali, nije neki bauk.. nitko od vas ovdje nebi mogao sada riješiti neki osrednji integral, svi smo to položili i zaboravili.. trebalo bi svima par sati vremena(do par dana) da se prisjetiš svega...

svi... ovrha je provedena... - Page 17 1f619
nije istina, jer ja sebi sam osobno kada sam se prije 2-3godine bavio online businessom, napisao jedan mali programčić u pytonu , neku malu skripticu..

trebalo mi je mjesec dana učenja, svaki dan po uru vremena(dakle 30ak sati) da napišen program od 7 linija koda, koji je radio kao švicarski sat.. nakon toga sam prestao učiti programiranje .. šteta :/ :/

tko zna, možda zimi ponovo se uhvatim ..

eh da se vratim, nesićam se nigdje te napredne matematike, jedino od matematike je trebalo zabrajanje, oduzimanje, množenje , djelenje, uglavnom jednostavna matematika..

pa znam ove studente što su završili splitski fezb i postali programeri stručnjaci, pa 50% njih je matematiku položilo na prepisivačini doslovno.. pola njih nezna  najosnovniju derivaciju
je, to sto ih ti nisi koristio ne znaci da nisu ukljuceni u tvoj program. Ti si samo koristio sucelje vise razine. Ti si ko neko ko je naucio voziti auto i onda govoris "automomobilu netreba motor evo ja vozim a ne vidim motor dakle nema ga".  Brkas alat (neki programski jezik) i bit (programiranje to jest algoritmi sto ti ukljucuje sve ono navedeno i jos dosta toga drugoga)... ovrha je provedena... - Page 17 1f619 

sve ovisi s cime se mislis baviti u zivotu, nije faks za svakoga. A ovo sto imas inzinjera sto neznaju osnove matematike, prepisivacina itd itd, a sto da ti kazem, imas istih takvih i doktora, toga bi te trebalo biti strah a ne dokaz da si u pravu... ovrha je provedena... - Page 17 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 18:34

to je nešto totalno drugo. drugo je koji se integrali kriju iza pyton sučelja ili pegout3008, a drugo je znati koristit pyton ili znati voziti auto..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 18:42

Leteca Pegla wrote:
zato sto ti derivacija oznacava nekakvu promjenu u nekoj tocki funkcije (dakle koeficijent nagiba tangente funkcije u toj toci). Posto kod konstantne funkcije nema promjene, to jest nema nagiba, onda on nula ocito za sve tocke funkcije tipa X = z gdje z neki prirodni broj...
catabbath wrote:Lakše je bilo reći da je derivacija konstante uvijek nula. Postoji dokaz koji je kratak i kojeg se naravni nesjećam jer je bilo davno.

intuitivnije je ako ne gledaš u Euklidovu prostoru, nego npr. u polarnim kordinatama itd., vektorski sustav, teorija skupova...

krivulja je 3-D objekt, njena zakrivljenost je zasebna "dimenzija", osim x i y dimenzija na osi imaš i r zakrivljenost krivulje kao dimenziju

pravac je 2-D objekt

točka je 1-D objekt, derivacija točke je 0-D objekt

zato sam usporedio deriviranje sa korjenom, a integriranje sa potencijom

ili ako gledaš vektorski, preko skupova

točka je skalar, konstanta, skup sa samo 1 elementom, derivacija toga je prazan skup, a integral je dodavanje dodatnog elementa, nove dimenzije, dodavanje vektorskih veličina skalaru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 18:43

AssadNaPodmornici wrote:to je nešto totalno drugo. drugo je koji se integrali kriju iza pyton sučelja ili pegout3008, a drugo je znati koristit pyton ili  znati voziti auto..
to ti i ja govorim, jedno je biti vozac auta, drugo je biti automehanicar, trece je biti inzinjer koji projektira automobile a cetvrto je biti ista od toga u hrvatskoj. To su razliciti poslovi i zahtijevaju razlicito znanje i mozda neku drugu drzavu...  ovrha je provedena... - Page 17 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 18:56

AssadNaPodmornici wrote:ma pitam dedu, ne da ide filozofirati i onda pokazuje najednostavnije potencije iz prvog srednje trgovačke, i napravi 2-3 greške u zbrajanju i množenju,  a ide prodati priču da nitko nezna matematiku osim njega :D

kada sam pitao dedu za isto pitanje da mi pojasni teorijsku osnovu iz derivacija i integrala, on je počeo nešto tipa "derivacija je kao korjenovanje, integrali su šta potencije? :D :D ) imate njegov post par stranica prije
to je kao da pitaš zašto se oduzimanjem vrijednost smanjuje, a zbrajanjem povećava
isto ti je i sa derivacijom i integralom, to su operacije na funkcijama koje daju određeni rezultat, tebe čudi zašto je u specifičnom slučaju nešto 0

i zašto sve shvaćaš osobno? :^0

prezentirao sam koncept, da je to sve zbrajanje, OK napravio sam grešku, no koncept nije netočan zato što sam krivo raspisao, ni nisam računao nego sam otprilike raspisao niz, ionako napola trolam

spomenem neku statistiku i prosječne vrijednosti, ti počneš o svojoj djevojci, privatnom životu, osobnom iskustvu

halo, ne komentiram tebe i tvoj život, kometiram ideje, koncepte, teorije, ne zanima me koji auto voziš ni kakve su sise kod tvoje programerke ;)

potenciranje je zbrajanje, oduzimanjem se ne povećava suma

samo broj 1 je istina, sve ostale znamenke su iluzija, laž, zabluda :bless
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 19:00

Leteca Pegla wrote:cetvrto je biti ista od toga u hrvatskoj

može se ako imaš rođačku vezu, ili oženiš neku kojoj tata ima rođačke veze
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 19:08

Freund wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ma pitam dedu, ne da ide filozofirati i onda pokazuje najednostavnije potencije iz prvog srednje trgovačke, i napravi 2-3 greške u zbrajanju i množenju,  a ide prodati priču da nitko nezna matematiku osim njega :D

kada sam pitao dedu za isto pitanje da mi pojasni teorijsku osnovu iz derivacija i integrala, on je počeo nešto tipa "derivacija je kao korjenovanje, integrali su šta potencije? :D :D ) imate njegov post par stranica prije
to je kao da pitaš zašto se oduzimanjem vrijednost smanjuje, a zbrajanjem povećava
isto ti je i sa derivacijom i integralom, to su operacije na funkcijama koje daju određeni rezultat, tebe čudi zašto je u specifičnom slučaju nešto 0

i zašto sve shvaćaš osobno? :^0

prezentirao sam koncept, da je to sve zbrajanje, OK napravio sam grešku, no koncept nije netočan zato što sam krivo raspisao, ni nisam računao nego sam otprilike raspisao niz, ionako napola trolam

spomenem neku statistiku i prosječne vrijednosti, ti počneš o svojoj djevojci, privatnom životu, osobnom iskustvu

halo, ne komentiram tebe i tvoj život, kometiram ideje, koncepte, teorije, ne zanima me koji auto voziš ni kakve su sise kod tvoje programerke ;)

potenciranje je zbrajanje, oduzimanjem se ne povećava suma

samo broj 1 je istina, sve ostale znamenke su iluzija, laž, zabluda :bless
e vidis to je jako interesantno, kod racunala postoji samo zbrajanje. Ne postoji oduzimanje. Inverz od 01 npr je 11 u dvobitnom sustavu jer binarnim zbrajanjem dobijes 00. To je onako interesantno, jer ako ides to poopciti, kako mi znamo da negativni brojevi postoje? Sto ako zapravo nema negativnih brojeva niti oduzimanja nego je sve kao u racunalu samo umjesto ogranicenosti brojem bitova, stvari su ogranicene u beskonacnosti. Sta ako zbrajanjem 1 sa 9999..... u beskonacnosti dobijemo nulu? Sto ako se zbrajanjem u beskonacnosti  vrijednost smanjuje...

:aw

eto malo trolanja... ovrha je provedena... - Page 17 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 19:11

AssadNaPodmornici wrote:to je nešto totalno drugo. drugo je koji se integrali kriju iza pyton sučelja ili pegout3008, a drugo je znati koristit pyton ili  znati voziti auto..
anaconda je jača od pythona, kad tenbetko pita što to imaš mali python, a ti kažeš imam anacondu, sa širokim osmjehom :D

https://www.anaconda.com/what-is-anaconda/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 19:23

Leteca Pegla wrote:A ovo sto imas inzinjera sto neznaju osnove matematike, prepisivacina itd itd, a sto da ti kazem, imas istih takvih i doktora, toga bi te trebalo biti strah a ne dokaz da si u pravu... ovrha je provedena... - Page 17 1f602

doktori koji su štrebali, grijali stolicu pa se provukli i stekli titulu

affraid :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 19:32

Freund wrote:
Leteca Pegla wrote:A ovo sto imas inzinjera sto neznaju osnove matematike, prepisivacina itd itd, a sto da ti kazem, imas istih takvih i doktora, toga bi te trebalo biti strah a ne dokaz da si u pravu... ovrha je provedena... - Page 17 1f602

doktori koji su štrebali, grijali stolicu pa se provukli i stekli titulu

affraid :^0
nije ti to ko u stara dobra vremena, danas imas samo pismene ispite, dosta toga na zaokruzivanje ono tipa a,b,c,d nema usmenih pa svasta prolazi, a ako ne prolazi smanjis prag prolaznosti na 40% od kojih 70% mozes skupit dolaskom na predavanja, domacu zadacu i projekte u timskom radu. Bitno je da imamo titule i da imamo diplome, ostalo ocito nije bitno osim mozda pacijentu ali sta ces, neko ionako uvijek mora izvisit na kraju, sta ces, operacija uspjela pacijent umro, desi se... ovrha je provedena... - Page 17 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Leviathan2 24/6/2018, 19:39

sunce ti jebem, sta ovi napricase, ja nis ne kuzim,
citam citam i nigjde se ne sominje ni mjeslica ni beton
neki integrali, to znam da je autoprevoznik, mislim iz ljubljane, onda matematika ko da su trgovci, ona piton i anaconda zmije
al kave imaju medjusobne veze autoprevoznici i zmije s matematikom

_________________
ovrha je provedena... - Page 17 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by aben 24/6/2018, 19:46

catabbath wrote:Lol evo pun FFZG znanstvenika za kojima se trgaju Njemačka i USA.


ovo bi lako mogla biti grješka ad numeram;
irelevantno je koliko zanstvenikov s ffzg gre u njemačku ili usu

zagovarati znanstvenu premoć nad filozofijon i činiti takove grješke je malo smišno

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by catabbath 24/6/2018, 20:25

Leteca Pegla wrote:on pitao zasto nula. To kad kazes nula je i kazes "neki dokaz" onda ispadne ko ti ne sjecam se bilo davno... ovrha je provedena... - Page 17 1f602 

to inace greska kod ucenja matematike kad se idu bubati i uciti dokazi onda zaboravis bit, ja mu rekoh bit ako oce dokaz nek uzme knjigu...

Stvarno sam pomalo zaboravo stvari koje nisam radio 20+ godina. Da mi je bar imati tvoje pamćenje...
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by catabbath 24/6/2018, 20:28

aben wrote:irelevantno je koliko zanstvenikov s ffzg gre u njemačku ili usu

Ja bi rekao da je prilično relevanto, naime govori o njihovoj vrijednosti i svrsi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 17 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum