ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 19:30

RayMabus wrote:
pismejker wrote:Vrlo je jednostavno Konzum izvuci iz beda..samo treba ostavti prodaju tamo gdje je u pozitivi..ostale objekte u najam dati,rasprodati,pa namiriti snabdjevace,malo staviti i u poreznu blagajnu..
Jebigabrale..prostri se koliko je krevet dug..
i da,nakaciti Todi tihi Interpol na vrat,da mu prekopa tajne racune u besporeznim zonama i rajevima..
Tocno ...meni nije jasno zašto ovaj pohlepni cigan Todoric i prije nije sam da bar 30% trgovina koje nisu zlatna koka nego su na rubu opstanka u franšizu nekome tu lokalnome.
Longi upravo takve trgovine su mu generirale cistu dobit,koju je onda zamracio..
Razmisli..potrpao je pune trgovine robom,prodavao,kakogod islo,nije placao vjerovnike,porez..samo na kapaljku radnike,sve ostalo,hajmo brale direktno na neki off-šor racun..tu je bila lova,dovoljno za njega,da je placao sto je morao,normalo da bi se u ukupnom izgenerirao gubitak..ovako,dobivas robu sa nebesa,nis te ne kosta,polako prikupljas lovu i u sitnim transferima je dislociras preko nekoliko racuna tu i tamo...
Evo,pogledaj film ACOUNTANT...vise nego dobro opisuje firmu,koja po svim logikama pozitivno posluje,a opet je u gubitku,jer netko tiho leaka lovu i dislocira je preko kojekakvih racuna na svoj konto..jako dobar film..


Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 19:31

uuuufffff..Rujka stize sa Mamom...giljam..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by marcellus 4/9/2017, 19:35

pismejker wrote:Vrlo je jednostavno Konzum izvuci iz beda..samo treba ostavti prodaju tamo gdje je u pozitivi..ostale objekte u najam dati,rasprodati,pa namiriti snabdjevace,malo staviti i u poreznu blagajnu..
Jebigabrale..prostri se koliko je krevet dug..
i da,nakaciti Todi tihi Interpol na vrat,da mu prekopa tajne racune u besporeznim zonama i rajevima..

nije baš tako jednostavno... treba zatvoriti pola dućana jer nema smisla da je konzum na svakih sto metara, pol dućana im je neprofitabilno, radnice u konzumu su najsporije jer ih ima duplo u odnosu na obim posla kao u drugim dućanima, dakle konzum ima negativnu selekciju zaposlenih, dakle treba poslat na ulicu 10.000 blagajnica a za to HDZ nema mooda, usto da i ima mooda treba tim ženama dati otpremnine.... a za to love nema. A nema love ni za njihove plaće. Država je uzela konzum da ga ne uzmu rusi, ali država nema ideju što bi s njim, nema ideju kako ga sanirati, nemaju uopće ideju je li to moguće (a jasno je da nije), nemaju ideju odakle namiriti dobavljače i banke, nemaju ideju ni o čemu, osim da ne žele da antonio preuzme stvari... pa nazdravlje majmuni... od idućeg tjedna u konzumu više neće biti robe na policama, srećom da nije više socijalizam pa nećemo morati do spara u graz nego ima iza ćoška... to i lidl...

_________________
Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-17


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 19:37

Pa ok 10 tisuca radnica ide na ulicu a onda ce im u zadnji caš ponudit novi ugovor kod novog gazde al u franšizi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 19:38

konzum je najmanji problem ove rupe bez dna znane kao agrokor ...
evo jedna fina digresija



Poznati hrvatski poduzetnik i vlasnik Atlantic Grupe Emil Tedeschi sinoć je proslavio 50. rođendan u teatru &TD i tim povodom u Hrvatsku doveo popularan škotski bend Franz Ferdinand

[size=46]Uz škotske velikane, na rođendanskoj proslavi Emila Tedeschija nastupio je frontmen benda Suede Brett Anderson i američki rock sastav The B-52's.
[/size]


[size=46]tamburica/domoljublje van[/size]
[size=46]glazba za ugodno starenje u igru[/size]


Last edited by debotoijusto on 4/9/2017, 19:40; edited 1 time in total
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by marcellus 4/9/2017, 19:40

o čemu ti trolaš nisam ubrao u čemu je tvoj problem i gdje je poveznica uga tudeška s todom i agrokorom i restitucijom socijalizma lex todorićem

_________________
Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-17


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 19:42

pismejker wrote:uuuufffff..Rujka stize sa Mamom...giljam..

bude i majku uzdrzavao/odrzavao ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 19:43

marcellus wrote:o čemu ti trolaš nisam ubrao u čemu je tvoj problem i gdje je poveznica uga tudeška s todom i agrokorom i restitucijom socijalizma lex todorićem

ratni profiteri udbaška posla pljačka ...nastavi niz
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 19:48

Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 19:50

RayMabus wrote:Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 19:53

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 19:59

RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:04

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
Tko ? Ove na bolovanju ? Pa ide im redovno tih 70% place kad su na bolovanju ako su pod stalnim radnim ugovorom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Kermit 4/9/2017, 20:04

Tek sad se moraju brinuti Rićma laže i kad spava
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:05

RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Previše se zamarate , na kraju krajeva firma može reci određenom dijelu radnika/ca da uzmu bolovanje a to je ono zbog smanjenja obima posla ovaj mjesec si doma i ide ti 70% place ...tako na kratki period mogu dosta love uštedit dok u taj mjesec dana nevide šta i kako dalje.

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
Tko ? Ove na bolovanju ? Pa ide im redovno tih 70% place kad su na bolovanju ako su pod stalnim radnim ugovorom.

ti si naivan ko vrancuska sobarica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by marcellus 4/9/2017, 20:07

pljačka tek počinje sad, ovo do sad je bilo ništa

država je mogla iz ovog limba u kojem jesmo krenuti u smjeru kapitalizma (ruske banke i alvarez) ili socijalizma (državni namjesnik i status quo), dakle sve zaposlenice konzuma ostaju samo ubuduće neće todorić kod banaka posuđivat lovu da im isplati plaće nego će država otet meni da bi platila njih

_________________
Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-17


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:08

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:

ma tko se zamara hrvati su prošlo svršeno vrijeme.
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
Tko ? Ove na bolovanju ? Pa ide im redovno tih 70% place kad su na bolovanju ako su pod stalnim radnim ugovorom.

ti si naivan ko vrancuska sobarica.
Stvarno ?

Znaci nije tocno da je dobar dio tih proizvoda još na policama , da se nemože spusti cijena čokolada za 1 kunu , isplatit to i onda iduca narudžba umjesto 100 čokolada samo 30-ak.

Nije tocno da se jedan dio Konzumovih ducana nemože stavit u franžizu.

I nije tocno da se jednom Krašu može ponudit nekretnina u obliku Konzumovog ducana u Zagrebu u zamjenu za isplatu placanja duga u kešu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:15

Evo recimo ja sam dobavljac , ovaj mi duguje miljon kuna a od toga je 300 tisuca kuna u robi koja je na policama ...ajmo redom ...spusti cijenu za kunu , obustava robe dok se to sve nerasproda ...onda iduca narudžba koja je sad samo 30% od prošle mora bit zajamcena nekom šemom tipa moraš mi vratit dio duga od ovih 700 tisuca kuna od prije ....imaš Konzum ducan u Zagrebu ...ok ...sad je moj i ja ga dajem u najam nekome tko ce uzeti franšizu na to ...taj netko meni placa najama i iz tog najma cu ja postepeno isplatit dug plus mi ostaje nekretnina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by debotoijusto 4/9/2017, 20:16

marcellus wrote:pljačka tek počinje sad, ovo do sad je bilo ništa

država je mogla iz ovog limba u kojem jesmo krenuti u smjeru kapitalizma (ruske banke i alvarez) ili socijalizma (državni namjesnik i status quo), dakle sve zaposlenice konzuma ostaju samo ubuduće neće todorić kod banaka posuđivat lovu da im isplati plaće nego će država otet meni da bi platila njih

mogao bi jedan tekst za novine ( ako te jos placaju ) o HAVCU , kako bi uzimanje od osvjedocenih neprijatelja HR pokrpalo rupe domoljuba toda
i jos bi bilo za mirovine HVO-a
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by RayMabus 4/9/2017, 20:17

RayMabus wrote:Evo recimo ja sam dobavljac , ovaj mi duguje miljon kuna a od toga je 300 tisuca kuna u robi koja je na policama ...ajmo redom ...spusti cijenu za kunu , obustava robe dok se to sve nerasproda ...onda iduca narudžba koja je sad samo 30% od prošle mora bit zajamcena nekom šemom tipa moraš mi vratit dio duga od ovih 700 tisuca kuna od prije ....imaš Konzum ducan u Zagrebu ...ok ...sad je moj i ja ga dajem u najam nekome tko ce uzeti franšizu na to ...taj netko meni placa najama i iz tog najma cu ja postepeno isplatit dug plus mi ostaje nekretnina.
Basketball




Meni je savršeno da sam ja puka totalno na matrijahalnu imperiju i da cu vam napravit rasulo i nabit vas sve na kolac to nemjenja ništa kod mene oko ove stavke sa ekonomijom i vrcenjem love i kapitala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Guest 4/9/2017, 20:19

RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Gnječ wrote:
RayMabus wrote:
Trenutno komentiram ovo cisto s tocke gledišta poslovanja.

to ti nije poslovanje to je pljačka, grabež. a pare će vidjet kad na vrbi rodi grožđe.
Tko ? Ove na bolovanju ? Pa ide im redovno tih 70% place kad su na bolovanju ako su pod stalnim radnim ugovorom.

ti si naivan ko vrancuska sobarica.
Stvarno ?

Znaci nije tocno da je dobar dio tih proizvoda još na policama , da se nemože spusti cijena čokolada za 1 kunu , isplatit to i onda iduca narudžba umjesto 100 čokolada samo 30-ak.

Nije tocno da se jedan dio Konzumovih ducana nemože stavit u franžizu.

I nije tocno da se jednom Krašu može ponudit nekretnina u obliku Konzumovog ducana u Zagrebu u zamjenu za isplatu placanja duga u kešu.

para nema. Todorića tj. sve todoriće treba uhapsiti.


evo na primjer Parmalat


High quality global journalism requires investment. Please share this article with others using the link below, do not cut & paste the article. See our T&Cs and Copyright Policy for more detail. Email ftsales.support@ft.com to buy additional rights.
https://www.ft.com/content/c275dc7c-cd3a-11dd-9905-000077b07658

Five years ago this month, “Europe’s Enron” sent shock waves through the global financial world. Parmalat, a dairy company that is a household name in Italy and is – or was – one of the country’s few international businesses, discovered that it had a €14bn ($20bn) black hole in its books. It collapsed virtually overnight.




The effects rippled from pensioners in Parma, the food capital of Italy where Parmalat is based, who lost virtually all their money, to the courtrooms of Milan and New Jersey and the supermarkets of Brazil. It turned out that the company was the victim of a vast fraud that involved transactions all over the world that misled the market and investors about the true value of the company and its share price.

Parmalat has since reinvented itself; it refloated on the stock market in 2005. It is now being run by Enrico Bondi, who was appointed by the Italian government as administrator, a job he still holds. But the saga of its collapse and the repercussions of the biggest fraud scandal at a European company continue to baffle and fascinate, in equal measure.

The most baffling aspect of the Parmalat scandal is how a relatively small company in the unglamorous, low-margin dairy industry managed to pile up €14bn of debt without anyone noticing. Founded in the 1960s by Calisto Tanzi and his family, it had operations worldwide, reporting revenues of €7.5bn in the months before it collapsed. Mr Tanzi lived the life of a rich man, with a company jet and access to presidents and statesmen in many of the countries where Parmalat operated.

https://www.ft.com/content/c275dc7c-cd3a-11dd-9905-000077b07658
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni - Page 2 Empty Re: Goran Marić: Dobavljači nemaju razloga strahovati, bit će u potpunosti isplaćeni

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum