ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:24

U javnom diskursu u Hrvatskoj eskalira rasistički govor mržnje protiv Srba, LGBT osoba i Roma, navodi se u danas objavljenom izveštaju Evropske komisije protiv rasizma i netolerancije Saveta Evrope (ECRI).
ECRI upozorava na jačanje nacionalizma u Hrvatskoj, posebno među mladima, i to često u obliku veličanja bivšeg fašističkog ustaškog sistema, navodi se u izveštaju.
 
"U regionalnim medijima i na internetu uobičajeni su rasistički i ksenofobni izrazi protiv Srba, LGBT osoba i izbeglica, kao i uvredljiv jezik o Romima. Događaju se i fizički napadi na te grupe, kao i na njihovu imovinu", navodi se u sažetku izveštaja.
 
ECRI je kritikovao neadekvatan odgovor hrvatskih vlasti na takvo jačanje netolerancije koje se često ne smatra krivičnim delom, a većina slučajeva govora mržnje i nasilja motivisanog mržnjom tretira se kao prekršaj.

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Safe_image.php?d=AQCYv_L9ePDKqOys&w=476&h=249&url=http%3A%2F%2Fimages2.kurir.rs%2Fslika-620x419%2Fhrvatski-sabor-foto-anadolija-1466421431-933325
Kako se navodi, u Hrvatskoj je poboljšana zakonska zaštita od govora mržnje zahvaljujući izmenama krivičnog zakona, ali se propisi retko primenjuju, a kao razlog za to navodi se "neznanje i nestručnost tela za primenu zakona i pravosudnih tela".
 
U izveštaju se dodaje da se nacionalne strategije za Rome samo delimično sprovode, kao i da su Romi isključeni iz društva i suočavaju se sa alarmantno visokim stepenom nezaposlenosti i preranim napuštanjem školovanja.
 
ECRI je pohvalio novi zakonodavni okvir za LGBT osobe zbog donošenja Zakona o životnom partnerstvu osoba u 2014. godini, ali primećuje da su predrasude protiv njih i dalje raširene, kao i da su oni suočeni s raznim oblicima diskriminacije u svakodnevnom životu.

Telo SE protiv rasizma i netolerancije pozvalo je Hrvatsku da uvede obavezno obrazovanje o ljudskim pravima u sklopu građanskog vaspitanja u školama, posebno kada je reč o ravnopravnosti i zabrani diskriminacije. Takođe se dodaje da su za to potrebni primenjivi udžbenici i obuka za nastavnike.
 
Osim toga, ECRI navodi da bi hrvatski političari i visoki zvaničnici, kao i političke stranke trebalo da osude govor mržnje i jačaju toleranciju.
 
Potrebno je takođe doneti akcioni plan za suzbijanje homofobije i transfobije u svim sferama svakodnevnog života, uključujući obrazovanje i zapošljavanje, navodi se u izveštaju.
 
Kurir.rs/ Beta
Foto: Profimedia
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:24

mrzite, ko vas yebe
ali nemojte da ubijate
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by vuksadinare Wed 16 May - 8:24

naravno..mi prebijamo srbe po gvozdu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Šandor Winnetou Wed 16 May - 8:26

jebiga kad su srbi cigani pa se to teško razlikuje

_________________
 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:26

vi ste glavne zvezde USA i EU kada se radi o (neo)nacizmU
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:27

tre wrote:jebiga kad su srbi cigani pa se to teško razlikuje

ok
hrvati su zigeuneri, svaka cast
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Šandor Winnetou Wed 16 May - 8:28

pizzon wrote:
tre wrote:jebiga kad su srbi cigani pa se to teško razlikuje

ok
hrvati su zigeuneri, svaka cast
nismo, mi smo bijele puti uglavnom dok se vas i cige i turke teško razlikuje
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:29

tre wrote:
pizzon wrote:
tre wrote:jebiga kad su srbi cigani pa se to teško razlikuje

ok
hrvati su zigeuneri, svaka cast
nismo, mi smo bijele puti uglavnom dok se vas i cige i turke teško razlikuje
 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! %C5%BDeljko%20Male%C5%A1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Šandor Winnetou Wed 16 May - 8:32

pizzon wrote:
tre wrote:
pizzon wrote:
tre wrote:jebiga kad su srbi cigani pa se to teško razlikuje

ok
hrvati su zigeuneri, svaka cast
nismo, mi smo bijele puti uglavnom dok se vas i cige i turke teško razlikuje
 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! %C5%BDeljko%20Male%C5%A1
to je mediteranac kao i većna uz mediteran dočim vi nemate more a svi crni ko da ste u turskoj rođeni :)
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by vuksadinare Wed 16 May - 8:32

tre sto se prepucavas sa pizzonom..ima primjer iz gvozda i amen...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Noor Wed 16 May - 8:33

vuksadinare wrote:naravno..mi prebijamo srbe po gvozdu.. :)

PRETUČENI SRBIN IZ GVOZDA: Tuku me, prijete ubojstvom i tjeraju iz mjesta zato što sam oženio Hrvaticu!

Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:34

vuksadinare wrote:tre sto se prepucavas sa pizzonom..ima primjer iz gvozda i amen...

ne treba ti  bolji dokaz od postojanja ndh i svakodnevnih izvestaja usa i eu
o stanju u hrvatskoj a i u srbiji, pa uporedi !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Noor Wed 16 May - 8:35

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:tre sto se prepucavas sa pizzonom..ima primjer iz gvozda i amen...

ne treba ti  bolji dokaz od postojanja ndh i svakodnevnih izvestaja usa i eu o stanju u hrvatskoj
a i u srbiji, pa uporedi !
dok imate Pupija nema zime...nisu svi ti brifinzi kod AV za badava
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by omni Wed 16 May - 8:36

Srbi hbala Bogu ne mrze oni samo pobiju par tisuca civila u koji dan, opkole i bombardiraju gradove i tako, sve uz poruke mira i mirisne ruze. Ajd malac odjebi sa tim baljezgarijama.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by immortal Wed 16 May - 8:37

pizzon wrote:
 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! %C5%BDeljko%20Male%C5%A1
ovaj me posebno veseli
stvara toplinu oko srca, dize raspolozenje


Last edited by mortal on Wed 16 May - 8:38; edited 1 time in total
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 8:37

nema sta ja da odjebem
to je isvestaj eu, isti kao i usa, naci atmosfera U hr.
odjebi ti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by omni Wed 16 May - 8:39

pizzon wrote:nema sta ja da odjebem
to je isvestaj eu, isti kao i usa, naci atmosferas
odjebti ti
Dzaba ti izvjestaji pitaj gradjane EU o Srbima pa ces cuti o cemu su poznati, sad odskakuci u troskocima.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by immortal Wed 16 May - 8:40

pizzon wrote:nema sta ja da odjebem
to je isvestaj eu, isti kao i usa, naci atmosfera U hr.
odjebi ti
ozeni i ti Hrvaticu ako smijes... hahahah
sta bi tek tebi napravili

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by omni Wed 16 May - 8:43

Nasla se kreatura nekome pricati o mrznji. Predstavnik zlocinacke ekipe. Da puknes od smijeha. Svaki dan kad zaboravi lijekove to jest nema para za njih on sve zabavniji.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Guest Wed 16 May - 9:01

omni wrote:
pizzon wrote:nema sta ja da odjebem
to je isvestaj eu, isti kao i usa, naci atmosferas
odjebti ti
Dzaba ti izvjestaji pitaj gradjane EU o Srbima pa ces cuti o cemu su poznati, sad odskakuci u troskocima.

znam, gde pise: Boze sacuvaj nas kuge i hrvata
ne pise kuge i srba !
ostani, ne moras ni korakom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome! Empty Re: Hrvati sve više mrze, najviše Srbe i Rome!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum