ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letica i srpski memorandum VII

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:34

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:

Koja je razlika?
velika..


manemoj :D
boris se za ravnopravnost hrvatskog jezika a koristis rijeci koje nisu hrvatske.. :)
Sve riječi koje hrvatski književnici upotrebljavaju u svom pisanju su hrvatske.

Tako recimo neki čistunci pišu kako je srbizasm ono "da",npr. on je odbio da potpiše. To nije točno. Pa jedan od najboljih hrvatskih romana počinje jednim takvim dakanjem. Ja ću da...

Nadalje,Krleža je pisao hiljadu. I ne samo on. Također u hrvatskim djelima naći ćeš i riječi novembar,oktobar,tačka... Patike.

A nedavno sam kod hrvatskom pisca Josipa Barkovića našao na riječ ovaploćen,koju i ja koristim,a za koju su mi desničari predbacivali da je srbizam.

Srbizmi su u njihovim glavama.
...patike..nisu ni hrvatska ni srpska rijec kao ni fudbal..lopta je hrvatska rijec...novembar isto nije srpska rijec ni hrvatska...vec univerzalna...zna se koje su hravtske rijeci..moji nikad nisu govorili poređenje vec usporedba..niti su govorili novembar,tačka..bar ne u hravtskoj..nađi mi takve..srbe,muslimane ne racunam

vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by jastreb Wed 4 Apr - 11:37

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
Ma nemoj. Nisu govorili Prvi maj? Ne trabunjaj. Ili osmi mart? Uostalom ovi hrvatski nazivi nastali su,ako se ne varam tek u 19. st. Do tada su svi pisci i dokumenti bili sa majem,aprilom i januarom.

I tačka!Ide mi na živce ono griješka. Zamisli ti kao greška bi bio srbizam? :hem
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:42

jastreb wrote:





Ma nemoj. Nisu govorili Prvi maj? Ne trabunjaj. Ili osmi mart? Uostalom ovi hrvatski nazivi nastali su,ako se ne varam tek u 19. st. Do tada su svi pisci i dokumenti bili sa majem,aprilom i januarom.

I tačka!Ide mi na živce ono griješka. Zamisli ti kao greška bi bio srbizam? :hem
ajde ti u t.p.m člazljive đikane jedan..takve smo za vrijeme juge zvali đikani..kako te sramota nije proturati lazi bezobraznice jedan..ajmo se kladiti u milijun eura da to sto ti pricas nema veze sa mozgom..ponekad ej netko rekao 1 maj jer su tako za vrijeme yu u medijima govorili..ali sve drugo je laz..zagrepcani,splicani,dlamatinci,zagrepcani,zagorci,međimurci,gorani,primorci ce govoriti april,februar...nemoj d avis eizvaljujes propagandu ovdje laznu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:45

mene si nasao majmunom prAviti koji ima slonovsko pamcenje..sve sto si govorio go9vorili su bosancerosi,srbi dotepenci iz srbije..vojna lica,milicajci..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by jastreb Wed 4 Apr - 11:49

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:





Ma nemoj. Nisu govorili Prvi maj? Ne trabunjaj. Ili osmi mart? Uostalom ovi hrvatski nazivi nastali su,ako se ne varam tek u 19. st. Do tada su svi pisci i dokumenti bili sa majem,aprilom i januarom.

I tačka!Ide mi na živce ono griješka. Zamisli ti kao greška bi bio srbizam? :hem
ajde ti u t.p.m člazljive đikane jedan..takve smo za vrijeme juge zvali đikani..kako te sramota nije proturati lazi bezobraznice jedan..ajmo se kladiti u milijun eura da to sto ti pricas nema veze sa mozgom..ponekad ej netko rekao 1 maj jer su tako za vrijeme yu u medijima govorili..ali sve drugo je laz..zagrepcani,splicani,dlamatinci,zagrepcani,zagorci,međimurci,gorani,primorci ce govoriti april,februar...nemoj d avis eizvaljujes propagandu ovdje laznu..
Gle. Nismo govorili ni siječanj. Recimo veljača jesmo. Uglavnom smo govorili(kao i danas)prvi mjesec,deveti mjesec,11.mjesec.

Primorci i danas kažu aprilj,maj,dičembar...Kaj ti znaš???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:49

o grome otvori se...eh da je ziv pok.kunštra,..koji je 'obozavao' đikane..stari purger,zagrepcanec...i d amu pokazem sto je ova ptica napisala..kuštra bi mu rekao..'dođi malo vamo đikane sa buš videl tko govori april,februar,poređenje'...i cipela u vuglu.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by jastreb Wed 4 Apr - 11:50

vuksadinare wrote:o grome otvori se...eh da je ziv pok.kunštra,..koji je 'obozavao' đikane..stari purger,zagrepcanec...i d amu pokazem sto je ova ptica napisala..kuštra bi mu rekao..'dođi malo vamo đikane sa buš videl tko govori april,februar,poređenje'...i cipela u vuglu.. :)
Sa takvima kao taj Kunštra ja sam brisao podove.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:52

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:





Ma nemoj. Nisu govorili Prvi maj? Ne trabunjaj. Ili osmi mart? Uostalom ovi hrvatski nazivi nastali su,ako se ne varam tek u 19. st. Do tada su svi pisci i dokumenti bili sa majem,aprilom i januarom.

I tačka!Ide mi na živce ono griješka. Zamisli ti kao greška bi bio srbizam? :hem
ajde ti u t.p.m člazljive đikane jedan..takve smo za vrijeme juge zvali đikani..kako te sramota nije proturati lazi bezobraznice jedan..ajmo se kladiti u milijun eura da to sto ti pricas nema veze sa mozgom..ponekad ej netko rekao 1 maj jer su tako za vrijeme yu u medijima govorili..ali sve drugo je laz..zagrepcani,splicani,dlamatinci,zagrepcani,zagorci,međimurci,gorani,primorci ce govoriti april,februar...nemoj d avis eizvaljujes propagandu ovdje laznu..
Gle. Nismo govorili ni siječanj. Recimo veljača jesmo. Uglavnom smo govorili(kao i danas)prvi mjesec,deveti mjesec,11.mjesec.

Primorci i danas kažu aprilj,maj,dičembar...Kaj ti znaš???
ne izvlaci se sad..dobro se zna kako su govorili i koje rijeci izgovarali domoroci u hrvatskog...jedino sto si u pravu je da smo go0vorili i jedanaseti,peti mjesec..ali novembar,oktobar,patike nikad...osim ako nisi dođoš..pa si nesto pobrkao jer si s emahom sa takvima i druzio.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:53

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:o grome otvori se...eh da je ziv pok.kunštra,..koji je 'obozavao' đikane..stari purger,zagrepcanec...i d amu pokazem sto je ova ptica napisala..kuštra bi mu rekao..'dođi malo vamo đikane sa buš videl tko govori april,februar,poređenje'...i cipela u vuglu.. :)
Sa takvima kao taj Kunštra ja sam brisao podove.
aha... :) ..samo taj je brisao pod sa malo jacim mangama od tebe...pravi kvartovski štemer..koji se nije libio uzvratiti ni zlatku bagaricu... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by jastreb Wed 4 Apr - 11:53

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:




 patike nikad.. 
Ma nemoj,a kako Dalmoši kažu? Tenisice? Mokasinke?

Čovječe svaki fetivi Brale iz Splita veli patike.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by jastreb Wed 4 Apr - 11:54

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:o grome otvori se...eh da je ziv pok.kunštra,..koji je 'obozavao' đikane..stari purger,zagrepcanec...i d amu pokazem sto je ova ptica napisala..kuštra bi mu rekao..'dođi malo vamo đikane sa buš videl tko govori april,februar,poređenje'...i cipela u vuglu.. :)
Sa takvima kao taj Kunštra ja sam brisao podove.
aha... :) ..samo taj je brisao pod sa malo jacim mangama od tebe...pravi kvartovski štemer..koji se nije libio uzvratiti ni zlatku bagaricu... :)
Nije naletio na bauštelca. Tuko je samo štrebere i one pičkaste BBB koji poziraju iza Manijaka pred utakmicu sa CZ u ZG.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:55

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:




 patike nikad.. 
Ma nemoj,a kako Dalmoši kažu? Tenisice? Mokasinke?

Čovječe svaki fetivi Brale iz Splita veli patike.
da..ali patike su talijanska rijec..i nemaju nikakve veze sa hrvatskim rijecima...govorimo o hrv atskim rijecima a ne talijaniziranim,engleziranim i srbiziranim rijecima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Wed 4 Apr - 11:56

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:o grome otvori se...eh da je ziv pok.kunštra,..koji je 'obozavao' đikane..stari purger,zagrepcanec...i d amu pokazem sto je ova ptica napisala..kuštra bi mu rekao..'dođi malo vamo đikane sa buš videl tko govori april,februar,poređenje'...i cipela u vuglu.. :)
Sa takvima kao taj Kunštra ja sam brisao podove.
aha... :) ..samo taj je brisao pod sa malo jacim mangama od tebe...pravi kvartovski štemer..koji se nije libio uzvratiti ni zlatku bagaricu... :)
Nije naletio na bauštelca. Tuko je samo štrebere i one pičkaste BBB koji poziraju iza Manijaka pred utakmicu sa CZ u ZG.
:D ..pa taj nije isao na utakmice bar ne kao bbb-ovac..toga je vise zanimala lova i tjelohraniteljstvo..drugo bas on je bio dosta na bausteli...kako pravoj tako i onoj disko redarskoj ili kafana redarskoj :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by Ringo10 Wed 4 Apr - 14:38

Sreća pa ima ovakvih ko Letica. Uvijek nas podsjećaju šta znači biti ŠUPAK u svakom pogledu.

Kad se samo sjetim šta je srao po medijima u osamdesetima a šta sere danas. Da ti se povraća kolika je to prevrtljivost.

Da je Srbija okupirala Hrvatsku taj bi danas po Zagrebu igrao Žikino Kolo sa šajkačom i kokardom na onoj svojoj kretenskoj tintari.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by kaya Wed 4 Apr - 14:49

A to su te stare ratne prdonje kao hebrang i slični..
Samo kaj bi oni trebali biti u dokumentarcu kao oni piloti Luftwaffe gdje deda priča sa 90 godina kako je letio prije 70 godina iznad Londona. 
Ovi naši seru sa 90 po dnevnoj štampi kako ce sutra letiti iznad Londona da budu važni..


Last edited by kaja on Wed 4 Apr - 14:50; edited 2 times in total (Reason for editing : ..)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by Guest Wed 4 Apr - 15:11

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
Ma nemoj,a kako Dalmoši kažu? Tenisice? Mokasinke?

Čovječe svaki fetivi Brale iz Splita veli patike.
da..ali patike su talijanska rijec..i nemaju nikakve veze sa hrvatskim rijecima...govorimo o hrv atskim rijecima a ne talijaniziranim,engleziranim i srbiziranim rijecima


glupane, patika je turska riječ patik imaš je i danas turkish patik je vrsta obuće.

https://www.etsy.com/market/turkish__patik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by n_razbojnik Wed 4 Apr - 15:26

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
Ma nemoj,a kako Dalmoši kažu? Tenisice? Mokasinke?

Čovječe svaki fetivi Brale iz Splita veli patike.
da..ali patike su talijanska rijec..i nemaju nikakve veze sa hrvatskim rijecima...govorimo o hrv atskim rijecima a ne talijaniziranim,engleziranim i srbiziranim rijecima
Vučino al ga drobiš, da patike talijanski

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by Oh_Femder Thu 5 Apr - 11:59

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
velika..
manemoj :D
boris se za ravnopravnost hrvatskog jezika a koristis rijeci koje nisu hrvatske.. :)
Sve riječi koje hrvatski književnici upotrebljavaju u svom pisanju su hrvatske.

Tako recimo neki čistunci pišu kako je srbizasm ono "da",npr. on je odbio da potpiše. To nije točno. Pa jedan od najboljih hrvatskih romana počinje jednim takvim dakanjem. Ja ću da...

Nadalje,Krleža je pisao hiljadu. I ne samo on. Također u hrvatskim djelima naći ćeš i riječi novembar,oktobar,tačka... Patike.

A nedavno sam kod hrvatskom pisca Josipa Barkovića našao na riječ ovaploćen,koju i ja koristim,a za koju su mi desničari predbacivali da je srbizam.

Srbizmi su u njihovim glavama.
...patike..nisu ni hrvatska ni srpska rijec kao ni fudbal..lopta je hrvatska rijec...novembar isto nije srpska rijec ni hrvatska...vec univerzalna...zna se koje su hravtske rijeci..moji nikad nisu govorili poređenje vec usporedba..niti su govorili novembar,tačka..bar ne u hravtskoj..nađi mi takve..srbe,muslimane ne racunam
Zašto onda koristiš nehrvatske riječi: krevet, čarape, boja, pilići, bakar, čelik, bubreg, šećer, bunar, tavan, kat, pare, papuče, šegrt, barjak?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by epikur37 Thu 5 Apr - 12:05

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:




 patike nikad.. 
Ma nemoj,a kako Dalmoši kažu? Tenisice? Mokasinke?

Čovječe svaki fetivi Brale iz Splita veli patike.


patike je i normalno


tenisice govori samo purgerija zbog svojim feminiziranih stilskih zahvata
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by epikur37 Thu 5 Apr - 12:06

Nikad nisam čuo ikog u zadru da govori tenisice....


patika brate
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by vuksadinare Thu 5 Apr - 12:11

tenisice..iz mojih usta nikad nije izasla rijec patike...ja sam se svojima doli rugao vele oni 'a sta's bila italija bila kraljevina juga pa ostalo' lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Letica i srpski memorandum VII - Page 2 Empty Re: Letica i srpski memorandum VII

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum