ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:18

catabbath wrote:LOL sjećam se tamo prije 5-6 godina kad je šef prijetio da na burzi ima priko 300 000 nezaposlenih i da će naći programere koji rade besplatno. A našao je qrac Basketball
A u kuraz a sad i čistacicu mora iz Bosne uvozit.

king

RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:24

Dalicka sere kvake , istina cijena rada je bitna tj to i doprinosi državi i to stoji al brate mili ako ja vidim da mi za tri godine u toj tvornici nece imat tko radit jer ljudi nestaju s tog prostora a novi nedolaze jer prostor nije privlacan ja tu lopatu nezabijam nego idem u okolicu Beograda di san siguran da ce bit te radne snage i za deset godina ko škalje koliko toliko.

Otvoriš tvornicu od 150 stalno zaposlenih u Splitu i za tri godine imaš problem nedostatka radne snage za pogon koji je cijelogodišnji.

AJ ZDRAVO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:26

I u Srbiji imaš istu tu stvar neka im je cijena rada i doprinosi državi puno bolji nego u Hr al gdje to netko u Srbiji po nekim vukojebinama otvara neku vecu tvornicu ?

Pa nigdje , svi su se nabili oko Beograda i zona di ima stanovništva.


Ono uložiš puste miljone u tvornicu i onda za pet dana otkriješ da u krugu 30 kilometara NEMA LJUDI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:27

RayMabus wrote:I u Srbiji imaš istu tu stvar neka im je cijena rada i doprinosi državi puno bolji nego u Hr al gdje to netko u Srbiji po nekim vukojebinama otvara neku vecu tvornicu ?

Pa nigdje , svi su se nabili oko Beograda i zona di ima stanovništva.


Ono uložiš puste miljone u tvornicu i onda za pet dana otkriješ da u krugu 30 kilometara NEMA LJUDI.
I normalno propala tvornica.

Nema unutra tko ce je pokrecat.

Propali miljoni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:30

A Dalicka je inace žešci biser , ja joj preporucavam da još više spusti cijenu rada pa nek ceka ljude koji ce ovamo nagrnit i tog kapitalistu koji ce otvorit tvornicu u takvoj opustjeloj zoni.

Et samo tebe ceka da uloži svoje miljone u izgradnju tvornice.

Ti si njemu jebeni uzor u ekonomiji miss Daly.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:39

U Hr jedino tko može otvorit neku tvornicu 500 i više radnika je netko sa zapada i to na šemu da je izracunao sve parametre i uvijek ce kod njega placa biti veca nego prosjecna hrvatska jer cak i s tom vecom placom bolje mu je nego odakle je prebacio tu tvornicu no draga Dalicka to samo znaci da ce lokalni hr klošari ostat bez iste radne snage i morat svoju placu povecat.

Daleko ti je ta matematika od spuštanja cijene rada negdje , poprilicno daleko.

Taj bi digao za 5% place više od konkurenkcije i to ti je to.

Uzme ti radnu snagu oko tebe koju imaš i poveca place.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 01:41

I kad sve prouciš šta sam napisao dođeš do zakljucka da je Dalicka jebeni moron.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Kermit 2/7/2017, 12:00

RayMabus wrote:Kako smo brzo od iseljenicke države postali useljenicka.

  Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 1f602 

Cicko natalitet.
Glupost prvo nezaposlenost pada jer ljudi bježe a drugo osim moldavaca isrba nema šanse da ce netko ovdje raditi sezonu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Trinity 2/7/2017, 12:04

asilovski wrote:
RayMabus wrote:Kako smo brzo od iseljenicke države postali useljenicka.

  Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 1f602 

Cicko natalitet.
Glupost prvo nezaposlenost pada jer ljudi bježe a drugo osim moldavaca isrba nema šanse da ce netko ovdje raditi sezonu
Ta mi je najbolja, da nezaposlenost pada...
Onda se prešuti i da zaposlenost pada. :clown
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 12:07

Asila sezonci nisu ni bitni , pricajmo malo o stalnim poslovima tj cijelogodišnjima di taj neki mora ovdje bit podstanar tj imat troškove života ko i svi mi.

Dalicka i njena ekipa misli da ce bosancerosi nagrnit ovamo radit za još niže crkavice od Rvata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Kermit 2/7/2017, 12:10

Triny wrote:
asilovski wrote:
RayMabus wrote:Kako smo brzo od iseljenicke države postali useljenicka.

  Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 1f602 

Cicko natalitet.
Glupost prvo nezaposlenost pada jer ljudi bježe a drugo osim moldavaca isrba nema šanse da ce netko ovdje raditi sezonu
Ta mi je najbolja, da nezaposlenost pada...
Onda se prešuti i da zaposlenost pada. :clown
Čardak to guta, to je na razini sovjetske propagande što gore a oni premašuju petoljetke, meni samo ovaj mjesec odlazi 5 poznanika u njemačku i to za stalno i sa obiteljima, ali no to je mit a tena je gologuza fufa u plodinama
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Kermit 2/7/2017, 12:12

RayMabus wrote:Asila sezonci nisu ni bitni , pricajmo malo o stalnim poslovima tj cijelogodišnjima di taj neki mora ovdje bit podstanar tj imat troškove života ko i svi mi.

Dalicka i njena ekipa misli da ce bosancerosi nagrnit ovamo radit za još niže crkavice od Rvata.
Jedino muslimani ostali ili mogu van ili se bave švercom jer nitko nece raditi za 3000 kn
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Trinity 2/7/2017, 12:12

RayMabus wrote:Asila sezonci nisu ni bitni , pricajmo malo o stalnim poslovima tj cijelogodišnjima di taj neki mora ovdje bit podstanar tj imat troškove života ko i svi mi.

Dalicka i njena ekipa misli da ce bosancerosi nagrnit ovamo radit za još niže crkavice od Rvata.
Ona o tome i ne mora voditi brigu.
Najbolje bi bilo da se uopće ne petlja(ju).
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 12:18

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Turisti_kruzeri15-200416%20(1)

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Split_turisti5-180513

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Resnik_guzva9-010717


http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/494512/rekordni-vikend-u-ovoj-godini-kroz-splitske-zracnu-i-gradsku-luku-proci-ce-vise-od-90000-putnika


Sezonci i bauštelci nisu bitni , domaci dole na obali nežive od nekog sezonskog posla , to im može bit samo ono doslovno to da nešto zarade u sezoni a ne za cijelu godinu , bauštelu i onako mladi nece da rade tako da ni to nije bitno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Guest 2/7/2017, 12:46

glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:Ja sam odjeba radit ovim asevima za 3000kn 50h tjedno. Sretno kapitalistima u pronalasku kozojeba koji ce im raditi za 3000kn a najsugavija rupa u stu 2000kn...

što bi s neoliberalnim principima?

nekako si ih brzo napustio čim je tvoj džep u pitanju  :^0

davno je Dalić najavila, ima dvije godine, kako je njima cilj pokrenuti gospodarstvo povećenjem kompetitivnosti na tržištu rušenjem cijene rada

mi moramo postati jeftiniji da bi privukli investicije je argument

https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_devaluation

izvoz je dobar a konzumacija loša

ne postoje neki principi, postoje principi moga interesa. i za ostalo me boli kurac.

dalićka jedno govori, drugo misli, treće sere.. u RH teško je isplativo raditi za 3000-4000kn, probaj ti startati samostalni život, moraš poplaćati hrpu poreza, stanarina, itd.. ako ovi naši čardak HDZovci i čardak uhljebi misle da će im netko doći radit za 4000kn, 12h dnevno  i nakon toga platiti neku rupu u STu 2000kn.. a di je hrana, prijevoz, život.. sretno im.  pa mi kao država smo jebeno skuplji od USA, a ja kada kažem Amerikanci da ovdje inžinjeri rade za 700-800$ , i da smo kao zemlja skuplji od USA, ovaj se čupa za glavu, govori pa što ekipa ne iseli u USA?

što se mene tiče, ja naravno na "black" zaradim +2000kn tjedno, koji kurac da crnčim nekom HDZovm robovlasniku 10h dnevno za 4000kn.. odbio sam hrpu poslova ovo lito zvonio mi je mobitel.. naravno za one prave poslove još ne zvoni cheers  ali do tada se snalazim.. bolje 2 kn u hladu, nego 1 kn na suncu (tako je meni)

plus kako sam dejure "unemployed" , imamo pravo na razne subvencije.. besplatno zdravstvo, evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju, na jesen ću pokušati izmusti još nešto itd.. TRPAJ - sudjeljujen u rušenju ČardakStana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Kermit 2/7/2017, 12:49

Pinochet wrote:
glas uhljeba wrote:
Pinochet wrote:Ja sam odjeba radit ovim asevima za 3000kn 50h tjedno. Sretno kapitalistima u pronalasku kozojeba koji ce im raditi za 3000kn a najsugavija rupa u stu 2000kn...

što bi s neoliberalnim principima?

nekako si ih brzo napustio čim je tvoj džep u pitanju  :^0

davno je Dalić najavila, ima dvije godine, kako je njima cilj pokrenuti gospodarstvo povećenjem kompetitivnosti na tržištu rušenjem cijene rada

mi moramo postati jeftiniji da bi privukli investicije je argument

https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_devaluation

izvoz je dobar a konzumacija loša

ne postoje neki principi, postoje principi moga interesa. i za ostalo me boli kurac.

dalićka jedno govori, drugo misli, treće sere.. u RH teško je isplativo raditi za 3000-4000kn, probaj ti startati samostalni život, moraš poplaćati hrpu poreza, stanarina, itd.. ako ovi naši čardak HDZovci i čardak uhljebi misle da će im netko doći radit za 4000kn, 12h dnevno  i nakon toga platiti neku rupu u STu 2000kn.. a di je hrana, prijevoz, život.. sretno im.  pa mi kao država smo jebeno skuplji od USA, a ja kada kažem Amerikanci da ovdje inžinjeri rade za 700-800$ , i da smo kao zemlja skuplji od USA, ovaj se čupa za glavu, govori pa što ekipa ne iseli u USA?

što se mene tiče, ja naravno na "black" zaradim +2000kn tjedno, koji kurac da crnčim nekom HDZovm robovlasniku 10h dnevno za 4000kn.. odbio sam hrpu poslova ovo lito zvonio mi je mobitel.. naravno za one prave poslove još ne zvoni cheers  ali do tada se snalazim.. bolje 2 kn u hladu, nego 1 kn na suncu (tako je meni)

plus kako sam dejure "unemployed" , imamo pravo na razne subvencije.. besplatno zdravstvo, evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju, na jesen ću pokušati izmusti još nešto itd.. TRPAJ - sudjeljujen u rušenju ČardakStana
Sada je još gore jer svi poslovi ide preko agencija koje uzimaju 1/3 pogotovo ona od Nene Bakica
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 12:57

Pinochet wrote: evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju
Ako ti biro placa onda imaj u vidu da te imaju pravo pozvat ako si nezaposlen za takve poslove za koji su ti placali prekvalifikaciju. Neznam za šta se prekvalificiraš al moj ti je savjet oprez jer bi mogoa nažuljat do kraja života pošto nesmiš odbit u tom slucaju posao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Guest 2/7/2017, 12:58

RayMabus wrote:
Pinochet wrote: evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju
Ako ti biro placa onda imaj u vidu da te imaju pravo pozvat ako si nezaposlen za takve poslove za koji su ti placali prekvalifikaciju. Neznam za šta se prekvalificiraš al moj ti je savjet oprez jer bi mogoa nažuljat do kraja života pošto nesmiš odbit u tom slucaju posao.
, pa ironija je želim raditi u tom poslu, prekvalifikacija je bila 2500€, država pomogla sa 700€ , samo nije lako upasti.. daj bože da me se zove
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by RayMabus 2/7/2017, 13:00

Pinochet wrote:
RayMabus wrote:
Pinochet wrote: evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju
Ako ti biro placa onda imaj u vidu da te imaju pravo pozvat ako si nezaposlen za takve poslove za koji su ti placali prekvalifikaciju. Neznam za šta se prekvalificiraš al moj ti je savjet oprez jer bi mogoa nažuljat do kraja života pošto nesmiš odbit u tom slucaju posao.
, pa ironija je želim raditi u tom poslu, prekvalifikacija je bila 2500€, država pomogla sa 700€ , samo nije lako upasti.. daj bože da me se zove
A ok onda. Uglavnom cisto da znaš ono ako ti biro placa prekvalifikaciju za npr tesara , kuvara , njegovateljicu dužan si prihvatit posao za koji te zovu inace te skidaju i imaš problema tako da radije sebi plati to pa nema te stavke jer ako ti oni to placaju NAJEBA SI DO KRAJA ŽIVOTA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Guest 2/7/2017, 13:01

asilovski wrote:od Nene Bakica

žalio se nedavno kako je zapošljavanje radnika na neodređeno jako loše za ekonomiju, kako je bolje koristiti te agencije i imati fleksibilnost
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Guest 2/7/2017, 13:04

RayMabus wrote:
Pinochet wrote:
RayMabus wrote:
Pinochet wrote: evo dobio sam rješenje gdje sam dobio neku potporu za prekvalifikaciju
Ako ti biro placa onda imaj u vidu da te imaju pravo pozvat ako si nezaposlen za takve poslove za koji su ti placali prekvalifikaciju. Neznam za šta se prekvalificiraš al moj ti je savjet oprez jer bi mogoa nažuljat do kraja života pošto nesmiš odbit u tom slucaju posao.
, pa ironija je želim raditi u tom poslu, prekvalifikacija je bila 2500€, država pomogla sa 700€ , samo nije lako upasti.. daj bože da me se zove
A ok onda. Uglavnom cisto da znaš ono ako ti biro placa prekvalifikaciju za npr tesara , kuvara , njegovateljicu dužan si prihvatit posao za koji te zovu inace te skidaju i imaš problema tako da radije sebi plati to pa nema te stavke jer ako ti oni to placaju NAJEBA SI DO KRAJA ŽIVOTA.
znam, ma nisam lud se prekvalificirati u posao koji ne želim.. prekvalificirao sam se u posao koji želim, platio brutalno, ali užica sam od čardakstana neku lipu subvenciju, dok čekam posao u toj branši, odjebavam ove poslove za 3000-4000kn mjesečno gdje se radi 10h dnevno gdje bi bio prijavljen, i kažem tjedno mogu ubost preko 2000kn ako se iti malo angažiram na "black".. niti zrno žita čardaku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika - Page 4 Empty Re: Plenković kaže da ćemo morati uvoziti još više stranih radnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum