ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by debotoijusto 15/4/2017, 10:17

Prošlo je otprilike dva mjeseca od kada ste postali v.d. ravnatelja HAVC-a. Kakva su vaša iskustva iz tog razdoblja?
- Ne bih uspio ništa napraviti bez ljudi koje sam tamo zatekao. Najbolje ih mogu opisati kao mlade, brze i motivirane za posao. A očekivao sam da ću zateći u HAVC-u nešto sasvim drugo. Mnogi prijatelji su me upozoravali da me tamo čekaju “Hribarovi talibani” koji će mi prerezati vrat ako slučajno napravim krivi korak. No tamo sam zatekao ljude koji znaju raditi i žele raditi, što baš nije tipično za našu državu. I išao sam korak po korak, trebalo je proći neko vrijeme da upoznam cijelu lepezu onoga čime se HAVC bavi i vidim koji su sve to problemi koji opterećuju rad HAVC-a. A najveći problem je bio paraliza sustava. I to sam shvatio prvenstveno kao osobni problem i rekao sam sebi: ako ne uspijem riješiti paralizu sustava, neću se kandidirati za ravnatelja HAVC-a. Paraliza nije bila sadržajna, već pravna stvar. Dakle, novac je bio na računu HAVC-a, on nije bio opelješen, na setovima po Hrvatskoj, od Istre pa nadalje, bile su filmske ekipe, a dotok novca, koji je njima bio dodijeljen i za koji su oni već potpisali ugovore, bio je prekinut. To je za mene bio križarski pohod i drago mi je da sam u tome uspio.
Kada je deblokiran HAVC?
- Prije dva tjedna. I tu smo baš intenzivno surađivali Upravni odbor, ja, Ministarstvo kulture s jedne strane i s druge Društvo režisera i Društvo producenata. Najljepše mi je od svega bilo da su se svi odazvali na pozive, da nije bilo otpora ni s jedne strane. Jer, imaš sliku o našoj kinematografiji kao mjestu gdje svatko svakoga mrzi, ne žele surađivati, podmeću si. No, ovdje su shvatili da je svima u interesu da lova konačno krene. I fantastično mi je bilo što su svi tako dobro surađivali i da je na kraju novac počeo stizati filmskim ekipama. I tada sam odahnuo i sebi rekao – da samo ovo napravim, ja sam sretan. Bio sam puno puta na filmskom setu i znam kako to izgleda, ti si vani, na terenu i najranjiviji si – oko tebe je histerija glumaca, cateringa, dnevnica, producenata, država nešto očekuje od tebe, a ti nemaš kune na računu.
Znači li to da su bez novca bili i Veljko Bulajić i Antun Vrdoljak koji upravo snimaju filmove?
- Da. Njih obojica, ali i Nevio Marasović, Barbara Vekarić i Bobo Jelčić. Dakle, trenutno se paralelno snima u Hrvatskoj pet dugometražnih igranih filmova. Moram reći da se prvi u HAVC javio Vrdoljak i rekao da on ima novac od Hrvatske televizije i da neće u prvih mjesec dana snimanja umrijeti bez tog novca, što je bilo jako lijepo od njega, no ja sam na cijeli problem gledao kumulativno.
Također, nisam nikako htio dovesti HAVC u situaciju da nas producenti tuže zbog neisplaćenog novca, za što su oni svi imali potpisane i valjane ugovore. Zato sam inzistirao na tome da komuniciram sa svima, ja kao ravnatelj uvijek sam bio dostupan, svi su dolazili gore na Novu Ves. Na to sam najponosniji - što smo to uspjeli riješiti.

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/daniel-rafaelic-budite-sigurni-necu-dopustiti-demontazu-hrvatske-kinematografije/5912824/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by debotoijusto 15/4/2017, 10:21

Znači, možemo biti sigurni da se neće razmontirati sustav hrvatske kinematografije?

- Nema govora o tome. Kad je to izjavio Zlatko Hasanbegović, on je vjerojatno nešto drugo imao na pameti i govorio je o nekim drugim stvarima koje treba demontirati. No ja sam to prvenstveno shvatio kao humor.


eto , hasan "u nista" a dlaka nedostajala da unisti uspjesnu izvoznu firmu ideja&proizvoda 21st.


jos da ona straca esih popusi na izborima pa sve bude dobro  ;)


Last edited by debotoijusto on 15/4/2017, 10:22; edited 1 time in total (Reason for editing : cccccccccccccccccccccccccccc)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by prckov 15/4/2017, 10:26

ma ja sam fantasticno ponosan

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by debotoijusto 15/4/2017, 10:33

prckov wrote:ma ja sam fantasticno ponosan
i ja  ;)
mala zajednica s ruba drustvene bitnosti pobijedila misli 19st. 
znaci moze se...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by prckov 15/4/2017, 10:39

ocel bit kaki soldi od njiha i te fantastike
il ce i dalje bit udijelite kunu bog vam dao

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by Regoč 15/4/2017, 11:08

Zaključak je da će se i dalje snimati filmovi koje nitko neće ići gledati pa će nam kinematografija nastaviti stvarati gubitke. Imaš na što biti ponosan, Debo!

_________________
DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by Regoč 15/4/2017, 11:09

debotoijusto wrote:jos da ona straca esih popusi na izborima pa sve bude dobro  ;)
Bruna neće biti gradonačelnica, to je jasno, no dovoljno je da dobije više od plenkovićevca Prgometa.

_________________
DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije' Empty Re: DANIEL RAFAELIĆ 'Budite sigurni: neću dopustiti demontažu hrvatske kinematografije'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum