ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 07:38

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
kosovo na daljinski?..ovakvu blasfemiju dugo ne cuh.. :D ..tipa kosovo moze biti drzava ali mi iz beograda cemo upravljati tom drzavom....e moj pizzone mislio sam da si mastovitiji.. :)

to upravo znaci da nece biti prava drzava
ali ce nsto biti

Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 07:41

a sta ako srbi na kosovu budu imali status 
strane koja se pita za sva fundamentalna pitanja
recimo,
ameri i zapad zahtevaju saglasnot srba da bi se formirala vojska
otvoreno i javno to izjavljuju


Last edited by pizzon on 13/9/2017, 07:42; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 07:42

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
kosovo na daljinski?..ovakvu blasfemiju dugo ne cuh.. :D ..tipa kosovo moze biti drzava ali mi iz beograda cemo upravljati tom drzavom....e moj pizzone mislio sam da si mastovitiji.. :)

to upravo znaci da nece biti prava drzava
ali ce nsto biti
:D ...neve biti prava drzava ali nesto ce biti..ili ej drzava ili nije moj pizzone..kakve nebuloze ti valjas :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 07:43

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
kosovo na daljinski?..ovakvu blasfemiju dugo ne cuh.. :D ..tipa kosovo moze biti drzava ali mi iz beograda cemo upravljati tom drzavom....e moj pizzone mislio sam da si mastovitiji.. :)

to upravo znaci da nece biti prava drzava
ali ce nsto biti
:D ...neve biti prava drzava ali nesto ce biti..ili ej drzava ili nije moj pizzone..kakve nebuloze ti valjas :D

ne vucko, vec se ti pravis da nista ne razumes
i te kako je to moguce,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 07:47

Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 07:51

pizzon wrote:
Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 07:53

mađarski ministar vanjski poslova:'hrvatska je izgubila ono sto je krasio devedesetih danas previse ste prozapadno orjentirani trebate opet naci sebe'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 07:55

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
zezam se, to da bi me umlatio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 07:57

ViktorOrban prije 17 godina

Regija bez Tuđmana ne moze biti stabilna

http://www.vecernji.hr/vijesti/mladi-viktor-orban-prije-17-godina-regija-bez-franje-tudmana-ne-moze-biti-stabilna-1134725

..i onda dođpse ovi poslije njega i sve oslo u t.p.m..nekako sam dojma da orban dijelom zamjera osobno odustajanje od tuđmanovih ideja...jer bi mu danas bas bila potrebna tuđmanova politika...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by jastreb 13/9/2017, 08:00

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
zezam se, to da bi me umlatio
Pa i ne bi. Oba ste Dalmatinci i Hajdukovci. I katolici.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 08:03

jastreb wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
zezam se, to da bi me umlatio
Pa i ne bi. Oba ste Dalmatinci i Hajdukovci. I katolici.
..od kud on sad dalmatinac...majko moja svi u psoljednje vrijeme dalmatinci..ludnica.. :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 08:04

Koliko je velika ŽABA koju će Ramuš Haradinaj morati da proguta i hitno formira ZSO
Uprkos svojim obećanjima tokom izborne kampanje da neće dozvoliti formiranje Zajednice srpskih opština, novi kosovski premijer Ramuš Haradinaj moraće u potpunosti da sprovede Briselski sporazum. Na tome insistira EU, ali i Srpska lista koja je svojim glasovima Haradinaju obezbedila fotelju premijera.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 UkqktkqTURBXy9jNDVhMzg0MThlNmFhNmI0M2Y4YmE2MTJkNDFiNzJlNi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Foto: VALDRIN XHEMAJ / EPA;
Ramuš Haradinaj

Novi predsednik Vlade Kosova, koji se pre izbora izričito protivio osnivanju ZSO, na tu temu nije govorio nakon što je dobio najvišu funkciju u vlasti južne pokrajine. On je, međutim, rekao da će razgovarati sa Srbima sa Kosova, ali je takođe naveo i da dijalog sa Srbijom nema alternativu.

Nemački mediji, u prvim tekstovima objavljenim nakon njegovog imenovanja, naveli su da će Ramuš Haradinaj morati pre svega da "[size=15]proguta veliku žabu" i prizna Zajednicu srpskih opština na Kosovu, koja će, "poput Republike Srpske u Bosni i Hercegovini postati država u državi".

[/size]



Stefan Surlić, saradnik na FPN, kaže za "Blic" da je pritisak međunarodne zajednica na Haradinaja jak i da optužnica protiv njega i i njemu bliskih ljudi lebdi u vazduhu.
- Veće su šanse da njega ucene u političkom smislu, nego neke druge kosovske lidere. Vlasti u Beogradu su učinile sve što je bilo do njih kada je reč o ZSO, a na albanskoj strani je da sada učini taj poslednji korak. Do sada za to nije bilo političke volje, jer je jasno da će njeno formiranje izazvati velike političke turbulencije. EU misli da bi Haradinaj mogao da umiri ekstremističke struje na KiM, budući da i sam dolazi iz takvog miljea, kao i da će sa njim osnivanje ZSO ići lakše - objašnjava Surlić. On dodaje da Albanci na KiM strahuju od ZSO, jer smatraju da bi moglo da dođe do separatizma.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 8rtktkqTURBXy9iYTQ1Y2ZmN2Q5YzdiMWRiZjQzNzljMTg2N2JkNjRhYi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Foto: privatna arhiva / Privatna arhiva
Stefan Surlić

- Plaše se da će ZSO postati entitet ili republika, da će postati neka nova Republika Srpska. To, međutim, ne stoji, jer ta asocijacija ima praktično samo nadzornu funkciju i to kada je reč o poštovanju zagarantovanih prava Srba - zaključuje Surlić.
Kako će ZSO da funkcioniše i može li sa ovlašćenjima, koje je dobila Briselskim sporazumom, da zaista olakša i učini kvalitetnijim život Srbima na KiM? Koliki bi mogao da bude njen uticaj na vlasti u Prištini?
Zdravstvena zaštita, prostorno planiranje...
ZSO je zapravo asocijacija svih opština sa srpskom većinom na KiM, koja će imati svoju skupštinu sastavljenu od predstavnika članica opština, predsednica i potpredsednika, kao i Savet, sastavljen od predstavnika sa lokala i gradonačelnika. Od organa imaće još i Odbor, Upravu, kao i Kancelariju za žalbe, koja će razmatrati prigovore vezane za ostvarivanje ciljeva ZSO.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 -_aktkqTURBXy9kYTVmY2YwNjg5ODI2ZDA4NTY3ZGQ3ZDJkNDUwNWRhZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Foto: Tanjug / RAS Srbija

Ova srpska organizacija na KiM imaće potpuni nadzor nad lokalnom privredom, u oblasti obrazovanja, kao i poboljšanja zdravstvene zaštite u sredinama u kojima većinu čine Srbi. Nadziraće i prostorno planiranje, usvajaće mere za poboljšanje životnih uslova za povratnike na Kosovo. ZSO će definisati zajedničke interese opština i predstavljati ih centralnim vlastima u Prištini.
Predlaganje regionalnog šefa policije
U odnosu sa centralnim vlastima zastupaće interese Srba, predlagaće amandmane na zakone i druge propise koji su direktno vezani za ostvaranje njenih ciljeva. U vezi sa tim moći će da pokreće procese pred sudovima, uključujući i Ustavni sud.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Wr-ktkpTURBXy9mOWVjNGY2OTM2Mzg2NWRjMDI0ZDlhMjQzZDcyMGQ4Ni5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Foto: A. Dimitrijević / RAS Srbija

Takođe, u ime ZSO gradonačelnici četiri opštine sa severa Kosova MUP-u će predati spisak kandidata za mesto regionalnog zapovednika policije.
Imaće pravo da postane suvlasnik kompanija za pružaocima lokalnih usluga, kao i pravo da zaključuje ugovore, među kojima su i oni o zapošljavanju.
Novac i od Prištine i od Beograda
Ova organizacija na KiM imaće sopstveni budžet, koji će se "puniti" prilozima svojih članica, prihodima od usluga koje bude pružala ona ili njene kompanije, uplatama od strane vlasti u Prištini, kao i prilozima, donacijama i finansijskom podrškom od strane drugih udruženja i organizacija, domaćih ili inostranih, kao i od strane države Srbije.
ZSO će u obavljanju svojih zadataka biti oslobođena od plaćanja poreza i doprinosa, po istom osnovu kao i opštine članice.
Nataša Latković | 13. 09. 2017 - 06:58h
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by jastreb 13/9/2017, 08:06

vuksadinare wrote: 
..od kud on sad dalmatinac...majko moja svi u psoljednje vrijeme dalmatinci..ludnica.. :D
Pitaj ga. On ti je nešto kao Ana Brnabić. Porijeklom je iz Dalmacije,ali katolik. Kako je rođen u BG on je zavolio Srbiju,što je normalno. Možda je kasnije i prešao na pravoslavlje,ali nikad nije pisao protiv Hajduka. Čak ga je i hvalio,kao ni protiv rimskog pape,niti protiv Hrvata iz Beograda.

Osim toga često je spominjao rodbinu u Dalmaciji,na nekim otocima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by dzango 13/9/2017, 08:07

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 21430343_854380054728419_8829154035894369650_n

_________________
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 08:08

jastreb wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
Eroo wrote:Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
zezam se, to da bi me umlatio
Pa i ne bi. Oba ste Dalmatinci i Hajdukovci. I katolici.

ok, dalmatinci su mi najdrazi, normalno, srbi se izuzimaju
jer ih ima i sa mojim, nasim, prezimenom, a i onih koji ga nemaju
njih volim kao i sve srbe, iako vise nisu srbi, te moje
ali, ja sam srbin, original, prilicno vezan sa cinjenicu da je srbija
primila hriscanstvo preko grka, vizantije, a ne preko rima.
sto ne znaci da mrzim katolike


Last edited by pizzon on 13/9/2017, 08:12; edited 3 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 08:09

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
..od kud on sad dalmatinac...majko moja svi u psoljednje vrijeme dalmatinci..ludnica.. :D
Pitaj ga. On ti je nešto kao Ana Brnabić. Porijeklom je iz Dalmacije,ali katolik. Kako je rođen u BG on je zavolio Srbiju,što je normalno. Možda je kasnije i prešao na pravoslavlje,ali nikad nije pisao protiv Hajduka. Čak ga je i hvalio,kao ni protiv rimskog pape,niti protiv Hrvata iz Beograda.

Osim toga često je spominjao rodbinu u Dalmaciji,na nekim otocima.
ako je dalmatinac iliti tovar onda bi trebao biti simpaticqan stanojku..i on ej jucer izjavio da obozava tovare ... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Eroo 13/9/2017, 08:11

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
..od kud on sad dalmatinac...majko moja svi u psoljednje vrijeme dalmatinci..ludnica.. :D
Pitaj ga. On ti je nešto kao Ana Brnabić. Porijeklom je iz Dalmacije,ali katolik. Kako je rođen u BG on je zavolio Srbiju,što je normalno. Možda je kasnije i prešao na pravoslavlje,ali nikad nije pisao protiv Hajduka. Čak ga je i hvalio,kao ni protiv rimskog pape,niti protiv Hrvata iz Beograda.

Osim toga često je spominjao rodbinu u Dalmaciji,na nekim otocima.
Onda mu bez problema podpišemo garantno piso čim se odpočne  naseljavanje HR  s onih 50,000uvoznih. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75277
2016-07-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Eroo 13/9/2017, 08:13

pizzon wrote:
jastreb wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:

pa da mu vucko saceka i umlati prvog dana
ako bi krenuo, to je samo zapad, australija, n,zenland
ali, godine ipak cine svoje
stari ti si opterecen sa mnom...pa ti si moj najdrazi neprijatelj...prvo bi te ugostio kako treba..cak bi i odojka ispekao..i rostilj napravio...poslije bi na pivo otisli..i onda te lijepo ispratio..te bi opet nastavili ratovati..posteno? :D
zezam se, to da bi me umlatio
Pa i ne bi. Oba ste Dalmatinci i Hajdukovci. I katolici.

ok, dalmatinci su mi najdrazi, normalno, srbi se izuzimaju
jer ih ima i sa mojim, nasim, prezimenom, a i onih koji ga nemaju
njih volim kao i sve srbe, iako vise nisu srbi, te moje
ali, ja sam srbin, original, prilicno vezan sa cinjenicu da je srbija
primila hriscanstvo preko grka, vizantije, a ne preko rima.
sto ne znaci da mrzim katolike
Budi prvi fundamentalist i drži se Stefana Prvovenčanog. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75277
2016-07-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Stanojko 13/9/2017, 08:40

pizzon wrote:ajde,
svi pretpostavljamo ko je kreator ove i ovakve siptarske vlade
uzmi ili ostavi
kad god nismo uzeli prosli smo gore
siptari i haradinaj sigurno nisu bili odlucujuci motiv pri donosenju  odluke
o ulasku u tu vladu
Преносимо
Зовем се Милован, чика Рамуше, и данас бих напунио 18 година…PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Pdf_buttonPREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 PrintButtonPREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 EmailButton
Михаило Меденица   
уторак, 12. септембар 2017.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Medenica
Драги чика Рамуше, зовем се Милован, дете сам из енклаве и ускоро пуним 18 година, таман онолико колико је и прошло откад си некуда одвео тату из села, ваљда да ти нешто помогне, журило ти се па си га ударао да пожури и он, а он је покушавао да се насмеје да мама и ја не бринемо али би му крв потекла из уста чим их отвори па нисам смео да гледам, било ме је страх…
Ваљда је и њега био страх, ни он није смео да гледа, или није могао, очи су му биле чудне, велике, огромне а затворене. И из њих је текла крв, али тата се не плаши крви, хтео је да се насмеје покушавајући да погледа у мами и мене, али…
Мало сам, признајем, био љут на њега- никада не би отишао без поздрава али тог дана јесте, а баш је био леп дан, обећао је да ћемо се играти с лоптом чим заврши нешто на њиви, а онда си дошао ти и одвео га, а он ни да махне или да каже нешто оном чики што што ме је ударио песницом у главу, па ваљда љут што сам се расплакао шутирао и ударао о ону дивну стару крушку пред кућом док све није постало мрак…
Била је то заиста прелепа крушка, моје омиљено дрво, тата је окачио и љуљашку о њу а оне чике што су дошле с тобом- маму, голу и крваву…
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 HНе знам шта јој се догодило, све је постало мрак, чуо сам само како због нечег вришти и моли да јој не раде, па смех твојих другара, шамаре, ударце, неке безобразне речи које данас знам шта значе, па опет њен врисак, толико јак и страшан да сам знао да је нешто јако боли, а онда тишина!
Ја сам кришом гледао на једно око, оно што ми је мање било крваво, видео сам како излазе из куће, закопчавају панталоне, смеју се, убадају ножевима мог Блекија који је лајао на ланцу и ваде нешто из њега бацајући свуд по дворишту…
Блеки више није лајао, уморио се ваљда, само је лежао и гледао у мене али никако да махне репом или бар трепне…
Опет су ме шутирали твоји другови, чика Рамуш. Баш јако, а један ме је убо ножем у ногу и повукао све до врха бутине, као да не зна да децу то боли?!
Ти си се вратио без тате, ушао си у кућу, сигурно да провериш како је мама, па је опет вриснула до неба и више се ниче не сећам…
Лажем те, извини, чика Рамуш, сећам се да сам опет отворио око, једва али сам га мало отворио и био љут на маму и тату што нису ту да ми помогну да устанем, као увек кад бих пао…
Кућа је горела, баш јако, скоро да ништа није остало од ње а заборавио сам да изнесем играчке из собе и пижамицу, мама ће се наљутити ако је не обучем пред спавање.
Не знам зашто али мама није било љута ни због чега, само крвава, модра и гола, онако везаних руку за грану крушке и главе пале на другу страну, нисам могао да јој видим лице, да јој покажем да сам пао и да дође да ме подигне…
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 ZСамо је ћутала а ја сам плакао али сам ипак био храбар и пузао сам све до ње, кроз оно што су извадили из Блекија и блато да дође до маме.
Нисам могао да устанем иначе бих стигао брже, јако ме је болела нога, она што ми је чика исекао…
У ствари, све ме је болело, ја сам био јако мали, знаш, па дете много боли кад га јако шутирају, ударају главу о дрво, исеку уво…
То се деци не ради ни кад су највише безобразна, а ја нисам био, ево питај маму, рекле су ми комшије да је негде морала да отпутује али ће се вратити.
Није већ 18 година, а ја још чекам, љут, и она је отишла а није ме загрлила и пољубила…
Знаш ли колико ми је загрљаја и пољубаца остала дужна, све бројим и чекам да јој кажем када се врати, а тад и ти можеш да је питаш да ли сам некада био безобразно дете да ме онако туку твоји другари док си ти био у нашој кући..?
Тата се вратио! После седам година је дошао кући, баш на дан када сам полазио у школу а нека деца ме гађала камењем и разбила главу, а ја сам их слагао да ћу их рећи мами и тати, али су се само смејали…
Тата је дошао, да, али ми нису дали да га видим, мада ја мислим да то и није био мој тата, јер мој тата је имао и главу и ноге и обе руке, а не као овај чика што су га донели у неком ћебету, ништа није имао од тога…
Закопали су га у једну рупу близу оне дивне крушке, а мени су завили главу и одвели ме код комшија, они живе одмах до жице, ваљда да не сметам док то ураде, па сам чекао читав дан, ту сам и преспавао али тата није дошао иако су ми рекли да су и он и мама увек ту са мном, а нису!
Ваљда би их видео да јесу, мада некад осетим као да ме мама загрли и пољуби, онако како је увек радила, најнежније на свету, али се окренем, потрчим, зовем је, но…
Нисам смео даље од оне жице иначе бих је можда стигао, сигурно је отишла у винограде…
Нема везе, умем ја да чекам! Ако нешто заиста умем то је да чекам између ових калемова жица и рачунам колико су ми загрљаја и пољубаца остали дужни мама и тата..?
Само кад се врате видеће они своје, мораће да ме љубе два дана и две ноћи без престанка, а то није ни пола…
Био сам, признајем, љут и на тебе чика Рамуш, али више ваљда нисам, не знам?!
Можда и јесам, али ми кажу да више не смем да будем јер си ти наш другар сад!
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 SНе мој, ових чика који се брину да нам у енклавама буде супер и да добијемо оне пакете са неком храном, што нам донесу кад су неки избори, али отворене и полупразне.
И они су добри људи, све су ти опростили, а праштање је врлина, само што њима нису одвели маме и тате, и тукли их онако мале, али нису они криви због тога већ ја!
Тако кажу, јер ти си сад наш пријатељ и за све што нам се догодило криви смо мама, тата и ја, нисмо смели да останемо у кући кад сте убили секу док се враћала из школе једног дана, али смо опет остали и само вас наљутили!
Надам се да више ниси љут на мене, сад смо другари, ове наше чике те воле и заклели су се да ће те слушати, а кад неког слушаш онда мора да си сјајан лик, иначе не би они гласали за тебе никад!
Не би, због свега оног што си урадио мени и мојима, још толиким породицама, још стотинама породица налик нашој, али сами смо криви, зар не?!
Сад ће све да буде супер, као некад!
Седим на љуљашци, још је на оној мојој крушки, баш на грани где су окачили маму да виси, и чекам…
Чекам фамилију, требало је већ да стигну, помен ми почиње за пола сата, поп је одавно дошао…
А, нисам ти рекао да су ме убили оног дана када су одвели тату и обесили маму..?
Да, умро сам кад си ми оно стао коленом на груди и ваљда случајно пререзао врат…
Умро сам гледајући на оно једно око маму, голу, крваву и модру, она није гледала у мене…
Не љутиш се што сам измислио остало, морао сам, ти си сад добар и…
Да сам жив сад бих напунио 18 година, али нема везе, ионако су ми све играчке изгореле у кући, с чим бих се играо чекајући да се мама и тата врате?!
Зовем се Милован, чика Рамуше, лепо пише на споменику, имао сам годину дана када си дошао у наше село да одведеш тату да ти нешто помогне…


Dakle pizon - jebem vam i seme i pleme siptarsko, i tebi i tvom siptaru i Ramusu... NEKE STVARI NEMAJU VEZE SA POLITIKOM!

_________________
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest 13/9/2017, 08:56

Stanojko wrote:
pizzon wrote:ajde,
svi pretpostavljamo ko je kreator ove i ovakve siptarske vlade
uzmi ili ostavi
kad god nismo uzeli prosli smo gore
siptari i haradinaj sigurno nisu bili odlucujuci motiv pri donosenju  odluke
o ulasku u tu vladu
Преносимо
Зовем се Милован, чика Рамуше, и данас бих напунио 18 година…PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Pdf_buttonPREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 PrintButtonPREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 EmailButton
Михаило Меденица    
уторак, 12. септембар 2017.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Medenica
Драги чика Рамуше, зовем се Милован, дете сам из енклаве и ускоро пуним 18 година, таман онолико колико је и прошло откад си некуда одвео тату из села, ваљда да ти нешто помогне, журило ти се па си га ударао да пожури и он, а он је покушавао да се насмеје да мама и ја не бринемо али би му крв потекла из уста чим их отвори па нисам смео да гледам, било ме је страх…
Ваљда је и њега био страх, ни он није смео да гледа, или није могао, очи су му биле чудне, велике, огромне а затворене. И из њих је текла крв, али тата се не плаши крви, хтео је да се насмеје покушавајући да погледа у мами и мене, али…
Мало сам, признајем, био љут на њега- никада не би отишао без поздрава али тог дана јесте, а баш је био леп дан, обећао је да ћемо се играти с лоптом чим заврши нешто на њиви, а онда си дошао ти и одвео га, а он ни да махне или да каже нешто оном чики што што ме је ударио песницом у главу, па ваљда љут што сам се расплакао шутирао и ударао о ону дивну стару крушку пред кућом док све није постало мрак…
Била је то заиста прелепа крушка, моје омиљено дрво, тата је окачио и љуљашку о њу а оне чике што су дошле с тобом- маму, голу и крваву…
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 HНе знам шта јој се догодило, све је постало мрак, чуо сам само како због нечег вришти и моли да јој не раде, па смех твојих другара, шамаре, ударце, неке безобразне речи које данас знам шта значе, па опет њен врисак, толико јак и страшан да сам знао да је нешто јако боли, а онда тишина!
Ја сам кришом гледао на једно око, оно што ми је мање било крваво, видео сам како излазе из куће, закопчавају панталоне, смеју се, убадају ножевима мог Блекија који је лајао на ланцу и ваде нешто из њега бацајући свуд по дворишту…
Блеки више није лајао, уморио се ваљда, само је лежао и гледао у мене али никако да махне репом или бар трепне…
Опет су ме шутирали твоји другови, чика Рамуш. Баш јако, а један ме је убо ножем у ногу и повукао све до врха бутине, као да не зна да децу то боли?!
Ти си се вратио без тате, ушао си у кућу, сигурно да провериш како је мама, па је опет вриснула до неба и више се ниче не сећам…
Лажем те, извини, чика Рамуш, сећам се да сам опет отворио око, једва али сам га мало отворио и био љут на маму и тату што нису ту да ми помогну да устанем, као увек кад бих пао…
Кућа је горела, баш јако, скоро да ништа није остало од ње а заборавио сам да изнесем играчке из собе и пижамицу, мама ће се наљутити ако је не обучем пред спавање.
Не знам зашто али мама није било љута ни због чега, само крвава, модра и гола, онако везаних руку за грану крушке и главе пале на другу страну, нисам могао да јој видим лице, да јој покажем да сам пао и да дође да ме подигне…
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 ZСамо је ћутала а ја сам плакао али сам ипак био храбар и пузао сам све до ње, кроз оно што су извадили из Блекија и блато да дође до маме.
Нисам могао да устанем иначе бих стигао брже, јако ме је болела нога, она што ми је чика исекао…
У ствари, све ме је болело, ја сам био јако мали, знаш, па дете много боли кад га јако шутирају, ударају главу о дрво, исеку уво…
То се деци не ради ни кад су највише безобразна, а ја нисам био, ево питај маму, рекле су ми комшије да је негде морала да отпутује али ће се вратити.
Није већ 18 година, а ја још чекам, љут, и она је отишла а није ме загрлила и пољубила…
Знаш ли колико ми је загрљаја и пољубаца остала дужна, све бројим и чекам да јој кажем када се врати, а тад и ти можеш да је питаш да ли сам некада био безобразно дете да ме онако туку твоји другари док си ти био у нашој кући..?
Тата се вратио! После седам година је дошао кући, баш на дан када сам полазио у школу а нека деца ме гађала камењем и разбила главу, а ја сам их слагао да ћу их рећи мами и тати, али су се само смејали…
Тата је дошао, да, али ми нису дали да га видим, мада ја мислим да то и није био мој тата, јер мој тата је имао и главу и ноге и обе руке, а не као овај чика што су га донели у неком ћебету, ништа није имао од тога…
Закопали су га у једну рупу близу оне дивне крушке, а мени су завили главу и одвели ме код комшија, они живе одмах до жице, ваљда да не сметам док то ураде, па сам чекао читав дан, ту сам и преспавао али тата није дошао иако су ми рекли да су и он и мама увек ту са мном, а нису!
Ваљда би их видео да јесу, мада некад осетим као да ме мама загрли и пољуби, онако како је увек радила, најнежније на свету, али се окренем, потрчим, зовем је, но…
Нисам смео даље од оне жице иначе бих је можда стигао, сигурно је отишла у винограде…
Нема везе, умем ја да чекам! Ако нешто заиста умем то је да чекам између ових калемова жица и рачунам колико су ми загрљаја и пољубаца остали дужни мама и тата..?
Само кад се врате видеће они своје, мораће да ме љубе два дана и две ноћи без престанка, а то није ни пола…
Био сам, признајем, љут и на тебе чика Рамуш, али више ваљда нисам, не знам?!
Можда и јесам, али ми кажу да више не смем да будем јер си ти наш другар сад!
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 SНе мој, ових чика који се брину да нам у енклавама буде супер и да добијемо оне пакете са неком храном, што нам донесу кад су неки избори, али отворене и полупразне.
И они су добри људи, све су ти опростили, а праштање је врлина, само што њима нису одвели маме и тате, и тукли их онако мале, али нису они криви због тога већ ја!
Тако кажу, јер ти си сад наш пријатељ и за све што нам се догодило криви смо мама, тата и ја, нисмо смели да останемо у кући кад сте убили секу док се враћала из школе једног дана, али смо опет остали и само вас наљутили!
Надам се да више ниси љут на мене, сад смо другари, ове наше чике те воле и заклели су се да ће те слушати, а кад неког слушаш онда мора да си сјајан лик, иначе не би они гласали за тебе никад!
Не би, због свега оног што си урадио мени и мојима, још толиким породицама, још стотинама породица налик нашој, али сами смо криви, зар не?!
Сад ће све да буде супер, као некад!
Седим на љуљашци, још је на оној мојој крушки, баш на грани где су окачили маму да виси, и чекам…
Чекам фамилију, требало је већ да стигну, помен ми почиње за пола сата, поп је одавно дошао…
А, нисам ти рекао да су ме убили оног дана када су одвели тату и обесили маму..?
Да, умро сам кад си ми оно стао коленом на груди и ваљда случајно пререзао врат…
Умро сам гледајући на оно једно око маму, голу, крваву и модру, она није гледала у мене…
Не љутиш се што сам измислио остало, морао сам, ти си сад добар и…
Да сам жив сад бих напунио 18 година, али нема везе, ионако су ми све играчке изгореле у кући, с чим бих се играо чекајући да се мама и тата врате?!
Зовем се Милован, чика Рамуше, лепо пише на споменику, имао сам годину дана када си дошао у наше село да одведеш тату да ти нешто помогне…


Dakle pizon - jebem vam i seme i pleme siptarsko, i tebi i tvom siptaru i Ramusu... NEKE STVARI NEMAJU VEZE SA POLITIKOM!

to, da je haradinaj zlocinac, to nije sporno ni dilema
kao ni cinjenica, da tog haradinaja stiti zapad.
hteo ti to da prihvatis ili ne, oni odlucuju o nama,
a ne neko tebi drazi. upravo je i takav odnos prema
zapadu doveo da budemo meta.
ako cemo da postavimo pitanje, ko je prvi nacinio 
los ili pogresan politicki potez.
ti, ili si glup, ili zivis na zapadu, pa kenjas gluposti.
glumis budalu- 
sto se tice tvojih bednih psovki, ne zelim da ih komentarisem.
to vam jedino i ostaje u buducnost, da zivite sa mrznjom u sebi.
ili da se pridruzite onom magicnom broju 3% gradjana srbije
koji bi izabrali da zive tamo gde bi nas ti nakalemio.
vidi 3%-
taj jaz, 
izmedju realnih3% i kolicine politicke moci u vrhu drzave,  koju konzumiraju,  
posebno partija koja je umetnuta u vlasti, koja je to i utemeljila, takvu politiku,
vreme topi, nemilosrodno.


Last edited by pizzon on 13/9/2017, 08:58; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare 13/9/2017, 08:58

kako ti pizzon spusti stanojko... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI - Page 2 Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum