ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Page 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:27

slidingdoorsoperator wrote:
Ono prvo nije eksperimentalni dokaz koji opovrgava TR nego samo problem koji ona ne objašnjava. Tamna materija je velika nepoznanica, ali ona ni na koji način, barem za sada, ne opovrgava ispravnost TR.

naravno da opovrgava, rezultat je krivi, dodali su nepostojeću masu i izmislili nevidljivu materiju kako bi sre rezultat opet uklapao u TR
slično je i sa WMAP mjerenjem zakrivljenosti prostora, koje je pokazalo da nema nikakve gravitacijske zakrivljenost u svemiru

teorija relativnosti je u suprotnosti sa fizikom čestica, jednostavno nema temelja u stvarnosti, osim dijela specijalne relativnosti koji se bavi gibanjem svjetlosti

Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:28

glas uhljeba wrote:šamanska proročanstva i magija se jednostavno ne mogu mjeriti s time, iako ih ti pokušavaš izjednačiti

Ja ih uopće ne pokušavam izjednačiti, to su samo tvoje pretpostavke. Samo ukazujem na konzistenost zaključka kako nedostatak svjedočanstva ne podrazumjeva bilo da postoji bilo da ne postoji dokaz za neki događaj, bez obzira je li riječ o religijskom objašnjenju, običnom mitu ili znanosti. Svjedočanstva tu ne predstavljaju ne samo jedini nego niti pouzdan dokaz, čak ni u znanosti, jer je uvijek dopušteno sumnjati u objektivnost promatrača, ispravnost opreme itd.
I naravno da je tu riječ o različitim svjetovima odnosno da su znanstvena objašnjenja neusporedivo pouzdanija od ovih prethodnih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Kermit 11/5/2017, 12:30

marcellus wrote:
asilovski wrote:Tko uopce ovdje čita bilo što više od 24 sata?

moja žena, samo ona uglavnom kupuje knjige online i čita ih na tabletu
Možda 5-10% populacije i to ako ako
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:31

glas uhljeba wrote:teorija relativnosti je u suprotnosti sa fizikom čestica, jednostavno nema temelja u stvarnosti, osim dijela specijalne relativnosti koji se bavi gibanjem svjetlosti

Znači, STR (dijelom) valja, a OTR u potpunosti ne valja? Ti baš i nisi dobro informiran koja sve opažanja potvrđuju barem djelomičnu ispravnost OTR, jelda? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by marcellus 11/5/2017, 12:33

deda sereš

_________________
Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 12:37

deda je genije, u sve se razumije, i to kuži ono srž
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:38

slidingdoorsoperator wrote:
Znači, STR (dijelom) valja, a OTR u potpunosti ne valja? Ti baš i nisi dobro informiran koja sve opažanja potvrđuju barem djelomičnu ispravnost OTR, jelda? :)

otkriće gravitacijskih valova, gdje mjere pomake radiusa metalne kugel veličine 10 na -20, a promjer elektrona je 10 na -15?

pouzdanija su biblijska svjedočanstva :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:40

glas uhljeba wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Znači, STR (dijelom) valja, a OTR u potpunosti ne valja? Ti baš i nisi dobro informiran koja sve opažanja potvrđuju barem djelomičnu ispravnost OTR, jelda? :)

otkriće gravitacijskih valova, gdje mjere pomake radiusa metalne kugel veličine 10 na -20, a promjer elektrona je 10 na -15?  

pouzdanija su biblijska svjedočanstva :D

Sad se i zezaš, a? :)
Kao što sam već rekao, ima toga ohoho, sačekaj da nešto prikupim, nije ovo jedina tema na kojoj pišem, a ni vrijeme mi nije neograničeno. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:40

marcellus wrote:deda sereš

pratim najnovije trendove, a ti si tek počeo promišljati o 100 godina starim konceptima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:41

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:pravo u sridu.

Onda možeš i ti odgovoriti na pitanje koje sam njemu postavio.

The scientific creed dogmas
Here are the ten core beliefs that most scientists take for granted.

Everything is essentially mechanical. Dogs, for example, are complex mechanisms, rather than living organisms with goals of their own. Even people are machines, ‘lumbering robots’, in Richard Dawkins’s vivid phrase, with brains that are like genetically programmed computers.
All matter is unconscious. It has no inner life or subjectivity or point of view. Even human consciousness is an illusion produced by the material activities of brains.
The total amount of matter and energy is always the same (with the exception of the Big Bang, when all the matter and energy of the universe suddenly appeared).
The laws of nature are fixed. They are the same today as they were at the beginning, and they will stay the same for ever.
Nature is purposeless, and evolution has no goal or direction.
All biological inheritance is material, carried in the genetic material, DNA, and in other material structures.
Minds are inside heads and are nothing but the activities of brains. When you look at a tree, the image of the tree you are seeing is not ‘out there’, where it seems to be, but inside your brain.
Memories are stored as material traces in brains and are wiped out at death.
Unexplained phenomena like telepathy are illusory.
Mechanistic medicine is the only kind that really works.

Autor teksta brka znanost sa intepretacijom nekih njenih zaključaka odnosno sa određenom filozofijom koja se oslanja na te zaključke pri čemu pokazuje i notorno neznanje u vezi zaključaka znanosti samih.
Pa pogledaj samo ovaj primjer:

Minds are inside heads and are nothing but the activities of brains.

Neuroznanosti su ovo opovrgnule sa generalnim zaključkom kako je um ono što mozak radi, a i to je dopunjeno sa pričom o tzv. drugom mozgu. O tome sam odavno pisao još na staroim forumu.
Ili ovaj:

Nature is purposeless, and evolution has no goal or direction.

To je filozofija, to nikakve veze sa znanošću nema, jer se posebno prirodne znanosti uopće ne bave pitanjima smisla odnosno teleološkim naklapanjima.
Ima toga još ohoho ali pametnom bi i ovo trebalo biti dosta.

predvidljivo od tebe budući si ti sam u svojoj suštini dogma tj. "onaj-koji-sve-zna" ishod odnosno tvoj komentar nije mogao biti drugačiji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 12:42

Gnječ wrote:predvidljivo od tebe budući si ti sam u svojoj suštini dogma tj. "onaj-koji-sve-zna" ishod odnosno tvoj komentar nije mogao biti drugačiji.

Ja nkada nisam rekao da sve znam, a ti si sa prethodnim citatom samo dodatno pokazao da suštinski ne poznaješ tu temu i da si jako loše informiran.
Vladanje vještinom guglanja ti slabo pomaže ako ne razumiješ materiju o kojoj guglaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Guest 11/5/2017, 13:02

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:predvidljivo od tebe budući si ti sam u svojoj suštini dogma tj. "onaj-koji-sve-zna" ishod odnosno tvoj komentar nije mogao biti drugačiji.

Ja nkada nisam rekao da sve znam, a ti si sa prethodnim citatom samo dodatno pokazao da suštinski ne poznaješ tu temu i da si jako loše informiran.
Vladanje vještinom guglanja ti slabo pomaže ako ne razumiješ materiju o kojoj guglaš.

opet. kojom metodom si došao do tog zaključka? čemu tvoja tupasta dogmatska patološka samouvjerenost u vlastitu nepogriješivost?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 14:38

slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Uvjerenje da se tvoj (bilo čiji) sistem mišljenja može izvesti iz samog sebe, da je konzistentan i neproturječan je dokazana pogreška mišljenja. Gödel je dokazao da svaki sistem aksioma koji za sebe može dokazati da je konzistentan - nije konzistentan. Bertrand Rusell je shvatio da 'skup svih skupova koji ne sadrže sami sebe, sadrži samog sebe ako ne sadrži samog sebe'.

Krivo koristiš Gödelove zaključke.
Kao prvo, poanta je u gore zacrvenjenom. Da, Gödel je upravo to dokazao na primjeru matematičkih formalizama kojima je jedini izvor spoznaje i dokazivanja istih taj formalizam sam.
Svaki matematički formalizam po sebi, iz sebe i za sebe je nužno ili nekonzistentan ili nepotpun, glasi zaključak.
To zapravo govori o temeljnoj prirodi matematičkih formalizama, a ako proširimo cijelu priču na temeljnu prirodu fizike kao najvažnije realne prirodne znanosti, tada shvatimo kako filozofija fizike čvrsto stoji iza zaključka kako ne postoji tako nešto kao što su konačno dokazane fizikalne odnosno prirodoznanstvene teorije (jer zaključak vrijedi za sve prirodne znanosti) nego da svaka može biti znanstvenom metodom dovedena u pitanje, ili promjenjena i upotpunjena ili jednostavno ukinuta i napuštena.
To nije nikakva dogma, to je jednostavno ispravno razumjevanje temelja prirodnih znanosti.
Zaobilaziš u elipsama oko suštine pitanja. Evo, najjednostavnije moguće: srž svake znanstvene istrage je skepsa (znam samo da ništa ne znam), a tvrdnja da u prirodnoj znanosti nema dogmi pokazuje zabrinjavajući nedostatak skepse.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Eva_ 11/5/2017, 14:41

Rene Descartes sumnjao da majmuni znaju govoriti ali da šute s namjerom da izbjegnu da ih se zaposli kao sluge.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 14:45

Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:Vidi ti Mletčića kako on i angleški znade! A ne samo latinski.
I sad kad ti vrati da si ustaša, ti ćeš za njega tražit ban.
Nije baš isto, ne? A i sam izjasnil se da je Talijan. Da ne spominjemo da je pisal kako se on (da, baš on, ne njegovo ime) spominje u Bibliji više od Isusa.
U čem je razlika?
Ja se nisam izjasnil ustašom.
Eee, al' kad bi imal muda?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 14:47

Eva_ wrote:Rene Descartes sumnjao da majmuni znaju govoriti ali da šute s namjerom da izbjegnu da ih se zaposli kao sluge.

Interesantno!
Otkad sam Hrvat, ja ne zatvatam usta. 
Znači: 
1. Hrvati nisu majmuni 
2. Hrvati jesu majmuni, ali im ne smata da su sluge
?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Eva_ 11/5/2017, 14:49

Oh_Femder wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
Eva_ wrote:
I sad kad ti vrati da si ustaša, ti ćeš za njega tražit ban.
Nije baš isto, ne? A i sam izjasnil se da je Talijan. Da ne spominjemo da je pisal kako se on (da, baš on, ne njegovo ime) spominje u Bibliji više od Isusa.
U čem je razlika?
Ja se nisam izjasnil ustašom.
Eee, al' kad bi imal muda?
Bil bi muško i zval bi se Duško.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 14:52

glas uhljeba wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
glas uhljeba wrote:niti blizu, jer ti želiš prikazati da ako netko ne svjedoči magičnom događaju da to onda implicira stvarnost takve magije

Ne. Ja želim pokazati da ako netko nije svjedočio takvom događaju, da to nije pouzdan dokaz da se isti nije dogodio. Možda je, a možda i nije, ali nedostatak svjedočenja u tom smislu nije pozdan dokaz niti da je niti da nije.
šamanska proročanstva i magija...
Sila koja djeluje instantno na daljinu, bez posredničkog medija. To je rekao i Leibnitz da je magija i šamanizam. Nakon što je Newton rekao: gravitacija. Da bi imenjak Kreševih keksa na kraju rekao da gravitacija zapravo ne postoji.

_________________
Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Nikon-10
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Oh_Femder 11/5/2017, 14:54

crvenkasti wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:Tko uopce ovdje čita bilo što više od 24 sata?
moja žena, samo ona uglavnom kupuje knjige online i čita ih na tabletu
moja je na lexaurinu
Ma to je boza. Dajdere ti njoj 100 mg paroxetina  :}
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Eva_ 11/5/2017, 14:55

Kad Bogomir ni bil narodni heroj za razliku od našeg Josipa.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by crvenkasti 11/5/2017, 14:57

Oh_Femder wrote:
crvenkasti wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:Tko uopce ovdje čita bilo što više od 24 sata?
moja žena, samo ona uglavnom kupuje knjige online i čita ih na tabletu
moja je na lexaurinu
Ma to je boza. Dajdere ti njoj 100 mg paroxetina  :}

dajdere - jesi li ti ličanin?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga - Page 6 Empty Re: Crkva i HDZ sretni: Propadaju nakladnici knjiga

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 23 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum