ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Guest 15/12/2015, 17:33

http://www.jutarnji.hr/nemocna-drzava--znam-obitelj-koja-je-kljuceve-pos-ova-stana-dobila-u-cetvrtak--u-petak-je-stan-vec-bio-u-oglasniku--zaradili-su-45-000-eura-/1479314/

Dakle država je u staroj socijalističkoj šemi, novcima poreznih obveznika(čisto da napomenem   u RH oko 25% stanovništva su netto platitelji poreza  -uglavnom zaposleni u turizmu, trgovini, industriji) , dakle novcima poreznih obveznika , subvencionirala gradnju stanova kao ekipi po nekim kriterijima, a baza je što su to dosta radile veze, i onda bi ekipa kada bi dobila stan u pola cijene(koji su financirali RH porezni obveznici) sutradan odmah preprodala i zaradila par desetaka tisuća € razlike. 


Državno reguliranje, i državne subvnecije - ekipa koja ima veze profitira, a trošak toga plaćaju porezni obveznici
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Riplex 15/12/2015, 17:35

Svaka mu čast, ko je da je, iskoristio čovik šta mu se pružilo

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Guest 15/12/2015, 17:37

Riplex wrote:Svaka mu čast, ko je da je, iskoristio čovik šta mu se pružilo
iskoristi će svi. država je pokušala ovdje ispasti "humana" sa param svih građana. kao svi građani će subvencionirati malu skupinu ljudi , ciljali su na neke kriterije(parovi koji imaju djecu nemaju stan , i nešto šta ja znam) a onda se za te stanove prijavilo tipa 100 ljudi za 1 stan, pa su radile i povlačile se debele veze, navodno sam čuo od jedne osobe da se davalo i po 10% vrijednosti stana za dobiti stan, 

i onda kada je uski krug ljudi dobio stanove preko veze, odlučila ekipa i prodati i staviti razliku u džep

porezni obveznici platili uskom krugu ljudi + birokratima koji su bili podmićivani i bog te veselio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Guest 15/12/2015, 17:39

Premda je 2007. godine uvedena zabrana prodaje kupcima tih stanova u periodu od 10 godina. 2012. godine, međutim, zabrana se ponovno ukida.
- Trebalo bi uvesti obavezu da se stan na prodaju prvo mora ponuditi natrag APN-u po istoj cijeni po kojoj je stan i kupljen - smatra Ergović


ovo bi donekle imalo smisla, ali budale ukinuli to.. vjerojatno se i to ukinulo "preko veze"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by provocator 15/12/2015, 17:40

EmberSpirit wrote:http://www.jutarnji.hr/nemocna-drzava--znam-obitelj-koja-je-kljuceve-pos-ova-stana-dobila-u-cetvrtak--u-petak-je-stan-vec-bio-u-oglasniku--zaradili-su-45-000-eura-/1479314/

Dakle država je u staroj socijalističkoj šemi, novcima poreznih obveznika(čisto da napomenem   u RH oko 25% stanovništva su netto platitelji poreza  -uglavnom zaposleni u turizmu, trgovini, industriji) , dakle novcima poreznih obveznika , subvencionirala gradnju stanova kao ekipi po nekim kriterijima, a baza je što su to dosta radile veze, i onda bi ekipa kada bi dobila stan u pola cijene(koji su financirali RH porezni obveznici) sutradan odmah preprodala i zaradila par desetaka tisuća € razlike. 


Državno reguliranje, i državne subvnecije - ekipa koja ima veze profitira, a trošak toga plaćaju porezni obveznici
I kakve to veze ima sa socijalizmom???

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by n_razbojnik 15/12/2015, 17:46

provocator wrote:
EmberSpirit wrote:http://www.jutarnji.hr/nemocna-drzava--znam-obitelj-koja-je-kljuceve-pos-ova-stana-dobila-u-cetvrtak--u-petak-je-stan-vec-bio-u-oglasniku--zaradili-su-45-000-eura-/1479314/

Dakle država je u staroj socijalističkoj šemi, novcima poreznih obveznika(čisto da napomenem   u RH oko 25% stanovništva su netto platitelji poreza  -uglavnom zaposleni u turizmu, trgovini, industriji) , dakle novcima poreznih obveznika , subvencionirala gradnju stanova kao ekipi po nekim kriterijima, a baza je što su to dosta radile veze, i onda bi ekipa kada bi dobila stan u pola cijene(koji su financirali RH porezni obveznici) sutradan odmah preprodala i zaradila par desetaka tisuća € razlike. 


Državno reguliranje, i državne subvnecije - ekipa koja ima veze profitira, a trošak toga plaćaju porezni obveznici
I kakve to veze ima sa socijalizmom???
ispod tržišne cijene ili je lopovluk ili poklon...elem nije kapitalizam da ga hebeš
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by provocator 15/12/2015, 17:48

Zašto je socijalizam?

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by n_razbojnik 15/12/2015, 17:51

provocator wrote:Zašto je socijalizam?
jer su državne pare u pitanju...ti i ja dajemo nekome stan jeftinije
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by n_razbojnik 15/12/2015, 17:54

EmberSpirit wrote:Premda je 2007. godine uvedena zabrana prodaje kupcima tih stanova u periodu od 10 godina. 2012. godine, međutim, zabrana se ponovno ukida.
heh, genijalno...Plan 21?
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by provocator 15/12/2015, 18:02

A što radi država koja je to osmislila? Država, međutim, nema aposlutno nikakvu evidenciju o tome koliko je POS-ovih stanova preprodano brzo nakon kupnje, jer niti kupac nema obavezu državu, točnije APN, obavijestiti o namjeri prodaje stana. I opet pitam kakve to veze ima sa socijalizmom?

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by v_vlado 15/12/2015, 18:06

provocator wrote:A što radi država koja je to osmislila? Država, međutim, nema aposlutno nikakvu evidenciju o tome koliko je POS-ovih stanova preprodano brzo nakon kupnje, jer niti kupac nema obavezu državu, točnije APN, obavijestiti o namjeri prodaje stana. I opet pitam kakve to veze ima sa socijalizmom?
Ovo ima veze s kriminalom ....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by provocator 15/12/2015, 18:07

Eto... sve 5. Ja sam se samo referirao na naslov teme.

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by n_razbojnik 15/12/2015, 18:12

provocator wrote:A što radi država koja je to osmislila? Država, međutim, nema aposlutno nikakvu evidenciju o tome koliko je POS-ovih stanova preprodano brzo nakon kupnje, jer niti kupac nema obavezu državu, točnije APN, obavijestiti o namjeri prodaje stana. I opet pitam kakve to veze ima sa socijalizmom?
socijalizam nije otporan na lopovluk jbga

a država k'o država, svaki tjedan propis jedan...mlada je, naučit će...dotad previdi su tu da se koriste, i ja bih, nebih se ugodno osjećao...ali nakon što teško zarađenu lovu utrošim humanije bih, recimo na sebe i Ezekiela
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Regoč 16/12/2015, 11:36

Socijalizam je u tom što država radi ono što joj nije posao: stambeno zbrinjava građane. Svatko se mora pobrinuti za svoj stan, inače se ponaša neodgovorno. A navedeni primjer nije kriminal jer nije protivno zakonu, ali je nemoralno. No, to nije kažnjivo.

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Riplex 16/12/2015, 11:40

EmberSpirit wrote:
Riplex wrote:Svaka mu čast, ko je da je, iskoristio čovik šta mu se pružilo
iskoristi će svi. država je pokušala ovdje ispasti "humana" sa param svih građana. kao svi građani će subvencionirati malu skupinu ljudi , ciljali su na neke kriterije(parovi koji imaju djecu nemaju stan , i nešto šta ja znam) a onda se za te stanove prijavilo tipa 100 ljudi za 1 stan, pa su radile i povlačile se debele veze, navodno sam čuo od jedne osobe da se davalo i po 10% vrijednosti stana za dobiti stan, 

i onda kada je uski krug ljudi dobio stanove preko veze, odlučila ekipa i prodati i staviti razliku u džep

porezni obveznici platili uskom krugu ljudi + birokratima koji su bili podmićivani i bog te veselio


Naravno da hoće, to je u prirodi čovjeka.

Ovo je samo jedan u moru dokaza, da ljudske ideologije i tvorevine padaju u sukobu s biologijom.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by RayMabus 16/12/2015, 11:41

Pa rekao sam davno o cemu se tu radi i sad su ovi otkrili toplu vodu. Veze i vezice , nema na sebe i ženu svoju nekretninu ( al ima caca i mater nekoliko svojih no oni kao nemaju jer nemaju na sebe , muž i žena ) i onda država sufinacira pola , ovi to kupe i sutra prodaju po tržišnoj cijeni.

Hbga ja imam nekoliko nekretnina pa su mi ove stvari u malom prstu a eto vi se tek kao sad cudite iako sam ja to odma rekao o cemu se tu radi u suštini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by RayMabus 16/12/2015, 11:44

RayMabus wrote:Pa rekao sam davno o cemu se tu radi i sad su ovi otkrili toplu vodu. Veze i vezice , nema na sebe i ženu svoju nekretninu ( al ima caca i mater nekoliko svojih no oni kao nemaju jer nemaju na sebe , muž i žena ) i onda država sufinacira pola , ovi to kupe i sutra prodaju po tržišnoj cijeni.

Hbga ja imam nekoliko nekretnina pa su mi ove stvari u malom prstu a eto vi se tek kao sad cudite iako sam ja to odma rekao o cemu se tu radi u suštini.
Uz ovu šemu ima još jedna : lik radi u državnoj službi dakle on je veza ....ima dvoje ili troje djece ....oni u suštini su premladi da imaju još svoju nekretninu ....recimo da se ćer il sin udao / oženio ....caca il mater koji u suštini imaju svoje nekretnine plus su na državnoj sisi odma njima namištaju te stanove u pol cijene jer prakticki ta njihova djeca su socijalni slucajevi jer : NEMAJU SVOJU NEKRETNINU.

Jednostavno. A onda vi mislite kako finacirate stanogradnju za socijalne slucajeve a u suštini bogate pravite još bogatijima.

A JESTE GLUPI MAJKE MI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by catabbath 16/12/2015, 11:46

Zašto država nije jednostavno te stanove izlajmljivala po "socijalnoj" cijeni kako je to običaj na zapadu?

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Regoč 16/12/2015, 11:48

Onda ne bi bilo prievare.

_________________
Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by RayMabus 16/12/2015, 11:48

dawson wrote:Zašto država nije jednostavno te stanove izlajmljivala po "socijalnoj" cijeni kako je to običaj na zapadu?
PA JESAM TI OBJASNIO ?

GLUPANI NAIVCI I DEBILI JEDNI. STOKO SITNOG ZUBA. NEKA VAS DERU KAD STE TAKO GLUPI I NAIVNI I SVAKAVKE FORE PUŠITE. I U PRAVU SU. ZAHEBI BUDALU AKO MOŽEŠ. GLUPI STE KO KURAZ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175933
2014-04-11


Back to top Go down

Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi Empty Re: Socijalizam u RH napreduje , part 667. POSovi stanovi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum