ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 15:51

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana


Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Croatia-current-account-to-gdp

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana, a manje na investicijama koje su nam toliko nužne i koje svaka Vlada želi povećati.

Kenwood Kenon se ipak pohvalio odgovornošću i stabilnošću te da su prvi put lani imali višak u proračunu i smanjili javni dug više od očekivanog.

Vlada planira rast ove godine od 2,8 posto, a zatim on dodatno pada na 2,7 i 2,5 posto u sljedećim godinama.

Kenwood Kenon obećao da će upravo ova godina biti godina reformi. To je i ponovio.

https://www.24sata.hr/news/plenkijev-anemican-plan-stici-cemo-austriju-tek-za-26-godina-571041
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 15:53

reformator Jokić wrote:

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by debotoijusto 28/4/2018, 16:01

Kenwood Kenon obećao da će upravo ova godina biti godina reformi. To je i ponovio.

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana IMG_7761
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by n_razbojnik 28/4/2018, 16:17

reformator Jokić wrote:
reformator Jokić wrote:

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana



lol!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 16:21

šta pokreće rast potrošnje građana? odakle građanima devize za kupovati gomilu njemačkih auta, dok recimo splitski šoping centri city one i mall of split koji su prije par godina bili prazni kao groblje noći, sada gužva gužva.. odakle građanima devize da sa nikada više stranih uvoznih EU auta, idu u šoping centre i kupuju kinesku, njemačku robu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 16:22

usput taj rast BDPa od 2,8% šta već, je najmanji rast od novih EU članica.. rumunjska mislim da će imati rast 4.8% , bugarska 3.5 itd%
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by neva 28/4/2018, 19:42

pa logično je da se temelji na potrošnji građana, a ne na investicijama
jer potrošačke kredite nije teško dobiti i građani imaju ušteđevinu, a za investicije je nužno imati čvrstu pravnu državu koja kod nas ne funkcionira.. a vjerojatno i kvalitetno tržište radne snage, mi smo i tu u opadanju
uostalom, ekonomija svugdje većinom ovisi o potrošnji građana, a ne o investicijama

https://www.thebalance.com/consumer-spending-trends-and-current-statistics-3305916
Consumer spending contributes to 69 percent of the U.S. economy. Two-thirds of consumer spending is on services, such as housing and health care. Almost one-quarter is spent on non-durable goods, such as clothing and groceries. The rest is spent on durable goods, such as automobiles and appliances. Personal Consumption Expenditures lists more sub-categories on what consumers spend. 
Consumer spending increased 3.8 percent in the fourth quarter of 2017. Strong consumer spending is the main reason the GDP growth rate has been within the 2-3 percent healthy range since the Great Recession.
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 19:46

samo većina potrošnje koja generira rast u RH, jest potrošnja turista koji u RH uvezu 70ak milijardi kuna prošle godine samo.

makni turiste, i imaš burkinu faso
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:04

Pinochet wrote:šta pokreće rast potrošnje građana? odakle građanima devize za kupovati gomilu njemačkih auta, dok recimo splitski šoping centri city one i mall of split koji su prije par godina bili prazni kao groblje noći, sada gužva gužva.. odakle građanima devize da sa nikada više stranih uvoznih EU auta, idu u šoping centre i kupuju kinesku, njemačku robu?

Ma kakva potrošnja građana, ukupni krediti padaju, ukupni depoziti i fondovi rastu...ono što se dogodilo jest da su plaće porasle za cca 10% zadnje dvije godine,te broj zaposelnih za cca 5% i to je to.

Plus oni Milanovićevi komunjare mi više ne stvaraju aksioznost i griznju savjesti, ako uz burek kupim i jogurt.i to je to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by neva 28/4/2018, 20:11

Pinochet wrote:samo većina potrošnje koja generira rast u RH, jest potrošnja turista koji u RH uvezu 70ak milijardi kuna prošle godine samo.
makni turiste, i imaš burkinu faso
ok, udjel turizma u BDP-u RH je prevelik, oko 15%.. i to nije dobro jer su turisti nepouzdani i bez toga se lako može ostati
ali potrošnja uhljeba :D je dosta porasla, a možda bi još i više da se stalno ne prepada raznim krizama i ne trubi o potrebi štednje
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:14

neve wrote:
Pinochet wrote:samo većina potrošnje koja generira rast u RH, jest potrošnja turista koji u RH uvezu 70ak milijardi kuna prošle godine samo.
makni turiste, i imaš burkinu faso
ok, udjel turizma u BDP-u RH je prevelik, oko 15%.. i to nije dobro jer su turisti nepouzdani i bez toga se lako može ostati
ali potrošnja uhljeba :D je dosta porasla, a možda bi još i više da se stalno ne prepada raznim krizama i ne trubi o potrebi štednje
pa to ti je RH ekonomija. ogroman udio turizma koji dobro puni proračun, a onda država na račun turističkih deviza trpa nove uhljebe u kancelarije(dok na jadranu fale deseci tisuća radnika) koji onda troše i imaš praktički RH ekonomiju

za razliku od slovačke, koja ima 77milijardi $ robnog izvoza, na 5milijuna stanovnika, a mi imamo 13milijardi. i njima je "potrošnja građana" najveći generator rasta , ali ta potrošnja dolazi od profita industrije koji onda dolazi u ruke građana i države kroz plaće , poreze , potrošnju, investiranje itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:15

Metuzalem wrote:
Pinochet wrote:šta pokreće rast potrošnje građana? odakle građanima devize za kupovati gomilu njemačkih auta, dok recimo splitski šoping centri city one i mall of split koji su prije par godina bili prazni kao groblje noći, sada gužva gužva.. odakle građanima devize da sa nikada više stranih uvoznih EU auta, idu u šoping centre i kupuju kinesku, njemačku robu?

Ma kakva potrošnja građana, ukupni krediti padaju, ukupni depoziti i fondovi rastu...ono što se dogodilo jest da su plaće porasle za cca 10% zadnje dvije godine,te broj zaposelnih za cca 5% i to je to.

Plus oni Milanovićevi komunjare mi više ne stvaraju aksioznost i griznju savjesti, ako uz burek kupim i jogurt.i to je to.

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Croatia-current-account-to-gdp

3,9% - 0,8% suficita proračuna, otprilike rast BDPa 2017., (minus još neki manji postotak štednje)

sav rast je od izvoza i turizma

kad turisti odu onda se štedi i kuka kako je država kriva za sve
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:20

Pinochet wrote:
za razliku od slovačke, koja ima 77milijardi $ robnog izvoza, na 5milijuna stanovnika, a mi imamo 13milijardi. i njima je "potrošnja građana" najveći generator rasta , ali ta potrošnja dolazi od profita industrije koji onda dolazi u ruke građana i države kroz plaće , poreze , potrošnju, investiranje itd
ako oni imaju profit tko onda ima trošak?

meni nisu jasne te ekonomske teorije po kojima svi imaju samo profit

svi trebaju biti proizvođači, izvoznici, nitko ne konzumira, ne uvozi scratch


Last edited by reformator Jokić on 28/4/2018, 20:21; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:20

reformator Jokić wrote:
Metuzalem wrote:
Pinochet wrote:šta pokreće rast potrošnje građana? odakle građanima devize za kupovati gomilu njemačkih auta, dok recimo splitski šoping centri city one i mall of split koji su prije par godina bili prazni kao groblje noći, sada gužva gužva.. odakle građanima devize da sa nikada više stranih uvoznih EU auta, idu u šoping centre i kupuju kinesku, njemačku robu?

Ma kakva potrošnja građana, ukupni krediti padaju, ukupni depoziti i fondovi rastu...ono što se dogodilo jest da su plaće porasle za cca 10% zadnje dvije godine,te broj zaposelnih za cca 5% i to je to.

Plus oni Milanovićevi komunjare mi više ne stvaraju aksioznost i griznju savjesti, ako uz burek kupim i jogurt.i to je to.

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Croatia-current-account-to-gdp

3,9% - 0,8% suficita proračuna, otprilike rast BDPa 2017., (minus još neki manji postotak štednje)

sav rast je od izvoza i turizma

kad turisti odu onda se štedi i kuka kako je država kriva za sve
ja samo znam da mi je počelo bilo djelovat na psihu sva ona medijska histerija o štednji koja je trajala tamo od Jadranke Kosor pa dok Milanović nije otprdija s vlasti...doslovno kupiš jogurt uz burek i loše se osječaš.
i sad trošim samo 50% onoga što mogu...

i čudimo se što rastemo najsporije od Nove Europe.:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:28

Metuzalem wrote:
ja samo znam da mi je počelo bilo djelovat na psihu sva ona medijska histerija o štednji koja je trajala tamo od Jadranke Kosor pa dok Milanović nije otprdija s vlasti...doslovno kupiš jogurt uz burek i loše se osječaš.
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Ireland-government-budget

Irska je 2010 imala deficit 32%, kako bi stimulirala ekonomiju

naši su smanjili plaće i digli poreze, jer se štednjom i rezovima raste

kad oduzmeš onda se suma poveća lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:29

reformator Jokić wrote:
Pinochet wrote:
za razliku od slovačke, koja ima 77milijardi $ robnog izvoza, na 5milijuna stanovnika, a mi imamo 13milijardi. i njima je "potrošnja građana" najveći generator rasta , ali ta potrošnja dolazi od profita industrije koji onda dolazi u ruke građana i države kroz plaće , poreze , potrošnju, investiranje itd
ako oni imaju profit tko onda ima trošak?

meni nisu jasne te ekonomske teorije po kojima svi imaju samo profit

svi trebaju biti proizvođači, izvoznici, nitko ne konzumira, ne uvozi scratch
zašto nebi mogli svi imati profit?Ok to nije moguće u prirodi, ali nije ekonomija "sum-zero game" gdje jedan profitra samo ako drugi gubii, nego mogu svi profitirati. recimo da RH ekonomiji dođu reforme, pa umjesto da država se trpa uhljebima, ljudi se zapošljavaju u izvoznim tvornicama, ili recimo turizmu, pa onda RH ekonomija ima jebački rast, zaposlenost, itd, pa onda RH građani kako imaju više para, na kraju više i troše pa onda i više njemačka ekonomija izvozi u RH..u profitu i RH i Njemačka. šta je tu loše?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:31

reformator Jokić wrote:
Metuzalem wrote:
ja samo znam da mi je počelo bilo djelovat na psihu sva ona medijska histerija o štednji koja je trajala tamo od Jadranke Kosor pa dok Milanović nije otprdija s vlasti...doslovno kupiš jogurt uz burek i loše se osječaš.
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Ireland-government-budget

Irska je 2010 imala deficit 32%, kako bi stimulirala ekonomiju

naši su smanjili plaće i digli poreze, jer se štednjom i rezovima raste

kad oduzmeš onda se suma poveća  lol!

A hrvatska država nije imala deficit nikako.. nikada

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Rh_110
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:33

Nis nema u SFu lose..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:33

Pinochet wrote:
zašto nebi mogli svi imati profit?

možda zato jer nije matematički moguće :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Guest 28/4/2018, 20:39

Pinochet wrote:
A hrvatska država nije imala deficit nikako.. nikada
Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Ireland-government-debt-to-gdp

nije imala dovoljno velik da bi nadoknadila pad BDPa zbog smanjenja potrošnje privatnog sektora

Irska je svoj javni dug bila digla na 120% kako bi djelovala kontraciklički i ublažila pad privatnog sektora

Hrvatska vlada djeluje prociklički i produbljuje krizu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana Empty Re: Rast se i dalje uglavnom temelji na potrošnji građana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum