ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razvoj bi uništio političke elite

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by aben 8/10/2017, 21:56

danni1 wrote:
aben wrote:
danni1 wrote:
aben wrote:
danni1 wrote:
Ne vidim te šolde zato me nije ni briga. To su šoldi koje uplaćuje gazda, moje je ono što dobijem na ruke odnosno na račun i s time raspolažem. A to nije tako loše i ima stalnu tendenciju porasta.

Uglavnom...boli me kolki je porez,prirez,zdravstveno....to su šoldi koje ja nisam nikad vidio niti bi ih ikad vidioda je nešto po tom pitanju manje ili veće.
eto, 
nikakova ulica, izbori i slično, dovoljno je samo isplaćivati bruto ploću, i svi ljudi bi momentalno svatili koliko rodu da bi financirali uhljebe. 

veruj mi da bi i ti omoh posto nezadovoljan, isto koda na poso greš pješke i nemoš tekuću vodu i kontejneru u kin živiš.
Vjerojatno. Ovako me nije briga. Porez,prirez,zdravstvo,mirovinsko jednostavno nije moja briga i ne zanima me koliko to košta jer ja to ne plaćam. Zanima me cijena režija, hrane, raznih nepotrebnih pizdarija... to plaćam.
u tomu i je mudrost socijalistov, 
"pusti, ti samo rodi, mi ćemo sve drugo srediti"    :)
Pa jbga, radim u privatnom sektoru kažu da je kapitalističko uređenje...ne vidim da se i moj gazda buni što te pizdarije plača.

Ak se ne buni on što da se ja bunim. Očito je dobro njemu, dobro meni...tko je oštećen?
frankly, 
niko tebi ne more nametnuti osjećaj da si žrtva, ljudi imaju svakakove damage control skripte koje in se vrtu u glovi. stvori su onakove kakove jesu, i bit će onakove kakove budu, taman i porez dosego 90 posto. to je istina.

jo ipak na stvori gljedun drukčije. ne volin ka me neko krade, a pogotovo ka me krade i govori mi da mi pomože. draže bi mi bilo ploćati reket mafiji nego državi, iskrenije je.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 21:59

danni1 wrote:
sastavi listu od 5 najbogatijih država i jbga netko mora bit 5. ne mogu svi bit 1. I što sad, kaj bi onaj 5. trebal popizdit i dizat dramu oko toga?

Lako je kad si 5ti od 5 ali je porazno kad si 28smi od 28 B-). Nameće se zaključak da smo zaista slučajna država/čardak i da je bolje da nas netko sposobniji vodi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 22:03

aben wrote:
danni1 wrote:
aben wrote:
danni1 wrote:
aben wrote:
eto, 
nikakova ulica, izbori i slično, dovoljno je samo isplaćivati bruto ploću, i svi ljudi bi momentalno svatili koliko rodu da bi financirali uhljebe. 

veruj mi da bi i ti omoh posto nezadovoljan, isto koda na poso greš pješke i nemoš tekuću vodu i kontejneru u kin živiš.
Vjerojatno. Ovako me nije briga. Porez,prirez,zdravstvo,mirovinsko jednostavno nije moja briga i ne zanima me koliko to košta jer ja to ne plaćam. Zanima me cijena režija, hrane, raznih nepotrebnih pizdarija... to plaćam.
u tomu i je mudrost socijalistov, 
"pusti, ti samo rodi, mi ćemo sve drugo srediti"    :)
Pa jbga, radim u privatnom sektoru kažu da je kapitalističko uređenje...ne vidim da se i moj gazda buni što te pizdarije plača.

Ak se ne buni on što da se ja bunim. Očito je dobro njemu, dobro meni...tko je oštećen?
frankly, 
niko tebi ne more nametnuti osjećaj da si žrtva, ljudi imaju svakakove damage control skripte koje in se vrtu u glovi. stvori su onakove kakove jesu, i bit će onakove kakove budu, taman i porez dosego 90 posto. to je istina.

jo ipak na stvori gljedun drukčije. ne volin ka me neko krade, a pogotovo ka me krade i govori mi da mi pomože. draže bi mi bilo ploćati reket mafiji nego državi, iskrenije je.
Pa o tom ti govorim da mene nitko ne krade. kad sam se zapošljavao dogovorili smo plaču i takvu dobijem.
Šta ja sad imam izmišljat da sam žrtva države ili poslodavca?

Porez,prirez,zdravstveno,mirovinsko...to sve netko drugi plača za mene. ja o tome s nikim nikad nisam razgovarao niti pregovarao, to su stavke koje se mene ne tiču. 

Kaj se ja sad imam žalit i pizdit oko stvari koje ne plaćam?

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:08

danni1 wrote:Porez,prirez,zdravstveno,mirovinsko...to sve netko drugi plača za mene. ja o tome s nikim nikad nisam razgovarao niti pregovarao, to su stavke koje se mene ne tiču. 

Nije istina, sve to ti plačaš i nitko drugi. Ok ti si možda dogovorio neto plaću koja ti na kraju ostaje ali ti na ugovoru(po zakonu) piše bruto plaća. Ako misliš da te se ostale stavke ne tiću onda si u zabludi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:10

Btw. šta misliš, zašto je rad na crno duplo isplatljiviji od legalnog rada?

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 22:12

catabbath wrote:
danni1 wrote:
sastavi listu od 5 najbogatijih država i jbga netko mora bit 5. ne mogu svi bit 1. I što sad, kaj bi onaj 5. trebal popizdit i dizat dramu oko toga?

Lako je kad si 5ti od 5 ali je porazno kad si 28smi od 28 B-). Nameće se zaključak da smo zaista slučajna država/čardak i da je bolje da nas netko sposobniji vodi.
Ma nema nas tko drugi voditi. Kao da sad postoji netko pametan u RH koji će nas voditi, postoji kurac. Ak i postoji taj se ne kandidira niti je zainteresiran za to. Imaš par stotina idiota i biraj...nema tu ni pravog ni pogrešnog izbora, svi su isti.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:14

danni1 wrote:Ma nema nas tko drugi voditi.

Kako nema. Npr. Austrija nas je puno bolje vodila.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by T. 8/10/2017, 22:15

catabbath wrote:
danni1 wrote:Porez,prirez,zdravstveno,mirovinsko...to sve netko drugi plača za mene. ja o tome s nikim nikad nisam razgovarao niti pregovarao, to su stavke koje se mene ne tiču. 

Nije istina, sve to ti plačaš i nitko drugi. Ok ti si možda dogovorio neto plaću koja ti na kraju ostaje ali ti na ugovoru(po zakonu) piše bruto plaća. Ako misliš da te se ostale stavke ne tiću onda si u zabludi.
To je obveza poslodavca da uplaćuje, pa dakle plaća on a ne radnik...
T.
T.

Posts : 17174
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:17

Totenkopf wrote:To je obveza poslodavca da uplaćuje, pa dakle plaća on a ne radnik...

Uplaćuje od tvoje bruto plaće a ne od svoje. Ponavljam, šta misliš, zašto je rad na crno duplo isplatljiviji?


Last edited by catabbath on 8/10/2017, 22:18; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 22:20

catabbath wrote:
danni1 wrote:Porez,prirez,zdravstveno,mirovinsko...to sve netko drugi plača za mene. ja o tome s nikim nikad nisam razgovarao niti pregovarao, to su stavke koje se mene ne tiču. 

Nije istina, sve to ti plačaš i nitko drugi. Ok ti si možda dogovorio neto plaću koja ti na kraju ostaje ali ti na ugovoru(po zakonu) piše bruto plaća. Ako misliš da te se ostale stavke ne tiću onda si u zabludi.
U tome je poanta. U nazivima..bruto, netto...kurac palac. Plača je ono što dobijem s čim raspolažem. Ostalo je briga poslodavca, ne moja. Kad bih ja sve morao sam plaćati onda bi i plača bila drugačija. U 21 god. koliko radim kod istog poslodavca bilo je promjena u načinu oporezivanja plača i davanja ja to na svojoj plači nisam nikad osjetio, u negativnom smislu. Ja sam uvijrek dobio pare koje sam dogovorio na početku i uz mali porast s vremenom, nema osjetnih oscilacija u standardu.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 22:23

catabbath wrote:
Totenkopf wrote:To je obveza poslodavca da uplaćuje, pa dakle plaća on a ne radnik...

Uplaćuje od tvoje bruto plaće a ne od svoje. Ponavljam, šta misliš, zašto je rad na crno duplo isplatljiviji?
Kome? Gazdi je. Radnici obično teže prijavi.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 22:24

catabbath wrote:
danni1 wrote:Ma nema nas tko drugi voditi.

Kako nema. Npr. Austrija nas je puno bolje vodila.
nema više zainteresiranih.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:27

danni1 wrote:Ostalo je briga poslodavca, ne moja.

Zašto onda u poreznoj prijavi upisuješ bruto iznos (koji će ti država na kraju oporezovati) a ne neto?
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 8/10/2017, 22:28

danni1 wrote:Kome? Gazdi je. Radnici obično teže prijavi.

Recimo imaš neto plaću 15 000 kn. Za to ti ide cca 30 000 kn bruto. Tebi gazda da na ruke 20 000 kn i sebi zadrži deset.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by aben 8/10/2017, 22:29

danni1 wrote:
aben wrote:
danni1 wrote:
aben wrote:
danni1 wrote:
Vjerojatno. Ovako me nije briga. Porez,prirez,zdravstvo,mirovinsko jednostavno nije moja briga i ne zanima me koliko to košta jer ja to ne plaćam. Zanima me cijena režija, hrane, raznih nepotrebnih pizdarija... to plaćam.
u tomu i je mudrost socijalistov, 
"pusti, ti samo rodi, mi ćemo sve drugo srediti"    :)
Pa jbga, radim u privatnom sektoru kažu da je kapitalističko uređenje...ne vidim da se i moj gazda buni što te pizdarije plača.

Ak se ne buni on što da se ja bunim. Očito je dobro njemu, dobro meni...tko je oštećen?
frankly, 
niko tebi ne more nametnuti osjećaj da si žrtva, ljudi imaju svakakove damage control skripte koje in se vrtu u glovi. stvori su onakove kakove jesu, i bit će onakove kakove budu, taman i porez dosego 90 posto. to je istina.

jo ipak na stvori gljedun drukčije. ne volin ka me neko krade, a pogotovo ka me krade i govori mi da mi pomože. draže bi mi bilo ploćati reket mafiji nego državi, iskrenije je.
Pa o tom ti govorim da mene nitko ne krade. kad sam se zapošljavao dogovorili smo plaču i takvu dobijem.
Šta ja sad imam izmišljat da sam žrtva države ili poslodavca?

Porez,prirez,zdravstveno,mirovinsko...to sve netko drugi plača za mene. ja o tome s nikim nikad nisam razgovarao niti pregovarao, to su stavke koje se mene ne tiču. 

Kaj se ja sad imam žalit i pizdit oko stvari koje ne plaćam?
razumin te dani, potpuno. i odavno. 
praktički, ni jo ne razmišljun iz računa u račun koliko gre državi. kupin ako mi odgovoro cijena i bog. da nemo uhljebov, i jo bi mogo imati provo auto, ali jednoko tako, to bi mogo i da nan leto duže traje, ili da imun rudnik zlota, ili da sun pametniji i sl. realna stvarnost je takova kakova je.


ipak, navečer ka sidnen za kompjuter, i ka malo razmislin, osvitli mi se ča je to ča mi objektivna stvarnost čini. niko ni kriv kako nan krotko leto traje, niti je itko kriv ča zloto ni sakriveno na  mojoj zemlji, ali imun točno ime i prezime čovika zbog koga morun roditi do navečer.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 8/10/2017, 23:54

catabbath wrote:
danni1 wrote:Ostalo je briga poslodavca, ne moja.

Zašto onda u poreznoj prijavi upisuješ bruto iznos (koji će ti država na kraju oporezovati) a ne neto?
Ni to ja nis ispunjavo već jedno 10-tak god.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by danni1 9/10/2017, 00:01

catabbath wrote:
danni1 wrote:Kome? Gazdi je. Radnici obično teže prijavi.

Recimo imaš neto plaću 15 000 kn. Za to ti ide cca 30 000 kn bruto. Tebi gazda da na ruke 20 000 kn i sebi zadrži deset.
Pa je al nit mi ide staž, niti imam zdravstveno niti kakav kreditćek na banci...hvala lepa.  Al zapravo to štima al na kratki rok i uz toliku plaču. Uz realnu plaču od 4000,5000 kn to se ne isplati. na kratki rok i za te novce se isplati riskirati i meni i gazdi nešto duže, hvala lepa.

_________________
Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 9/10/2017, 00:33

danni1 wrote:Pa je al nit mi ide staž,

Jebeš staž, on je danas nebitan, trebaš imati 15 godina staža za penziju a tu sam skoro. Znači, dok ja budem za penziju prag će biti 69 godina, teoretski možeš početi raditi sa +50 godina za penziju koju ionako nećeš dobiti. Moći ćeš preživiti bez da kopaš po smeću jedino ako si se obogatio u međuvremenu a praksa je pokazala da ovdje nije bitno na koji naćin si došao do novca.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 9/10/2017, 00:36

Zdravstveno također možeš imati privatno bolje nego HZZO, kredit nešto smuljaš baš ako ti se ne da kupovati u kešovini. Itekako se isplati, u onom slučaju kojeg sam naveo gore, 5000 kn extra ti može biti rata za neki fini auto, stan, jastuk, kurve, kokain ili štogod.


Last edited by catabbath on 9/10/2017, 00:37; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by catabbath 9/10/2017, 00:38

danni1 wrote:Ni to ja nis ispunjavo već jedno 10-tak god.

Ispunjavaju oni za tebe interno, ne brini.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:20

HDZ broji 200 k članova od toga je polovica ex komunjara.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 5 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum