ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:15

Ne tako davno - 1989., dakle praktički jučer - živjeli smo u onom što se obično zove “mračna vremena”. U ta “mračna vremena” - kako znamo - i u školstvu i u znanosti vladao je samo jedan pogled na prošlost. Povijest se nije propitivala, a pogotovo se nije propitivao posljednji rat iz kojeg je tadašnja vlast crpila legitimitet. Taj se rat komemorirao filmovima i velebnim spomenicima. Javna je TV bila glasnogovornica vladajuće ideologije i stranke, ta je stranka drmala i školstvom i znanošću, a političari te stranke bili su tako drsko bahati da su dobivali od sveučilišta čak i počasne doktorate.
Takav je, dakle, bio taj svijet - svijet kojeg dobro pamtimo mi stariji od pedeset. Bio je to svijet u kojem su sveučilišta, u deliriju snishodljivosti i laske, komunističkim političarima davala počasne doktorate. Puno ih je takve dobilo, pa među njima i Josip Broz Tito koji ih je - ako dobro pamtim - imao desetak. Od tih mračnih vremena prošlo je 39 godina. U ta četiri desetljeća, srećom, mi smo evoluirali kao društvo. Evoluirali smo tako da danas, godine 2018., u školstvu i znanosti opet vlada jedan pogled na prošlost. Povijest se opet ne propituje, a ako se i propituje povijest, ne propituje se posljednji rat iz kojeg današnja stranka na vlasti crpi vlastiti legitimitet. Taj rat danas se komemorira koncelebriranim misama, spomenicima i dokumentarnim specijalima Ljuljane Bunjevac i Nade Prkačin.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:16

Nekoliko je hadezeovskih političara odTuđmana naniže u povijesti novije Hrvatske sebe “počastilo” tim “mrskim komunističkim” ritualom dobivanja počasnog doktorata. No, ako me sjećanje ne vara, svi su ti slučajevi ipak bili vezani za devedesete, doba vođe u bijeloj uniformi kad je memorija na “stara vremena” bila ipak svježija. A kako se po svemu opet vraćamo u 90-e, tako se vraćaju i neki zanimljivi običaji iz tih vremena. Ima ih mnogo, pa među njima i dodjela počasnih političkih doktorata.
Tako je zagrebačko Sveučilište ovih dana dodijelilo počasni doktorat nikom drugom doli Draganu Čoviću, predsjedniku HDZ-a Bosne i Hercegovine. Politički líder većine Hrvata u BiH te jedan od trojice neodgovornih etničkih vođa koji u ovom trenutku BiH drže na centimetar od novog rata, postao je 15. svibnja ove godine 99. doktor znanosti honoris causa najvećeg hrvatskog sveučilišta, sveučilišta na kojem sam - kako je došlo, uskoro će me sram biti priznati - eto, diplomirao i doktorirao i ja.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:16

Bivši aviomehaničar iz mostarskog Sokola, čovjek blago rečeno sramotne ratne prošlosti, političar višekratno optuživan za privredni i ini kriminal dobio je tako od moje bivše alma mater istu onu akademsku titulu koju su u neka druga vremena od te iste dične ustanove dobili Tesla, Niels Bohr, Prelog, Ružička i Werner Heisenberg, Linus Pauling i Northrop Frye. Rečeni herceg-bosanski političar nije, međutim, taj doktorat dobio jer je razradio načelo neodređenosti, istražio funkcioniranje vitamina, sintetizirao tešku vodu, razvio izmjeničnu struju, razvio teoriju književnih modusa ili razbio jezgru atoma.
Dragan je Čović doktorat nekoć dičnog i važnog zagrebačkog Sveučilišta dobio za svoj doprinos opstanku Hrvata u BiH u - citiramo rečenicu iz izvještaja povjerenstva - “teškim trenucima ukidanja Hrvatske Republike Herceg-Bosne”. Senat Sveučilišta koje je nekoć bilo važna i dostojna ustanova hrvatske kulture glasovalo je za taj i takav prijedlog i za tog i takvog doktora honoris causa sa šezdesetak glasova za, dvanaest suzdržanih i samo pet protiv. U tom mučnom, strašnom danu za najstariju hrvatsku univerzu zasjao je kao jedini tračak intelektualne dosljednosti i civilizacijske mjere istup predstavnice Filozofskog fakulteta, polonistice (i - nije u ovoj priči zgorega spomenuti - podrijetlom Bosanke) Đurđice Čilić.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by vuksadinare 21/5/2018, 07:16

pa sad tko ej sve dobijao doktorate sto bi covic bio iznimka..sto je kolumnist tako znacajno napravio d aje zasluzio doktorat :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:17

Mlada profesorica poljskog jezika tog je dana Senat nekoć uvažene ustanove podsjetila na nešto što su, gospoda, međutim ionako znala. Podsjetila ih je da “u međunarodnopravnom smislu HR HB nikad nije postojala, a da je bosanskohercegovačkim, a posebno bosanskim Hrvatima, osim onim malobrojnima koji su se njezinim osnivanjem okoristili, donijela nepreglednu štetu”. Podsjetila ih je i na to da je tvorevina na kojom glasači Senata nariču - “prokazana i na Međunarodnom sudu u Hagu” te da s političkog, demografskog, juridičkog, a odnedavna i sudskog stajališta “zapravo predstavlja tragediju hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini”.
Mladu profesoricu podrijetlom iz Livna osobito je zapeklo što se u nizu zasluga koje su Čoviću donijele honoris causa navodi i šefovanje mostarskom industrijom Soko. Stoga je članove Senata podsjetila da je “Dragan Čović je u poduzeću Soko za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini ratne logoraše bošnjačke nacionalnosti koristio za prisilni rad” te postavila svojim kolegama pitanje “želimo li doista ovo sveučilište opteretiti hipotekom pristajanja na tako teške kompromitacije u kontekstu ratnih logora”?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:18

Profesorica poljskog također je kolege s nekoć slavnih i štovanih zagrebačkih katedri podsjetila da su “protiv Dragana Čovića vođena tri sudska procesa - jedan je vezan za organizirani gospodarski kriminal, odnosno njegov mandat ministra financija i aferu s iznuđivanjem i primanjem mita od vlasnika mesne firme Lijanović, za što je prvostupanjskom presudom osuđen na pet godina zatvora. Na drugostupanjskom sudskom tijelu presuda je ukinuta. Drugi sudski proces, 2009. godine, pokrenut je optužbom koja Čovića tereti za pogodovanje određenim osobama u kupnji nekretnina. Treći put je optužen 2010. godine, za zloupotrebu položaja u prijenosu duga Hrvatske pošte i telekoma na privatne firme”.
Mlada profesorica Filozofskog kolege je, ukratko, argumentirano i na vrijeme upozorila da u obrazloženju svog prijedloga afirmiraju političku tvorevinu koju je osudio međunarodni sud kao zločinačku. Da kandidiraju čovjeka koji je biografiju zaprljao organiziranjem ropskog rada zarobljenika. Da - na koncu - počasni doktorat daju čovjeku kojem bi pravosudna sudbina mogla nalikovati nebrojenim dobitnicima Zlatne kune.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by debotoijusto 21/5/2018, 07:19

I što su napravila gospoda sa zagrebačkog Senata, gospoda koja su naslijedila katedre Andrije Štampara, Branka Horvata, Nevena Šegvića? Pa - glasovali su za Čovića. Glasovali su za Čovića gotovo svi, osim pet svijetlih iznimki i njih dvanaest koji se “nisu šteli mešati”. Glasovali su za Čovića, kako bi u druga vremena glasovali i za Jakova Blaževića, Dušana Dragosavca ili Vladimira Bakarića. Pokušajte zamisliti - recimo - da bilo koje njemačko sveučilište počasni doktorat da industrijalcu koji je u Thyssenu ili Kruppu ili Siemensu koristio ruske i poljske robove? Pokušajte zamisliti ne njemačko, nego - eto - bosansko ili srpsko sveučilište koje počasni doktorat daje političaru koji se u pauzi između stranačkih sastanaka na sudu brani od optužbi za mito, lopovluk i reket?
Pokušajte - na koncu - zamisliti kakav bi rusvaj nastao u Hrvatskoj da beogradsko sveučilište da doktorat nekom političaru SAO Krajine te da u obrazloženju napiše da je zasluge stekao “u teškim trenucima ukidanja Srpske Republike Krajine”. U Hrvatskoj bi - bez ikakve sumnje - nastao rusvaj. Javljali bi se ministri i satoraši, biskupi i kolumnisti, Jandroković bi vjerojatno prekinuo posjet Beogradu, a komentatori grmjeli da se “Beograd nije ništa promijenio”. A sada, najveće hrvatsko sveučilište radi nešto navlas isto.

https://www.jutarnji.hr/komentari/jurica-pavicic-zbog-odluke-da-zagrebacko-sveuciliste-dodijeli-doktorat-draganu-covicu-ja-svoj-vracam/7372923/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by catabbath 21/5/2018, 07:45

Propadanje se nastavlja. Još malo će biti u rangu sveučilišta u Bosni i Kosova.

_________________
Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12391
2015-08-22


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by prckov 21/5/2018, 10:08

škeljo molicu lijepo kolega, đurđica čilić - škeljo
zavrsila osnovnu skolu u vitezu
 jel znanstvenici smeta doktorat ili politika, to jest politicar koji ga je dobio? Redanje poznatih znanstvenika koji su dobili pocasne doktorate sa tog sveucilista u isti rang sa sasvim drugom kategorijom pocasnog doktorata je mijesanje krusaka i jabuka. Pa i oskar se dodijeli za glavnu ulogu i recimo kostimografa ili sminkera/ce,
de nek neko kozi javi da to nije isto. Aj ti debo svakako nisi ni za kurac a znam da bi volio da jesi. Kao uostalom i nobel.Inace ta nakupina lijevih idiota ima tradiciju da pale ta svoja velikoumna djela u znak protesta pa su tako prije vec spalili te svoje doktorate pa ne znam sta su sad spalili osim sto su spaljeni uglavu.  Evo:

U znak protesta protiv Pravilnika o napredovanju u zvanjima, čiji kriteriji nisu ni preteški ni oštri, nego kako se već danima upozorava neprimjereni području društvenih i humanističkih znanosti, šest mladih znanstvenika danas je zapalilo svoje znanstvene radove, knjige i doktorate.
– Ono što nas posebno boli jest što je, među ostalim, Pravilnik direktno usmjeren protiv publiciranja na hrvatskom jeziku i kod hrvatskih izdavača. Maliciozno je reći da je u Hrvatskoj lako objaviti, objavljujemo mi vani, nismo protiv oštrijih kriterija, ali jesmo protiv neprimjerenih – objasnio nam je razlog prosvjeda Hrvoje Jurić, znanstvenik koji je doktorirao prije šest godina
11/03/2013

Komentari

 Problem nisu uvjeti, nego česta promjena istih. Već imamo zato redovne profesore s manje radova od prosječnog novaka. Što se tiče objavljivanja u hrvatskim časopisima, u znanosti ne postoje "hrvatski časopisi", već oni koji su citirali u priznatim bazama. Ne vidim razlog zašto humanisti ne bi objavljivali u međunarodno priznatim publikacijama.

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by prckov 21/5/2018, 10:22

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! 1f602 




Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! 26789c9615fcda7d4e21

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by L'âme 21/5/2018, 10:31

Vratit se moze samo poklonjeno. Ako doticna smatra da joj je doktorat poklonjen(sto financijski vjerojatno i je), neka ga vrati.
Ako smatra da ga je zasluzila svojim radom, trudom, sposobnostima i izvrsnoscu, onda moze samo platit isti koji su jojprije platili porezni obveznici.
Onda ce bit potpuno cista obraza, kad je vec toliko principijelna.
Politicko dodjeljivanje pocasnih doktorata je stara prica.
Pocesto nepostena, ali ovo privlacenje paznje je besmisleno.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by vuksadinare 21/5/2018, 10:36

claire wrote:Vratit se moze samo poklonjeno. Ako doticna smatra da joj je doktorat poklonjen(sto financijski vjerojatno i je), neka ga vrati.
Ako smatra da ga je zasluzila svojim radom, trudom, sposobnostima i izvrsnoscu, onda moze samo platit isti koji su jojprije platili porezni obveznici.
Onda ce bit potpuno cista obraza, kad je vec toliko principijelna.
Politicko dodjeljivanje pocasnih doktorata je stara prica.
Pocesto nepostena, ali ovo privlacenje paznje je besmisleno.
....pa realno 90% politicara koji su na tom sveucilistu dobili  doktorate nisu zasluzili...vise politicka agitacija sa vrha ili da dobije neko priznanje za lojalnost pa eto ako ne mo's biti 'pocasni građanin,predsjednik ili slicno' eto pocasnog doktorata ili samo doktorata...ali kad mi se jave oni koji su dobili doktorate na foru 'pricam ti pricu..' e onda je to licemjerno do boli
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by L'âme 21/5/2018, 10:38

Svijet pociva na licemjerju, a licemjeri su najglasniji.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by prckov 21/5/2018, 10:42

zamisli par radnika koji su nezadovoljni firmom di rade, umjesto da napuste poso
oni spale rukavice 
ili radno odjelo
Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! 1f602

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by vuksadinare 21/5/2018, 10:44

claire wrote:Svijet pociva na licemjerju, a licemjeri su najglasniji.
.....pa napad je najbolja obrana...jer sad udri po covicu i nekim drugim da se ne bi cackalo tko je jos nezasluzeno dobio doktorata...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by Guest 21/5/2018, 11:01

zagrebačka-hrvatsko-bosanska posla (najgori fakultet u europi, dijeli doktorate šakom i kapom, a neki su uvrijeđeni jer eto imaju i oni i neki drugi doktorat)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by T. 21/5/2018, 11:02

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Image-1

_________________
Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by Hektorović 21/5/2018, 12:56

jedi govna jurice

Čović ima i pravi doktorat iz strojarstva

tvoj je iz prodavanja magle
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by vuksadinare 21/5/2018, 12:59

Hektorović wrote:jedi govna jurice

Čović ima i pravi doktorat iz strojarstva

tvoj je iz prodavanja magle
jurica pavicic nekad druker torcidasa..za vrijeme yu...bila provaljena ta ekipa..zajendo na celu sa drazenom lalicem koji su se prodavali kao nesto 'pišu' o navijackom điru..a bili milicijski drukeri...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by Guest 21/5/2018, 13:01

Hektorović wrote:jedi govna jurice

Čović ima i pravi doktorat iz strojarstva

tvoj je iz prodavanja magle
opa nisam zna da je ovaj tako obrazovan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam! Empty Re: Zbog odluke da zagrebačko Sveučilište dodijeli doktorat Draganu Čoviću, ja svoj vraćam!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum