ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tema za lamentiranje o slobodi govora

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Guest 24/8/2017, 21:37

metilda wrote:
pismejker wrote:
metilda wrote:
pismejker wrote:
metilda wrote:

i o ovome imam jedan zanimljiv tekst.. možda ga stavim...

eee..moze..ali opet,ovo je tema o slobodi govora kao takvoj..steta je ovdje poceti miksati..

pa ja koristim slobodu govora za staviti tekst koji potpuno opisuje moje političke stavove.. mislim.. zašto bih se sama gnjavila oko toga na ovom forumu gdje je svaka istina popljuvana???
Pa to ide na one Čardak teme,jel?? Ovdje se ne opisuju politicki stavovi,nego misljenja daju o tome,koliko drzave sve vise i vise gaze prava ljudi na slobodu govora kao taku..kujiš?
Ono,topic ce se razjebati,nece biti nni o tome ni o ovome ,a sve ce zavrsiti na ustasama i partizanima..egejn.. No

zašto bi se topic raz..... zbog par članaka koji se izravno tiču državne sadašnjosti? ti bi mi očito zabranio da ih stavljam, jednako kako ste opstruirali moju temu o Čardaku čim ste shvatili da ste vi čardaklije....
Irud ga yebo ignoranstskog..Daj za pocetak procitaj naslov topica i tekst koji ide uz njega...Pametnom dovoljno..

To sto ti patis da sve dosadne tekstove koje nitko ne cita,nabijas svima pod nos je vec neka druga manija..ali hajde,meni ne smeta,osim sto si razjebala potencijalno jako dobru temu,jer visdis da ovdje ima puno forumasa i puno se komentira...ne bih ti zabranio,jer ne znam o cemu pises..nikad nisam niti jedan clanak procitao..vidim prve dvije recenice i pobjegnem dalje..

Guest
Guest


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Guest 24/8/2017, 21:38

eto,pobjegoh i sad... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by aben 24/8/2017, 22:03

metilda wrote:

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:živiti s krivin uvjerenjen da si u posjedu istine je vrlo lako,

u krivu si.. misliš da je glavaševiću, frljiću, documenti, pusićima i inima lako živjeti s krivim uvjerenjem da su u posjedu istine?
kad je mišljenje o posjedovanju istine laž onda je to doslovno pakao na zemlji...

ne da in je lako živiti, nego ih jo zbog njihovog uvjerenja i financirun. 
left is the state, state is the left.

to ipak ne znači da im je lako živjeti.. laž čovjeka razara iznutra...
zabluda ni laž

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Leviathan2 24/8/2017, 22:12

slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
sorine crvene brigade su uz mene, gori sve, engleska i švecka bit će zemlja proleterska!

Je, isto kao i do sad.
Boldano je inače sinonim za svašta
, ali prije svega za intrizičnu neuspješnost.
mdaaa, a neuspješnost što neće biti egzekutor čardak domoljuba 

Neuspješnost te skupine je do sada bezbroj puta potvrđena u praksi.
Dakle, ako ju podržavaš i ti pokušavaš jahati mrtvog magarca.
ta skupina kao dio projekta gladio je bila jako uspjesna i odradila je svoje

_________________
tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Leviathan2 24/8/2017, 22:23

opet metilda siri svoje istine
a kru te jebo

_________________
tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Guest 24/8/2017, 22:50

Leviathan2 wrote:opet metilda siri svoje istine
a kru te jebo
Nemam pojma,kako rekoh nikad nis procitao od nje,ne smeta mi nimalo,ali nek postiva tudje topice i ne spama po njima.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Sexual Tyrannosaurus 24/8/2017, 22:53

metilda wrote:
Sexual Tyrannosaurus wrote:Marušić,bože dragi :facepalm

šta bi matija babić bio vjerodostojniji?
Ne.marusic je odavno izgubio kompas i osjecaj za realnost
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Sexual Tyrannosaurus 24/8/2017, 22:56

Piglet wrote:
Sexual Tyrannosaurus wrote:
metilda wrote:
aben wrote:živiti s krivin uvjerenjen da si u posjedu istine je vrlo lako,

u krivu si.. misliš da je glavaševiću, frljiću, documenti, pusićima i inima lako živjeti s krivim uvjerenjem da su u posjedu istine?
kad je mišljenje o posjedovanju istine laž onda je to doslovno pakao na zemlji...
Cake is a lie!!
Čardak i internet meme iz Portala, početak jedne divne rasprave cheers
Pa kad pričas gluposti ne možes niti dobiti smisleniji odgovor :)

Štoviše cake is a lie(nije meme) ima puno više smisla od tvoje logoreje.
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Guest 24/8/2017, 23:32

Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kaja wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
sorine crvene brigade su uz mene, gori sve, engleska i švecka bit će zemlja proleterska!

Je, isto kao i do sad.
Boldano je inače sinonim za svašta, ali prije svega za intrizičnu neuspješnost.
mdaaa, a neuspješnost što neće biti egzekutor čardak domoljuba 

Neuspješnost te skupine je do sada bezbroj puta potvrđena u praksi.
Dakle, ako ju podržavaš i ti pokušavaš jahati mrtvog magarca.
ta skupina kao dio projekta gladio je bila jako uspjesna i odradila je svoje

Pogledaj gore boldano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by prckov 25/8/2017, 04:32

kaja wrote:
prckov wrote:
kaja wrote:u biti imaš taj slučaj već, načelnik nekog mjesta je prozvao javno mještane drugog sela da pale, ne znam sad ime načelnika, prije dan, dva...je li to poziv na linč?
jest to je poziv na linc
eto, i sad zamisli da takav napravi histeriju i krene rulja iz osvete paliti a rulju lako upališ
i zamisli da poginu ljudi  u takvom požaru, naprave materijalnu štetu, izgori blago
a sve zato jer je jedan majmun vikao da zna tko pali i pokazao prstom a nema pojma
to nije više sloboda govora i mora se kazniti
odosmo mi u neke vode koje nemaju ili vrlo malo imaju veze sa slobodom govora. Da ne bi lutali evo definicije slobode govora - to je mogucnost da slobodno izrazavas ideje I misli bez straha of drzavne intervencije u smislu kazne, censure ili bilo kakvih sankcija.
E sad ovaj tvoj primjer je poziv na linc. Linc je uzimanje zakona u svoje ruke sto je svakako vec odavno zakonski zabranjeno. Sam poziv ne znam kako se tretira ali ti ovo nema veze sa slobodom govora nego prije sa necim sto bi ja slobodno pjesnicki nazvo - spontani situacijski govor izazvan svakoraznim frustracijama I slicnim psiholoskim stanjima. B-) To ti je slicno kad u kafanskoj tuci viknes ma zvekni ga flasom mujo jeb...., to nije u vezi slobode govora niti to mozes cenzurirat, ono cekaj ba mujo to ti je govor mrznje, nesmijes to rec jebo te tava.
Mene prvenstveno zanima I govorim o slobodi izrazavanje ideja, kritiziranja istih, slobodi izrazavanja stavova I misli. Ovo ostalo su marginalne situacijske stvari koje ja ne smatram da spadaju pod slobodu govora (a kako vidimo niti definicija SG) a niti se mogu zabranit jer su u hipu izgovorene kao reakcija na odredene (uglavnom opasne) situacije. Niti takvi pozivi na zlocin I eventualna zabrana istih imaju politicku tezinu kao ovo sto sam ja naveo u definiciji SG. Sloboda govora moralno nadvisuje sve te gluposti koje ideolozi ili naivci izmisljaju ne bi li nasli razlog da je potkopaju ili zabrane.
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by prckov 25/8/2017, 04:42

melkior wrote:
marcellus wrote:http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/vjestice-iz-salemvillea-u-sad-sloboda-govora-i-okupljanja-vise-ne-postoji-1053938/
Život bez slobode ne vrijedi ništa. Sloboda je važnija od života, ali, hoće li sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj?  :cry

Biti slobodan znači biti odgovoran. Sloboda je osnovni preduvjet odgovornosti, ali u suštini slobode leži divlja misao koja se ne klanja ni bogovima, ni anđelima, ni demonima, ni ljudima.
Biti slobodan znači biti divlji, znači biti živ. Ali ako si divlji, nisi odgovoran. U prirodi ne postoji odgovornost, ali divljinu prirode i njenu surovost ekskulpira istinska ljepota, sloboda i sklad, koji nije misaona kategorija, već jednostavnost i svrhovitost golog instinkta u ograničenom djelovanju.

U ljudskom društvu divljaštvo nije cijenjena vrlina, već RAZUM. Ako je sloboda osnovni preduvjet odgovornosti, tada je i razum osnovni preduvjet slobode.
Ljudi bez slobode su robovi.
Ljudi bez razuma su majmuni.

Društvo bez razuma nije civilizacija.
Civilizacija bez slobode nije društvo.
Društvo bez odgovornosti je društvo bez razuma, i na najboljem putu da izgubi svoju slobodu.
Tiranija je društvo bez slobode i razum bez odgovornosti.
Smrt je konačna sloboda duha, stoga je veća od života. Ona je divljaštvo svemira, posljednja ironija života, surovost i ljepota postojanja u kojoj se očituje zakašnjela vrijednost svjesnog bića, istinski divljeg i slobodnog.
cheers tebe treba za predsjednika udruge knjizevnika ili nesto slicno
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by prckov 25/8/2017, 04:44

melkior wrote:
melkior wrote:
Što je sloboda bez istine i istina bez slobode?
Prvo nasilje, drugo tiranija.
Istina podrazumijeva (samo)disciplinu i posvećenost.
Sloboda podrazumijeva prostor kreativnosti novih mogućnosti.
Istina podrazumijeva statiku. Sloboda podrazumijeva dinamiku.
Sloboda udahnjuje život istini, istina slobodi daje ljepotu.
Po istini sloboda biva plemenita, po slobodi istina biva živa.
:)
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by prckov 25/8/2017, 04:47

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
U prirodi ne postoji odgovornost

Nemam pojma odakle ti ova ideja, jer to uopće nije istina.
I ljudi bez razuma su ljudi bez razuma, a ne majmuni. Grdno se varaš ako misliš da su majmuni nesposobni za racionalno ponašanje odnosno da nemaju razum.
Dakle, manje uživanja u estetici vlastitog izričaja, a više znanosti.
ma dobro, potkrade se I koja greska u pjesnickom zanosu ali je utisak jos uvjek iste snage
prckov
prckov

Posts : 34166
2014-04-19


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Sora 25/8/2017, 16:29

metilda wrote:
Sora wrote:

Rekao si jednu veliku istinu koju sam i ja kao pedagog iskusila 


jadne djece kojoj si ti pedagog.. jel ovo uvreda ili sloboda zaključivanja na temelju dostupnih činjenica?


To jel uvreda ili sloboda zaključivanja ? 
To je pizdarija i laz kakvoj si ti sklona kao i tvoji uzori , recimo Markic Z. I popovska bulumenta te desničarski 
Akrapi kojima se klanjas. 
Ti i sloboda ste opcenito nekompatibilni. 
Ti si zarobljenik. 
Mentalni rob. 
Pljuc. :troll1

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Sora 25/8/2017, 16:31

marcellus wrote:đesba sora 

đetije prcko da podjebava
Desba marcelko 
Nesto si ušutio i ne tražiš me vise po Krku 
Cudno da se nismo sreli 
Ili si ti lagao? 
:cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

tema za lamentiranje o slobodi govora  - Page 12 Empty Re: tema za lamentiranje o slobodi govora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum