ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Ringo10 Sun 18 Feb - 13:25

pismejker wrote:
Ringo10 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:pa velim,škoda je auto za seljačine a ne za nas.Kupio nijemac inače iz Berlina pa došao na nuklearku pokraj stutgarta radi nekog remonta i živio u apartmanu pokraj mene Škodu superb i ponosno mi otvorio desna vrata da vidim opremu.Mrak.
Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Superb_Hatch
u osnovi odlicni auti,manje snage,ali time svakako gravitiraju svakodnevnom jeftinom koristenju..Sjednes u Skodu,kao da si sjeo u Audi..nis ne gubih,osim nabrijanih agregata...a to vecini niti ne treba.. :cleanteeth 

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Qhutjbuq
To su njemački auti.
samo njemacka tehnologija,sto potvrdjuje samo kvalitetu..sve ostal ocesko..Odavno Ceska proizvodi aute i ima iskustvo na tom podrucju..
Samo tehnologija njemačka. A sunce ti kalajisano, samo tehnologija.

E nek sam i ovo pročitao.

Sve ostalo je češko, šljakeri i repromaterijali valjda.


Svašta.

A da, sjećam se njihovih auta i vozio sam jedno dvije godine. TAmo osamdesetih.  :blj

Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by vili40 Sun 18 Feb - 13:38

ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Ringo10 Sun 18 Feb - 13:40

vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
Moguće, ne znam. Jednom ću da odem i da vidim osobno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by aben Sun 18 Feb - 14:10

vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
ne razumiš, ni češka prevara, nego je ov tekst prevara. ko da rečeš vidi kako je francuska uspješna, to je zoto ča imaju puno crnih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Ringo10 Sun 18 Feb - 14:11

aben wrote:
vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
ne razumiš, ni češka prevara, nego je ov tekst prevara. ko da rečeš vidi kako je francuska uspješna, to je zoto ča imaju puno crnih.
A kako znaš da je prevara

Buio si tamo ili šta
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by aben Sun 18 Feb - 14:15

Ringo10 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
ne razumiš, ni češka prevara, nego je ov tekst prevara. ko da rečeš vidi kako je francuska uspješna, to je zoto ča imaju puno crnih.
A kako znaš da je prevara

Buio si tamo ili šta

ne mislin da je češka prevara, 
zoto sun i reko da ni češka prevara.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Ringo10 Sun 18 Feb - 14:18

aben wrote:
Ringo10 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
ne razumiš, ni češka prevara, nego je ov tekst prevara. ko da rečeš vidi kako je francuska uspješna, to je zoto ča imaju puno crnih.
A kako znaš da je prevara

Buio si tamo ili šta

ne mislin da je češka prevara, 
zoto sun i reko da ni češka prevara.
PA šta je onda prevara.

DAj prestani sa rebusima i zagonetkama i lijepo objasni.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by aben Sun 18 Feb - 14:51

Ringo10 wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:
aben wrote:
vili40 wrote:ja ne znam dal je to socijalistički tekst ali znam da česi ovamo ne dolaze trbuhom za kruhom dok naši idu tamo sve više.Zašto,propaganda ili friziranje to ne znam.Osobno znam za petoricu devetnaestgodišnjaka sa varaždinskog područja koji su po završetku srednje otišli u Češku,Mlada Boleslav.
ne razumiš, ni češka prevara, nego je ov tekst prevara. ko da rečeš vidi kako je francuska uspješna, to je zoto ča imaju puno crnih.
A kako znaš da je prevara

Buio si tamo ili šta

ne mislin da je češka prevara, 
zoto sun i reko da ni češka prevara.
PA šta je onda prevara.

DAj prestani sa rebusima i zagonetkama i lijepo objasni.
kurbo bože, tekst je prevara.
naši novinari su uronjeni u u socijalizam pa jednostavno ne znaju objosniti stvarnost van socijalističkih okvirov. 
20. vik je nedvojbeno pokozo da je specijalizacija i trgovina ono ča stvara bogatstvo, a ne prepreke trgovini i pokušaji da sve proizvodimo somi. svaki put kd neka zemlja pokušo zaštiti svoju ekonomiju, ekonomija tone, a kad je ostavi na miru, ekonomija reste.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Guest Sun 18 Feb - 15:00

vili40 wrote:8 mlrd. eura godišnje od turizma uprihodi Prag

Cijela Češka. Prag je doduše glavna destinacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by abraham Sun 18 Feb - 15:20

Bio prosli Uskrs i , ja, ostao razocaran , sa DNRH. Naime Ceska-Prag(inace sam predvidjao prije desetak godina da cete tamo u poecalbu), je dobro organiziran. Metro, tramvaj, bus, ljudi kao mrava, turista najvise. Dobra hrana , nije spacijalno jeftino. Pusi se po retoranima(tada). Cirkus. Tramvaji Skoda. Metro , njihov. Novo Mesto, dio Praga s druge strane Vltave kao da je ratna zona. Napustene zgrade, najloni na prozorima i sl. Ljudi prijazni i veseli. Svi gledaju da te "zapale". Suvenirnica kod Mostek-a, drzi "zemljak" makedonac. Mjenjacnice pljackaju. Cerkezi i sl sovjetska gamad mijenjaju lovu na crno tj varaju i pljackaju. Nigdje spomenici CCCP-u niti komunistima. Makar ih ja nisam vidio. Turisti iz DNRH (par imalo navijacke kape) vodic breka. Dobra hrana opet. Dobro pivo. Hard rock kafe. Sve u svemu, arhitektura podsjeca na ZGB npr. Neki srednjoeuropski stih. Sve u svemu otici cu opet.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Trinity Sun 18 Feb - 18:03

Cijeli tekst govori kako je a ne zašto je.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by abraham Sun 18 Feb - 18:07

Da ponovim, nema spomenika CCCP i komunizmu.To bi bilo to. Da ne duljim.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Trinity Sun 18 Feb - 18:09

abraham wrote:Da ponovim, nema spomenika CCCP i komunizmu.To bi bilo to. Da ne duljim.
A bit će da i socijalizma ima manje nego kod nas. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by abraham Sun 18 Feb - 18:09

Da, Cesi su inace uvijek osim vremena u istocnom lager, bili ispred Hrvata. Dosta toga sta vrijedi u DNRH su izgradili upravo Cesi. Dakle oni i nisu pravo mjerilo. Tragedija je da su Slovaci koji su bili tu negdje kao Hrvati ili Poljaci , sada ispred.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Guest Sun 18 Feb - 18:10

Ringo10 wrote:
pismejker wrote:
Ringo10 wrote:
pismejker wrote:
vili40 wrote:pa velim,škoda je auto za seljačine a ne za nas.Kupio nijemac inače iz Berlina pa došao na nuklearku pokraj stutgarta radi nekog remonta i živio u apartmanu pokraj mene Škodu superb i ponosno mi otvorio desna vrata da vidim opremu.Mrak.
Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Superb_Hatch
u osnovi odlicni auti,manje snage,ali time svakako gravitiraju svakodnevnom jeftinom koristenju..Sjednes u Skodu,kao da si sjeo u Audi..nis ne gubih,osim nabrijanih agregata...a to vecini niti ne treba.. :cleanteeth 

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Qhutjbuq
To su njemački auti.
samo njemacka tehnologija,sto potvrdjuje samo kvalitetu..sve ostal ocesko..Odavno Ceska proizvodi aute i ima iskustvo na tom podrucju..
Samo tehnologija njemačka. A sunce ti kalajisano, samo tehnologija.

E nek sam i ovo pročitao.

Sve ostalo je češko, šljakeri i repromaterijali valjda.


Svašta.

A da, sjećam se njihovih auta i vozio sam jedno dvije godine. TAmo osamdesetih.  :blj


evo sve o Škodi..Gledaj Skodu ne samo kao proizvodjaca auta,nego i energetskih agregata za proizvodnju struje...duga duga tradicija...ne znam jel jos Secerana u Zupanji koristi blok na ugljen da proizvede svoju vlastitu struju za pogonjenje tvornice...

TAMO 80tih???

uglavnom sami dizajniraju,projektiraju,motor daje VW,ostalo komplet cesko... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by abraham Sun 18 Feb - 18:10

Triny wrote:
abraham wrote:Da ponovim, nema spomenika CCCP i komunizmu.To bi bilo to. Da ne duljim.
A bit će da i socijalizma ima manje nego kod nas. :)
Apsolutno. Socijalizam postoji jos u bivsim Yu republikama.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Guest Sun 18 Feb - 18:13

Za Ringa...zaboravih link edukovni Sve o skodi..

https://www.skoda.hr/sve-o-skodi/tradicija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Sora Mon 19 Feb - 10:57

Koji idioti ovdje
Kao Česi napreduju jer nemaju ustasa i partizana
A tko je kriv Hrvatima da imaju ?
Kad cete vise raščistiti u svojim redovima, msngupi sto lupate ko max po diviziji

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Kavran Mon 19 Feb - 16:05

debotoijusto wrote:nikako ceska , tamo baba droga i ne viruju u svetost majke katolicke crkve

suprotno. polupredsjednički sustav, odjebali socijalizam, tvojim izbjeglicama i pederima poručili - marš u pičku materinu. e. :cleanteeth
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Guest Mon 19 Feb - 17:07

Možemo od njih učiti: Mladi ne bježe, nezaposlenost je na dnu

Tko to "mi"???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by debotoijusto Mon 19 Feb - 17:19

Kavran wrote:
debotoijusto wrote:nikako ceska , tamo baba droga i ne viruju u svetost majke katolicke crkve

suprotno. polupredsjednički sustav, odjebali socijalizam, tvojim izbjeglicama i pederima poručili - marš u pičku materinu. e. :cleanteeth

@kavrane neukost ti srednje ime

Češka se smatra jednom od najliberalnijih država u Centralnoj Evropi po pitanju ljudskih prava lezbejki,gej, biseksualnih i transrodnih (LGBT) osoba. Godine 2006. Češka je donela zakon o registrovanim partnerstvima.
Homoseksualnost je dekriminalizovana 1962. godine. Starosna granica za stupanje u seksualne odnose je izjednačena 1990. godine za istopolne (ranije bila na 18) i heteroseksualne odnose na 15 godina. Vojska dozvoljava gejevima i lezbejkama da otvoreno služe. Homoseksualna prostitucija je legalizovana 1990. godine.

Prema istraživanjima Angus Reid Global Monitora decembra 2006. godine, 52% građana i građanki podržava istopolni brak

Od 1999. godine vojska Češke tretira seksualnu orijentaciju privatnim pitanjem i tehnični ona nije stvar na osnovu koje se može ne dozvoliti priključenje vojsci. Godine 2001. Češka je usvojila antidiskriminacioni zakon u skladu sa odredbama Evropske unije, u kome se eksplicitno pominje zabrana na osnovu seksualne orijentacije.


zivi i pusti druge da zive , to ja zovem odjebati "socijalizam"
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Možemo od njih učiti ali nije to za nas - Page 2 Empty Re: Možemo od njih učiti ali nije to za nas

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum