ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:19

RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
Tko ? Ove na bolovanju ? Pa ide im redovno tih 70% place kad su na bolovanju ako su pod stalnim radnim ugovorom.

ti si naivan ko vrancuska sobarica.
Stvarno ?

Znaci nije tocno da je dobar dio tih proizvoda još na policama , da se nemože spusti cijena čokolada za 1 kunu , isplatit to i onda iduca narudžba umjesto 100 čokolada samo 30-ak.

Nije tocno da se jedan dio Konzumovih ducana nemože stavit u franžizu.

I nije tocno da se jednom Krašu može ponudit nekretnina u obliku Konzumovog ducana u Zagrebu u zamjenu za isplatu placanja duga u kešu.

para nema. Todorića tj. sve todoriće treba uhapsiti.


evo na primjer Parmalat


High quality global journalism requires investment. Please share this article with others using the link below, do not cut & paste the article. See our T&Cs and Copyright Policy for more detail. Email ftsales.support@ft.com to buy additional rights.
https://www.ft.com/content/c275dc7c-cd3a-11dd-9905-000077b07658

Five years ago this month, “Europe’s Enron” sent shock waves through the global financial world. Parmalat, a dairy company that is a household name in Italy and is – or was – one of the country’s few international businesses, discovered that it had a €14bn ($20bn) black hole in its books. It collapsed virtually overnight.




The effects rippled from pensioners in Parma, the food capital of Italy where Parmalat is based, who lost virtually all their money, to the courtrooms of Milan and New Jersey and the supermarkets of Brazil. It turned out that the company was the victim of a vast fraud that involved transactions all over the world that misled the market and investors about the true value of the company and its share price.

Parmalat has since reinvented itself; it refloated on the stock market in 2005. It is now being run by Enrico Bondi, who was appointed by the Italian government as administrator, a job he still holds. But the saga of its collapse and the repercussions of the biggest fraud scandal at a European company continue to baffle and fascinate, in equal measure.

The most baffling aspect of the Parmalat scandal is how a relatively small company in the unglamorous, low-margin dairy industry managed to pile up €14bn of debt without anyone noticing. Founded in the 1960s by Calisto Tanzi and his family, it had operations worldwide, reporting revenues of €7.5bn in the months before it collapsed. Mr Tanzi lived the life of a rich man, with a company jet and access to presidents and statesmen in many of the countries where Parmalat operated.

https://www.ft.com/content/c275dc7c-cd3a-11dd-9905-000077b07658

Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:20

Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 20:29

RayMabus wrote:Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.

novac nije imovina  B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:29

RayMabus wrote:Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.

JA TI NAREĐUJEM DA SE SMIRIŠ. inače ću te prijavit Scijentološkoj crkvi da si PTS ili još gore da si SP.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:31

Zašto ti misliš da jedan Kraš npr nebi napravio ono šta mu je u interesu ; znaci akcija smanji čokolade na policama za kunu da mi se ta postojeca roba isplati a iduca narudžba ce doc al ce bit samo 30% od prošle i tako smanjujem rizik al i dalje tu prodajem i onda mi prepišeš neki Konzum trgovinu za oprost dijela duga i ja od nje napravim Kraš delikateste tj neki čokolada carstvo ...koje je moje i opet imam jednu trgovinu na tržištu i onda tu zaposlim svoje stalne radnice tj samo ih iz proizvodnje prebacim ovamo i nikoga neotpuštam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:32

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.

novac nije imovina  B-)
A evi još jednog debila socijalistickoga ...jok ne nije ti si.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:35

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.

novac nije imovina  B-)
A evi još jednog debila socijalistickoga ...jok ne nije ti si.

pa rvacko sudstvo odnosno Smiljko Sokol je reklo rekao da novac nije imovina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:37

prst u čmar nije sexualni čin i silovanje nego intimno rukovanje po lički.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 20:37

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Gnjec ima para ...nekretnine su lova ...dat cu ih najam dobavljacu , prodat il dat u vlasništvo na iducih 10 godina u franšizu ....

Ti si socijalista a ja socijaliste u ekonomiji nevolim.

GUBI SE.

novac nije imovina  B-)
A evi još jednog debila socijalistickoga ...jok ne nije ti si.

pa rvacko sudstvo odnosno Smiljko Sokol je reklo rekao da novac nije imovina.
 Nositelj je državnih odlikovanja: Red hrvatskog pleteraRed Danice hrvatske s likom Ruđera Boškovića, Red hrvatskog trolistaRed kneza Trpimira s ogrlicom i Danicom

a zna znanje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:40

Ja neznam koji je vama kuaz ...et zamislite da ste vi proizvođac ...npr Frank ..ovaj ti duguje pare al 70% tog duga je nenaplativo dok je 30% još uvijek na policama ...ok obustava , smanji za kunu cijene ovih proizvoda na policama , to prodaš , ja dobijem pare tj 30% duga mi je vraceno ...e sad malo mi je pala proizvodnja i imam sto radnika i 10 radnika mi je višak ...ok daj mi jednu trgovinu koja mi je blizu pogona i ja zapošljavam tih 10 radnika koji su mi na stalnom ugovoru tu ....nemoram im isplacivat otpremnine ...dobijam Frank centar u blizini ...mogu ga ati u najam nekome pod franšizom ...isplatio si mi tako 20% duga ( od onih 70% ) i ja ti šaljem 30% robe da imaš na policama u KOnzum ducanima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 20:47

RayMabus wrote:Ja neznam koji je vama kuaz ...et zamislite da ste vi proizvođac ...npr Frank ..ovaj ti duguje pare al 70% tog duga je nenaplativo dok je 30% još uvijek na policama ...ok obustava , smanji za kunu cijene ovih proizvoda na policama , to prodaš , ja dobijem pare tj 30% duga mi je vraceno ...e sad malo mi je pala proizvodnja i imam sto radnika i 10 radnika mi je višak ...ok daj mi jednu trgovinu koja mi je blizu pogona i ja zapošljavam tih 10 radnika koji su mi na stalnom ugovoru tu ....nemoram im isplacivat otpremnine ...dobijam Frank centar u blizini ...mogu ga ati u najam nekome pod franšizom ...isplatio si mi tako 20% duga ( od onih 70% ) i ja ti šaljem 30% robe da imaš na policama u KOnzum ducanima.

nedjeljno jutro umjesto pokazno na misnom slavlju proveo bi vristeci u kupatilu s 5 poziva na cekanju...drzeci se za glavu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:48

Vi ste glupi ...ja da imam tvornicu kekasa u Kaštelima a ovaj trgovinu u Trogiru šta mi je blizu a on nema para ....pajdo moj ocu baš tu trgovinu ...prebacit cu dio stalnih radnika da im nemoram davat otpremnine iz proizvodnje u trgovinu tu jer im je i onako blizu kuce ...i to je uvjet da ti ja nastavim slati robu ( 30% od one prije pošiljke ) plus isplatit ceš mi naravno svu ovu robu na policama koja ti je poslana do tog datuma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 20:51

RayMabus wrote:Vi ste glupi ...ja da imam tvornicu kekasa u Kaštelima a ovaj trgovinu u Trogiru šta mi je blizu a on nema para ....pajdo moj ocu baš tu trgovinu ...prebacit cu dio stalnih radnika da im nemoram davat otpremnine iz proizvodnje u trgovinu tu jer im je i onako blizu kuce ...i to je uvjet da ti ja nastavim slati robu ( 30% od one prije pošiljke ) plus isplatit ceš mi naravno svu ovu robu na policama koja ti je poslana do tog datuma.

jel ovo jos pricas o agrokoru ili nesto drugo ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:58

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Vi ste glupi ...ja da imam tvornicu kekasa u Kaštelima a ovaj trgovinu u Trogiru šta mi je blizu a on nema para ....pajdo moj ocu baš tu trgovinu ...prebacit cu dio stalnih radnika da im nemoram davat otpremnine iz proizvodnje u trgovinu tu jer im je i onako blizu kuce ...i to je uvjet da ti ja nastavim slati robu ( 30% od one prije pošiljke ) plus isplatit ceš mi naravno svu ovu robu na policama koja ti je poslana do tog datuma.

jel ovo jos pricas o agrokoru ili nesto drugo ?
Pricam o tome kako neki dobavljac može barem dijelomicno dobit isplatu duga.

Daj mi trgovinu koja mi je blizu proizvodnog pogona , automatski 10% stalno zaposlenih radnika prebacujem iz proizvodnje u trgovinu jer im je blizu kuce i nemoram im isplacivat otpremnine zbog trenutnog pada posla ....istodobno radim za tu trgovinu koja je na nekoj lokaciji koja nemora bit naj naj al mora bit dobra franžisu s nekim tko se bavi ttrgovinom i onda mi on placa najam....taj najam plus sigurno tržište ( ta trgovina ) me zadovoljava dijelom da ti nastavim slat robu ( nakon šta isplatiš postojecu šaljem ti 30% od toga al to znaci i dalje imaš robu na policama ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 21:04

Jednostavno primjer : Imam tvornicu kekasa u Kaštelima i 100 ljudi stalno zaposlenih ...ti mi duguješ miljon kuna od kojih je 70% nenaplativo dok je 30% moji keksi koje sam ti dao a na policama su ...pošto imaju rok uporabe jer je prehrambeni artikal prvo smanjuješ za jednu kunu cijenu i radiš akciju i nema slanja nove robe dok to sve neprodaš i ispaltiš mi 30%duga.

Nakon toga za slanje iduce pošiljke koja nece biti 100 kekasa nego 30 kekasa dakle 30% vrijednosti prethodne jer tako smanjujem rizik da mi neisplatiš tu robu ti ceš meni prepisati neku trgovinu u krugu 20 km od mog proizvodnog pogona.

Ja u tu trgovinu prebacujem 10% radnika tj 10 radnika koji su mi višak u prozvodnji , dakle nemoram im placat otpremnine a u tu trgovinu radim centar delikateste za te moje kekse i ostalu robu od partnera.

Onda pošto je moje vlasništvo dajem u franšizu nekome i sad meni taj netko placa najam plus imam nekretninu.

To me zadovoljava za početak jer si mi ispaltio barem onih 20% od onoga nenaplativog duga od 70% i šaljem ti 30% robe tj 30% od one kolicine od prije i tako smanjujem rizik od toga da mi to neplatiš a ti i alje imaš robu na policama a meni proizvodnja ide.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Sabina Spielrein 4/9/2017, 21:49

RayMabus wrote:Franšiza
Franšiza se pojavljuje kada kompanija (davatelj franšize) licencira svoje trgovačko ime (brand) i svoj način rada (sustav poslovanja) određenoj osobi ili grupi (korisniku franšize) koji se slaže da će poslovati u skladu s uvjetima ugovora (ugovor o franšizi). Davatelj franšize osigurava korisniku franšize podršku i, u nekim slučajevima, ima određenu kontrolu nad načinom poslovanja korisnika franšize. Zauzvrat korisnik franšize plaća davatelju franšize početnu pristojbu (nazvana franšizna pristojba) i pristojbu za poslovanje (rojalti) za korištenje trgovačkog imena i načina poslovanja.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Fran%C5%A1iza
Negdje drugdje, franšiza u Hrvatskoj je čista kocka, MC DOnalds vratio svoje, Ina pokušala, pa opet vratila po svoju kapu.
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Sabina Spielrein 4/9/2017, 21:52

marcellus wrote:o čemu ti trolaš nisam ubrao u čemu je tvoj problem i gdje je poveznica uga tudeška s todom i agrokorom i restitucijom socijalizma lex todorićem

U tome da se Tedeschi sprema kupiti profitabilne dijelove, sva ova kampanja u Hrvatskoj je njegovo djelo.
Ne referiram na pravo stanje, da je stari dužan i sve što je krivo napravio, samo na tajming i pozadinu.
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 21:52

Sabina Spielrein wrote:
RayMabus wrote:Franšiza
Franšiza se pojavljuje kada kompanija (davatelj franšize) licencira svoje trgovačko ime (brand) i svoj način rada (sustav poslovanja) određenoj osobi ili grupi (korisniku franšize) koji se slaže da će poslovati u skladu s uvjetima ugovora (ugovor o franšizi). Davatelj franšize osigurava korisniku franšize podršku i, u nekim slučajevima, ima određenu kontrolu nad načinom poslovanja korisnika franšize. Zauzvrat korisnik franšize plaća davatelju franšize početnu pristojbu (nazvana franšizna pristojba) i pristojbu za poslovanje (rojalti) za korištenje trgovačkog imena i načina poslovanja.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Fran%C5%A1iza
Negdje drugdje, franšiza u Hrvatskoj je čista kocka, MC DOnalds vratio svoje, Ina pokušala, pa opet vratila po svoju kapu.

banke u RH-NDH posluju kao franšize.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Sabina Spielrein 4/9/2017, 21:53

Gnječ wrote:
Sabina Spielrein wrote:
RayMabus wrote:Franšiza
Franšiza se pojavljuje kada kompanija (davatelj franšize) licencira svoje trgovačko ime (brand) i svoj način rada (sustav poslovanja) određenoj osobi ili grupi (korisniku franšize) koji se slaže da će poslovati u skladu s uvjetima ugovora (ugovor o franšizi). Davatelj franšize osigurava korisniku franšize podršku i, u nekim slučajevima, ima određenu kontrolu nad načinom poslovanja korisnika franšize. Zauzvrat korisnik franšize plaća davatelju franšize početnu pristojbu (nazvana franšizna pristojba) i pristojbu za poslovanje (rojalti) za korištenje trgovačkog imena i načina poslovanja.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Fran%C5%A1iza
Negdje drugdje, franšiza u Hrvatskoj je čista kocka, MC DOnalds vratio svoje, Ina pokušala, pa opet vratila po svoju kapu.

banke u RH-NDH posluju kao franšize.

Na što misliš?
Sabina Spielrein
Sabina Spielrein

Posts : 1040
2016-02-22


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 21:55

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
novac nije imovina  B-)
A evi još jednog debila socijalistickoga ...jok ne nije ti si.

pa rvacko sudstvo odnosno Smiljko Sokol je reklo rekao da novac nije imovina.

...koju je obavezno prikazati u imovinskoj kartici.
Zanimljivo kako se taj nastavak uvijek nekako prigodno izgubi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 22:09

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
novac nije imovina  B-)
A evi još jednog debila socijalistickoga ...jok ne nije ti si.

pa rvacko sudstvo odnosno Smiljko Sokol je reklo rekao da novac nije imovina.

...koju je obavezno prikazati u imovinskoj kartici.
Zanimljivo kako se taj nastavak uvijek nekako prigodno izgubi.

Sokol mi piše kako je cjelovita izjava, prikladna za nebrojene "medijske manipulacije", imala ovaj sadržaj:
"Novac nije imovina koja se može kontrolirati u smislu Zakona o dužnostima i pravima državnih dužnosnika, jer su ulozi u banci vezani bankarskom tajnom, a novac koji se drži kod kuće, u čarapi, po prirodi stvari izvan je svake kontrole."

Nakon preciziranja svoje davne izjave, ustavni sudac Sokol jasno kazuje: "Vjerujem da me dobro poznajete i da ste, unatoč svemu, ipak dobronamjerni, da mislite da sam toliko ograničen da bih mogao zastupati tezu i izjavljivati da novac nije imovina."

http://www.vecernji.hr/novac-ipak-jest-imovina-834718
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 3 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum