ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ovrha je provedena...

Page 16 of 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Regoč 24/6/2018, 13:23

Freund wrote:
Regoč wrote:
Freund wrote:2^4 = 2*2*2*2 = (2+2)*2*2*2 = (2+2+2+2)*2*2 = (2+2+2+2+2+2)*2 = 2+2+2+2+2+2+2+2 = 16
Mogal si ići i sitnije pa svaku dvicu raščlaniti na 1 + 1 i dobiti 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=16. Ovako je uvjerljivije da si svladal osnove zbrajanja!

tu si na tragu dosta dublje filozofije

NE POSTOJE drugi brojevi osim 1

sve ostalo su operacije, funkcije, relacije... sa jednim jedinim brojem, sa 1

sve osim 1 je iluzija
Tako je. Ne postoje ni razlomci ili decimalni brojevi. U prirodi postoje samo pozitivni cieli brojevi veći od nula, sve drugo je konstrukt ljudskoga uma.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by aben 24/6/2018, 13:32

Freund wrote:
aben wrote:
nikad ne ćemo saznati je li to in fact bi lapsuz ili ti ne znoš zbrajati

meni to nije bitno, jer nemam cilj biti vođa vođa sa sljedbenicima, nama liberterijansko sveto pismo, odnosno keyensiansko

prezentiran ti je koncept da je množenje isto što i zbrajanja, i da se oduzimanjem ne može povećati suma

zanima me reakcija, to je sve

Assad skrene temu na priču o svojoj djevojci, svom autu, prilikama za zaradit lovu, kako je bilo studirat 45'

ti i Triny od stabla ne vidite šumu, fokus vam je usredotočen na detalje i zareze itd.

no ok, bar pluta tu negdje okolo ta ironična ideja da se oduzimanjem nešto povećava
nemoš libertarijansko, ni keynesijansko, nego neokeynesiasko sveto pismo. ne razumin zoč inzistiroš na neimaju ideologije, ko da je to loša stvor. ono ča je loše je imanje loše ideologije.

ok, sad znun da je množenje zapravo samo notacija za uzastopno zbrajanje istog pribrojnika. na forumima se doista more puno naučiti.


ali ti si otaj ki ne vidiš šumu, oduzimanjenjen se ne more povećati suma, osin u specijalnin slučajevima; naprimjer u slučaju sjene nad tikvicama, oduzmeš stvor koja čini sjenu, a tikvice počnu resti kako munjene, ili kod raka, kad oduzmeš organizmu rak, pa organizam prodiše i nastavi zbrajati zdrave stanice, ili government, oduzmeš govermentu potrošnju, i privatni sektor nabuja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 13:36

Regoč wrote:
Freund wrote:
Regoč wrote:
Freund wrote:2^4 = 2*2*2*2 = (2+2)*2*2*2 = (2+2+2+2)*2*2 = (2+2+2+2+2+2)*2 = 2+2+2+2+2+2+2+2 = 16
Mogal si ići i sitnije pa svaku dvicu raščlaniti na 1 + 1 i dobiti 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=16. Ovako je uvjerljivije da si svladal osnove zbrajanja!

tu si na tragu dosta dublje filozofije

NE POSTOJE drugi brojevi osim 1

sve ostalo su operacije, funkcije, relacije... sa jednim jedinim brojem, sa 1

sve osim 1 je iluzija
Tako je. Ne postoje ni razlomci ili decimalni brojevi. U prirodi postoje samo pozitivni cieli brojevi veći od nula, sve drugo je konstrukt ljudskoga uma.

razlomci i decimalni brojevi su rezultat operacije dijeljenja, npr. 1/x, x ϵ Z, iz cijelih brojeva dobiješ decimalne

operacijama dobiješ sve druge brojeve, npr. 1 / (1+1) = o,5

ako brojeve promatraš kao objekte s atributima, onda su više od znamenke

npr. -1, ima magnitudu, tj. apsolutnu vrijednost 1, i atribut - (minus)

4 je skup koji sadrži objekte 1, 1, 1, 1

samo je 1 istina, sve ostalo je laž
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 13:41

aben wrote:ne razumin zoč inzistiroš na neimaju ideologije

korištenje znanstvene metode ne dopušta ideologiju, tj. uvijek ju opovrgne, nema konstante, stvari se stalno mijenjaju ovisno o okolnostima

kad se okolnosti promjene stare definicije više ne vrijede

liberterijanska teorija o ekonomiji danas ne vrijedi, jer nemamo zlato (robu) kao novac


Last edited by Freund on 24/6/2018, 13:44; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by aben 24/6/2018, 13:44

Freund wrote:
aben wrote:ne razumin zoč inzistiroš na neimaju ideologije

korištenje znanstvene metode ne dopušta ideologiju, tj. uvijek ju falsificira, nema konstante, sve je relativno i ovisno o situaciji, stvari se stalno mijenjaju ovisno o okolnostima
to ni točno

znanstvena metoda jest ideologija

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 13:45

aben wrote:
znanstvena metoda jest ideologija
ovrha je provedena... - Page 16 Efb
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 13:53

The scientific method made easy


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 13:54

All Models Are Wrong


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by aben 24/6/2018, 14:03

obična ideologija, skup ideja koje su i some se kroz vrime minjale (napr., od verifikacionizma do falsifikacionizma).

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by catabbath 24/6/2018, 14:18

aben wrote:obična ideologija, skup ideja koje su i some se kroz vrime minjale (napr., od verifikacionizma do falsifikacionizma).

Jbg tebi je filozofija znanost. Evo jedva čekam da netko dokaže da su 1+1=3
lol! lol! lol! lol! lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Trinity 24/6/2018, 14:32

Freund wrote:
aben wrote:
nikad ne ćemo saznati je li to in fact bi lapsuz ili ti ne znoš zbrajati

meni to nije bitno, jer nemam cilj biti vođa vođa sa sljedbenicima, nama liberterijansko sveto pismo, odnosno keynesiansko

prezentiran ti je koncept da je množenje isto što i zbrajanja, i da se oduzimanjem ne može povećati suma

zanima me reakcija, to je sve

Assad skrene temu na priču o svojoj djevojci, svom autu, prilikama za zaradit lovu, kako je bilo studirat 45'

ti i Triny od stabla ne vidite šumu, fokus vam je usredotočen na detalje i zareze itd.

no ok, bar pluta tu negdje okolo ta ironična ideja da se oduzimanjem nešto povećava
Pa ti cijelo vrijeme tvrdiš da što više država uzima realnom sektoru, njemu bolje. :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Regoč 24/6/2018, 15:27

aben wrote:ali ti si otaj ki ne vidiš šumu, oduzimanjenjen se ne more povećati suma, osin u specijalnin slučajevima; naprimjer u slučaju sjene nad tikvicama, oduzmeš stvor koja čini sjenu, a tikvice počnu resti kako munjene, ili kod raka, kad oduzmeš organizmu rak, pa organizam prodiše i nastavi zbrajati zdrave stanice, ili government, oduzmeš govermentu potrošnju, i privatni sektor nabuja.
Što joj više daješ, to je manja; što joj više uzimaš, to je veća? Da pomognem, nije država. :)

_________________
ovrha je provedena... - Page 16 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 15:47

Freund wrote:
2*2*2*2 = (2+2)*2*2*2
tu je lapsus kalami, greška u pisanju, jedna dvojka previše, koja se prenijela i u sljedeći red

2^4
2*2*2*2
(2+2)*2*2
(2+2+2+2)*2
2+2+2+2+2+2+2+2

demonstracija kako su potenciranje kao i množenje zapravo zbrajanje
kod racunala je jos zabavnije, tamo ti je i oduzimanje zapravo isto zbrajanje. zbroji binarno 01 + 11 = 00

tako vam racunala stvarno rade, samo sa malo vise nekakvih bitova....

:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by aben 24/6/2018, 16:13

catabbath wrote:
aben wrote:obična ideologija, skup ideja koje su i some se kroz vrime minjale (napr., od verifikacionizma do falsifikacionizma).

Jbg tebi je filozofija znanost. Evo jedva čekam da netko dokaže da su 1+1=3
:lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!:
filozofija je puno šira djelatnost od znanosti. i ne samo to, filozofi su odgovorni i za somo postojanje znanosti. 
dakle, bez filozofije nemo znanosti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by catabbath 24/6/2018, 16:21

Lol evo pun FFZG znanstvenika za kojima se trgaju Njemačka i USA.

_________________
ovrha je provedena... - Page 16 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 16:40

Freund wrote:
aben wrote:
nikad ne ćemo saznati je li to in fact bi lapsuz ili ti ne znoš zbrajati

meni to nije bitno,
kralju išao si mene/druge prcati, tako da si nam išao soliti pamet sa matematikom što se uči u prvom srednje i što je svi ovdje znaju, i gdje si u par demonstracija matematike 1 srednje škole, napravio 2-3 greške, gdje bi ti u srednjoj školi prekrižili zadatak, nebi pitali jel to lapsuz greška ili šta već, (dakle govorimo o 1srednje ne o 1oj godini faksa gdje se uči diferencijalni račun, na ekonomiji ili tehničkim fakultetima)

evo mene zanima viša matematika, vidim da navodno dobro vladaš teorijom , zašto je derivacija prirodnog broja jednaka nuli?


AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 16:50

AssadNaPodmornici wrote:
Freund wrote:
aben wrote:
nikad ne ćemo saznati je li to in fact bi lapsuz ili ti ne znoš zbrajati

meni to nije bitno,  
kralju išao si mene/druge prcati, tako da si nam išao soliti pamet sa matematikom što se uči u prvom srednje i što je svi ovdje znaju, i gdje si u par demonstracija matematike 1 srednje škole, napravio 2-3 greške, gdje bi ti u srednjoj školi prekrižili zadatak, nebi pitali jel to lapsuz greška ili šta već, (dakle govorimo o 1srednje ne o 1oj godini faksa gdje se uči diferencijalni račun, na ekonomiji ili tehničkim fakultetima)

evo mene zanima viša matematika, vidim da navodno dobro vladaš teorijom , zašto je derivacija prirodnog broja jednaka nuli?


zato sto ti derivacija oznacava nekakvu promjenu u nekoj tocki funkcije (dakle koeficijent nagiba tangente funkcije u toj toci). Posto kod konstantne funkcije nema promjene, to jest nema nagiba, onda on nula ocito za sve tocke funkcije tipa X = z gdje z neki prirodni broj...

ako te to toliko sve zanima kupi si par knjiga iz matematike ili upisi matematiku, to sve dobro poznate stavri i razvijena teorija. Cudi me da neznas zapravo ako si ucio derivacije i integrale na faksu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by catabbath 24/6/2018, 16:55

Lakše je bilo reći da je derivacija konstante uvijek nula. Postoji dokaz koji je kratak i kojeg se naravni nesjećam jer je bilo davno.

Aben bi vam rekao da je to filozofsko pitanje :)

_________________
ovrha je provedena... - Page 16 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Guest 24/6/2018, 17:05

catabbath wrote:Lakše je bilo reći da je derivacija konstante uvijek nula. Postoji dokaz koji je kratak i  kojeg se naravni nesjećam jer je bilo davno.

Aben bi vam rekao da je to filozofsko pitanje :)
on pitao zasto nula. To kad kazes nula je i kazes "neki dokaz" onda ispadne ko ti ne sjecam se bilo davno... ovrha je provedena... - Page 16 1f602 

to inace greska kod ucenja matematike kad se idu bubati i uciti dokazi onda zaboravis bit, ja mu rekoh bit ako oce dokaz nek uzme knjigu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 17:29

ma pitam dedu, ne da ide filozofirati i onda pokazuje najednostavnije potencije iz prvog srednje trgovačke, i napravi 2-3 greške u zbrajanju i množenju, a ide prodati priču da nitko nezna matematiku osim njega :D



aha, derivacija označava neku promjenu, a konstanta je broj koji stoji na mjestu i njegova derivacija(odnosno pomak) je 0.

jednostavno i lijepo
kada sam pitao dedu za isto pitanje da mi pojasni teorijsku osnovu iz derivacija i integrala, on je počeo nešto tipa "derivacija je kao korjenovanje, integrali su šta potencije? :D :D ) imate njegov post par stranica prije

sada znam zašto smo na ekonomiji učili derivacije ne samo iz matematike nego iz mikroekonomije, ali kurac, na faksu učiš derivacije rješavati, samo da riješiš zadatak i dobiješ prolaznu ocijenu..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by AssadNaPodmornici 24/6/2018, 17:34

najgore od svega, te nam integrale uvalili ponovo u 3oj ili 4oj godini u nekom predmetu iz ekonomije, zaboravio sam kojem, mislim da je bila makroekonomija 3.. morao ponovo uzeti biljženicu iz prve godine i ponovo vježbati integrale i derivacije :D

samo ovaj put mi je trebalo par sati vježbanja da se prisjetim svega..

tako sam prije par godina razmišljao upisati strojarsko inžinjerstvo, ono 3godine studij, gledao sam im ispite iz matematike isti kao naši iz ekonomije.. barem mi matematika nebi bila problem :D

jedan kolega mi je to završio nakon faksa ekonomije , kolegica, otišla na to, završila u roku, i dobila posao kao inžinjerka odmah.. ali u međuvremenu prošlo par godina i par drugih branši poslova.. tako da ništa od svega toga..

većina fakulteta su gubitak vremena, ti kao programer isto trebaš polagati derivacije, integrale, diferencijalne jednadžbe(omg ovo) , a onda skužiš da završip 5godina faksa, i da doslovno neznaju 4linije koda natipkati, a možeš sve naučiti programirati online XD

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

ovrha je provedena... - Page 16 Empty Re: ovrha je provedena...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 18 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum