ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:39

Pinochet wrote:
A hrvatska država nije imala deficit nikako.. nikada
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Ireland-government-debt-to-gdp

nije imala dovoljno velik da bi nadoknadila pad BDPa zbog smanjenja potrošnje privatnog sektora

Irska je svoj javni dug bila digla na 120% kako bi djelovala kontraciklički i ublažila pad privatnog sektora

Hrvatska vlada djeluje prociklički i produbljuje krizu

Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:40

reformator Jokić wrote:
Metuzalem wrote:
ja samo znam da mi je počelo bilo djelovat na psihu sva ona medijska histerija o štednji koja je trajala tamo od Jadranke Kosor pa dok Milanović nije otprdija s vlasti...doslovno kupiš jogurt uz burek i loše se osječaš.
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Ireland-government-budget

Irska je 2010 imala deficit 32%, kako bi stimulirala ekonomiju

naši su smanjili plaće i digli poreze, jer se štednjom i rezovima raste

kad oduzmeš onda se suma poveća  lol!
 Što mi imamo ? pad udjela vanjskog duga sa 107% BDP 2014godine na 82% BDP 2017 godine...dobro da i imamo rast i ovakav :)

https://www.hnb.hr/statistika/glavni-makroekonomski-indikatori
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:44

reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
A hrvatska država nije imala deficit nikako.. nikada
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Ireland-government-debt-to-gdp

nije imala dovoljno velik da bi nadoknadila pad BDPa zbog smanjenja potrošnje privatnog sektora

Irska je svoj javni dug bila digla na 120% kako bi djelovala kontraciklički i ublažila pad privatnog sektora

Hrvatska vlada djeluje prociklički i produbljuje krizu
Jer mediji nisu u domaćem vlasništvu ili će slušat diktat medija ili ih nema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:45

reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
zašto nebi mogli svi imati profit?

možda zato jer nije matematički moguće :)
kako? znam zašto je teorijski nemoguće, jer će uvijek neki debil usrat firmu, ali kako je to matematički nemoguće? pojasni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:48

reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
A hrvatska država nije imala deficit nikako.. nikada
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Ireland-government-debt-to-gdp

nije imala dovoljno velik da bi nadoknadila pad BDPa zbog smanjenja potrošnje privatnog sektora

Irska je svoj javni dug bila digla na 120% kako bi djelovala kontraciklički i ublažila pad privatnog sektora

Hrvatska vlada djeluje prociklički i produbljuje krizu
da, istina. irska djeluje kako piše u ekonomskim knjigama. u vremenima prosperiteta stvaraj zalihe(tipa niski javni dug, i suficit države) kako bi mogla te zalihe koristiti kontra ciklički u vremenima krize. i to je napravila..

hrvatska djeluje sljedeće - samo stvaraj isti deficit bez plana i programa, bilo vremena krize bilo prosperiteta- samo trpaj uhljebe na državnu sisu, neka oni i nijihova familija glasuju za nas, da mi dobijemo izbore .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by crvenkasti 28/4/2018, 20:49

Zaduživanje se isplati ako temeljem njega poraste izvoz.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:53

crvenkasti wrote:Zaduživanje se isplati ako temeljem njega poraste izvoz.
kod nas se država zadužuje da bi natrpala uhljebe na državnu sisu i povećala im plaće , u nadi da će potrošnja tih uhljeba(a oni uglavnom kupuju stranu uvoznu robu, odu u njemačku banku i dignu kredit za francusko auto itd) povećati ekonomiju. nekako iman osjećaj da takav oblik potrošnje nas vodi ukurac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by aben 28/4/2018, 20:54

Pinochet wrote:
crvenkasti wrote:Zaduživanje se isplati ako temeljem njega poraste izvoz.
kod nas se država zadužuje da bi natrpala uhljebe na državnu sisu i povećala im plaće , u nadi da će potrošnja tih uhljeba(a oni uglavnom kupuju stranu uvoznu robu, odu u njemačku banku i dignu kredit za francusko auto itd) povećati ekonomiju. nekako iman osjećaj da takav oblik potrošnje nas vodi ukurac

triba zatvoriti granice i sve proizvoditi u državi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:57

Pinochet wrote:
da, istina. irska djeluje kako piše u ekonomskim knjigama. u vremenima prosperiteta stvaraj zalihe(tipa niski javni dug, i suficit države) kako bi mogla te zalihe koristiti kontra ciklički u vremenima krize. i to je napravila...

ovo sa zalihama vrijedi za poslovne subjekte, za kućanstva

država nema štedni račun na kojem ima zalihe za crne dane, niti može tako funkcionirati...



to je još jedan problem što državne financije vode/savjetuju uglavnom oni koji su specijalizirali u područjima iz mikroekonomije

kao da u zdravstvu imamo ortopede koji rade operaciju srca
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 21:12

Jedan trezorac koji je izdan prije par dana,ako uračunamo inflaciju izdan je po negativnoj kamatnoj stopi od -1%

[url=http://www.mfin.hr/adminmax/docs/REZUL 24.4.2018...pdf]http://www.mfin.hr/adminmax/docs/REZUL%2024.4.2018...pdf[/url]

Lako je ovako obuzdavati javni dug.:) a mi jadnici štedili hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 21:26

Metuzalem wrote:Jedan trezorac koji je izdan prije par dana,ako uračunamo inflaciju izdan je po negativnoj kamatnoj stopi od -1%

Lako je ovako obuzdavati javni dug.:) a mi jadnici štedili hehe

udio nebankovnog sustava 41%

mirovinski fondovi? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 21:30

reformator Jokić wrote:
Metuzalem wrote:Jedan trezorac koji je izdan prije par dana,ako uračunamo inflaciju izdan je po negativnoj kamatnoj stopi od -1%

Lako je ovako obuzdavati javni dug.:) a mi jadnici štedili hehe

udio nebankovnog sustava 41%

mirovinski fondovi? :D

Odavno sam se ja rugao 2 stupu, ali eto kmetovi ga žele,a princip je sljedeći... država prebaci lovu iz proračuna u drugi stup,a drugi stup par sati poslije vrati istu lovu u državni proračun i to u ovom slučaju po negativnom kamatnoj stopi.

neka ga, da se budale vesele.


Odgovor:prije otvoreni novčani fondovi, dakle opet su i to banke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 29/4/2018, 12:57

reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
da, istina. irska djeluje kako piše u ekonomskim knjigama. u vremenima prosperiteta stvaraj zalihe(tipa niski javni dug, i suficit države) kako bi mogla te zalihe koristiti kontra ciklički u vremenima krize. i to je napravila...

ovo sa zalihama vrijedi za poslovne subjekte, za kućanstva

država nema štedni račun na kojem ima zalihe za crne dane, niti može tako funkcionirati...



to je još jedan problem što državne financije vode/savjetuju uglavnom oni koji su specijalizirali u područjima iz mikroekonomije

kao da u zdravstvu imamo ortopede koji rade operaciju srca
nisi razumjeo, iako sam napisao što predstavljaju "zalihe"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by aben 29/4/2018, 13:00

Pinochet wrote:
reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
da, istina. irska djeluje kako piše u ekonomskim knjigama. u vremenima prosperiteta stvaraj zalihe(tipa niski javni dug, i suficit države) kako bi mogla te zalihe koristiti kontra ciklički u vremenima krize. i to je napravila...

ovo sa zalihama vrijedi za poslovne subjekte, za kućanstva

država nema štedni račun na kojem ima zalihe za crne dane, niti može tako funkcionirati...



to je još jedan problem što državne financije vode/savjetuju uglavnom oni koji su specijalizirali u područjima iz mikroekonomije

kao da u zdravstvu imamo ortopede koji rade operaciju srca
nisi razumjeo, iako sam napisao što predstavljaju "zalihe"

pa godinami piše jedne te iste pizdarije, ali ti još uvika ne razumjedeš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by debotoijusto 29/4/2018, 14:14



ja sam preselia na selo da iznajmljujem stan
lani mi je turista bilo cilo lito
ove godine prominia sam plan
diga cijenu 200% i odjednom nema nikog
KAKO TO

otvoria sam fast food pored fast fooda
spiza mi je lošija, al cijene su mi veće
šunka mi je smeće, a bublica je suha
svi jedu njihov topli, a moj niko neće
KAKO TO

ja i žena smo nezaposleni sa troje dice
glad i neimaština teško nam leži
kad smo napravili još troje dice
odjednom nam je život posta duplo teži
KAKO TO

jel moguće da...
[Refren]
da neko me sabotira
i protiv mene lobira
neko me sabotira
možda je vlada
možda su srbi
možda masoni
neko me sabotira
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by aben 29/4/2018, 14:28

debotoijusto wrote:
ja sam preselia na selo da iznajmljujem stan
lani mi je turista bilo cilo lito
ove godine prominia sam plan
diga cijenu 200% i odjednom nema nikog
KAKO TO

otvoria sam fast food pored fast fooda
spiza mi je lošija, al cijene su mi veće
šunka mi je smeće, a bublica je suha
svi jedu njihov topli, a moj niko neće
KAKO TO

ja i žena smo nezaposleni sa troje dice
glad i neimaština teško nam leži
kad smo napravili još troje dice
odjednom nam je život posta duplo teži
KAKO TO

jel moguće da...
[Refren]
da neko me sabotira
i protiv mene lobira
neko me sabotira
možda je vlada
možda su srbi
možda masoni
neko me sabotira
 sićun se razgovora s jednin socijaliston,
argumentiro je kako država tribo ograničiti broj punpi, restorana, butigi po kvadratnin metru, da se osigura konkurentnost?!

ovi iz ove pisme su lipo saželi bit slobodnog, samin tin i kapitalističkog društva.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana - Page 2 Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum