ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evo i dobrih vijesti iz Slavonije

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Evo i dobrih vijesti iz Slavonije - Page 2 Empty Re: Evo i dobrih vijesti iz Slavonije

Post by vuksadinare 3/16/2017, 10:29

evojedne usporedbe..gledao sam nedavno neke epizode boljeg zivota..i lijepo je tu prikazano kako je sve zivjelo od mita,nepotizma a onda u ejdnoj seriji 'u registarturi'..dakle radnja se desava u austro ugarskoj....gdje sudac austrijanac izbacuje seljaka i prijeti mu streljaljem jer ga je ovaj htio podmititi..

vuksadinare

Posts : 99103
2015-09-08


Back to top Go down

Evo i dobrih vijesti iz Slavonije - Page 2 Empty Re: Evo i dobrih vijesti iz Slavonije

Post by Guest 3/16/2017, 10:32

vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
RayMabus wrote:
Pinochet wrote:Njemac skužio, umjesto da u Njemačkoj plaća radnike 2000€, ode 3h vožnje autom južnije, i plaća ih 400-500€ a ovi sretni samo tako..
Normalno ....onda na 100 radnika njih 20-ak je mlađe pa eto ako dođe prinova on kao dobar gazda daje 10 000 kuna.....no dobro je to cisto da malo zapapri ovima okolo da se stoka sitnog zuba buni po sistemu : a vidi kako njima Švabo daje a nama ništa.
najveća katastrofa jest što su ustaše prvo pobili židove u RH, pa onda antifašisti protjerali ostale židove i pobili švabe. cijela nam država padi radi toga. 

trebalo bi vraćati imovinu i posjede njemcima.. naseljavati ih.. u roku 20ak godina zemlja bi se preporodila..

mogu i porezne olakšice kako se radilo u prošlosti. čak i ludi rusi u 18stoljeću, davali njemcima porezne olakšice da se ovi naseljavaju po rusiji
a nije bas tako..u austro ugarskoj...su hrvati imali radne navike...znam iz prica starijih ljudi..ujebala nas jugoslavija koja je donjela nepotizam,mito..i sistem rada..kako se sale oni iz zloceste djece makar u svakoj sali ima istine..'cetri mjeseca na bolovanju pa cetri mjeseca na godisnjem'
pa imaju hrvati radne navike..

ja bia 3 dana na baušteli(mozda odem još par dana).. zanimljivo, gledam prosjek godina 50godina na baušteli.. ono radi se bez stajanja, ali zanimljivo, radi se lagano, nema nekog presinga
jedina mlađa ekipa su inžinjeri ... 

dok ja gdje sam radio na drugim mjestima, tipa jedno skladište.. to se trči 8sati.. nema stajanja.. moraš nabit normu, inače otkaz.. nitko stariji od 30godina.. nakon par mjeseci odu leđa, zglobovi, ozljede, odmah otkaz i dolazi novi.. plaća sa svim bonusima manja od 500€ .. ekipa iz tih skladišta otišla u njemačku(mlada ekipa) kaže da se preporodili.. ono švabo vidio kako ovaj naš trči po skladištu, kaže mu "da jel ovaj lud, daj uspori"? :D


sa druge strane, ti što tako lete, hrane ove parazite u državnom sektoru koji rade za 1000€ netto(trošak prosječnog radnika u državnom sektoru sa svim troškovima je minimalno 2000€ mjesečno).. 

bio sam i u državnom sektoru za 1600kn, prije par godina, to se doslovno kurca neradi. nitko ništa neradi, a ono malo što se radi, to se lupaju pečati, ovrhe, uglavnom zagorčavaju živote građanima, a svi primaju plaće da boli glava.. i non stop se trpaju novi.. znam tipa, u jednoj kancelariji 2 računala za 2uhljeba, a zaposleno 4-5osoba.. dvoje kao "radi", dvoje sjedi za stolićem i pije kavu, a treći patrolira hodnikom... 

Većina Zagreba je tako zaposlena, gledam statistiku 40% radi u državnom sektoru u ZGu, horor.  Stvori nam Zagreb -50milijardi kuna minusa, koje mora pokriti ostatak hrvatske , od slavonije do privatnih firmi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Evo i dobrih vijesti iz Slavonije - Page 2 Empty Re: Evo i dobrih vijesti iz Slavonije

Post by Regoč 3/16/2017, 10:34

vuksadinare wrote:evojedne usporedbe..gledao sam nedavno neke epizode boljeg zivota..i lijepo je tu prikazano kako je sve zivjelo od mita,nepotizma a onda u ejdnoj seriji 'u registarturi'..dakle radnja se desava u austro ugarskoj....gdje sudac austrijanac izbacuje seljaka i prijeti mu streljaljem jer ga je ovaj htio podmititi..
Eh, red i zakon. Još da su nam priznavali nacionalna prava, ihaaaaj!

_________________
Evo i dobrih vijesti iz Slavonije - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Evo i dobrih vijesti iz Slavonije - Page 2 Empty Re: Evo i dobrih vijesti iz Slavonije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum