ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by RayMabus Mon 14 Sep - 7:20

Berlin me naučio živjeti i raditi - reći će, prisjećajući se tih ne baš lakih dana. - Ja sam ponosna na sve ono što me Nijemac naučio, to moram reći, što i uspješno primjenjujem u poslu koji vodim.

- Hrvate se u Njemačkoj cijeni jer se znamo uklopiti, prilagoditi, za Nijemca smo, kako kažu, radišan narod. Ali. u Njemačkoj nije danas isto kao što je nekad bilo. Ja sam veliki preokret osjetila nakon pada Berlinskoga zida, spajanjem istočne i zapadne Njemačke. Prvi koji u takvim velikim promjenama nešto osjete uvijek su stranci: manje plaće, nema stanova, jača osjećaj da ne pripadaš tu, da si ipak samo stranac.

Kako danas iz splitske perspektive gledaju na one koji bježe tamo odakle su oni stigli.

- Ljudi koji odlaze iz Hrvatske očekuju obećanu zemlju, ali zarađivati novac u inozemstvu je jako teško. Mislim da nije bitno je li to, recimo, Engleska ili kao u mom slučaju Njemačka. Nažalost, velike priče o dobroj zaradi i kvalitetnom životu zasljepljuju naše ljude i ulijevaju lažnu nadu.

Stvari ne izgledaju baš tako. Onaj tko dolazi na njemačko tržište spreman, s diplomom i znanjem jezika, bit će primljen raširenih ruku, imat će više mogućnosti, a svi drugi tamo će morati preživljavati uz velika odricanja - kaže.

- Živjeti u Njemačkoj danas je teže nego prijašnjih godina, plaće su manje a troškovi života su se povećali. Stoga se ne može puno uštedjeti od poštenoga rada - upozorava dr. Helge Burow.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/299379/Default.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176097
2014-04-11


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by v_vlado Mon 14 Sep - 8:10

E al je bolje nego u hr ,radit za 2400 kuna ili uopće ne dobit plaču....uhljebi,stranački poslušnici,isključeni...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Yehudi Mon 14 Sep - 17:53

Ekonomska sloboda: Hrvatska na 84. mjestu, iza Tanzanije

Najslobodnije zemlje su Hong Kong, Singapur, Novi Zeland, Švicarska, Ujedinjeni Arapski Emirati, Mauricijus, Jordan, Irska, Kanada i Ujedinjeno Kraljevstvo

http://www.24sata.hr/politika/ekonomska-sloboda-hrvatska-na-84-mjestu-iza-tanzanije-437154
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Guest Mon 14 Sep - 17:58

Yehudi wrote:Ekonomska sloboda: Hrvatska na 84. mjestu, iza Tanzanije

Najslobodnije zemlje su Hong Kong, Singapur, Novi Zeland, Švicarska, Ujedinjeni Arapski Emirati, Mauricijus, Jordan, Irska, Kanada i Ujedinjeno Kraljevstvo



http://www.24sata.hr/politika/ekonomska-sloboda-hrvatska-na-84-mjestu-iza-tanzanije-437154
a mene ekipa ovdje uvjerava da je u Hrvatskoj neoliberalni kapitalizam, i ne-regulirani kapitalizam, kada Hrvatska po ekonomskim slobodama u razini afričkih zemalja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Guest Mon 14 Sep - 17:58

Na vrhu Hong Kong, Singapur, Novi Zeland, Švicarska...
Najslobodnije zemlje (TOP 10) su Hong Kong, Singapur, Novi Zeland, Švicarska, Ujedinjeni Arapski Emirati, Maurijus, Jordan, Irska, Kanada i Ujedinjeno Kraljevstvo. Venezuela i Libija su na dnu, što se može povezati s nasljeđem Chaveza i Gadafija.
Sjedinjene Države pale su na 16. mjesto, dok je Rumunjska napredovala do 17. mjesta (7.69 bodova).
Rezultati rumunjske liberalizacije
Rumunjska brzo napreduje i sustigla je Ameriku. Ne radi se niti približno o sustizanju u kvaliteti i standardu života. Ipak, Rumunjska si je liberalizacijom ostvarila put rasta (te je jedna od najbrže rastućih država članica EU).
"Rumunjska napreduje zbog reduciranja državne potrošnje i sniženja poreza. Porez na dohodak je komparativno nizak, kao i socijalni doprinosi, čineći relativno nisko porezno opterećenje radnika. Zabilježena su i umjerena poboljšanja u pravosudnom sustavu. Prisjetimo se samo velike antikorupcijske akcije nekadašnje ministrice Monice Macovei. Novac je stabilan zbog umjerene inflacije, tj. država ne koristi valutu kako bi smanjivala njezinu vrijednost. Država je olabavila kontrolu tržišta kapitala i banaka. Nema restrikcija prema stranim bankama i kontrola kamata. Rumunjsko financijsko tržište i bankarski sektor potpuno su ekonomski slobodni. Tržište rada je liberalizirano, pogotovo glede otpremnina. Provodi se deregulacija gdje postoji veliki prostor za oslobađanje poslovnog sektora", navodi CEA.
Rumunjskoj je zbog visoke korupcije 2004. odgođeno pristupanje Europskoj uniji. Slijedi razdoblje borbe protiv korupcije te reduciranja države i poreza. Rumunjska pod vodstvom liberalnih vlada bilježi ekonomski rast – Călin Popescu-Tăriceanu (2004-2009) i Crin Antonescu (2009-2014). Uveden je proporcionalni porez (flat tax) na dohodak i dobit od 16%. U konvergenciji Rumunjska sustiže i Hrvatsku. Nekada zaostala socijalistička zemlja s raspadnutom ekonomijom početkom 1990-tih, danas je jedna od najbrže rastućih država članica EU i napreduje brže od Hrvatske.
Aktualni rumunjski predsjednik Klaus Werner Iohannis veliki je sponzor tržišnih reformi, a i sam je poticao strane investitore da dođu poslovati u Rumunjsku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Guest Mon 14 Sep - 18:00

Rumunjska sustigla USA po ekonomskim slobodama. Inače u Rumunjskoj su ekonomske stope rasta preko 4% ove godine - upravo zbog toga što su uveli više ekonomskih sloboda nego Amerika..

Da Rumunjska nema staračko stanovništvo , vjerojatno bi ovim tempom dostigla standard zapadne europe za 20ak godina, a i ovako ćemo za 20godina mi gledati na Rumunje kao bogove..

ali eto oni su "liberalni kapitalizam" a mi smo kao protiv
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Yehudi Mon 14 Sep - 18:04

Rumunjska je velika država (3x veća od YU) a i bogata

rudnim bogatstvom kao i prirodom. Strateški na solidno 

postavljena na C. moru.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by abraham Mon 14 Sep - 18:06

neoliberalni_placenik wrote:Rumunjska sustigla USA po ekonomskim slobodama. Inače u Rumunjskoj su ekonomske stope rasta preko 4% ove godine - upravo zbog toga što su uveli više ekonomskih sloboda nego Amerika..

Da Rumunjska nema staračko stanovništvo , vjerojatno bi ovim tempom dostigla standard zapadne europe za 20ak godina, a i ovako ćemo za 20godina mi gledati na Rumunje kao bogove..

ali eto oni su "liberalni kapitalizam" a mi smo kao protiv
Rumunjska bolja?? Suti jezik pregrizao. Cekaj Poljska je vec sada,Ceska, Slovacka.......
abraham
abraham

Male
Posts : 14083
2014-04-14


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Guest Mon 14 Sep - 18:39

abraham wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Rumunjska sustigla USA po ekonomskim slobodama. Inače u Rumunjskoj su ekonomske stope rasta preko 4% ove godine - upravo zbog toga što su uveli više ekonomskih sloboda nego Amerika..

Da Rumunjska nema staračko stanovništvo , vjerojatno bi ovim tempom dostigla standard zapadne europe za 20ak godina, a i ovako ćemo za 20godina mi gledati na Rumunje kao bogove..

ali eto oni su "liberalni kapitalizam" a mi smo kao protiv
Rumunjska bolja?? Suti jezik pregrizao. Cekaj Poljska je vec sada,Ceska, Slovacka.......
u rumunjskoj je dođao neki njemački premijer, i preko noći je napravio reforme i uveo liberalni kapitalizam.. po ekonomskim slobodama rumunjska je došla u razinu USA.. 

zbog toga sada ima najveće stope rasta u EU.. ako se tako nastavi,  onda će rumunju vrlo brzo nas ostaviti u prašini.. u svega par godina..

jebiga štaš kada ovdje imaš budale poput josipovića.. hrvatska na ljestvici ekonomskih sloboda stagnira svake godine, a neoliberalne zemlje brže rastu, a onda ova budala od josipovića izjavi sljedeće

http://www.index.hr/vijesti/clanak/josipovic-udario-po-liberalnom-kapitalizmu-dosao-je-do-ruba-a-najveci-ceh-placaju-radnici/574269.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by v_vlado Mon 14 Sep - 18:42

neoliberalni_placenik wrote:
abraham wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Rumunjska sustigla USA po ekonomskim slobodama. Inače u Rumunjskoj su ekonomske stope rasta preko 4% ove godine - upravo zbog toga što su uveli više ekonomskih sloboda nego Amerika..

Da Rumunjska nema staračko stanovništvo , vjerojatno bi ovim tempom dostigla standard zapadne europe za 20ak godina, a i ovako ćemo za 20godina mi gledati na Rumunje kao bogove..

ali eto oni su "liberalni kapitalizam" a mi smo kao protiv
Rumunjska bolja?? Suti jezik pregrizao. Cekaj Poljska je vec sada,Ceska, Slovacka.......
u rumunjskoj je dođao neki njemački premijer, i preko noći je napravio reforme i uveo liberalni kapitalizam.. po ekonomskim slobodama rumunjska je došla u razinu USA.. 

zbog toga sada ima najveće stope rasta u EU.. ako se tako nastavi,  onda će rumunju vrlo brzo nas ostaviti u prašini.. u svega par godina..

jebiga štaš kada ovdje imaš budale poput josipovića.. hrvatska na ljestvici ekonomskih sloboda stagnira svake godine, a neoliberalne zemlje brže rastu, a onda ova budala od josipovića izjavi sljedeće

http://www.index.hr/vijesti/clanak/josipovic-udario-po-liberalnom-kapitalizmu-dosao-je-do-ruba-a-najveci-ceh-placaju-radnici/574269.aspx
Sad je bolje ,sad kraljica vozi kombajne ,ljepi pločice i ima sandale sa rupom...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by kic Mon 14 Sep - 20:50

neoliberalni_placenik wrote:
abraham wrote:
neoliberalni_placenik wrote:Rumunjska sustigla USA po ekonomskim slobodama. Inače u Rumunjskoj su ekonomske stope rasta preko 4% ove godine - upravo zbog toga što su uveli više ekonomskih sloboda nego Amerika..

Da Rumunjska nema staračko stanovništvo , vjerojatno bi ovim tempom dostigla standard zapadne europe za 20ak godina, a i ovako ćemo za 20godina mi gledati na Rumunje kao bogove..

ali eto oni su "liberalni kapitalizam" a mi smo kao protiv
Rumunjska bolja?? Suti jezik pregrizao. Cekaj Poljska je vec sada,Ceska, Slovacka.......
u rumunjskoj je dođao neki njemački premijer, i preko noći je napravio reforme i uveo liberalni kapitalizam.. po ekonomskim slobodama rumunjska je došla u razinu USA.. 

zbog toga sada ima najveće stope rasta u EU.. ako se tako nastavi,  onda će rumunju vrlo brzo nas ostaviti u prašini.. u svega par godina..

jebiga štaš kada ovdje imaš budale poput josipovića.. hrvatska na ljestvici ekonomskih sloboda stagnira svake godine, a neoliberalne zemlje brže rastu, a onda ova budala od josipovića izjavi sljedeće

http://www.index.hr/vijesti/clanak/josipovic-udario-po-liberalnom-kapitalizmu-dosao-je-do-ruba-a-najveci-ceh-placaju-radnici/574269.aspx
ode rumunjska kažeš, pa nije ni čudo kraj ovakvih kod nas:

http://direktno.hr/en/2014/direkt/24910/VIDEO-Sindikati-odu%C5%A1evljeni-HDZ-ovim-gospodarskim-programom.htm
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

 Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto Empty Re: Kakav Berlin? Živjeti i raditi u Splitu, to je već nešto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum