ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razvoj bi uništio političke elite

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:20

HDZ broji 200 k članova od toga je polovica ex komunjara.

Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:34

Za one koji žele upravljati nama, rat je mir, sloboda je robovanje, a neznanje je snaga.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Guest 9/10/2017, 10:38

catabbath wrote:
danni1 wrote:Pa je al nit mi ide staž,

Jebeš staž, on je danas nebitan, trebaš imati 15 godina staža za penziju a tu sam skoro. Znači, dok ja budem za penziju prag će biti 69 godina, teoretski možeš početi raditi sa +50 godina za penziju koju ionako nećeš dobiti. Moći ćeš preživiti bez da kopaš po smeću jedino ako si se obogatio u međuvremenu a praksa je pokazala da ovdje nije bitno na koji naćin si došao do novca.
točno, ja neman puno staža a radim non stop neki kurac. nikada nisam bez para. meni cura i mater šize "neide ti staž" . pa im moran objasniti da ionako kada ja budem 65 , u penziju će se ulazit sa 75 i neće ih biti.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:40

Neć biti ni države kad ti budeš 65 a ne mirovine samo.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Guest 9/10/2017, 10:42

catabbath wrote:Zdravstveno također možeš imati privatno bolje nego HZZO, kredit nešto smuljaš baš ako ti se ne da kupovati u kešovini. Itekako se isplati, u onom slučaju kojeg sam naveo gore, 5000 kn extra ti može biti rata za neki fini auto, stan, jastuk, kurve, kokain ili štogod.
ima sam neku lovu online, i da bi je isplatio sebi, razmišljao sam da otvorim i firmu.  i sada, stavim sve na papir, koji kurac, ono Čardak bi ti uzeo doslovno 60% love. . mislim koja jebata, umjesto da je čardak kao recimo u nekim državama, da ti uzme 7-15% love preko poreza, to bi bilo prihvatljivo, dao bi i čardaku (a kada ti uzima toliko love, onda to nije čardak nego Republika Hrvatska), ovi ne - daj 60%. zanimljivo pričao sa jednim vjetnamcom, koji je zaradio sličnu lovu, on plati komunističkom vjetnamu 50$ godišnji paušal , i sva lova ostala ostaje njemu. ali čardak to nekuži - vjetnamci imaju IQ 105 poena, i kuže da lovu koju ovaj uveze u državu, da je to čista zarada države- jer će se vrtiti lova po vjetnamu, pa će svi profitirati. ali pohlepni Čardakovci ,bosanci i vlaji u državnim kancelarijama, odmah hoće "-daj meni, daj odmah sada, use nase podase, daj daj , što je tvoje to je i moje"

onda sam odjeba naravno, neću ja svoju lovu davati lopinama iz čardaka , ovim forumašima što tipaju svaki dan na forumu iz državnih kancelarija. mislim dao bi im 7-15 pa eto i 20%, ali ne 50-60%.

ovako neće ništa dobit, dio love investirano u kriptovalute, dio ću prebaciti sam .. radije platiti bankama i ostalim posrednicima lovu, nego čardaku kada su pohlepni.

doslovno,  ovo lito - iako je na burzi bilo 200 000 nezaposlenih. tko je god htio radit, mogao je naći posao. mene su doslovno na 3-4 mjesta zvali da radim, ono kada moraš odbijati ljude i ispričavati im se , jer imaš već dva posla.

biti će još gore za čardak, a još bolje za nas. što se više Hrvata iseli to bolje


Last edited by Pinochet on 9/10/2017, 10:46; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Guest 9/10/2017, 10:44

Eva_ wrote:Neć biti ni države kad ti budeš 65 a ne mirovine samo.
i to što kažeš.

inače nije svetac lud, iman par frendova, idu u njemačku. planiraju skupit 5godina staža i osigurati njemačku penziju. njemačkih penzija će biti i za 50godina, bez obzira što se čardakovci rugaju njemcima "da su natrpani", većina natrpanih rade u pogonima.. oni što nerade, švabe će lagano deportirati. hrvatskih penzija neće biti ako prdne prva turistička sezona, a ako neprdne, 10_15godina.. vijek trajanja države neće biti puno duži, ako budemo postojali koliko titova Yuga, to će biti uspjeh
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:47

Pinochet wrote:
Eva_ wrote:Neć biti ni države kad ti budeš 65 a ne mirovine samo.
i to što kažeš.

inače nije svetac lud, iman par frendova, idu u njemačku. planiraju skupit 5godina staža i osigurati njemačku penziju. njemačkih penzija će biti i za 50godina, bez obzira što se čardakovci rugaju njemcima "da su natrpani", većina natrpanih rade u pogonima.. oni što nerade, švabe će lagano deportirati.  hrvatskih penzija neće biti ako prdne prva turistička sezona, a ako neprdne, 10_15godina.. vijek trajanja države neće biti puno duži, ako budemo postojali koliko titova Yuga, to će biti uspjeh
Nijemci probiru, i sve koji imaju znanja integriraju. Nisu baš svi iz Sirije neobrazovani. Tam su bila odlična sveučilišta.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Guest 9/10/2017, 10:50

Eva_ wrote:
Pinochet wrote:
Eva_ wrote:Neć biti ni države kad ti budeš 65 a ne mirovine samo.
i to što kažeš.

inače nije svetac lud, iman par frendova, idu u njemačku. planiraju skupit 5godina staža i osigurati njemačku penziju. njemačkih penzija će biti i za 50godina, bez obzira što se čardakovci rugaju njemcima "da su natrpani", većina natrpanih rade u pogonima.. oni što nerade, švabe će lagano deportirati.  hrvatskih penzija neće biti ako prdne prva turistička sezona, a ako neprdne, 10_15godina.. vijek trajanja države neće biti puno duži, ako budemo postojali koliko titova Yuga, to će biti uspjeh
Nijemci probiru, i sve koji imaju znanja integriraju. Nisu baš svi iz Sirije neobrazovani. Tam su bila odlična sveučilišta.
pa znam, smirila se dosta situacija u njemačkoj. merkelovca policijska država će to uvesti u red, smanjit će se socijala, morat ćeš radit ili biti deportiran , a ako radiš , švabe cijene rad bez obzira na nacionalnost.. ovi moji frendovi u njemačkoj oduševljeni kako i švabe gazde tretiraju.. ono u RH letiš 10-12h u privatnom sektoru bez pauze, još te gazda vrijeđa da si ovakav -onakav. u njemačkoj radiš 8h , nitko te negoni bičom da moraš letit, obaviš posao, pokažeđš malo inicijative, gazda vao super ste vi hrvati.

izašla njemačka statistika, da su hrvati u njemačkoj radišniji od njemaca. više radimo i manje socijale uzimamo. ali zanimljivo čardaku su to sve yugoslaveni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:55

ALARM U POREZNOJ Ugostitelji smislili kako izbjeći plaćanje PDV-a, Marić na njih šalje još inspektora
"PODACI iz fiskalizacije ne odražavaju makroekonomske pokazatelje", stoji u upozorenju Porezne uprave, a vezano za podatak o ovogodišnjoj turističkoj sezoni.
Podigli PDV s 13 na 25 posto

Naime, na posebnoj prezentaciji Porezne uprave ministru financija Zdravku Mariću prije 10 dana prezentiran je podatak kako analizirani podaci ukazuju da tijekom turističke sezone kroz podatke o fiskalizaciji nije došlo do očekivanog broja izdanih računa, kao ni iznosa računa!

U Ministarstvu financija vrlo su nezadovoljni tim podacima s obzirom na to da su podaci o ovogodišnjoj turističkoj sezoni mnogo bolji od onih o prošlogodišnjoj. Isto tako, čini se da izmjena Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom, a koja je nastupila 1. srpnja ove godine, nije polučila očekivane rezultate. Naime, mali obveznici fiskalizacije postupak provode putem naplatnih uređaja.

No, najviše su nezadovoljni kako se promjena stope PDV-a u ugostiteljstvu nije odrazila na očekivane rezultate fiskalizacije. Podsjetimo, s početkom 2017. godine PDV je za ugostitelje narastao s 13 na 25 posto, a u sklopu poreznih reformi koje provodi ministar Marić. Promjena stope PDV-a izazvala je val nezadovoljstva. 

Ugostitelji smislili kako izbjeći plaćanje PDV-a

Ugostitelji su, naime, iskoristili šansu da izbjegnu plaćanje PDV-a propisano zakonom. Jednostavno su počeli osnivati nove tvrtke, odnosno jednostavna društva s ograničenom odgovornošću (JDOO) kako bi ostali ispod praga za PDV, odnosno kako ne bi bili obveznici PDV-a. Porezna će, vidljivo je iz prezentacije, sada posebno pratiti tko je to od ugostitelja osnivao nove JDOO-ove da bi izbjegao plaćanje PDV-a. 

U Ministarstvu financija nadaju se kako će povećanjem broja inspektora fiskalizacije ispraviti tu "anomaliju". Naime, prema novoj sistematizaciji rada predviđeno je 101 radno mjesto za inspektora fiskalizacije, a trenutačno ih ima 93.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by darth_vader 9/10/2017, 10:56

Hrvatska je jednostavno nakupina kretena koju vodi sociopatska nakupina kretena...nema tu baš pomoći...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 10:57

Hehe, ovo sliči na Linićevo urlikanje u Katančićevoj kad je tvrdio da u ZG turista stižu prepuni autobusi, a kafići po Tkalči prijavljuju isti promet. Slao inspektore s budžetom 30 kn da snimaju promet. Hehhe, koja budala kao da Kinezi ili Koreanci piju kave, oni sam idu pišat.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:08

Porezna uprava je samostalna i jedinstvena u svom načinu rada i postupanja u okviru Ministarstva financija pa i kako se porezni obveznici nadziru. Što se tiče velikih poreznih obveznika, u koje spada i Agrokor, imamo jedan poseban odjel. On kao i ostale službe Porezne uprave, funkcionira po principu dostavljenih službenih podataka, odnosno poreznih prijava. U slučaju velikih poreznih obveznika, kontinuirano se provodi nadzor', rekao je Marić novinarima u Saboru.
Na optužbe da 10 godina nije bilo nadzora u Agrokoru, Marić kaže da to treba pitati onog koji je te optužbe i iznio. 'Ja ne želim to komentirati. Nekoliko sam puta rekao kao ministar financija i državni dužnosnik, postoje instituti koji nas obvezuju  na određene komentare i iznošenje komentara, a to je institut porezne tajne. Ne mogu komentirati, onaj tko je to iznio treba ga pitati odakle mu informacija. Ja se zalažem za napredak svih institucija, pogotovo onih u okviru mog ministarstva, pa i Porezne uprave, Ja i dalje stojim iza Porezne uprave i smatram da moji kolege tamo rade časno i dogovorno svoj posao', rekao je Marić.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:20

MIŠLJENJE STRUČNJAKINJE

'Kad bi se sad ukinuo lex Agrokor bila bi manja šteta'


Izvanredni povjerenik Ante Ramljak prezentirati će danas u 15.30 sati konsolidirano financijsko izvješće za cijeli koncern Agrokor. O ovoj temi u Studiju 4 govorili su bivši predsjednik Uprave Konzuma Drago Munjiza i profesorica Pravnog fakulteta u Zagrebu Jasnica Garašić

Drago Munjza smatra kako danas nećemo imati cjelovitu sliku o Agrokoru. Agrokor ima 54 tvrtke i Mercator, koji još nije 'uklopljen' i za kojega Munjiza vjeruje da još neće biti predstavljeni rezultati.
Vjerovničko vijeće mora biti zamijenjeno stalnim vjerovničkim vijećem i najbolji rezultat ovih procesa bi bilo postizanje nagodbe s vjerovnicima.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:20

Munjiza je kazao kako je od početka zagovarao 'stand still' sporazum. "Trebamo pretpostavljati da Vlada ima B i C scenarij jer možemo očekivati da će se ova stvar jak, jako zakomplicirati. Vlada je išla s namjerom da spasi male vjerovnike koji su vjerojatno vršili jak pritisak. Ali, današnji dan neće donijeti ništa novo", rekao je.
Profesorica Jasnica Garašić izjavila je kako su problem pravni učinci 'lex Agrokora'. "Ako se i ode u nagodbu, nećemo moći izbjeći tužbe. S druge strane, ako bi se sad ukinuo 'lex Agrokor' - bilo manje štete u financijskom smislu za Republiku Hrvatsku", poručila je.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:21

"Ne možemo prejudicirati odluku Ustavnog suda o lex Agrokoru. Ako se ukine - Agrokor mora ići u stečajni postupak i tu Vlada nije pripremljena. Vlada nema ni soluciju uz lex Agrokor i nagodbu. Naš je stečajni zakon predviđen za stečajni postupak protiv jedne pravne osobe, a ne njih više", kazala je Garašić. 
Smatra kako u lex Agrokoru nisu poštovana osnovna ustavna načela - pritom se misli na prava vjerovnika. Kao takav, ovaj zakon zaista nije trebao biti izglasovan u Saboru. Ponovila je kako je prije donošenja ovog zakona trebalo intervenirati u Stečajni zakon, na što je, kaže i upozoravala.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:21

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kad-bi-se-sad-ukinuo-lex-agrokor-bila-bi-manja-steta-foto-20171009
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:24

ZORISLAV Antun Petrović, antikorupcijski stručnjak kazao je danas u emisiji Novog dana N1 televizije da bi izvješće Agrokora u konačnici moglo pokazati kako je novac izvlačen iz posrnulog koncerna.

"Ono što bi moglo pokazati je da je bilo 'pretakanja' između tvrtki u Agrokoru, da su se pokušala pronaći sredstva za preuzimanje Mercatora a što je bio prevelik zalogaj za Agrokor, onda se počelo s 'puhanjem' bilanci. Izvješće bi moglo pokazati i da je novac izvlačen iz sustava zato što se predviđao brodolom ili su se trebale kupovati neke usluge.", kaže Petrović.

Na direktan upit znači li to da se novac izvlačio iz sustava, Petrović je odgovorio.

"Znači da se dio prihoda izvlačio iz zemlje kako bi se osigurala odstupnica ako projekt Mercator ne uspije, a kako bi se pojačale pregovaračke pozicije s vlastima."

Znači li to da se novac izvlačio na privatne račune?

"Obično se novac uvijek izvlači na privatne račune.", tvrdi Petrović.
Istraga DORH-a mogla bi otkriti da su Agrokorove finance prenapuhane
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:24

Što bi istraga DORH-a oko Agrokora mogla pokazati?

"Vjerujem da će pokazati da je taj "čamac" bio previše napuhan, a sad je pitanje može li se taj novac vratiti. Nije isključeno da je bilo ustupaka vlasti. Vjerujem da će DORH to utvrditi, jer trag novca nije teško pratiti samo treba vremena. Bojim se da mnogima rezultat istrage u ovoj zemlji ne odgovara. Ne vidim razloga da se toliko oteže s osnivanjem saborskog Istražnog povjerenstva za Agrokor. Ono ne može ugroziti niti spriječiti istragu DORH-a. Nema nikakve prepreke da se to Povjerenstvo osnuje.", kazao je Petrović i komentirao izjavu suca Trgovačkog suda, Mislava Kolakušića koji tvrdi da je revizija izvješća farsa.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:25

"Zašto on nije napravljen ja mogu samo nagađati i nadati se da je riječ o aljkavosti, a u gorem slučaju možemo sumnjati ono što sam već rekao da su se pojačavale pregovaračke pozicije, a što se plaćalo izvlačenjem novca iz kompanija. Ovdje je prilično izvjesno da svatko u cijeloj priči nešto prešućuje, mislim na Agrokor kao kompaniju, Todorića kao vlasnika i državu, jer svatko ima dio istine za koju ne želi da se dozna. Sigurno je da je Porezna uprava dva-tri puta zažmirila i omogućila ono što nije po zakonu, isto tako vlasnik Agrokora je sigurno imao nekakvih dogovora koji nisu za javnost. Tko je god vidio film "Gazda" znat će da tu ne postoji ključni trenutak i krupni element koji je doveo do rasta Agrokora, pomalo se slagao mozaik dok nije došlo do onog trenutka koji baca svjetlo na sve koji su u tome sudjelovali.", kaže Petrović

Odgovorio je i na upit što ako porezni obveznici budu morali platiti štetu radi činjenice kako vjerovnici prijete tužbama na međunarodnim sudovima.

"Mislim da su porezni obveznici bili oštećeni već ranije kroz razne poticaje koji su davani blago rečeno na netransparentan način. Ne vidim zašto bi RH i porezni obveznici snosili troškove u cijelom ovom postupku. Da je netko jako zapeo i pokrenuo stečajni postupak ili ovrhu nad nekom od Agrokorovih tvrtki, koliko god Agrokor bio utjecajan, to bi se moralo provesti.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Eva_ 9/10/2017, 11:26

Todorić se sam odrekao upravljačkih prava

Ali to nije bilo na moguće zbog "Lex Agrokora"?

"Tu postoji mogućnost da se nekakav pravni postupak pokrene, ali prilično je otvoreno moramo li mi kao porezni obveznici imati troškove. To je pitanje za pravnike.

Sberbanka je najavila tužbe protiv države.

"Todorić je taj koji se dragovoljno odrekao upravljačkih prava."

Međutim, Todorić sad tvrdi da je to radio pod pritiskom.

"To ja ne znam, ali ono što sam vidio u medijima je zbunjujuće. Sumnjam da bi ga i tada bilo što spriječilo da izađe u javnost, kao što je to učinio sada. Kad je Sberbanka Agrokoru dala kredit, već tada je bilo jasno da je kompanija bila "prenapregnuta" zbog preuzimanja Mercatora, odgovornost je na samoj banci. Ako je netko frizirao financijska izvješća, onda taj snosi odgovornost, a ne RH, a država bi svojim tijelima i kontrolama trebala na paziti, ali rizik je na kreditoru, oni su trebali znati kome daju kredit.", kazao je za kraj Petrović.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Razvoj bi uništio političke elite  - Page 6 Empty Re: Razvoj bi uništio političke elite

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum