ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by RayMabus 5/18/2017, 14:37

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Nacisitititit


KORČULANSKI HSP objavio je promotivni plakat za lokalne izbore.

Pod motom "Pošteno, dosljedno, samostalno", odlučili su se reklamirati na Korčuli. Iako HSP oduvijek koketira s ekstremnom desnicom, ovaj put su nadmašili sami sebe. Ideju za plakat na kojem se nalazi šesteročlana obitelj sa šahovnicom s poslovično prvim bijelim poljem, ukrali su od propagandnog postera koji je bio aktualan u vrijeme nacističke Njemačke.

Nacistički plakat

Kao što je vidljivo na fotografiji, originalna lica njemačke obitelji nalaze se uz stilizirani logotip nacističkog orla i natpis "Ein Volk hilft sich selbst" (Narod sam sebi pomaže).

Ironija korčulanskih desničara

Radi se o posteru za Winterhilfswerk, program socijalne pomoći koji je trebao pomoći gladnim njemačkim građanima. Pokret je osnovan 1931., a Hitler je preuzeo sve zasluge na sebe. Pod nacističkom vladavinom, svaki građanin Njemačke je morao davati sredstva programu. Samim donacijama, moglo se procijeniti tko je odan Nacionalsocijalističkoj partiji.

Ironično je da je upravo korčulanski HSP posegnuo za krađom nacističkog postera.

Naime, korčulanski desničari kojima je moto "Pošteno, dosljedno, samostalno" ukrali su plakat nacističke vlasti koja im je oduzela vlastiti otok.

Rimskim ugovorima koji su, usput, potpisani na današnji datum, 18. svibnja 1941. godine, kvislinška NDH koju HSP-ovci idoliziraju, predala je Talijanima golemi teritorij Dalmacije, uključujući i otok Korčulu.

Danas se Rimski ugovori smatraju jednom od najvećih izdaja u povijesti Hrvatske.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vjerovali-ili-ne-korculanski-hsp-reklamira-se-nacistickim-plakatom/970954.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Eva_ 5/18/2017, 14:41

Valjda se žele pripojit Italiji. Njihovo legitimno pravo. Nek ide referendum, pa kaj ljudi odluče.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by mutava baštarda 5/18/2017, 14:45

... predstavniku hsp-a oduzet hrvatsku putovnicu i protjerati ga u italiju...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by RayMabus 5/18/2017, 14:45

Nadam se da ce preotet nešto glasova kradezeu ....a šta se tice slike i poruke koju oce odaslat tj pronatalitetna politika ok al vec je demografija krahirala tako da ....neznam šta da im kažem , pare su tu problem a taktika uzimanja narodu da bi opet isotme vratio nije taktika da si mu dao nego dao pa oduzeo tako da dođeš na isto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Guest 5/18/2017, 14:53

Eva_ wrote:Valjda se žele pripojit Italiji. Njihovo legitimno pravo. Nek ide referendum, pa kaj ljudi odluče.

HSP je još zapeo u 1941. godini. ne bi im bilo zgorega da malo nauče talijanski:

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom IMG_0001
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by RayMabus 5/18/2017, 14:57

Bolje HSP nego HDZ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Ringo10 5/18/2017, 15:52

Veliko cudo da proustaska stranka uzima ovakav nacisticki plakat.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by kaya 5/18/2017, 16:30

mutava baštarda wrote:... predstavniku hsp-a oduzet hrvatsku putovnicu i protjerati ga u italiju...
ma neee, kupiti ga za sto eura , nagovoriti da stavi petokraku, iza njega dve kurve i rakiju na stolu  i slikati...
plasirati sliku uz slogan pošteno, dosljedno , samostalno HSP
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by jastreb 5/18/2017, 17:17

Bedaci. A kompletna Korčula u NOB bila na strani partizana. Talijani i Švabe im porokali pun klinac civila i još toliko partizana.

bedaci par excellance.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by kaya 5/18/2017, 17:53

jastreb wrote:Bedaci. A kompletna Korčula u NOB bila na strani partizana. Talijani i Švabe im porokali pun klinac civila i još toliko partizana.

bedaci par excellance.
aha, za vrijeme WW2.
nakon rata isto to su napravili korčulanski partizani. imaju pun kufer jama gdje su vodili ljude nakon logora koje su otvorili za "domaće izdajnike i one koji im smetaju " i dogovarali se hoće ih baciti žive ili mrtve unutra. Butina se zove mislim, najpoznatija masovna grobnica tamo.
zato ih i mrze.
bila sam tamo prije 5,6 godina i iznenadila se kako su tako nastrojeni a bili su u partizanima i u sastavu Italije pa čula i zašto. dakle opet partizanski zločini i likvidacije zbog čega su ovi rađe "spremni" nego za "slobodu naroda"
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by jastreb 5/18/2017, 18:01

kaja wrote:
jastreb wrote:Bedaci. A kompletna Korčula u NOB bila na strani partizana. Talijani i Švabe im porokali pun klinac civila i još toliko partizana.

bedaci par excellance.
aha, za vrijeme WW2.
nakon rata isto to su napravili korčulanski partizani. imaju pun kufer jama gdje su vodili ljude nakon logora koje su otvorili za "domaće izdajnike i one koji im smetaju " i dogovarali se hoće ih baciti žive ili mrtve unutra. Butina se zove mislim, najpoznatija masovna grobnica tamo.
zato ih i mrze.
bila sam tamo prije 5,6 godina i iznenadila se kako su tako nastrojeni a bili su u partizanima i u sastavu Italije pa čula i zašto. dakle opet partizanski zločini i likvidacije zbog čega su ovi rađe "spremni" nego za "slobodu naroda"
A ja sam neki dan bio na jednom sprovodu u Lici,prijatelju Srbinu. Selo je srpsko,a u ratu je bilo partizansko. Kaže mi jedan stari da je šteta što nisu imali bar 10-tak četnika. Pitam ja zašto. Kaže on zato što Talijani takva sela nisu palili.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Regoč 5/18/2017, 18:03

RayMabus wrote: Ironično je da je upravo korčulanski HSP posegnuo za krađom nacističkog postera.

Naime, korčulanski desničari kojima je moto "Pošteno, dosljedno, samostalno" ukrali su plakat nacističke vlasti koja im je oduzela vlastiti otok.

Rimskim ugovorima koji su, usput, potpisani na današnji datum, 18. svibnja 1941. godine, kvislinška NDH koju HSP-ovci idoliziraju, predala je Talijanima golemi teritorij Dalmacije, uključujući i otok Korčulu.
Ovo je potpuna budalaština jer nacisti, Njemačka, nisu imali ništa s razgraničenjem Hrvatske i Italije.

_________________
Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Regoč 5/18/2017, 18:05

Plakat je baš liep, samo da se ostvari.

_________________
Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by kaya 5/18/2017, 18:16

jastreb wrote:
kaja wrote:
jastreb wrote:Bedaci. A kompletna Korčula u NOB bila na strani partizana. Talijani i Švabe im porokali pun klinac civila i još toliko partizana.

bedaci par excellance.
aha, za vrijeme WW2.
nakon rata isto to su napravili korčulanski partizani. imaju pun kufer jama gdje su vodili ljude nakon logora koje su otvorili za "domaće izdajnike i one koji im smetaju " i dogovarali se hoće ih baciti žive ili mrtve unutra. Butina se zove mislim, najpoznatija masovna grobnica tamo.
zato ih i mrze.
bila sam tamo prije 5,6 godina i iznenadila se kako su tako nastrojeni a bili su u partizanima i u sastavu Italije pa čula i zašto. dakle opet partizanski zločini i likvidacije zbog čega su ovi rađe "spremni" nego za "slobodu naroda"
A ja sam neki dan bio na jednom sprovodu u Lici,prijatelju Srbinu. Selo je srpsko,a u ratu je bilo partizansko. Kaže mi jedan stari da je šteta što nisu imali bar 10-tak četnika. Pitam ja zašto. Kaže on zato što Talijani takva sela nisu palili.
pa nisu, oni su si bili dobri s  četnicima, talijani.
čuj svatko ne voli one od kojih je stradao . ti uglavnom hodaš po srpskim selima po hrvatskoj pa znaš koga oni ne vole, ustaše i možda njemce . ja ti velim koga hrvati ne vole, one od kojih su stradali, talijane i partizane poslje rata. barem u dalmaciji.


Last edited by kaja on 5/18/2017, 18:17; edited 2 times in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by debotoijusto 5/18/2017, 18:16

Naime, korčulanski desničari kojima je moto "Pošteno, dosljedno, samostalno" ukrali su plakat nacističke vlasti koja im je oduzela vlastiti otok. 

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Branitelji_presuda14-030215
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by kaya 5/18/2017, 18:19

Regoč wrote:Plakat je baš liep, samo da se ostvari.
predivan, iz prošlog stoljeća i nadasve moderan. prati zbivanja.
dječica sa hozntregerima i hlačicama kakve nije više nosio ni moj tata  i crkva u pozadini i šahovnica.
fali ima još kockasta glava svima a prodali bi mamu za sto eura.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Regoč 5/18/2017, 18:20

kaja wrote:
Regoč wrote:Plakat je baš liep, samo da se ostvari.
predivan, iz prošlog stoljeća i nadasve moderan. prati zbivanja.
dječica sa hozntregerima i hlačicama kakve nije više nosio ni moj tata  i crkva u pozadini i šahovnica.
fali ima još kockasta glava svima a prodali bi mamu za sto eura.
Naglašava vrjednote, stvari kakve bi trebale biti, a ne nakaznosti modernosti. Recimo, feminizam.

_________________
Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by danni1 5/18/2017, 18:21

RayMabus wrote:Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Nacisitititit


KORČULANSKI HSP objavio je promotivni plakat za lokalne izbore.

Pod motom "Pošteno, dosljedno, samostalno", odlučili su se reklamirati na Korčuli. Iako HSP oduvijek koketira s ekstremnom desnicom, ovaj put su nadmašili sami sebe. Ideju za plakat na kojem se nalazi šesteročlana obitelj sa šahovnicom s poslovično prvim bijelim poljem, ukrali su od propagandnog postera koji je bio aktualan u vrijeme nacističke Njemačke.

Nacistički plakat

Kao što je vidljivo na fotografiji, originalna lica njemačke obitelji nalaze se uz stilizirani logotip nacističkog orla i natpis "Ein Volk hilft sich selbst" (Narod sam sebi pomaže).

Ironija korčulanskih desničara

Radi se o posteru za Winterhilfswerk, program socijalne pomoći koji je trebao pomoći gladnim njemačkim građanima. Pokret je osnovan 1931., a Hitler je preuzeo sve zasluge na sebe. Pod nacističkom vladavinom, svaki građanin Njemačke je morao davati sredstva programu. Samim donacijama, moglo se procijeniti tko je odan Nacionalsocijalističkoj partiji.

Ironično je da je upravo korčulanski HSP posegnuo za krađom nacističkog postera.

Naime, korčulanski desničari kojima je moto "Pošteno, dosljedno, samostalno" ukrali su plakat nacističke vlasti koja im je oduzela vlastiti otok.

Rimskim ugovorima koji su, usput, potpisani na današnji datum, 18. svibnja 1941. godine, kvislinška NDH koju HSP-ovci idoliziraju, predala je Talijanima golemi teritorij Dalmacije, uključujući i otok Korčulu.

Danas se Rimski ugovori smatraju jednom od najvećih izdaja u povijesti Hrvatske.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vjerovali-ili-ne-korculanski-hsp-reklamira-se-nacistickim-plakatom/970954.aspx
Sutra će to misliti za pristupanje Hrvatske EU.

Nije sve nacističko loše.

_________________
Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by RayMabus 5/18/2017, 18:27

kaja wrote:
Regoč wrote:Plakat je baš liep, samo da se ostvari.
predivan, iz prošlog stoljeća i nadasve moderan. prati zbivanja.
dječica sa hozntregerima i hlačicama kakve nije više nosio ni moj tata  i crkva u pozadini i šahovnica.
fali ima još kockasta glava svima a prodali bi mamu za sto eura.
Ha ha ha a u kuraz, lol! lol! lol! lol! lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by kaya 5/18/2017, 18:27

Regoč wrote:
kaja wrote:
Regoč wrote:Plakat je baš liep, samo da se ostvari.
predivan, iz prošlog stoljeća i nadasve moderan. prati zbivanja.
dječica sa hozntregerima i hlačicama kakve nije više nosio ni moj tata  i crkva u pozadini i šahovnica.
fali ima još kockasta glava svima a prodali bi mamu za sto eura.
Naglašava vrjednote, stvari kakve bi trebale biti, a ne nakaznosti modernosti. Recimo, feminizam.
naglašava prošlo stoljeće, kakva je i tvoja glava. a najprikladnije bi vam bilo da se slikate sa ispred pečine sa butom od mamuta.
jasno to je samo poza i predstava za javnost ta tobož konzervativnosti. to se mora odnositi na sve dok bi za vas u ilegali bilo sve dozvoljeno pa i vše od toga.
u biti, kad bolje razmislim nema većih licemjera, sitnijih duša koje kupiš kikirikijem, mjestom u konzumu.
poserem vam se na konzervativnu dvoličnu glavu. pokvarenijih ljudi ne znam od onih u prvom redu u crkvi.
eto...
afro
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom Empty Re: Korčulanski HSP reklamira se nacističkim plakatom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum