ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uglavnom straight

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Guest 18/3/2018, 22:11

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
pa jesi , i hrvati isto
bar sto se tice nasijeh zapisa
a cudno je da takve zapise imate samo vi...i nitko drugi na kugli zemaljskoj

:grin

Guest
Guest


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Noor 18/3/2018, 22:17

Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

I pazi debila što se uživili toliko da uopće ne razumiju kako se žena nije zvala Marija nego je to samo prijevod sa aramejskog Maryam. Osim ako neće reći kako je srpski jezik stariji i od aramejskog i da je njima došlo iz srpskog jezika, ali mislim da je to ipak previše čak i za Srbe.
haha...da, bas to sam uocila jos kad sam prvi put vidjela ovo :))
a eno gore sam stavila link gdje tvrde da su srbi zivjeli 2000 prije rođenja Krista, sto ce reci da je aramejski unatoc toj 'cinjenici' ...ipak stariji :D
pa jesi , i hrvati isto
bar sto se tice nasijeh zapisa
a cudno je da takve zapise imate samo vi...i nitko drugi na kugli zemaljskoj
zasto ih niste cuvali
da postoje cuvali bi ih mnogi...i mnogi i sacuvali.
levi, izmisljas ti malo... priznaj :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by IL Risorto 18/3/2018, 22:43

Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
A dobro, to je uobičajeno srpsko ludilo. :)
Čudi me da sa te stranice nisu i Nefertiti proglasili Srpkinjom.
Inače slika koju je Levi stavio u adresi ima naziv Vikinzi,  a ova srpska stranica je istoj slici dala naziv Srbi.

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
Jastreb vam može posvjedočit,kako je Jovan Deretić prije mnogo godina,kopirao neke djelove moji istraživačkih radova o Srbima.
jebote ispada da je ovaj forum inspiracija mnogima :)
Ma kakav forum.Bilo je to 2008 god. na leksikonu-yu-mitologije,samo ono što je meni bilo satira,neki Srbi su me bodrili sa takvim žarom,valjda mislili da pišem zaozbiljno.Eno ti jastreb,on ima pamćenje kao slon,vjerojatno se bolje sjeća.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Regoč 18/3/2018, 23:05

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
haha...da, bas to sam uocila jos kad sam prvi put vidjela ovo :))
a eno gore sam stavila link gdje tvrde da su srbi zivjeli 2000 prije rođenja Krista, sto ce reci da je aramejski unatoc toj 'cinjenici' ...ipak stariji :D
pa jesi , i hrvati isto
bar sto se tice nasijeh zapisa
a cudno je da takve zapise imate samo vi...i nitko drugi na kugli zemaljskoj
zasto ih niste cuvali
da postoje cuvali bi ih mnogi...i mnogi i sacuvali.
levi, izmisljas ti malo... priznaj :)
Malo?

_________________
Uglavnom straight - Page 6 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Leviathan2 18/3/2018, 23:32

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
haha...da, bas to sam uocila jos kad sam prvi put vidjela ovo :))
a eno gore sam stavila link gdje tvrde da su srbi zivjeli 2000 prije rođenja Krista, sto ce reci da je aramejski unatoc toj 'cinjenici' ...ipak stariji :D
pa jesi , i hrvati isto
bar sto se tice nasijeh zapisa
a cudno je da takve zapise imate samo vi...i nitko drugi na kugli zemaljskoj
zasto ih niste cuvali
da postoje cuvali bi ih mnogi...i mnogi i sacuvali.
levi, izmisljas ti malo... priznaj :)
aaa
sad bi ti da me malo raspizdis pa da uslikam pa stavim tu,
ono, pasosi
vozacke
zapisi
i slicno
poolako
demonstrirah vam da na mjesalici imam 7 000 place
sad kad kaja bude lajala dobit ce vozacke,
onda cu tebe plesnut po guzi s pasosima :)
a epija (ne po guzi )jedared s zapisim il slikom biblioteke :)
sve u zivotu sam ukrao samo vozacke kupio :)

_________________
Uglavnom straight - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Leviathan2 18/3/2018, 23:33

Regoč wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
pa jesi , i hrvati isto
bar sto se tice nasijeh zapisa
a cudno je da takve zapise imate samo vi...i nitko drugi na kugli zemaljskoj
zasto ih niste cuvali
da postoje cuvali bi ih mnogi...i mnogi i sacuvali.
levi, izmisljas ti malo... priznaj :)
Malo?
sta malo, puno
jebes malo
nit slano nit slatko :)
to kao da gurnes glavic pa kazes da si jebo
tctct
nema malo :P

_________________
Uglavnom straight - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Leviathan2 18/3/2018, 23:35

סמאל wrote:
Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
Jastreb vam može posvjedočit,kako je Jovan Deretić prije mnogo godina,kopirao neke djelove moji istraživačkih radova o Srbima.
jebote ispada da je ovaj forum inspiracija mnogima :)
Ma kakav forum.Bilo je to 2008 god. na leksikonu-yu-mitologije,samo ono što je meni bilo satira,neki Srbi su me bodrili sa takvim žarom,valjda mislili da pišem zaozbiljno.Eno ti jastreb,on ima pamćenje kao slon,vjerojatno se bolje sjeća.
a coece, pa nesmes pred srbi sa satirom, oni znaju za satira (kozoroga ) al satiru shvacaju sasma ozbiljno :)

_________________
Uglavnom straight - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Šandor Winnetou 19/3/2018, 03:21

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
A dobro, to je uobičajeno srpsko ludilo. :)
Čudi me da sa te stranice nisu i Nefertiti proglasili Srpkinjom.
Inače slika koju je Levi stavio u adresi ima naziv Vikinzi,  a ova srpska stranica je istoj slici dala naziv Srbi.

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
ok što je jovan ali je to srpski akademik cheers
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Oh_Femder 19/3/2018, 07:33

slidingdoorsoperator wrote:
Triny wrote:http://hr.n1info.com/a287260/Sci-Tech/Strucnjaci-tvrde-Potpuno-heteroseksualni-ljudi-ne-postoje-sve-nas-uzbudjuju-i-muskarci-i-zene.html

Naravno da apsolutno heteroseksualni ljudi ne postoje...
Freud je tvrdio da seksualni nagon nema svoj prirodni objekt, što je možda ipak malo preradikalno. Danas pak egzaktna istraživanja pokazuju da postoji oko 5% apsolutno heteroseksualnih i oko 2% apsolutno homoseksualnih muškaraca. Žene su pak sve 'bi'... and beyond.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Guest 19/3/2018, 09:59

Oh_Femder wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Triny wrote:http://hr.n1info.com/a287260/Sci-Tech/Strucnjaci-tvrde-Potpuno-heteroseksualni-ljudi-ne-postoje-sve-nas-uzbudjuju-i-muskarci-i-zene.html

Naravno da apsolutno heteroseksualni ljudi ne postoje...
Freud je tvrdio da seksualni nagon nema svoj prirodni objekt, što je možda ipak malo preradikalno. Danas pak egzaktna istraživanja pokazuju da postoji oko 5% apsolutno heteroseksualnih i oko 2% apsolutno homoseksualnih muškaraca. Žene su pak sve 'bi'... and beyond.

Freuda kao znanstvenika danas manje više nitko normalan ne uzima za ozbiljno. Praktički mu se priznaje vrijednost jedino u području filozofije, a tu doslovce prolazi sve i svašta.
Problem kod tzv. egzaktnih istraživanja je u tome da su podložna kulturološkim manipulacijama odnosno modificiranju što prevedeno znači da se različite kulture napaljuju na različite stvari i pojave i to naravno aparatura registrira makar ne razumije uzroke, a sve su podložne prethodnoj obradi otprilike na način kako je to Kinsey napravio u svojim reports. Uvjerio je američke žene da su prosječne seksualne navike prostitutki baš ono što im treba, što je prirodno, normalno i bez čega si ne bi smjeli dopustiti da im prođe dan.
Nekada davno je u zapadnim društvima bilo vrlo seksualno zapaljivo vidjeti ženski gležanj bez komada tkanine u nekom obliku na sebi (mašta ionako nadoknadi ono što se ne vidi), a danas sličan efekt ima sve ono što je vezano uz promiskuitet, biseksualnost pa i pedofiliju. 
Da ne spominjem islamska društva širom svijeta u kojima muškarci polude kada vide ženu bez marame, a kamoli bez hidžaba ili čak samo neumotanu u čador u kojem po konfiguraciji ne možeš prepoznati je li riječ o ljudskoj osobi ili vodenkonju koji dobro dresiran hoda na dvije noge, a ima i takvih (islamskih društava, za vodenkonje ne znam).
Granice "normalnosti" se sve više pomiču, čak nebitno u kojem pravcu, jer je u ljudskoj prirodi također i težnja prema prelaženju granica što se samo po sebi smatra nekakvim uspjehom.
Dakle, to je u puno većoj mjeri stvar kulturološkog backgrounda sa kojim je usko povezan um koji je ionako prvenstveno kulturološki fenomen nego što je čisto biološki uvjetovana stvar (um caruje, a pojačana cirkulacija u određenim dijelovima tijela klade valja).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Guest 19/3/2018, 10:06

tre wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
A dobro, to je uobičajeno srpsko ludilo. :)
Čudi me da sa te stranice nisu i Nefertiti proglasili Srpkinjom.
Inače slika koju je Levi stavio u adresi ima naziv Vikinzi,  a ova srpska stranica je istoj slici dala naziv Srbi.

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
ok što je jovan ali je to srpski akademik cheers

To samo pokazuje na kojoj im je razini akademija. I onda se na forumu javljaju neki koji bi najradije ukinuli HAZU. Dobro je nama, još jako dobro...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Šandor Winnetou 19/3/2018, 10:12

slidingdoorsoperator wrote:
tre wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
A dobro, to je uobičajeno srpsko ludilo. :)
Čudi me da sa te stranice nisu i Nefertiti proglasili Srpkinjom.
Inače slika koju je Levi stavio u adresi ima naziv Vikinzi,  a ova srpska stranica je istoj slici dala naziv Srbi.

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
ok što je jovan ali je to srpski akademik cheers

To samo pokazuje na kojoj im je razini akademija. I onda se na forumu javljaju neki koji bi najradije ukinuli HAZU. Dobro je nama, još jako dobro...
čekam pizduna i djanga da obrane srpstvo :D
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Noor 19/3/2018, 10:26

slidingdoorsoperator wrote:
tre wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
A dobro, to je uobičajeno srpsko ludilo. :)
Čudi me da sa te stranice nisu i Nefertiti proglasili Srpkinjom.
Inače slika koju je Levi stavio u adresi ima naziv Vikinzi,  a ova srpska stranica je istoj slici dala naziv Srbi.

stignu :D

http://www.zonasumraka.rs/isus-hrist-je-bio-srbin-devica-marija-srpkinja-jer-je-marija-cisto-srpsko-ime/


:D Bože dragi.  :facepalm
Ali dobro, ipak je to samo Jovan Deretić. :)
Najgore je što takve priče u Srbiji uvijek imaju zamjetnu publiku.
ok što je jovan ali je to srpski akademik cheers

To samo pokazuje na kojoj im je razini akademija. I onda se na forumu javljaju neki koji bi najradije ukinuli HAZU. Dobro je nama, još jako dobro...

Deretić o srpskom imenu
Deretić navodi da je Serbon poštovan kao vrhovni bog kod Srba koji je bio prisutan svuda gde je srpski narod dosegao. Da li je sam bog dobio ime po narodu, ili narod po bogu, kako kaže, još nije otkriveno. Serbon ima i svoje dvojnike kod drugih naroda, Grka i Rimljana, ali se njegova uloga ni kod njih nije promenila, obrazlaže Deretić. Serbon je bio bog rata, ratničkog staleža kod Srba. Deretić tvrdi da je prvi koji je dao pravilan toponim o srpskom imenu bio Herodot. Herodot kaže da se na Sredozemnom moru, tačnije na istočnom delu Sredozemnog mora nalazi jedan zaliv za koji su stari Grci mislili da je jezero. Herodot to jezero naziva „serbonidos limne“ na starogrčkom jeziku, što Deretić proizvoljno tumači kao „srpsko jezero“. Drugi oblik čistog srpskog imena Deretić nalazi kod rimskog pisca Plinija i geografa Ptolemeja. Obojica, tvrdi Deretić, upotrebljavaju ime „Serbi“ narod koji Deretić definiše kao Srbe u predelu Kavkaza. Što se tiče srpskog imena na predelu evropskog kopna, Deretić Ptolemejevo pominjanje grada Serbinon na Savi, današnji Zagreb, dovodi u vezu sa navodnim starovekovnim Srbima. Na predelu antičkog Epira Deretić nalazi tri toponima o navodnom srpskom imenu, Serbijani, Serbijana i Serbijane. Na predelu antičke Grčke, tačnije u Arkadiji navodi mesto koje se naziva Serbon. Deretić smatra da je mesto dobilo ime ako ne po samom bogu Serbonu onda po hramu tog boga koji se na tom mestu navodno nalazio. Zatim u Meseniji, nalazi mesto koje se zove Serbota, u Lakoniji mesto koje se zove Serbojka. U Engleskoj, na britanskom ostrvu, Deretić tvrdi da je postojalo mesto koje se zvalo Serberijam, i to ime je navodno očuvano kroz ceo antički i srednjovekovni period sve do 15. i 16. veka kada je taj naziv promenjen u Salzberi, ističe Deretić. To su nazivi u kojima je navodno očuvano „pravilno srpsko ime“. Pored ovih, Deretić nalazi nešto izmenjena srpska imena u kojima je došlo do zamene jednog od suglasnika, pa tako za grad Sofiju koji se u antičkom zvao Serdika, Deretić tvrdi da se zvao Serbika. Inače, što se tiče pravog, odnosno izvornog naziva za Srbe, Deretić tvrdi da on glasi „Serbi“.


meni najbolja Serbojka :D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Šandor Winnetou 19/3/2018, 10:36

deretić je vrh vrhova srpskog intelekta a to će reći da je onaj iq od 89 od marca neki dan debelo prebacio stvarnost u srbiji, nema trika da to ima 80 bodova u prosjeku

_________________
Uglavnom straight - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Guest 19/3/2018, 11:28

Noor wrote:
meni najbolja Serbojka :D

- Ljudi iz Čikaga koji dobro poznaju Jovana I. Deretića, pričaju da ga znaju još iz doba dok je tamo radio u metalostrugarskoj radionici i pošteno zarađivao svoj hleb. Sve se to, kažu, izmenilo kada je on pod uticajem pokojne Olge Luković Pjanović zalazio među čikaške Srbe i počeo da tvrdi da je Japan bio srpski zbog planine Fudži Jama.
On je to zasnovao na tvrdnji da je jama srpska reč.

http://www.telegraf.rs/vesti/2390310-srbin-rusi-teoriju-da-su-srbi-najstariji-narod-na-svetu-tvrdi-da-ima-dokaze-da-je-jovan-deretic-izmislio-celu-pricu

A mene je ovaj detalj skoro koštao života, zamalo pa nisam umro od smijeha.   :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Šandor Winnetou 19/3/2018, 11:34

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
meni najbolja Serbojka :D

- Ljudi iz Čikaga koji dobro poznaju Jovana I. Deretića, pričaju da ga znaju još iz doba dok je tamo radio u metalostrugarskoj radionici i pošteno zarađivao svoj hleb. Sve se to, kažu, izmenilo kada je on pod uticajem pokojne Olge Luković Pjanović zalazio među čikaške Srbe i počeo da tvrdi da je Japan bio srpski zbog planine Fudži Jama.
On je to zasnovao na tvrdnji da je jama srpska reč.

http://www.telegraf.rs/vesti/2390310-srbin-rusi-teoriju-da-su-srbi-najstariji-narod-na-svetu-tvrdi-da-ima-dokaze-da-je-jovan-deretic-izmislio-celu-pricu

A mene je ovaj detalj skoro koštao života, zamalo pa nisam umro od smijeha.   :D
a i kineski zid je sagrađen zbog srba  lol! lol!
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19653
2017-12-31


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Noor 19/3/2018, 11:40

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
meni najbolja Serbojka :D

- Ljudi iz Čikaga koji dobro poznaju Jovana I. Deretića, pričaju da ga znaju još iz doba dok je tamo radio u metalostrugarskoj radionici i pošteno zarađivao svoj hleb. Sve se to, kažu, izmenilo kada je on pod uticajem pokojne Olge Luković Pjanović zalazio među čikaške Srbe i počeo da tvrdi da je Japan bio srpski zbog planine Fudži Jama.
On je to zasnovao na tvrdnji da je jama srpska reč.

http://www.telegraf.rs/vesti/2390310-srbin-rusi-teoriju-da-su-srbi-najstariji-narod-na-svetu-tvrdi-da-ima-dokaze-da-je-jovan-deretic-izmislio-celu-pricu

A mene je ovaj detalj skoro koštao života, zamalo pa nisam umro od smijeha.   :D

ma ima još :D

Deretić o srpsko-rimskim odnosima
Rimljani su postepeno osvojili sve srpske predele na Helmskom poluostrvu, Deretić tvrdi da je u tim svim predelima živeo jedan te isti narod, i da su Rimljani sve ujedinili u jednu jedinstvenu rimsku provinciju - Iliriju. Zatim je Iliriji pripojena i Grčka i tako je stvorena velika provincija Ilirik. Rimski Ilirik je obuhvatao celo Helmsko poluostrvo i sva ostrva u Belom moru i na Pelagu, završno sa Kritom. Pošto je rimski Ilirik obuhvatao teritoriju današnje Srbije i Grčku, da bismo pravili razliku mi ćemo ovde govoriti samo o Iliriji, koju Deretić naziva rimskom Srbijom. Rimska Ilirija bila je u stvari proširena Jadranska Srbija i prostirala se na severu do reke Ina i do Dunava i na istoku do Crnog mora.

Prema Deretiću, Rimljanima je bilo potrebno vreme od tri veka da osvoje sve srpske zemlje na Helmskom poluostrvu. Ubrzo potom rimska Srbija je stupila u službu Rimskog carstva -- tzv. „ilirske legije“ postale su glavna vojna snaga Rimskog carstva. Preuzimajući glavnu ulogu u odbrani Rimskog carstva, prema Deretiću, Srbi su ubrzo preuzeli i glavnu političku ulogu u njoj. Prvi rimski car navodno Srbin, bio je Maksimin Rašanin 235. godine n.e. Od toga vremena upravni centar Carstva prelazi iz Rima u Sirmijum, grad koji je prema Deretiću, bio glavni grad rimske Srbije. Sa Dekijusom, koji je došao na presto 248. godine, počinje neprekidna srpska dominacija Carstvom i trajaće sve do smrti cara Valentinijana II, 392. godine. Pune 144 godine Srbi su vladali Rimskim carstvom bez prekida.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by prckov 19/3/2018, 11:47

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
meni najbolja Serbojka :D

- Ljudi iz Čikaga koji dobro poznaju Jovana I. Deretića, pričaju da ga znaju još iz doba dok je tamo radio u metalostrugarskoj radionici i pošteno zarađivao svoj hleb. Sve se to, kažu, izmenilo kada je on pod uticajem pokojne Olge Luković Pjanović zalazio među čikaške Srbe i počeo da tvrdi da je Japan bio srpski zbog planine Fudži Jama.
On je to zasnovao na tvrdnji da je jama srpska reč.
  :D
a jebote  :grin
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Oh_Femder 19/3/2018, 13:02

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:meni najbolja Serbojka :D

- Ljudi iz Čikaga koji dobro poznaju Jovana I. Deretića, pričaju da ga znaju još iz doba dok je tamo radio u metalostrugarskoj radionici i pošteno zarađivao svoj hleb. Sve se to, kažu, izmenilo kada je on pod uticajem pokojne Olge Luković Pjanović zalazio među čikaške Srbe i počeo da tvrdi da je Japan bio srpski zbog planine Fudži Jama.
On je to zasnovao na tvrdnji da je jama srpska reč.

http://www.telegraf.rs/vesti/2390310-srbin-rusi-teoriju-da-su-srbi-najstariji-narod-na-svetu-tvrdi-da-ima-dokaze-da-je-jovan-deretic-izmislio-celu-pricu

A mene je ovaj detalj skoro koštao života, zamalo pa nisam umro od smijeha.   :D
Pogledaj rezultat ankete, pa se onda smij ;P

Uglavnom straight - Page 6 Srbi_n10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Kavran 19/3/2018, 13:09

seru đenderi da nije normalno. ja muško i volim ženske i samo ženske. da mi se približi neki muški s ''nekakvim mislima'' to bi mu bile zadnje misli. mater mu jebem šugavu. fuj!

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Kavran 19/3/2018, 13:13

Triny wrote:Otkriće da većinu ljudi uzbuđuju oba spola, dovodi u pitanje od većine društva prihvaćenu normu heteroseksualnosti.
Znanstvena studija provedena na Sveučilištu Cornell u američkom gradu Ithaca pokazala je kako nitko nije sto posto 'straight'.
Seksualnost bi se prema toj studiji trebala definirati kao 'spektar', jer sve nas uzbuđuju i muškarci i žene.
Glavni autor studije, Ritch C Savin-Williams, psiholog specijaliziran za rodne studije, otkriva kako se sve više i više muškaraca izjašnjava kao 'uglavnom straight' i tvrdi da potpuno heteroseksualni ljudi ne postoje, prenosi tportal.
Savin-Williamsovo otkriće da većinu ljudi uzbuđuju oba spola, dovodi u pitanje od većine društva prihvaćenu normu heteroseksualnosti, a studija propituje i stroge definicije seksualnosti predlažući da se umjesto o 'kategoriji' govori o 'spektru'.
U svojoj knjizi 'Uglavnom straight: Seksualna fluidnost između muškaraca' Savin-Williams zaključuje da su mlađe generacije sve otvorenije za 'labavije granice' i navodi kako je četrdeset intervjuiranih muškaraca, iako su u površnoj vezi s drugim muškarcima, inzistiralo na tome da su straight.
Prema njegovom mišljenju, fluidnost spolnog uzbuđenja kod svih ljudi daleko je veća, a kao uzrok niskog postotka izjašnjavanja u njegovoj studiji, Savin-Williams navodi priču duboko ukorijenjenu u našu kulturu da žene mogu biti seksualno fluidne, ali ne i muškarci, zbog čega većina njih ima problem s izražavanjem tih osjećaja.
"Muškarcima je servirano toliko kulturoloških gluposti da čak i oni koji imaju neku vrstu seksualne privlačnosti prema drugim muškarcima, to nikad neće priznati", zaključuje Savin-Williams.

http://hr.n1info.com/a287260/Sci-Tech/Strucnjaci-tvrde-Potpuno-heteroseksualni-ljudi-ne-postoje-sve-nas-uzbudjuju-i-muskarci-i-zene.html


rodni studiji .... politi benzinom i zapaliti. javljam se kao dragovoljac za lomače. uz honorar .... za pokrivanje putnih i inih troškova.

e đenderi .... jebem vam mater.

:cleanteeth
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Uglavnom straight - Page 6 Empty Re: Uglavnom straight

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum