ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by Trinity 20/9/2017, 21:49

Totenkopf wrote:Ne može nit pravedan sustav koji je u suprotnosti s evanđeljem, gdje se promovira davanje potrebitima a ostavljanje za sebe samo najnužnijeg (jednu halju)...
»Kraljevstvo je nebesko kao kad domaćin rano ujutro izađe najmiti radnike u svoj vinograd. Pogodi se s radnicima po denar na dan i pošalje ih u svoj vinograd. Izađe i o trećoj uri i vidje druge gdje stoje na trgu besposleni pa i njima reče: ‘Idite i vi u moj vinograd pa što bude pravo, dat ću vam.’ I oni odoše. Izađe opet o šestoj i devetoj uri te učini isto tako. A kad izađe o jedanaestoj uri, nađe druge gdje stoje i reče im: ‘Zašto ovdje stojite vazdan besposleni?’ Kažu mu: ‘Jer nas nitko ne najmi.’ Reče im: ‘Idite i vi u vinograd.’«
»Uvečer kaže gospodar vinograda svojemu upravitelju: ‘Pozovi radnike i podaj im plaću počevši od posljednjih pa sve do prvih.’ Dođu tako oni od jedanaeste ure i prime po denar. Pa kada dođu oni prvi, pomisle da će primiti više, ali i oni prime po denar. A kad primiše, počeše mrmljati protiv domaćina: ‘Ovi posljednji jednu su uru radili i izjednačio si ih s nama, koji smo podnosili svu tegobu dana i žegu.’«
»Na to on odgovori jednomu od njih: ‘Prijatelju, ne činim ti krivo. Nisi li se pogodio sa mnom po denar? Uzmi svoje pa idi. A ja hoću i ovomu posljednjemu dati kao i tebi. Nije li mi slobodno činiti sa svojim što hoću? Ili zar je oko tvoje zlo što sam ja dobar?’«





Prispodoba o gospodaru i radnicima.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by Leviathan2 20/9/2017, 21:53

moralno je, ne zajebi nikog i cijeni tudji rad isto kao svoj vlastiti te kod pogadjanja cijene ako netko zatrazi za sebe vise nego mu mislis dati ti se uhvati posla, nit ako zatrazi manje nemoj mu jos smanjivat
medjutim svagdje je tu malo nepravde i prema najmitelju i najamniku, najpravednije je da se plati po ucinku

_________________
Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by aben 20/9/2017, 21:57

Totenkopf wrote:Pravednost nije ekonomska, već moralna kategorija...
ni kapitalizam ni ekonomska, nego moralna kategorija.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by Leviathan2 20/9/2017, 22:01

ja sam za anarhiju sa djelomicnom socijalnom podrskom iskljucivo za one koji zbog bolesti ili fizicke nesposobnosti ne mogu radit
radi zaradi i trosi, niko nema pravo da ti uvuce ruku u dzep, zajednicki troskovi se donose konsenzusom i iskljucivo konsenzusom koji obvezuje dok traje potreba za tim troskom

_________________
Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by T. 20/9/2017, 22:03

No hablo español...

_________________
Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Unname11
T.
T.

Posts : 17141
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by aben 20/9/2017, 22:14

epikur37 wrote:

Jedan moj poznanik kupio je doduše škojić, malo tramaka je bilo oko više vlasnika ali na rkaju je na njemu sve 1/1.

i, kako to funkcioniro, svaki vlah s kaićon mu se more vezati za rivu, jel?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru - Page 3 Empty Re: Kaže Crveni ionak bezveze stoje u moru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum