ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Tue 12 Sep - 21:13

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI: Podržavam odluku Srpske liste, ne mogu junaci od piva i kapućina da ODLUČUJU O SUDBINI KOSOVA!
Predsednik Srbije je u vanrednom obraćanju građanima iz Predsedništva najavio da će u oktobru početi nova faza dijaloga o Kosovu i Metohiji, koja će biti institucionalizovana. On je naglasio da od tog pitanja zavisi budućnost Srbije
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162679_vucic-tanjug-1_f
U 20 sati u zgradi Predsedništva na Andrićevom vencu Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se obratio javnosti. 
- Pre nekoliko meseci zamolio sam i pozvao javnost i sve građane, političke atere, NVO da počnemo da govorimo o Kosovu i Metohiji jer Kosovo i Metohija je suština naše političke sadašnjosti i budućnosti - rekao je Vučić.
Kako je dodao, u zavisnosti od našeg odnosa imaćemo sigurnu ili manje sigurnu budućnost.
- Zadovoljan sam da je većina iznosila mišljenje, neki i bezprizornu kritiku, mada je i to dobro govorilo o demokratskom kapacitetu - rekao je Vučić.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162675_vucic-rts-7_f
printscreen
 
Od oktobra nova faza konsultacija o Kosovu i Metohiji, da se institucionalizuje.  Inkluzivan, tolerantana i sa poštovanjem prema svima koji drugačije misle - rekao je Vučić.
On je zamolio Vladu Srbije da im pomogne u tom poslu, organizaciji određenih skupova, a ko bi bio bolji bez nametanja da nađe prostorije i plati troškove nego ministarstvo prosvete. 
Predsednik je rekao da je sačinjen izveštaj o svemu što je urađeno u dijalogu u poslednje četiri godine
- Što se tiče NVO, zamolio bih da organizuju rasprave u svojim okvirima - rekao je Vučić.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162667_vucic-rts-3_f
printscreen
 
Kako je kazao, spreman je sa svima da razgovara jer je ovo istorijskom pitanje za Srbiju.
- Ovo je istorijsko pitanje za nas, ključno za budćnost Srbije, ne zato što neki misle da unapred postoji spreman odgovor. Mislim da pitanje politike, nije pitanje ni kleveta ni uvreda, sedanja u nečiju fotelju, već pitanje rezultata - rekao je Vučić.
- Za četiri godine nemamo ni jednog poginulog u među etničkim sukobima, da li sam se ja nekad osećao neprijatno? Jesam kao i drugi članovi vlade, ali nikada nisam unizio Srbiju. Obezbedili smo bolji život za građane na Kosovu i Metohiji - rekao je Vučić.
Narod živi nešto lakše i danas Srba na Kosovu i Metohiji nije manje nego pre tri ili četiri godine, najviše srpske dece se rađa na Kosovu i Metohiji jer ih je muka na to naterala, da ostanu na svojim ognjištima, istakao je Vučić.
Na Kosovu ima između 110 i 120.000 Srba, dodao je predsednik Srbije. 
- Imamo drugačiju poziciju pregovora, jer se glas Srbije čuje - istakao je Vučić.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162668_vucic-rts-5_f
printscreen
 
Dali smo im legalitet, kada smo Međunardonom sudu pravde uputili pitanje da li su smeli da se otcepe ili ne, tu inicijativu je pokrenuo Vuk Jeremić, tada je dijalog otišao iz UN i morali smo se iz početka, naveo je Vučić.
- Da li iko misli da mi je bilo lepo dok sedim sa Tačijem, Mogerini, Čolakovom? Ni jednom lpog trenutka se ne sećam, ali nije moj posao da mi bude lepo i lako! Bolje je da nama bude teško i da idemo na teške razgovore, a već imam Pavlovljev refleks, mučninu u stomaku kad god me pozovu u Brisel, ali za to ste me birala, dali mi podršku - rekao je Vučić.

Podržavam ulazak Srpske liste u vladu Kosova 


On je rekao da kao predsednik Srbije podržava ulazak Srba u kosovsku vladu.
- Na Kosovu i Metohiji živi između šest i osam posto Srba. Morate biti svesni da je 90 odsto Albanaca glasalo za nezavisno Kosovo i protiv interesa Srba. Postojale su tri opcije - da podrže Pokret samopredeljanja Vet Vendosije i Kurtija, koje se zalažu za formiranje Velike Albanije, da li je Srpska lista trebala da podrži stvaranje Velike Abanije? 
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162672_vucic-rts-6_f
printscreen
 
Da Srpska lista ne podrži nikoga? Kakav bi to izbor bio? Pa, nikakav. Sutra da se odže izbore Srpska lista bi dobila samo manje, ne mislite da bi šest do osam odsto ljudi moglo da ima većinu? Zašto ne kažete ljudima šta je realno i moguće, nego obmanjujete javnost?
Treća opcija je bila da podrže Haradinaja. Oni tako nisu izgubili opciju da sačuvaju mir i svoju decu. Šta bi bilo da se su Srbi rekli da se ide na nove izbore? Šta biste radili da krenu u napade na Srbe? Da palimo džamije kao 2008. godine zbog neodgovorne vlast. Hoće li junaci na pivu i kapućinu da idu na Kosovo i Metohiju da se bore? Neće. - rekao je Vučić. 
On je dodao da albanske partije prvi put od 1999. godine nemaju većinu. 
- Ako vratimo još 2.000 raseljenih i to je uspeh. Prvi put imamo nešto u svojim rukama od proglašenja samostalnosti - rekao je Vučić.
- Ponosan sam na politiku koja čuva Srbe na Kosovu i Metohiji. Daćemo sve od sebe da napada bude što manje, da ti ljudi što bolje žive - istakao je Vučić i dodao da se zakleo na Ustavu i da će taj dokument poštovati.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162676_vucic-rts-8_f
printscreen
 
Našem narodu možemo da pomognemo tek kada imamo ekonomski stabilnu Srbiju, podvukao je Vučić. 
- Od ovoga nema bežanja, neću bežati od odgovornosti i neću se slklanjati. Mi moramo da zamišlajmo šta ćemo i kako sa našim odnosima i stavovima oko Kosova i Metohije, a ne da bežimo od toga i da živimo u periodu od pre 300 godina - rekao je Vučić.
Ni večeras nisam bežao od odgovornosti i podržao sam odluku koji su mnogi kritikovali. 
- Tucite po meni, nemojte da tučete po našem narodu na Kosovu. Mirniji su, laknulo im je jer će ima deca biti bezbedna na putu do škole - poručio je Vučić. 
- Dijalog o Kosovu i Metohiji mora da bude žestok, ali ozbiljan i tolerantan. Biće ga i u parlamentu. Spreman sam da lično odem da razgovaram sa Sinodom i Saborom SPC, SANU, mislim da će tamo biti najteži razgovori,  nikome neću pobeći sa megdana jer mislim da je pitanje budućnosti važnije od dnevne sujete - podvukao je Vučić. 
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162678_vucic-rts-10_f
printscreen
 
Ljudima iz Srpske liste je poručio da se bore za svoj narod, jer albansko društvo ne mogu da promene i da je uspeh savko sačuvano ognjište.
-  Hvala im što čuvaju Kosovo i Metohiju u Srbiji, i Rakićeva i Kostićeva i Radojčićeva deca, dvako njihovo dete čuva Kosovo i Metohiju u Srbiji - naglasio je Vučić i dodao da stav Srbije po pitanju Haradinaja ostaje isti. 

Haradinaja video u Hagu kada je posetio Šešelja  


Odgovarajući na optužbe Televizije N1 da sarađuje sa Haradinajem, on je rekao da je tog čoveka video samo jednom kada je bio kod Vojislava Šešelja i to iz daljine. 
- Eto imamo odličnu sradanju kada sudski organi tog čoveka gone za ratne zločine - dodao je Vučić. 
Predsednik Srbije je rekao da neće ići na paradu ponosa i da nije zainteresovan za taj događaj, ali i da ga tog dana čekaju važni sastanci i u Tršiću Vukov sabor. 
- Imam pametnija posla, ne podcenjujući značaj Parade ponosa. Nadam se da će sve proteći u redu, naše je da garantujemo bezbednost...Biće predstavnika Vlade, Ana, Đorđević i Siniša Mali će prisustvovati - rekao je Vučić.
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI 162680_vucic-tanjug-2_f
Tanjug
 
Vučić je rekao da će imati priliku da sretne predsednika Amerike Donalda Trampa 
Komentarišući navode predsednika SANU Vladimira Kostića da će rado učestvovati u dijalogu, ako se ne budu delili na patriote i izdajnike. 
- Kada ste od mene čuli da je neko izdajnik? To ćete najpre čuti u SANU, znam bar pet akademika koji će nekoga nazvati izdajnikom - rekao je Vučić. 

Očekuje dolazak Trampa u Srbiju


Predsednik je rekao da će u Njujorku sresti evropske zvaničnike, ali i da će tada imati priliku da razgovara sa predsednikom Amerike Donaldom Trampom.
 - Nadam se da će Tramp odgovoriti na naš poziv i doći u Srbiju - rekao je Vučić, ukazavši da je Srbije jedina ovako mala zemlja koju su posetili kineski i ruski predsednici.
- Nikada neću pobeći sa megdana nikada nikome, pa ni onima koji bi da mokre na mom grobu i  branim ono što niko drugi ne bi branio! - istakao je Vučić.  

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by My Brother Billo Tue 12 Sep - 21:36

zasto nam se obraca picousti a ne Ana Banana,ona je premijerka,na onoj funkciji na kojoj je bio picousti prije a sad je na funkciji Tome diplome dakle nebitna funkcija a ono ispada sad ova funkcija puno bitnija otkad je picousti postao el presidente,dajte nam Anu Bananu  pirat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by dzango Tue 12 Sep - 23:03

Marš u pičku materinu.

_________________
PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Eroo Tue 12 Sep - 23:26

Šta kaže? :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Serbinho-3 Tue 12 Sep - 23:27

Ja dam 1 euro, Zika da 1 euro, Mika da 1 euro, Pera da 1 euro.
Skupimo i milion eura, tesko da se neko nece vratiti.
SANU, koja je uloga istog i ko to finansira?
Vucic, vidi se da je iz 45 Bloka a ne 70.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26431
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Tue 12 Sep - 23:28

Eroo wrote:Šta kaže? :)
opet priziva trumpa i ne pušća kosovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Tue 12 Sep - 23:38

Noor wrote:
Eroo wrote:Šta kaže? :)
opet priziva trumpa i ne pušća kosovo.

Dakle, stalno na iste grablje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Tue 12 Sep - 23:43

slidingdoorsoperator wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:Šta kaže? :)
opet priziva trumpa i ne pušća kosovo.

Dakle, stalno na iste grablje.
jedino to zna..a šta će :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare Wed 13 Sep - 7:14

a nista moj vucicu...vuk brankovic moze odahnuti.... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Eroo Wed 13 Sep - 7:19

Kako mu se da ono trabunjat i tko to uopće sluša? 
Političari su i inače(općenito) dosadni, ali on je ...lider u regiJonu. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:20

hehehe,
svakako je ZSO bolja opcija od tudjamnove
predaje bh hrvata mujama kao gratis trofej
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare Wed 13 Sep - 7:22

...ode kosovo kanda ga nikad bilo nije... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:25

kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:27

ajde,
svi pretpostavljamo ko je kreator ove i ovakve siptarske vlade
uzmi ili ostavi
kad god nismo uzeli prosli smo gore
siptari i haradinaj sigurno nisu bili odlucujuci motiv pri donosenju  odluke
o ulasku u tu vladu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare Wed 13 Sep - 7:29

pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:33

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Eroo Wed 13 Sep - 7:35

Pizzone, evo, ako si kršćanin, imat ćeš priliku preselit u Hrvatsku.
Zgrabi odmah priliku, ne čekaj. Nemoj po onoj srpskom običaju
da nikad ne propustite priliku da propustite priliku. :) 

PS: I obećaj da nećeš barem 10 godina galmit ulicom: "Ovo je Srbija!" :D
Eroo
Eroo

Posts : 74721
2016-07-22


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by vuksadinare Wed 13 Sep - 7:36

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
kosovo na daljinski?..ovakvu blasfemiju dugo ne cuh.. :D ..tipa kosovo moze biti drzava ali mi iz beograda cemo upravljati tom drzavom....e moj pizzone mislio sam da si mastovitiji.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:37

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

a drugo, 
podeljenost u hrvatskoj je sve izrazenija
vama ce manjine cesto biti deo vecine
sve vise me podsecate na c.goru
masa hrvata ne zeli vladu koja koketira sa ustastvom
gde kolinda jednog dana ima jedan stav a sutra nesto drugacije
prema istoriji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Guest Wed 13 Sep - 7:38

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:kosovo nje zec pa da  " utekne "
bolje biti unutar price nego posmatrac
siptarska vlada zavisi od beograda
odnosno njena stabilnost je u rukama srba
...ode kosovo moj pizzon...bila stabilnost ili ne...kad jednom ode nema povratka...osim ako ga silom zelis vratiti ili na kosovo ljudi odluce se vratiti u sastav srbije sto je naravno nemguce jer albanci cien preko 90% stanovnistva kosova...a albanci nisu budale...recimo kao mi pa da daju prakticno pupovcu poluvlast u hrvatskoj...dat ce im neku poziciju i shut up..inace..

nismo ni mi budale da prihvatimo kosovo gde su 90% siptari,
onako blanco
kosovo na daljinski, to je moj predlog
kosovo na daljinski?..ovakvu blasfemiju dugo ne cuh.. :D ..tipa kosovo moze biti drzava ali mi iz beograda cemo upravljati tom drzavom....e moj pizzone mislio sam da si mastovitiji.. :)

to upravo znaci da nece biti prava drzava
ali ce nsto biti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI Empty Re: PREDSEDNIK VUČIĆ SE OBRATIO NACIJI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum