ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:33

sve to stoji.. ukratko zaključak je da BTC nije nikakva niti piramida (što je naprimjer mirovinsko ili zdravstveno) niti je Ponzi(što sam razradio svaku ponzi točku u niti jednu BTC ne pada)..

Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 17:34

evo ti najbolji biznis, jebo kriptovalute


kupiš obveznice stanovite propale hrvatske megakomapnije po 20% cijene, daš sto milijuna kuna za nominalno pola milijarde vrijednosti obveznica.

dogovoriš se s ludom kujom u buzinu da nagazi plenkija i kaže mu da će mu jebat mater ako dozvoli da vjerovnici, mrski rusi, preuzmu istu tu kompaniju

plenki sve potpiše


ramo ode istim tima koji su kupili dug za kiki riki po novih pola milijarde eura

ali s tih pola milijarde ne isplati dobavljače niti ulagače, nego odmah tim novcima isplati lihvara za punu vrijednost vrijednosnih papira koje je ovaj kupio po 20% cijene.

Ostatak mu vratiš s "4 posto kamate" i ramo to proda tulavoj raji kao super kredit

u biti si naplatio 300% kamata za tri mjeseca tulavom plenkiju i natovario mu tužbu rusa vrijednu 6 milijardi.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 17:36

to vam se zove ulaganje u kriptodržavu

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:38

Pinochet wrote: sve to stoji.. ukratko zaključak je da BTC nije nikakva niti piramida (što je naprimjer mirovinsko ili zdravstveno) niti je Ponzi(što sam razradio svaku ponzi točku u niti jednu BTC ne pada)..

ali imaš BTC ponzi šeme kroz neke tvrtke koje su posrednici u prodaji BTC, isplaćuju prvih par % koji povuku investiciju, većina spuši, tvrtka propadne i pojavi se za par mjeseci ponovno pod drugim imenom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:41

marcellus wrote:evo ti najbolji biznis, jebo kriptovalute

kupiš poljoprivredno zemljište s kojim po GPU ne možeš ništa raditi i onda ti ga prenemjene u građevinsku zonu za potrebe turizma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:43

mamin sin wrote:
Pinochet wrote: sve to stoji.. ukratko zaključak je da BTC nije nikakva niti piramida (što je naprimjer mirovinsko ili zdravstveno) niti je Ponzi(što sam razradio svaku ponzi točku u niti jednu BTC ne pada)..

ali imaš BTC ponzi šeme kroz neke tvrtke koje su posrednici u prodaji BTC, isplaćuju prvih par % koji povuku investiciju, većina spuši, tvrtka propadne i pojavi se za par mjeseci ponovno pod drugim imenom
moguće, ja sam svoju imovinu uložio preko dvije najpoznatije burze.. uskoro ću sve povuć na hardware wallete
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:54

hehe to je businessman
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 18:02


Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Em7007



rovaš značenje

rovaš ili raboš (madž.), po duljini raspolovljeni štapić na kojemu se urezima bilježe podaci što ih treba pamtiti: npr. dugovi kojima se iznos uglavljuje uspoređivanjem zareza na dvjema polovicama

https://www.hrleksikon.info/definicija/rovas.html



prvi fiat novac na ovim našim prostorima

zlato se nije baš koristilo


Last edited by mamin sin on 24/10/2017, 18:04; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 18:04

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Bitcoi10 na jednoj siteu :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 18:05

mamin sin wrote:
marcellus wrote:evo ti najbolji biznis, jebo kriptovalute

kupiš poljoprivredno zemljište s kojim po GPU ne možeš ništa raditi i onda ti ga prenemjene u građevinsku zonu za potrebe turizma

to je istarski specijalitet ide uz teran i privatno selo

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Gost 24/10/2017, 18:29

Pinochet wrote:
marcellus wrote:ozbiljna štednja se ulaže u ono što nema prinose veće od 4-5% godišnje, sve drugo je rizik preko mjere


veća dobit automatski znači veći rizik, ne postoji dobit preko 10% godišnje uz mali ili nikakav rizik.
misliš da je todorić, tedeski, i kerum, bill gates, nenad bakić i drugi ljudi, da su došli do ove pozicije, na način da su "se bogatili 4-5% godišnje".. jesu kurac. bogatili su se par stotina % godišnje.  koji kurac ja iman od rasta imovine 4-5% godišnje a cilj mi je zaraditi što više. pa veći mi je rizik staviti nešto i čekati da raste 4-5% godišnje, nego raspršiti u par luđih investicija
 meni je to sasvim dovoljna dobit, nit kopa ,niti ora.

samo sebe grizem,ali baš grizem što nisam kupio obveznice Optima telekoma po 40% nominalne vrijedosti tada sa prinosom od 12.5%, sada je veći na 80% nominalne vrijedosti....znao sam da im je T-HT ušao u vlasničku strukturu, znao sam da su ostvarili dobru poslovnu godinu, ali eto slušao sam ove dežurne katastrofičare što nas utapaju od 2008 godine.

U dvije godine bi zaradio 150% No
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Gost 24/10/2017, 18:41

Inače sam svoju ušteđevinu prasporedio na sljedeći način:

-50% štednja prinos cca 3%

-35% obveznice prinos cca 5.5%

-15% dionice prinos cca 8%
---------------------------------
dakle, ovo je prosijek zadnjih 12 mjeseci

rasporedio sam u dvije valute eur/hrt u omjeru 50:50, čisto da ublažim godišnje fluktacije u tečaju.

čeka da USD još padne pa ću cca 20% sredstava uvalit u usd i to u obveznice, slično mislim i za zlato,čekam i više ne sluša nikoga.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Leviathan2 24/10/2017, 19:02

pih,
50% zlato i to se ne dira :D
20% ulaganje u kratkorocne poslove ne u spekulacije
20% nekretnine
10% uvijek u keshu
banke 0%

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Kermit 24/10/2017, 19:06

Pinochet wrote:Typically, Ponzi schemes require an initial investment and promise well-above-average returns.[7] They use vague verbal guises such as "hedge futures trading", "high-yield investment programs", or "offshore investment" to describe its income strategy. It's common for the promoter to take advantage of a lack of investor knowledge or competence, or sometimes claim to use a proprietary, secret investment strategy in order to avoid giving information about the scheme.



obećanja o visokoj zaradi, tajnovitost. u bitcoinu nije ništa tajnovito, sve je javno , možeš zaradit možeš izgubit i tako zadnjih 9godina funkcionira


Initially, the promoter will pay high returns to attract investors and entice current investors to invest more money. When other investors begin to participate, a cascade effect begins. The "return" to the initial investors is paid by the investments of new participants, rather than from profits of the product.

u bitcoinu nitko ti ništa ne plaća da te navuče.. ti sam uložeš i povlačiš lovu. profit u ponziju ne dobijaš tako da povučeš pare nego da "nagovoriš druge". bitcoin sa time nema veze. nitko nikoga ne nagovara, niti itko može profitirati tako da drugoga nagovori.


Often, high returns encourage investors to leave their money within the scheme, so the operator does not actually have to pay very much to investors. He simply sends statements showing how much they have earned, which maintains the deception that the scheme is an investment with high returns. Investors within a Ponzi scheme may even face difficulties when trying to get their money out of the investment.

opet šema, nemožeš povuć pare, iako si uvjeren da si zaradio. bitcoin možeš sutra povuć i prodat za novac.

Promoters also try to minimize withdrawals by offering new plans to investors where money cannot be withdrawn for a certain period of time in exchange for higher returns. The promoter sees new cash flows as investors cannot transfer money. If a few investors do wish to withdraw their money in accordance with the terms allowed, their requests are usually promptly processed, which gives the illusion to all other investors that the fund is solvent, or financially sound.

nema veze sa bitcoinom u ničemu ova stavka ponzi šeme



Ponzi schemes sometimes commence operations as legitimate investment vehicles, such as hedge funds. Hedge funds can easily degenerate into a Ponzi-type scheme if they unexpectedly lose money or fail to legitimately earn the returns expected. If the promoters fabricate false returns or produce fraudulent audit reports instead of admitting their failure to meet expectations, the operation is a Ponzi scheme.

ovo je odličan primjer za Agrokor i njegova lažirana financijskih izvješća, kao dio ponzi šeme, nema nikakve veze sa BTCom




The promoter vanishes, taking all the remaining investment money.
Since the scheme requires a continual stream of investments to fund higher returns, once investment slows down, the scheme collapses as the promoter starts having problems paying the promised returns (the higher the returns, the greater the risk of the Ponzi scheme collapsing). Such liquidity crises often trigger panics, as more people start asking for their money, similar to a bank run.
External market forces, such as a sharp decline in the economy (for example, the Madoff investment scandal during the market downturn of 2008), cause many investors to withdraw part or all of their funds.


i konačno gdje pada BTC.. kada "šef ponzi šeme sa lovom nestane".. u BTCu nema šefa .. par igrača ili skupina igrača i fondovi doduše sve zajedno kontroliraju mislim 15% svih bitcoina, ali 85% je u rukama ostalih. mogu samo svoje prodati. kada bi naglo sve prodali, sigurno bi pala vrijednost bitcoina, ali možda sa 6000$ na 3000$, i onda bi drugi koji čekaju da cijena padne na 3000$, pokupovali i odmah bi se vratilo na 6000$.. ili čak vjerojatno pošto hrpa ljudi čeka "da padne vrijednost BTCu" , nebi ništa niti palo


ponzi šema se raspada u navedenom članku , čim dođe do prvog kraha i problema.. bitcoin je prevazišao sve moguće probleme.. od baniranja u kini, do forkanja, do vrijeđanja od strane "bankara" , do prijetni Putina, bilo je i gdje bi gubio na vrijednosti ali bi se oporavio.. bilo bi i paničnog prodavanja, recimo bio je dosegao 5000$, onda su ga Kinezi prije mjesec dana banirali, pa ga je ekipa rasprodavala, pao je na 3000$, i taman u jednoj ekonomskoj grupi, ekipa raspravljala, dali da ga kupi sada, neki govorili "čekaj još će padati" i hop.. ovaj sutra nazad za 4000$ itd..

itd itd..



evo analizirao sam šta je "ponzi šema" i usporedio sa bitcoinom i nema nikakve , nikakve veze.
Agrokor je ponzi shema a lex mega ponzi ramo
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 4 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum