ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 16:30

Pinochet wrote:Bankar koji je uzrokovao svjetsku krizu , koji financira ratove, i tako uništava živote milijunima ljudi, je odjedanput "zabrinut jer će ljudi biti prevareni ulaganjem u bitcoin".. ono, Nacisti zabrinuti za okrutno postupanje prema židovima u NDH..

ne laje pas radi sela nego radi sebe.. woof , woof , woof

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 16:31

usput od oko 200 kriptovaluta trenutnu u opticaju realno koliko može opstati? Možda dvije, a sve ostalo je prevara.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:37

marc se totalno pogubio.. kakva je bitcoin prevara u čemu? .. bitcoin se nije od jučer pojavio..bitcoin je star 7godina. sve te "ponzi" šeme , traju kratko.. ili baš imaju oblik "piramde". bitcoin nema u ničemu, baš ničemu oblik piramide. u čemu ima ? u ničemu. ima li neki konkretni argument zašto je on prevara, osim što "ne temelji se na ničemu".

a našto bi se temelji recimo najjača svjetska valuta $? na pendreku i tenkovima, eto na čemu.

koliko ima dolara, ili kuna ukupno? pitaj boga - isusa. tko to zna. procjene i ništa drugo.

sa bitcoinom sve je crno na bijelo. točno se zna, koliko je točno bitcoina u opticaju, i koliko će ih se još stvoriti i kada. točno se zna.

bitcoin je odličan, jer osigurava anonimnost prilikom transakcija. ja sam i prije kupovao i prodavao u bitcoin online. odlična stvar.
nema kontrole, ne kontrolira te niti država, niti CIA, niti čardak , nitko. čista transkacija bez da ti se može itko zakačit.

pogotovo što sada ovo bankari i države rade sa "printanjem para", "ukidanjem keša" "inflacijama" "rastom poreza- malo država u svijetu reže poreze uglavnom je tedencija rasta poreza" - bitcoin je spas za sve to.

i da , bitcoin ne kontrolira nitko. prvo, ne postoji centralni server, nego postoje milijuni i milijuni rudara za bitcoin. od rusije, kine, finske, hrvatske, venezuele, amerike, konga, japana, nigerije.. svatko može sudjelovati u procesu. dakle kao de.centralizirani sustav, izuzetno je otporan na sranja. jedino ga može uništiti nuklearni rat i ukidanje globalnog interneta, ali čak , kada bi se države oporavile, tko bi imao fizički sačuvan bitcoin na PC, imao bi sačuvanu imovinu.

ja sam uložio oko 3k€ prije 3-4mjeseca u kriptovalute, sada mi to vrijedi preko 4.5k € .. dakle u plusu sam 10k kuna..

i prije sam trgovao, a ovo sam investirao kao oblik dugoročne štednje.. EH , štednja je vrhunska stvar.. . zaradite novac, želite uštediti u nešto..

imate Čardak države, koje vam inflacijom obezvrijeđuju vašu zaradu i štednju. imate banke, koje od kine do amerike do EU, uvode i negativne kamatne stope pa vam i tako obezvrijeđuju štednju i tjeraju vas na glupu potrošnju koju vam brutalno oporezuju. .. aj zlato je kakva takva alternativa, sa naglaskom, da je bitcoin prešišao zlato, jer je puuuuuuno lakše sa njime upravljati nego zlato..

a da ne govorim o prednostima izbjegavanja poreza.. ja već iman plan u glavi kako se buden isplaćiva.. imaš banke u češkoj, austriji, doneseš na sticku svoje bitcoine, a oni ti daju lovu na ruke.. i sa njom u RH.. 0% poreza čardaku.

čak postoje banke, da možeš u njih prebaciti svoje bitcoine ili etherume, i dobiješ debitnu karticu, i dižeš lovu na bankomatu , sve skupa uz par posto provizije.. puuuno bolje nego čardaku plaćati 20,30,40,50,60% poreza.. itd.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:38

marcellus wrote:usput od oko 200 kriptovaluta trenutnu u opticaju realno koliko može opstati? Možda dvije, a sve ostalo je prevara.
ja sam uložio u nekoliko najjačih, jebe me se za ostale.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:40

marcellus wrote:
Pinochet wrote:Bankar koji je uzrokovao svjetsku krizu , koji financira ratove, i tako uništava živote milijunima ljudi, je odjedanput "zabrinut jer će ljudi biti prevareni ulaganjem u bitcoin".. ono, Nacisti zabrinuti za okrutno postupanje prema židovima u NDH..

ne laje pas radi sela nego radi sebe.. woof , woof , woof

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

neka ekipa slobodno izlazi iz bitcoina.. neka ih rasprodavaju , sa 6000$ koliko je sada, neka ih rasprodavaju za 60$.. ja ću sve uložiti i pokupovati od njih.. pa sutra neka cijena skoči na 120$ nazad, ja sam uduplao lovu..

po čemu je bitcoin ponzi šema. znate li šta je ponzi i šta je oblik piramide. po čemu bitcoin ima taj oblik. i da, bitcoin je na otpciju -evo gledan.. 8 ipo jebenih godina.. 8 ipo jebenih godina, za par mjeseci i 9.. da je to ponzi 8ipo jebenih godina, zar nemislite da bi već do sada ispao iz đira?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:47

Characteristics[edit]
Typically, Ponzi schemes require an initial investment and promise well-above-average returns.[7] They use vague verbal guises such as "hedge futures trading", "high-yield investment programs", or "offshore investment" to describe its income strategy. It's common for the promoter to take advantage of a lack of investor knowledge or competence, or sometimes claim to use a proprietary, secret investment strategy in order to avoid giving information about the scheme.

Initially, the promoter will pay high returns to attract investors and entice current investors to invest more money. When other investors begin to participate, a cascade effect begins. The "return" to the initial investors is paid by the investments of new participants, rather than from profits of the product.

Often, high returns encourage investors to leave their money within the scheme, so the operator does not actually have to pay very much to investors. He simply sends statements showing how much they have earned, which maintains the deception that the scheme is an investment with high returns. Investors within a Ponzi scheme may even face difficulties when trying to get their money out of the investment.

Promoters also try to minimize withdrawals by offering new plans to investors where money cannot be withdrawn for a certain period of time in exchange for higher returns. The promoter sees new cash flows as investors cannot transfer money. If a few investors do wish to withdraw their money in accordance with the terms allowed, their requests are usually promptly processed, which gives the illusion to all other investors that the fund is solvent, or financially sound.

Ponzi schemes sometimes commence operations as legitimate investment vehicles, such as hedge funds. Hedge funds can easily degenerate into a Ponzi-type scheme if they unexpectedly lose money or fail to legitimately earn the returns expected. If the promoters fabricate false returns or produce fraudulent audit reports instead of admitting their failure to meet expectations, the operation is a Ponzi scheme.

A wide variety of investment vehicles or strategies, typically legitimate, have become the basis of Ponzi schemes. For instance, Allen Stanford used bank certificates of deposit to defraud tens of thousands of people. Certificates of deposit are usually low-risk and insured instruments, but the Stanford CDs were fraudulent.[8]

Unraveling of a Ponzi scheme[edit]
If a Ponzi scheme is not stopped by authorities, it usually falls apart quickly for one of the following reasons:[6]

The promoter vanishes, taking all the remaining investment money.
Since the scheme requires a continual stream of investments to fund higher returns, once investment slows down, the scheme collapses as the promoter starts having problems paying the promised returns (the higher the returns, the greater the risk of the Ponzi scheme collapsing). Such liquidity crises often trigger panics, as more people start asking for their money, similar to a bank run.
External market forces, such as a sharp decline in the economy (for example, the Madoff investment scandal during the market downturn of 2008), cause many investors to withdraw part or all of their funds.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 16:51

Pinochet wrote:
marcellus wrote:
Pinochet wrote:Bankar koji je uzrokovao svjetsku krizu , koji financira ratove, i tako uništava živote milijunima ljudi, je odjedanput "zabrinut jer će ljudi biti prevareni ulaganjem u bitcoin".. ono, Nacisti zabrinuti za okrutno postupanje prema židovima u NDH..

ne laje pas radi sela nego radi sebe.. woof , woof , woof

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

neka ekipa slobodno izlazi iz bitcoina.. neka ih rasprodavaju , sa 6000$ koliko je sada, neka ih rasprodavaju za 60$.. ja ću sve uložiti i pokupovati od njih.. pa sutra neka cijena skoči na 120$ nazad, ja sam uduplao lovu..

po čemu je bitcoin ponzi šema. znate li šta je ponzi i šta je oblik piramide. po čemu bitcoin ima taj oblik. i da, bitcoin je na otpciju  -evo gledan.. 8 ipo jebenih godina.. 8 ipo jebenih godina, za par mjeseci i 9.. da je to ponzi 8ipo jebenih godina, zar nemislite da bi već do sada ispao iz đira?

ne radi se o bitcoinu nego o ICO-ima novih kriptovaluta

bitcoin je etabiliran, ali on je isto vrlo volatilan

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 16:53

kao što se kod belforta uostalom nije radilo o tome da je problem u trgovanju dionicama, pa čak ni junk dionicama, nego u tome da je on napuhivao vrijednost dionica iza kojih nije bilo ničeg

uostalom, kako sam naveo, kod ICO-a ti nisi ni investitor nego u biti donator.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 16:53

odnosno, nemaš nikakav kolateral za svoja potraživanja a to je uvijek loše kod ulaganja

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:57

Typically, Ponzi schemes require an initial investment and promise well-above-average returns.[7] They use vague verbal guises such as "hedge futures trading", "high-yield investment programs", or "offshore investment" to describe its income strategy. It's common for the promoter to take advantage of a lack of investor knowledge or competence, or sometimes claim to use a proprietary, secret investment strategy in order to avoid giving information about the scheme.



obećanja o visokoj zaradi, tajnovitost. u bitcoinu nije ništa tajnovito, sve je javno , možeš zaradit možeš izgubit i tako zadnjih 9godina funkcionira


Initially, the promoter will pay high returns to attract investors and entice current investors to invest more money. When other investors begin to participate, a cascade effect begins. The "return" to the initial investors is paid by the investments of new participants, rather than from profits of the product.

u bitcoinu nitko ti ništa ne plaća da te navuče.. ti sam uložeš i povlačiš lovu. profit u ponziju ne dobijaš tako da povučeš pare nego da "nagovoriš druge". bitcoin sa time nema veze. nitko nikoga ne nagovara, niti itko može profitirati tako da drugoga nagovori.


Often, high returns encourage investors to leave their money within the scheme, so the operator does not actually have to pay very much to investors. He simply sends statements showing how much they have earned, which maintains the deception that the scheme is an investment with high returns. Investors within a Ponzi scheme may even face difficulties when trying to get their money out of the investment.

opet šema, nemožeš povuć pare, iako si uvjeren da si zaradio. bitcoin možeš sutra povuć i prodat za novac.

Promoters also try to minimize withdrawals by offering new plans to investors where money cannot be withdrawn for a certain period of time in exchange for higher returns. The promoter sees new cash flows as investors cannot transfer money. If a few investors do wish to withdraw their money in accordance with the terms allowed, their requests are usually promptly processed, which gives the illusion to all other investors that the fund is solvent, or financially sound.

nema veze sa bitcoinom u ničemu ova stavka ponzi šeme



Ponzi schemes sometimes commence operations as legitimate investment vehicles, such as hedge funds. Hedge funds can easily degenerate into a Ponzi-type scheme if they unexpectedly lose money or fail to legitimately earn the returns expected. If the promoters fabricate false returns or produce fraudulent audit reports instead of admitting their failure to meet expectations, the operation is a Ponzi scheme.

ovo je odličan primjer za Agrokor i njegova lažirana financijskih izvješća, kao dio ponzi šeme, nema nikakve veze sa BTCom




The promoter vanishes, taking all the remaining investment money.
Since the scheme requires a continual stream of investments to fund higher returns, once investment slows down, the scheme collapses as the promoter starts having problems paying the promised returns (the higher the returns, the greater the risk of the Ponzi scheme collapsing). Such liquidity crises often trigger panics, as more people start asking for their money, similar to a bank run.
External market forces, such as a sharp decline in the economy (for example, the Madoff investment scandal during the market downturn of 2008), cause many investors to withdraw part or all of their funds.


i konačno gdje pada BTC.. kada "šef ponzi šeme sa lovom nestane".. u BTCu nema šefa .. par igrača ili skupina igrača i fondovi doduše sve zajedno kontroliraju mislim 15% svih bitcoina, ali 85% je u rukama ostalih. mogu samo svoje prodati. kada bi naglo sve prodali, sigurno bi pala vrijednost bitcoina, ali možda sa 6000$ na 3000$, i onda bi drugi koji čekaju da cijena padne na 3000$, pokupovali i odmah bi se vratilo na 6000$.. ili čak vjerojatno pošto hrpa ljudi čeka "da padne vrijednost BTCu" , nebi ništa niti palo


ponzi šema se raspada u navedenom članku , čim dođe do prvog kraha i problema.. bitcoin je prevazišao sve moguće probleme.. od baniranja u kini, do forkanja, do vrijeđanja od strane "bankara" , do prijetni Putina, bilo je i gdje bi gubio na vrijednosti ali bi se oporavio.. bilo bi i paničnog prodavanja, recimo bio je dosegao 5000$, onda su ga Kinezi prije mjesec dana banirali, pa ga je ekipa rasprodavala, pao je na 3000$, i taman u jednoj ekonomskoj grupi, ekipa raspravljala, dali da ga kupi sada, neki govorili "čekaj još će padati" i hop.. ovaj sutra nazad za 4000$ itd..

itd itd..



evo analizirao sam šta je "ponzi šema" i usporedio sa bitcoinom i nema nikakve , nikakve veze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 16:59

marcellus wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:
Pinochet wrote:Bankar koji je uzrokovao svjetsku krizu , koji financira ratove, i tako uništava živote milijunima ljudi, je odjedanput "zabrinut jer će ljudi biti prevareni ulaganjem u bitcoin".. ono, Nacisti zabrinuti za okrutno postupanje prema židovima u NDH..

ne laje pas radi sela nego radi sebe.. woof , woof , woof

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

neka ekipa slobodno izlazi iz bitcoina.. neka ih rasprodavaju , sa 6000$ koliko je sada, neka ih rasprodavaju za 60$.. ja ću sve uložiti i pokupovati od njih.. pa sutra neka cijena skoči na 120$ nazad, ja sam uduplao lovu..

po čemu je bitcoin ponzi šema. znate li šta je ponzi i šta je oblik piramide. po čemu bitcoin ima taj oblik. i da, bitcoin je na otpciju  -evo gledan.. 8 ipo jebenih godina.. 8 ipo jebenih godina, za par mjeseci i 9.. da je to ponzi 8ipo jebenih godina, zar nemislite da bi već do sada ispao iz đira?

ne radi se o bitcoinu nego o ICO-ima novih kriptovaluta

bitcoin je etabiliran, ali on je isto vrlo volatilan

to da, ne jeben te nove kriptovalute.. to može biti ponzi šema, a može biti i zarada.. ja sam ozbiljan investitor. uložio sam u par najjačih kriptovaluta, jedan dio svoje love, kao dugoročnu štednju, nakon nekog iskustva sa poslovanjem sa njima, i mojom ekonomskom procjenom da bi to mogla biti odlična dugoročna štednja..

nisam ja "špekulant" da ulažem u te nove ICO šeme(initial coin offering).. nikada i nisam bio.. ulažem u sigurno..

Inače savjet ostalim Hrvatima u čardaku. Ako želite imati štednju i mirovinu, radije ulažite u par najjačih kriptovaluta, nego da se oslanjate da HDZ i Čardak da će vam dati zasluženu penziju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:00

asilovski wrote:
kic wrote:
teški lol
U biti marcel ne konta da današnji fiat n9vac nije nista bolji od kripta teška šarena laža koja se dogovara u Baseli u središtu banke za poravnjanja

kripto "valute", pod debelim navodnicima valute, nisu novac, niti su fiat novac

one su roba, digitalna roba, nisu novac

prve takve valute bile su zlato iz WoW-a i novčići iz nekakvih FaceBook igrica, koje si morao "kopati" da bi došao do njih, davno prije Bitcoina

ako se sjećaš članaka o kineskim zatvorenicima koji moraju igrati WoW

https://www.theguardian.com/world/2011/may/25/china-prisoners-internet-gaming-scam

nakon što je porasla trgovina digitalnom robom preko interneta, od razne virtualne opreme, pa do virtualnog novca iz igrica, tek su onda neki došli na ideju da bi se moglo kopati "zlato" i bez igranja igrice, te njime trgovati

https://www.geek.com/news/bitcoin-mining-network-8x-faster-than-top-500-super-computers-1554946/

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 How-to-mine-bitcoins


slično kao kod zlatne groznice, kopanja zlata, zarađuju oni koji prodaju lopate, opremu), dok kopači i preprodavači kockaju, špekuliraju očekujući rast cijene

fiat novac iza kojeg stoji država sa svojim poreznim sustavom kojim nameće njegovo obvezno korištenje i čiju cijenu preko kamata određuje državna centralna banka je poprilično stabilna valuta, ima relativno stabilnu vrijednost srednjoročno, dugoročno se kumulativni efekt niske inflacije ipak primjeti

kripto valute su čista kocka, ako ima više kupaca cijena raste, ako ima više prodavača cijena pada, fluktuacije u vrijednosti od po 50% su na mjesečnoj razini

nekomu se posreći pa zaradi na kocki

no kriptovalute nisu novac, to je digitalna roba, kao što su to virtalni "noževi" iz CS:GO kojima se isto trguje

http://read.navi-gaming.com/en/team_news/Rarest_and_expensive_knives
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:06

mamin sin wrote:
asilovski wrote:
kic wrote:
teški lol
U biti marcel ne konta da današnji fiat n9vac nije nista bolji od kripta teška šarena laža koja se dogovara u Baseli u središtu banke za poravnjanja

kripto "valute", pod debelim navodnicima valute, nisu novac, niti su fiat novac

one su roba, digitalna roba, nisu novac

prve takve valute bile su zlato iz WoW-a i novčići iz nekakvih FaceBook igrica, koje si morao "kopati" da bi došao do njih, davno prije Bitcoina

ako se sjećaš članaka o kineskim zatvorenicima koji moraju igrati WoW

https://www.theguardian.com/world/2011/may/25/china-prisoners-internet-gaming-scam

nakon što je porasla trgovina digitalnom robom preko interneta, od razne virtualne opreme, pa do virtualnog novca iz igrica, tek su onda neki došli na ideju da bi se moglo kopati "zlato" i bez igranja igrice, te njime trgovati

https://www.geek.com/news/bitcoin-mining-network-8x-faster-than-top-500-super-computers-1554946/

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 How-to-mine-bitcoins


slično kao kod zlatne groznice, kopanja zlata, zarađuju oni koji prodaju lopate, opremu), dok kopači i preprodavači kockaju, špekuliraju očekujući rast cijene

fiat novac iza kojeg stoji država sa svojim poreznim sustavom kojim nameće njegovo obvezno korištenje i čiju cijenu preko kamata određuje državna centralna banka je poprilično stabilna valuta, ima relativno stabilnu vrijednost srednjoročno, dugoročno se kumulativni efekt niske inflacije ipak primjeti

kripto valute su čista kocka, ako ima više kupaca cijena raste, ako ima više prodavača cijena pada, fluktuacije u vrijednosti od po 50% su na mjesečnoj razini

nekomu se posreći pa zaradi na kocki

no kriptovalute nisu novac, to je digitalna roba, kao što su to virtalni "noževi" iz CS:GO kojima se isto trguje

http://read.navi-gaming.com/en/team_news/Rarest_and_expensive_knives

sve to stoji što si rekao.. sam da ti dodam par stvari.

CS Go noževi, i općenito CS Go itemi koji se prodaju za prave, pare, neki noževi i po par tisuća kuna.. njihovu količinu i brojku ,kontrolira steam/valve tvrtka. Dakle Valve kao vlasnica CS GO igrice, je bog i isus, ili "državna centralna banka" za te stvari. ako ona napravili "inflaciju" recimo nekih skupih noževa, a broj igrača CS GOa se ne poveća, doći će do pada vrijednosti tih noževa.. logično.

što se tiče bitcoina, situacija je nešto drugačija nego WoW zlato itd, količina bitcoina je ograničena. Zna se točno koliko je stvoreno bitcoina, i koliko se stvara, i koliko se može stvoriti. mislim da je generirano oko 70-75% svih bitcoina, i da će ostalih 25-30% biti generirano tek do 2144godine.

dakle nemožeš ti izrudariti , više bitcoina nego što će ih maksimalno biti. i tu je kraj. kontrolirana inflacija, po točno određenoj formuli. nešto kao US Dollar za vrijeme zlatnog standarda. to je i najveća snaga BTCa.- Da sutra se dogovori ekipa i kaže da će promjeniti pravilo oko rudarenja(mislim da je čak i nemoguće da to promjene, to ću izgooglat nakon ovoga posta) ja bih odmah rasprodao svoje BTCove..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 17:06

Pinochet wrote:
marcellus wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:
Pinochet wrote:Bankar koji je uzrokovao svjetsku krizu , koji financira ratove, i tako uništava živote milijunima ljudi, je odjedanput "zabrinut jer će ljudi biti prevareni ulaganjem u bitcoin".. ono, Nacisti zabrinuti za okrutno postupanje prema židovima u NDH..

ne laje pas radi sela nego radi sebe.. woof , woof , woof

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

neka ekipa slobodno izlazi iz bitcoina.. neka ih rasprodavaju , sa 6000$ koliko je sada, neka ih rasprodavaju za 60$.. ja ću sve uložiti i pokupovati od njih.. pa sutra neka cijena skoči na 120$ nazad, ja sam uduplao lovu..

po čemu je bitcoin ponzi šema. znate li šta je ponzi i šta je oblik piramide. po čemu bitcoin ima taj oblik. i da, bitcoin je na otpciju  -evo gledan.. 8 ipo jebenih godina.. 8 ipo jebenih godina, za par mjeseci i 9.. da je to ponzi 8ipo jebenih godina, zar nemislite da bi već do sada ispao iz đira?

ne radi se o bitcoinu nego o ICO-ima novih kriptovaluta

bitcoin je etabiliran, ali on je isto vrlo volatilan

to da, ne jeben te nove kriptovalute.. to može biti ponzi šema, a može biti i zarada.. ja sam ozbiljan investitor. uložio sam u par najjačih kriptovaluta, jedan dio svoje love, kao dugoročnu štednju, nakon nekog iskustva sa poslovanjem sa njima, i mojom ekonomskom procjenom da bi to mogla biti odlična dugoročna štednja..

nisam ja "špekulant" da ulažem u te nove ICO šeme(initial coin offering).. nikada i nisam bio.. ulažem u sigurno..

Inače savjet ostalim Hrvatima u čardaku. Ako želite imati štednju i mirovinu, radije ulažite u par najjačih kriptovaluta, nego da se oslanjate da HDZ i Čardak da će vam dati zasluženu penziju

neozbiljno je ulagati životnu ušteđevinu u nešto što fluktuira po 30% u tjedan dana.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 17:07

ozbiljna štednja se ulaže u ono što nema prinose veće od 4-5% godišnje, sve drugo je rizik preko mjere


veća dobit automatski znači veći rizik, ne postoji dobit preko 10% godišnje uz mali ili nikakav rizik.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:08

marcellus wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:

a misliš da belfort nema pravo kad kaže da je dosta da imaš samo 5% prevaranata u shemi s kriptovalutama i da sve ode u pičku materinu?

+ ovo jako podsjeća na bum dotcomova iz devedesetih kad se isto plaćalo za svašta virtualno da bi na kraju svi ostali bez ičeg osim onih koji su prvi uletjeli u ponzi shemu i na vrijeme izašli

neka ekipa slobodno izlazi iz bitcoina.. neka ih rasprodavaju , sa 6000$ koliko je sada, neka ih rasprodavaju za 60$.. ja ću sve uložiti i pokupovati od njih.. pa sutra neka cijena skoči na 120$ nazad, ja sam uduplao lovu..

po čemu je bitcoin ponzi šema. znate li šta je ponzi i šta je oblik piramide. po čemu bitcoin ima taj oblik. i da, bitcoin je na otpciju  -evo gledan.. 8 ipo jebenih godina.. 8 ipo jebenih godina, za par mjeseci i 9.. da je to ponzi 8ipo jebenih godina, zar nemislite da bi već do sada ispao iz đira?

ne radi se o bitcoinu nego o ICO-ima novih kriptovaluta

bitcoin je etabiliran, ali on je isto vrlo volatilan

to da, ne jeben te nove kriptovalute.. to može biti ponzi šema, a može biti i zarada.. ja sam ozbiljan investitor. uložio sam u par najjačih kriptovaluta, jedan dio svoje love, kao dugoročnu štednju, nakon nekog iskustva sa poslovanjem sa njima, i mojom ekonomskom procjenom da bi to mogla biti odlična dugoročna štednja..

nisam ja "špekulant" da ulažem u te nove ICO šeme(initial coin offering).. nikada i nisam bio.. ulažem u sigurno..

Inače savjet ostalim Hrvatima u čardaku. Ako želite imati štednju i mirovinu, radije ulažite u par najjačih kriptovaluta, nego da se oslanjate da HDZ i Čardak da će vam dati zasluženu penziju

neozbiljno je ulagati životnu ušteđevinu u nešto što fluktuira po 30% u tjedan dana.

ima dugoročnu tedenciju rasta.. uložio sam naravno ne cijelu svoju imovinu, recimo 3k € .. da kojim slučajem to "propadne" , jebiga bilo bi mi neugodno, ali nebi umro.. auto mi vrijedi 3x više, pa eto , nije da bi umro i ubio se od toga.. već sada to vrijedi 4.5k €(ali jedno vrijeme je vrijedilo i 2k€), .. ali to je dio moje love, nisam opet vrsta špekulanta koji ulaže sve
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by marcellus 24/10/2017, 17:08

naime, da je rizik malen onda dobit ne bi bila velika i obratno, jednostavno, dobit je premija na rizik u svim financijskim stvarima.

mene brine što kod kriptovaluta ne postoje nikakvi kolaterali koji štite ulagače.

_________________
Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:10

marcellus wrote:ozbiljna štednja se ulaže u ono što nema prinose veće od 4-5% godišnje, sve drugo je rizik preko mjere


veća dobit automatski znači veći rizik, ne postoji dobit preko 10% godišnje uz mali ili nikakav rizik.
misliš da je todorić, tedeski, i kerum, bill gates, nenad bakić i drugi ljudi, da su došli do ove pozicije, na način da su "se bogatili 4-5% godišnje".. jesu kurac. bogatili su se par stotina % godišnje. koji kurac ja iman od rasta imovine 4-5% godišnje a cilj mi je zaraditi što više. pa veći mi je rizik staviti nešto i čekati da raste 4-5% godišnje, nego raspršiti u par luđih investicija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:21

Pinochet wrote:
sve to stoji što si rekao.. sam da ti dodam par stvari.

CS Go noževi, i općenito CS Go itemi koji se prodaju za prave, pare, neki noževi i po par tisuća kuna.. njihovu količinu i brojku ,kontrolira steam/valve tvrtka. Dakle Valve kao vlasnica CS GO igrice, je bog i isus, ili "državna centralna banka" za te stvari. ako ona napravili "inflaciju" recimo nekih skupih noževa, a broj igrača CS  GOa se ne poveća, doći će do pada vrijednosti tih noževa.. logično.

što se tiče bitcoina, situacija je nešto drugačija nego WoW zlato itd, količina bitcoina je ograničena. Zna se točno koliko je stvoreno bitcoina, i koliko se stvara, i koliko se može stvoriti.  mislim da je generirano oko 70-75% svih bitcoina, i da će ostalih 25-30% biti generirano tek do 2144godine.

dakle nemožeš ti izrudariti , više bitcoina nego što će ih maksimalno biti. i tu je kraj. kontrolirana inflacija, po točno određenoj formuli. nešto kao US Dollar za vrijeme zlatnog standarda.  to je i najveća snaga BTCa.- Da sutra se dogovori ekipa i kaže da će promjeniti pravilo oko rudarenja(mislim da je čak i nemoguće da to promjene, to ću izgooglat nakon ovoga posta) ja bih odmah rasprodao svoje BTCove..

govorim o prirodi kriptovaluta, ne o njihovoj vrijednosti

kriptovalute su virtualan roba, u itom smislu kao što su CS:GO noževi roba, nisu novac, pogotovo ne fiat novac

možeš isto tako ulagati i u realnu robu, zlato, naftu, žito... na burzama


pazi sad ovo, svi BTC su izraženi u dolarima, isto kao što je sa barelima nafte


gotovo sva trgovina BTC se odvija preko neke burze, koja ima svoje transakcijske namete

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bitcoin_companies
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:27

Pinochet wrote:
marcellus wrote:ozbiljna štednja se ulaže u ono što nema prinose veće od 4-5% godišnje, sve drugo je rizik preko mjere


veća dobit automatski znači veći rizik, ne postoji dobit preko 10% godišnje uz mali ili nikakav rizik.
misliš da je todorić, tedeski, i kerum, bill gates, nenad bakić i drugi ljudi, da su došli do ove pozicije, na način da su "se bogatili 4-5% godišnje".. jesu kurac. bogatili su se par stotina % godišnje.  koji kurac ja iman od rasta imovine 4-5% godišnje a cilj mi je zaraditi što više. pa veći mi je rizik staviti nešto i čekati da raste 4-5% godišnje, nego raspršiti u par luđih investicija

onda ne sjediš na jednoj investiciji nego dnevno trguješ na fluktuacijama

npr. zaradši u jednom dnu 2% na razlici cijena kretanja USD - GBP, pa sutra na nekoj drugoj transakciji može na BTC 2%, prekosutra na nečemu trećem

2% x 30 dana je koliko posto mjesečno?

x 12 mjeseci je koliko godišnje?

720% prinosa godišnje od 2% dnevnih fluktuacija

tako dobiješ velike prinose, samo treba sjediti cijeli dan za kompom i pratiti vijesti iz par desetaka područja u koja ulažeš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Guest 24/10/2017, 17:33

sve to stoji.. ukratko zaključak je da BTC nije nikakva niti piramida (što je naprimjer mirovinsko ili zdravstveno) niti je Ponzi(što sam razradio svaku ponzi točku u niti jednu BTC ne pada)..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio  - Page 3 Empty Re: Vuk s Wall Streeta: Kriptovalute su gora prevara od onog što sam ja radio

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum