ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Ja sam tata, a ne bankomat"

Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 11:55

POVODOM Međunarodnog dana obitelji predstavnici Hrvatske udruge za ravnopravno roditeljstvo (HURR) prosvjedovali su na Trgu Svetog Marka protiv šikaniranja djece i očeva u procesu razvoda braka, navodeći da su mnogi muškarci u Hrvatskoj uskraćeni za svoje temeljno pravo viđati i provodeći vrijeme sa svojom djecom te da su šikanirani u centrima za socijalnu skrb i sudovima.

Uz zvižduke i sirene te transparente s natpisima "stop nasilju nad djecom i tatama", "tata sam, a ne bankomat", "dva doma i dva roditelja vrijede više od jednog" nekoliko desetaka prosvjednika željelo je skrenuti pozornost da djeca u Hrvatskoj nakon rastave braka trebaju uživati u pravu na oba roditelja, kao što su to riješile brojne zemlje Europske unije.
"Ja sam tata, a ne bankomat" Hurr-tate-velika-pixsell1

"Cilj skupa je upozoriti javnost da se u centrima za socijalnu skrb i na sudovima sustavno uskraćuju legitimna prava malodobne djece na podjednako vrijeme s oba roditelja, kao i upozoriti na praksu pojedinih centara za socijalnu skrb i sudova u kojima očevi kao roditelji nisu dobrodošli", rekao je na skupu predsjednik HURR-a Oliver Čanić.

Centri za socijalnu skrb pristrani i naklonjeni majkama

Svake godine, dodao je, 1.500 djece se nakon rastave braka 'rastaje i od jednog o roditelja', a u pravilu riječ je o očevima, dok su centri za socijalnu skrb u svojim postupanjima redovito pristrani i naklonjeni majkama.

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku u Hrvatskoj se u više od 85 slučajeva dijete nakon razvoda braka povjerava majkama, u nešto više od 10 posto slučajeva očevima, a samo u 3,2 posto slučajeva stavlja pod zajedničku roditeljsku skrb.

"U Švedskoj je, primjerice, zajednička roditeljska skrb dostigla 45 posto, u Belgiji 28 posto, dok je u Hrvatskoj svedena na razinu statističke pogreške", ističe Čanić koji razloge takve situacije vidi u neznanju, nezainteresiranosti i pristranosti centara za socijalnu skrb i sudova.
"Ja sam tata, a ne bankomat" Hurr-tate-velika-pixsell3

Traže uvođenje zajedničke roditeljske skrbi

HURR stoga traži uvođenje zajedničke roditeljske skrbi uz 35 do 50 posto vremena sa svakim od roditelja kao prve opcije suda, osim u iznimnim slučajevima, donošenje novog Obiteljskog zakona kao i poštivanje članka 3. postojećeg zakona koji govori o načelu ravnopravnosti muškarca i žene u obiteljskom životu, a posebice u odnosu na roditeljsku skrb.

Traži također osnivanje obiteljskih odjela sudova, sankcioniranje nesavjesnih djelatnika centara za socijalnu skrb kao i nesavjesnih roditelja.
"Ja sam tata, a ne bankomat" Hurr-tate-velika-pixsell2

"Ne postoji nijedan znanstveni rad koji govori da je sadašnja praksa centara za socijalnu skrb i sudova prema kojoj roditelj, u pravilu otac, viđa dijete nekoliko sati tjedno i svaki drugi vikend, u najboljem interesu djeteta. Naprotiv, u posljednjih 20 godina postoji desetci znanstvenih radova koji kažu da je podjednako vrijeme djeteta s oba roditelja u najboljem interesu djeteta", naglasio je Damir Doroda, član HURR-a.

"Način na koji rade institucije u Hrvatskoj je kršenje Konvencije o pravima djece i Konvencije o temeljnim ljudskim pravima", zaključio je.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-prosvjednici-na-markovom-trgu-ja-sam-tata-a-ne-bankomat/970135.aspx


:^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 11:56

Svake godine, dodao je, 1.500 djece se nakon rastave braka 'rastaje i od jednog o roditelja', a u pravilu riječ je o očevima, dok su centri za socijalnu skrb u svojim postupanjima redovito pristrani i naklonjeni majkama.

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku u Hrvatskoj se u više od 85 slučajeva dijete nakon razvoda braka povjerava majkama, u nešto više od 10 posto slučajeva očevima, a samo u 3,2 posto slučajeva stavlja pod zajedničku roditeljsku skrb.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by Guest 15/5/2017, 11:58

napokon neko da ustane protiv diskriminacije i nasilja nad muskarcima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 11:59

Bolje da su nosili transparent : Budi debil kao ja i napravi dijete.

Ha ha ha tko vas hebe.

lol!

Ja to skužio odma , nešto mi zasmrdilo i bjež.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by BB-8 15/5/2017, 12:12

smrdilo ti je jer se nije oprala...

_________________
"Ja sam tata, a ne bankomat" Attach13 "Ja sam tata, a ne bankomat" Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:13

Smrdilo mi je jer pocme nešto filozofirat o životu a zec još u šumi.


Neka njima njihove emanicpacije.

Mašala i odhebte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:16

Emanicipacija brajkane , emanicpacija ...ti moš bit nealkolicar , nenarkoman , nepušac , nekockar , neprobisvjet , ne jurit za ostalim ženama al đabe ti kad su svi zakoni protiv tebe ako ga umočiš i napraviš dijete.

Ti si govno kako god okreneš , nevaljaš , nevrijediš.

A one vrijede.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by BB-8 15/5/2017, 12:19

oke...sad prestani...

_________________
"Ja sam tata, a ne bankomat" Attach13 "Ja sam tata, a ne bankomat" Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:21

Pa šta cu prestat ? Vidiš šta ti piše , pa nisam ja te podatke izmislija nego je to tako :


Svake godine, dodao je, 1.500 djece se nakon rastave braka 'rastaje i od jednog o roditelja', a u pravilu riječ je o očevima, dok su centri za socijalnu skrb u svojim postupanjima redovito pristrani i naklonjeni majkama.

Prema podacima Državnog zavoda za statistiku u Hrvatskoj se u više od 85 slučajeva dijete nakon razvoda braka povjerava majkama, u nešto više od 10 posto slučajeva očevima, a samo u 3,2 posto slučajeva stavlja pod zajedničku roditeljsku skrb.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:25

Neizmišljam ja te stvari nego su one takve na terenu , onih 10% šta dobije muški dijete to je ženska neki probisvijet il tako šta , nešto je nije bitno sad šta al ocito nešto žešce je u pitanju kad sud nije dao njoj.

Napraviš dijete , ženska normalna , sutra rastava , njoj dijete a ti izvoli keširaj.

Pa što cu ga onda radit ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:30

Neizmišljam ja te podatke : 3,2% situacija djeca pod zajednicku roditeljsku skrb.


Ja taj podatak nisam izmislija , to nije od jucer tako a ja sam to odavno skužija o cemu se tu radi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:37


"U Švedskoj je, primjerice, zajednička roditeljska skrb dostigla 45 posto, u Belgiji 28 posto
, dok je u Hrvatskoj svedena na razinu statističke pogreške", ističe Čanić koji razloge takve situacije vidi u neznanju, nezainteresiranosti i pristranosti centara za socijalnu skrb i sudova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:39

Šveđani jesu emanicpirani al su ipak evoluirali pa ono idu ka ravnoteži.

Ovo ovdje : umočiš ga , napraviš djete , njoj nešto šune u stilu štaš mi ti , rastava i postaješ bankomat dok to dijete nenavrši 18 plus fakultet ako ide.

Prava ?

Nema , zaboravi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:42

Ja se stalno kesim na ove stvari. Mene kad pitaju zašto nemam djecu ja ko iz topa odgovaram da : napravi zakon da ako imam dvoje djece jedno ide meni a jedno njoj i ija ih odma sutra radim dvoje.

Onda me blido gledaju ko tele u šarena vrata i nešto pocmu vrtit glavom i odmahnjivat rukom i kao ma nepricaj pizdharije.

Ma moj ....onda ništa i to je to.

Nisam ja niciji Mujo iz Doboja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by marcellus 15/5/2017, 12:50

Roy_Bean wrote:oke...sad prestani...


_________________
"Ja sam tata, a ne bankomat" 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by RayMabus 15/5/2017, 12:53

Bezveze , pa neizmišljam ja te podatke.

Rugamo se Švedskoj a Švedska je napredna država a ovo ovdje nema veze s nicim osim ruganjem sa zdravim razumom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

"Ja sam tata, a ne bankomat" Empty Re: "Ja sam tata, a ne bankomat"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum