ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:04

Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik na današnjem obilježavanju dana nekadašnje Vojske RS-a u kasarni "Kozara" kod Banje Luke komentarisao je rad Vijeća ministara BiH, poručivši da manji bh. entitet nema koristi od BiH.
"Očigledno je da je BiH u totalnoj krizi, sve što su oni u zajedničkim institucijama rekli kada su došli na vlast ništa nisu ostvarili, danas je Bosna i Hercegovina u rasulu na svim institucionalnim nivoima, jedina stvar koja u njoj funkcioniše je Republika Srpska i njene institucije i zato neki i pokušavaju da taj dio krize odozdo prenesu ovdje", rekao je predsjednik RS-a, Milorad Dodik, u obraćanju novinarima nakon obilježavanja dana nekadašnje VRS.

Dodik je istakao da je demokratsko pravo nekoga da ima takav stav, ali i da im on poručuje da će RS, u funkcionalnom smislu, nastaviti da funkcioniše.

"Federacija je, također, u permanentnoj krizi, mnogi kantoni imaju probleme, tako da je vidljivo da je RS jedino mjesto u BiH koje može biti održivo i koje može samostalno da funkcioniše. Republika Srpska ima male koristi od ovakve BiH i za sve vrijeme postojanja ovakve BiH, RS ne može ukazati ni na jedan posao koji je urađen na nivou BiH, a da je bio koristan za RS, pa tako i ovo vrijeme pat-pozicije koje je napravljeno šalje jednu sasvim pogrešnu i lošu poruku, onemogućava razvoj i pruža priliku nedoraslim političarima, isfrustriranim, onima koji mrze i ne mogu da gledaju u budućnost nego se samo osvrću iza sebe, da zablokiraju sve. Naravno, mi nismo ni zainteresovani da to funkcioniše i bilo bi dobro da nemamo nekih problema koje imamo, ali šta da radimo“, izjavio je Dodik.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/milorad-dodik-rs-ima-male-koristi-od-bih-a-mi-nismo-ni-zainteresirani-da-drzava-funkcionise/170512082
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by epikur37 Fri 12 May - 15:05

svaka mu je u sridu....razlaz!

Mi dobivamo našu HB
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:15

Je samo je primučao da mu se i ta njegova RS raspada po šavovima.

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t18365-ljubija#833014
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:33

Predsjedništvo BiH nema apsolutno nikakvu ulogu u rješavanju stanja u javnim servisima u BiH, tako ni na BHRT-u, rekao je srpski član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić u Banjoj Luci.
"Što se mene tiče, mislim da je ovo stanje sada posljedica jednog koncepta koji datira od prije 15 pa i 17 godina, u kojem se pokušalo postići kvazijedinstvo pa su pokušali napraviti kvazijedinstven sistem i sada BHRT trpi posljedice političke bitke za entitetske emitere. Svi mi koji smo govorili da treba imati tri samostalna javna emitera u toj oblasti proglašavani smo retrogradnim i negativnim”, istakao je Ivanić.

Ivanić je dodao da je upravo to rješenje, odnosno osamostaljenje tri emitera i vlastiti izvor finansiranja i da drugačijeg trajnog rješenja ne može biti.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ivanic-o-bhrt-u-rjesenje-je-osamostaljenje-tri-emitera/170512075
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by epikur37 Fri 12 May - 15:35

BHT se raspada...svakom narodu njegova televizija...tako i država.

pritegni dodo, podmaži čovo :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:41

Negledam ni HTV ....stvar je u tome da oni ovim pricama skrecu pozornost sa stvarnih problema , jucer im je 600 rudara protestiralo na ulicama BL zbog Ljubije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by epikur37 Fri 12 May - 15:44

RayMabus wrote:Negledam ni HTV ....stvar je u tome da oni ovim pricama skrecu pozornost sa stvarnih problema , jucer im je 600 rudara protestiralo na ulicama BL zbog Ljubije.

a stavrni problem je sto kaže al jazzira...hebla te ona i stavrni problem i ekonomija :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by epikur37 Fri 12 May - 15:45

mabuse ide podjela...moš ti eskivirati kolko hoćeš ali dolazi ti hercegbosna...i rs neovisne i pripojene maticama
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:46

Nema to veze sa aljazeerom citam ja i novosti.rs i blic.rs ....rubrika : republika srpska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:56

Štrajkovi upozorenja u gazdinstvima “Šuma RS” 15. maja
Srna | 12. 05. 2017 - 15:01h

Zaposleni u više šumskih gazdinstava održaće u ponedeljak, 15. maja, jednočasovne štrajkove upozorenja zbog nezakonitog smanjenja primanja radnika od 1. aprila i donošenja pravilnika o radu preduzeća "Šume Republike Srpske".

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/strajkovi-upozorenja-u-gazdinstvima-suma-rs-15-maja/zwxdgxh
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 15:58

NOVE NEVOLJE ZA ČEDU KNEŽEVIĆA Nakon gladi i pritvora stigla suspenzija
B. Majstorović | 12. 05. 2017 - 14:11h

Rukovodstvo Železnica RS suspendovalo je sa radnog mesta najpoznatijeg železničara, Čedomira Kneževića i njegovog radnog kolegu Đuru Bursaća, jer su se verbalno i fizički sukobili na radnom mestu.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/nove-nevolje-za-cedu-knezevica-nakon-gladi-i-pritvora-stigla-suspenzija/8fys90f
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 16:00

Odrekli se zimnice i ogreva, pristali na 800 KM regresa
T. Grujić | 12. 05. 2017 - 13:55h

Više od 9.000 zaposlenih u Elektroprivredi RS odrekli su se zimnice i ogreva, pristali su da im regres bude smanjen na 800 KM, a da osnovne plate ostanu iste.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/odrekli-se-zimnice-i-ogreva-pristali-na-800-km-regresa/r271fq3
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 16:05

PRIMORANI NA ŽIVOT S RODITELJIMA Mladi u Srpskoj zbog besparice neće u BRAČNU AVANTURU
Borka Budić | 11. 05. 2017 - 21:45h

Mladi sve više odgađaju stupanje u brak i zasnivanje porodice, uglavnom zato što su bez posla, dok i oni koji rade ne zarađuju dovoljno za pristojan život.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/primorani-na-zivot-s-roditeljima-mladi-u-srpskoj-zbog-besparice-nece-u-bracnu/jt2cxg6
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 16:09

Savanović: Sledeće godine u „Železnicama RS“ 500 radnika manje
Srna | 11. 05. 2017 - 10:50h

Generalni direktor "Železnica Republike Srpske" Dragan Savanović rekao je da bi, prema novoj sistematizaciji i daljom modernizacijom, ovo preduzeće u prvom kvartalu naredne godine trebalo da ima oko 500 radnika manje.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/savanovic-sledece-godine-u-zeleznicama-rs-500-radnika-manje/07ygytn
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 16:10

BEG NA ZAPAD Zdravstvo RS napuštaju i medicinske sestre sa više od 15 godina iskustva
Srna | 12. 05. 2017 - 15:52h

Predsednik Strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara Republike Srpske Ranko Palačković, povodom Dana medicinskih sestara, rekao je da je kompletan zdravstveni kadar u RS nezadovoljan svojim statusom i profesionalnim i materijalnim položajem.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/beg-na-zapad-zdravstvo-rs-napustaju-i-medicinske-sestre-sa-vise-od-15-godina-iskustva/pm5myrq
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by RayMabus Fri 12 May - 16:11

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Negledam ni HTV ....stvar je u tome da oni ovim pricama skrecu pozornost sa stvarnih problema , jucer im je 600 rudara protestiralo na ulicama BL zbog Ljubije.

a stavrni problem je sto kaže al jazzira...hebla te ona i stavrni problem i ekonomija :D
Slabo te cujem , hajd ponovi opet ovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176075
2014-04-11


Back to top Go down

Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše Empty Re: Milorad Dodik: RS ima male koristi od BiH, a mi nismo ni zainteresirani da država funkcioniše

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum