ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Socijalizam napreduje

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Regoč Tue 2 Jan - 14:32

Ringo10 wrote:Vrlo je poznato kako se izazivaju nestašice. Tako je rušen Allende i mnoge druge nepoželjne - zna se kome - vlade u Lat. Americi posebno.

A u Trst se nije išlo radi nestašica nego iz mode i radi nekih jeftinijih roba. KAo farmerice i slične gluparije na primjer. I nije dugo trajalo.
Bonovi za kavu. Bonovi za deterdžent. I kako to da narod nije traperice kupoval doma nego vani?

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by RayMabus Tue 2 Jan - 14:35

Nije vam to socijalizam, mogu ja napisati na zidu Pička pa očito nije pička, tako i to, prije će bit da oni degradiraju pojam socijalizma (kao globalne ideje) da bi politički te elite u Venezueli profitirale
RayMabus
RayMabus

Posts : 175879
2014-04-11


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Guest Tue 2 Jan - 14:43

Ringo10 wrote:Vrlo je poznato kako se izazivaju nestašice. Tako je rušen Allende i mnoge druge nepoželjne - zna se kome - vlade u Lat. Americi posebno.

A u Trst se nije išlo radi nestašica nego iz mode i radi nekih jeftinijih roba. KAo farmerice i slične gluparije na primjer. I nije dugo trajalo.

ekonomska znanost zna kako se izazivaju nestašice.
točnije, ako student želi dobiti ocjenu 2 iz predmeta mikroekonomija, na prvoj(ili drugoj godini) , dobije na ispitu pitanje da riječima, brojevima i grafički objasni crno tržište i nestašice i kako nastaje.

Socijalizam napreduje - Page 2 Untitl10


ovo je prva ili druga godina ekonomije. Nepismeni kamiondžija crnomanjasti Marudo je mogao izbjeći nestašicu ili glad, samo da je kraj sebe imao jednog diplomiranog ekonomista da mu objasni kako stvari stoje u realnom svijetu.

usput, kada je on vukao te poteze(državna kontrola cijena), sićam se, par forumaša ga je hvalilo, "kako je dobro", ja sam napisao točno što će se desiti, pa su mi govorili da mi je "neoliberalna ideologija isprala mozak na faksu", iako je to ono što se uči na drugoj godini fakulteta.


ahhahaha

http://forum.net.hr/forums/t/395463.aspx

evo pročitajte ovo, raspravu na starom forumu prije 4godine :D kada smo ja i epikur raspravljali o tome šta će biti sa venezuelom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Guest Tue 2 Jan - 14:45

Socijalizam napreduje - Page 2 Hahaha10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Guest Tue 2 Jan - 14:45

Evo šta će biti sa netašicama, objašnjeno 2013godine, kada je Marudo počeo uvoditi totalni socijalizam.

Nije da sam extra pametan, ovo je prva ili druga godina ekonomskog fakulteta, što uče studenti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by RayMabus Tue 2 Jan - 14:54

A šta će poglavici Maduru diplomirani ekonomist?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175879
2014-04-11


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Kavran Tue 2 Jan - 20:37

uh .... što volim kad ''štovatelji'' socijalizma seru po kapitalizmu, a otišli su raditi i živiti u turbokapitalističkoj zemlji. i ne pada im napamet otići živiti u venezuelu, na kubu ... štoviše ili će ostati tamo u kapitalističkoj zemlji u mirovini ili će čak doći u hrvatsku s mirovinom zarađenom u ''kapitalističkoj zemlji''. ali ono ... i dalje im je socijalizam ''majka'' ... 'bo im kurac mater glupu u bulju.

B-)
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by marcellus Tue 2 Jan - 20:41

Ringo10 wrote:Vrlo je poznato kako se izazivaju nestašice

najlakše tako da uvedeš državnu kontrolu cijena, što je Maduro napravio...

ono, piva i ćevapi pet kuna, propišeš i riješio si problem gladi, svi najednom imaju za pivo i ćevape... genijalno, ne? Kak se toga niko prije Madura nije sjetil?

_________________
Socijalizam napreduje - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Socijalizam napreduje - Page 2 Empty Re: Socijalizam napreduje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum